Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2011., 16:41   #1961
Quote:
ttiiaa kaže: Pogledaj post
da, radi se o upali... ništa strašno, bez brige!
Opet ja :S. Bio sam danas kod doktorice i da dala mi je uputnicu za urinokulturu i antibiogram to ću obaviti sutra ujutro. Gledala u nalaz mokraće i sve se nešto čudi pita jesam povraćao ? Ja se odmah usrao rekao nisam zašto, ma kao ništa strašno, al ono ja u panici. Onda sam skužio iz nalaza neke stvari koje prije nisam vidio a vrijednosti i reference su čudne pa ih ne shvaćam molim pomoć znalaca jer sam zabrinut.

Zamućen
Leukociti :20
Bakterije : dosta

Ove stvari su još u traku :

Ketoni +++ neg do +++ neg
Urobilinogen + norm do +++ norm
Bilirubin ++ neg do +++ neg

Gledao sam samo vrijednosti pa nisam primjećivao ove glupave plusiće, po vrijednostima je nalaz u okvirima ali ti plusevi ipak govore da ima nečeg jel ?
A neću ni spominjat da sam guglao bilirubin u urinu i na šta sam sve naletio .... Doktorica rekla da se urinokultura u lokalnoj priv. poliklinici dobije za par sati. Je li to moguće ? Mislio sam da se to čeka par dana... Hvala na pomoći unaprijed...
bobozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 18:06   #1962
Poštovani bobozg,

Liječnica Vam je postavila navedena pitanja zbog nalaza ketona u mokraći. Jedan od uzroka pojave ketona u mokraći može biti dulje gladovanje ili dehidracija uslijed povraćanja i proljeva. Naravno, postoje i drugi uzroci te ih treba raščistiti.

Što se nalaza bilirubina u mokraći tiče, uobičajeno je test na bilirubin u mokraći negativan. Pozitivan nalaz može biti posljedica nekog poremećaja vezanog uz jetru ili žučne putove. Također, postoje neki slučajevi u kojima je nalaz lažno pozitivan, primjerice uslijed uzimanja nekih lijekova.

Trebali biste ponoviti nalaz urina na ketone, bilirubin i urobilinogen. U slučaju ponovnog pozitivnog nalaza bilirubina u mokraći, treba odrediti bilirubin u serumu i napraviti testove funkcije jetre te druge pretrage, premda bih ja odmah pri ponavljanju urina napravio i bilirubin u serumu (direktni i indirektni) i testove funkcije jetre (za početak svakako ALT, AST, GGT, AP, po potrebi daljnje testove). Također, provjeriti i šećer u krvi.

Što se nalaza urinokulture tiče, liječnik već za 24 sata može telefonski dobiti podatke o tome je li došlo do porasta patogenih bakterija u kulturi, a veliki broj nalaza bude gotov za 2 dana.

Konzultirajte se sa svojom liječnicom, a i kolega Hrvoje će se zasigurno javiti sa svojim savjetom i mišljenjem.

Lijepi pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 13.09.2011. at 18:13.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 18:16   #1963
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Poštovani bobozg,

Liječnica Vam je postavila navedena pitanja zbog nalaza ketona u mokraći. Jedan od uzroka pojave ketona u mokraći može biti dulje gladovanje ili dehidracija uslijed povraćanja i proljeva. Naravno, postoje i drugi uzroci te ih treba raščistiti.

Što se nalaza bilirubina u mokraći tiče, uobičajeno je test na bilirubin u mokraći negativan. Pozitivan nalaz može biti posljedica nekog poremećaja vezanog uz jetru ili žučne putove. Također, postoje neki slučajevi u kojima je nalaz lažno pozitivan, primjerice uslijed uzimanja nekih lijekova.

Trebali biste ponoviti nalaz urina na ketone, bilirubin i urobilinogen. U slučaju ponovnog pozitivnog nalaza bilirubina u mokraći, treba odrediti bilirubin u serumu i napraviti testove funkcije jetre te druge pretrage, premda bih ja odmah pri ponavljanju urina napravio i bilirubin u serumu (direktni i indirektni) i testove funkcije jetre. Također, provjeriti i šećer u krvi.

Što se nalaza urinokulture tiče, liječnik već za 24 sata može telefonski dobiti podatke o tome je li došlo do porasta patogenih bakterija u kulturi, a veliki broj nalaza bude gotov za 2 dana.

Konzultirajte se sa svojom liječnicom, a i kolega Hrvoje će se zasigurno javiti sa svojim savjetom i mišljenjem.

Lijepi pozdrav.
Hvala opet ! Krvna slika mi je skroz uredna, bilirubin normalan, šećer normalan, jetrene ast alt ggt sve ok točno na sredini, crp normalan, samo taj urin pa zbog toga zabrinutost jer sam radio kompletnu krvnu sliku plus ove jetrene crp trigliceride i ostale pretrage koje su uredne skroz. AST 19 (11-38 )
ALT 19 ( 12-48 ) GGT 31 (11-55) šećer 5,5 ( 4,4 - 6,4 ) bilirubin ukup. 18 ( 3-20 )
bobozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 18:17   #1964
Quote:
lemkica kaže: Pogledaj post
a kako da se izlječim od dermatitisa '
Poštovana,

Kao što je i patolog opisao, Vaš nalaz nije specifičan, tj. na osnovi ovakvog nalaza se ne može postaviti etiološka dijagnoza, tj. odrediti točan uzrok Vaših tegoba.

Iz nalaza se vidi da je vanjski sloj kože zadebljan i da postoji nešto upalnih stanica.

Ono što je potrebno jest korelacija patohistološkog nalaza s kliničkom slikom, što je zadaća dermatologa, tj. da na temelju izgleda promjene, opisa Vaših tegoba i ovog nalaza pokuša postaviti dijagnozu.

Kada je dijagnoza postavljena, odredit će se i primjereno liječenje.

Lijepi pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 18:19   #1965
Quote:
bobozg kaže: Pogledaj post
Hvala opet ! Krvna slika mi je skroz uredna, bilirubin normalan, šećer normalan, jetrene ast alt ggt sve ok točno na sredini, crp normalan, samo taj urin pa zbog toga zabrinutost jer sam radio kompletnu krvnu sliku plus ove jetrene crp trigliceride i ostale pretrage koje su uredne skroz. AST 19 (11-38 )
ALT 19 ( 12-48 ) GGT 31 (11-55) šećer 5,5 ( 4,4 - 6,4 ) bilirubin ukup. 18 ( 3-20 )
U tom slučaju, ponovite nalaz urina na ketone, bilirubin i urobilinogen.

Za nalaz ketona je moguće da ste gladovali pa je takav, a nalaz bilirubina je možda lažno pozitivan pa bi trebalo napraviti konfirmatorni test.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 19:36   #1966
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
U tom slučaju, ponovite nalaz urina na ketone, bilirubin i urobilinogen.

Za nalaz ketona je moguće da ste gladovali pa je takav, a nalaz bilirubina je možda lažno pozitivan pa bi trebalo napraviti konfirmatorni test.
neznam u kojem je laboratoriju rađen nalaz ni kojom tehnikom se koriste, ali recimo u labosu u kojem ja radim, aparat nam redovito daje pozitivan bilirubin tako da ga provjeravamo i ručno (zajedno sa proteinima, urobilinogenom, glukozom i nitritima) pa je možda i u ovom slučaju aparat dao lažno pozitivan rezultat!
s obzirom da su nalazi krvi uredni, sumnjam da urin ima neko veće značenje...
a koliko ja znam, za urinokulturu je potrebno 2-3 dana...

bobozg, u sedimentu urina imate samo leukocite i bakterije?
ttiiaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 20:02   #1967
Quote:
ttiiaa kaže: Pogledaj post
neznam u kojem je laboratoriju rađen nalaz ni kojom tehnikom se koriste, ali recimo u labosu u kojem ja radim, aparat nam redovito daje pozitivan bilirubin tako da ga provjeravamo i ručno (zajedno sa proteinima, urobilinogenom, glukozom i nitritima) pa je možda i u ovom slučaju aparat dao lažno pozitivan rezultat!
s obzirom da su nalazi krvi uredni, sumnjam da urin ima neko veće značenje...
a koliko ja znam, za urinokulturu je potrebno 2-3 dana...

bobozg, u sedimentu urina imate samo leukocite i bakterije?
Slažem se s Vama da je vjerojatno posrijedi lažno pozitivan nalaz, što se bilirubina u urinu tiče, tako sam uostalom i napisao u svojem odgovoru. Ja bih ipak ponovio nalaz, s obzirom da su i ketoni bili dosta pozitivni. Čisto razjašnjavanja stvari radi.

S obzirom da je bobozg, koliko sam shvatio iz njegovog upita, imao i neke tegobe u vidu bolova u projekciji mokraćnog mjehura i s obzirom na ovakav nalaz sedimenta urina, mislim da je potrebno napraviti urinokulturu, što je liječnica i odlučila učiniti.

Preliminarni nalazi mogu se dobiti već nakon 24 sata (liječnik ih može saznati telefonski), u većini slučajeva nakon 48 sati ili 72 sata dolaze i konačni nalazi.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 20:15   #1968
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Slažem se s Vama da je vjerojatno posrijedi lažno pozitivan nalaz, što se bilirubina u urinu tiče, tako sam uostalom i napisao u svojem odgovoru. Ja bih ipak ponovio nalaz, s obzirom da su i ketoni bili dosta pozitivni. Čisto razjašnjavanja stvari radi.

S obzirom da je bobozg, koliko sam shvatio iz njegovog upita, imao i neke tegobe u vidu bolova u projekciji mokraćnog mjehura i s obzirom na ovakav nalaz sedimenta urina, mislim da je potrebno napraviti urinokulturu, što je liječnica i odlučila učiniti.

Preliminarni nalazi mogu se dobiti već nakon 24 sata (liječnik ih može saznati telefonski), u većini slučajeva nakon 48 sati ili 72 sata dolaze i konačni nalazi.
slažem se da je potrebno ponoviti nalaze i napraviti urinokulturu
eto, u svemu se slažemo
ttiiaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 02:20   #1969
Quote:
ttiiaa kaže: Pogledaj post
slažem se da je potrebno ponoviti nalaze i napraviti urinokulturu
eto, u svemu se slažemo
Hvala oboje što ste aktivni oko moje brige ! Po nalazu kak osam naveo postoji prisutnost bilirubina i ketona makar je valjda količina toliko mala da je po referentnom nalazu obje te stvari idu pod negativno. ( to je ono sa plusevima, do +++ je negativno a ja recimo imam ++, malo glupo al ok )

Da tia ostalo je sve negativno u sedimentu, samo Leukociti 20 i bakterija dosta.. ostalo sve neg.. čak nema ni pluseva blesavih... I da osjećam neki pritisak u donjem dijelu makar nemam problema sa mokrenjem, ali kako meni većina problema proizlazi iz glave i hipohondrije, odjednom me bole i bubrezi i ovo i ono.. al ok to je moja glava i onda mislim kako imam tešku bolest testisa, bubrega, mjehura.. ma užas... sutra urinokultura...
bobozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 11:17   #1970
Quote:
bobozg kaže: Pogledaj post
Opet ja :S. Bio sam danas kod doktorice i da dala mi je uputnicu za urinokulturu i antibiogram to ću obaviti sutra ujutro. Gledala u nalaz mokraće i sve se nešto čudi pita jesam povraćao ? Ja se odmah usrao rekao nisam zašto, ma kao ništa strašno, al ono ja u panici. Onda sam skužio iz nalaza neke stvari koje prije nisam vidio a vrijednosti i reference su čudne pa ih ne shvaćam molim pomoć znalaca jer sam zabrinut.

Zamućen
Leukociti :20
Bakterije : dosta

Ove stvari su još u traku :

Ketoni +++ neg do +++ neg
Urobilinogen + norm do +++ norm
Bilirubin ++ neg do +++ neg

Gledao sam samo vrijednosti pa nisam primjećivao ove glupave plusiće, po vrijednostima je nalaz u okvirima ali ti plusevi ipak govore da ima nečeg jel ?
A neću ni spominjat da sam guglao bilirubin u urinu i na šta sam sve naletio .... Doktorica rekla da se urinokultura u lokalnoj priv. poliklinici dobije za par sati. Je li to moguće ? Mislio sam da se to čeka par dana... Hvala na pomoći unaprijed...
Nalazi iz urina su najvjerojatnije slučajni,treba ih ponoviti. I učiniti UK,što vjerojatno jeste. Lijep pozdrav.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 16:31   #1971
Quote:
bobozg kaže: Pogledaj post
Hvala oboje što ste aktivni oko moje brige ! Po nalazu kak osam naveo postoji prisutnost bilirubina i ketona makar je valjda količina toliko mala da je po referentnom nalazu obje te stvari idu pod negativno. ( to je ono sa plusevima, do +++ je negativno a ja recimo imam ++, malo glupo al ok )

Da tia ostalo je sve negativno u sedimentu, samo Leukociti 20 i bakterija dosta.. ostalo sve neg.. čak nema ni pluseva blesavih... I da osjećam neki pritisak u donjem dijelu makar nemam problema sa mokrenjem, ali kako meni većina problema proizlazi iz glave i hipohondrije, odjednom me bole i bubrezi i ovo i ono.. al ok to je moja glava i onda mislim kako imam tešku bolest testisa, bubrega, mjehura.. ma užas... sutra urinokultura...
Ne, ispravno smo protumačili nalaze urina. Naime, nalaz za bilirubin od "++" nije uredan nalaz. Normalan nalaz je "neg". Tako bi trebalo pisati na nalazu.

Oznaka "neg do +++" samo pokazuje da rezultati na nalazu mogu biti: neg, +, ++ ili +++. Samo oznaka "neg" predstavlja uredan nalaz i ta se oznaka nalazi u zadnjoj kućici (ta kućica govori kakav bi trebao biti normalan rezultat).

Vaš rezultat je u prvoj kućici i označen je kao "++", što nije uredan nalaz.

Međutim, već smo zaključili kako se radi o lažno povišenim vrijednostima jer su vrijednosti bilirubina u krvi uredne.

Stoga, ono što smo Vam rekli (da ponovite urin kvalitativno i napravite urinokulturu) i dalje stoji.

Lijepi pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 17:10   #1972
Quote:
bobozg kaže: Pogledaj post
Hvala oboje što ste aktivni oko moje brige ! Po nalazu kak osam naveo postoji prisutnost bilirubina i ketona makar je valjda količina toliko mala da je po referentnom nalazu obje te stvari idu pod negativno. ( to je ono sa plusevima, do +++ je negativno a ja recimo imam ++, malo glupo al ok )

Da tia ostalo je sve negativno u sedimentu, samo Leukociti 20 i bakterija dosta.. ostalo sve neg.. čak nema ni pluseva blesavih... I da osjećam neki pritisak u donjem dijelu makar nemam problema sa mokrenjem, ali kako meni većina problema proizlazi iz glave i hipohondrije, odjednom me bole i bubrezi i ovo i ono.. al ok to je moja glava i onda mislim kako imam tešku bolest testisa, bubrega, mjehura.. ma užas... sutra urinokultura...
javite nalaz urinokulture! baš me zanima kakav će bit
ttiiaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 01:44   #1973
Nalaz urinokulture je gotov idući dan ako je sterilan, ako nešto naraste presađuje se na drugu podlogu i to traje još dan-dva sa antibiogramom...znači nemože se dobiti urinokultura nakon par sati...
__________________
13.04.2011. Stigla Marta
tini75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 20:03   #1974
Quote:
ttiiaa kaže: Pogledaj post
javite nalaz urinokulture! baš me zanima kakav će bit
Evo javljam se opet, nalaz urinokulture STERILAN !

Neznam ko je tu lud i šta se događa ali eto, eventualno ako je neka upala bila pa da je prošla samo tako u dan i pol sa uvin čajem ? Leukociti i dosta bakterija i nalaz sterilan, poludit ću jer ne znam šta da mislim... Možda su bolovi prouzrokovani GERB-om ili nervozom koju sam stvaram u glavi, svejedno ponovit ću nalaz urina...
bobozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 14:23   #1975
Quote:
bobozg kaže: Pogledaj post
Evo javljam se opet, nalaz urinokulture STERILAN !

Neznam ko je tu lud i šta se događa ali eto, eventualno ako je neka upala bila pa da je prošla samo tako u dan i pol sa uvin čajem ? Leukociti i dosta bakterija i nalaz sterilan, poludit ću jer ne znam šta da mislim... Možda su bolovi prouzrokovani GERB-om ili nervozom koju sam stvaram u glavi, svejedno ponovit ću nalaz urina...
Nalaz je potrebno ponoviti ,jer je možda bila kontaminacija.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 23:29   #1976
Nalaz urina i krvi

S obzirom na lijekove koje uzimam, redovno vadim nalaze krvi, a sad prvi put i urina.

Evo nalaza od jučer (urin):
uglavnom sve uredno: ph 5.0,relat. vol. masa 1.025, glukoza neg. bilirubin neg., ketoni neg., Erc/hb neg., proteini neg., urobilinogen norm., nitriti neg., leukocit esteraza neg....

međutim: izgled zaprašen, boja žuta, leukociti 8-10, eritrociti 2-3, pl. epitel - dosta, bakterije - dosta

Napominjem da nemam nikakvih teškoća ni simptoma, nalaz se radio kao rutinska kontrola, inače jesam sklona upalama mjehura tako da sumnjam da ništa ne bi osjetila - ni pečenje, ništa.

Je li moguć takav nalaz, zato jer nisam znala da trebam dati urin, tako da sam mokrila neposredno prije odlaska u lab. Tamo nisam praktički imala što izmokriti, pa mi je trebalo par minuta da se natjeram na to malo za analizu, i nije bio srednji mlaz nego prvi (i jedini)?
Što sad? Ne bih uzimala antibiotike ako baš ne moram i nemam nikakve simptome. Inače leukociti u krvi su 9.2.

Krv - sve uredno - eritrociti 4.45, hemoglobin 132, hematokrit 0.408, MCV 91.7, MCH 29.7, MCHC 324, RDW-CW 12.7, leukociti 9.2, neutrofilni gran. 64.4, limfociti 21.7, mješane stan. (MID) 13.9, trombociti 274, PDW 12.8, MTV 9.8, sedimentacija 12
pa dalje - glukoza 4.8, ureja 3.8, kreatinin 86, AST 16, GGT 10, kalij 4.3, kolesterol 5.2, trigiceridi 0.6

Ono što me zanima u vezi nalaza krvi - prošli put je bilo željezo nisko, uzela sam mjesec dana terapiju, međutim na ovom nalazu željezo nije mjereno - ili ja to ne prepoznajem među kraticama (prošli put je baš pisalo željezo, FE) - kako da sad znam kakvo je stanje. Također je bilo previše monocita, a sad ni to ne vidim...

Nalaz nosim dr. opće prakse idući tjedan, no dotad me muči otkud te bakterije u urinu, možda stvarno zato jer nisam bila pripremljena i uzorak sam dala mimo uputa.
hvala..
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 03:03   #1977
Poštovana femmelatin,

1. Što se nalaza urina tiče, i sami ste dobro zaključili: uzorak urina nije ispravno uzet jer je mokrenje započeto prerano i time nije "ispran" završni dio mokraćne cijevi te je uzorak zbog toga kontaminiran ("onečišćen") i nije adekvatan za daljnju analizu.

2. Moguće je da se ovakav nalaz urina nađe pri kontaminaciji. Drugim riječima, ovakav nalaz ne mora ići u prilog infekcije mokraćnog sustava. Dapače, u Vašem slučaju više bi toga govorilo u prilog kontaminaciji uzorka nego infekciji mokraćnog sustava: odsutnost simptoma, nepravilno uzet uzorak urina, prisutnost velikog broja epitelnih stanica. Također, ni broj leukocita u urinu nije baš pretjerano velik (strogo uzevši, tolerira se do 5 leukocita u vidnom polju, ali se često još nalaz 5-10 leukocita smatra gornjom granicom normale).

Svakako napomenite svojem liječniku ono što ste i sami zaključili (nemate simptoma, niste dali adekvatan uzorak).

Hoće li biti potrebno dodatno razjasniti/isključiti uroinfekciju uzimanjem urinokulture, ostavljam na procjenu Vašem obiteljskom liječniku.

3. Željezo nije određivano ovaj puta, tj. u ovim nalazima koje ste ispisali nema željeza, to ste opet ispravno zaključili.

4. U diferencijalnoj krvnoj slici određeni su neutrofilni granulociti i limfociti, a ostale stanice (uključujući i monocite) navedene su u rubrici "MID". Tu su se "sakrili" monociti i zato ih ne vidite.

Neki analizatori (brojači) leukocite dijele u tri skupine: granulociti, limfociti i MID, a drugi uređaji u pet skupina: granulociti, limfociti, monociti, eozinofili i bazofili, a na takav smo prikaz navikli.

Iz Vaše diferencijalne krvne slike može se zaključiti da je broj neutrofila i limfocita uredan, a za monocite ne možemo reći kolika je njihova vrijednost jer nisu posebno naznačeni.

Za kraj bih primijetio kako ste odlično upućeni u navedenu problematiku i kako donosite ispravne zaključke.

Lijepi pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 10:41   #1978
Joj, hvala puno.
Nisam liječnik ali sam simpatizer.
Želim reći, čovjek treba biti informiran, osobito ako ima neku dosadnu kroničnu dijagnozu.
Jedino mi nije jasno zašto dr. nije tražila željezo kad je prošli put bilo nisko, valjda je zaboravila. Je li moguće da vrtoglavica prilikom ustajanja iz ležećeg u stojeći položaj (primjećujem pri vježbanju joge, "pozdrav suncu") ima veze s nedostatkom željeza, ili s nižim tlakom?
Na krvnoj slici je hemoglobin uredan - onda valjda nisam slabokrvna? Inače baš ni meso ne jedem, tj. dosta rijetko, nisam fan ni zelenog povrća.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 11:38   #1979
Tegobe koje navodite prilikom ustajanja nisu povezane s eventualno manjim zalihama željeza u organizmu i ja bih ih prije vezao ili uz niski tlak ili uz značajnije sniženje tlaka prilikom uspravljanja (tzv. ortostatska hipotenzija).

Točno ste zaključili da uz ovakav hemoglobin, broj eritrocita i MCV niste slabokrvni. Bolji indikator zaliha željeza u organizmu jest feritin te kada budete kontrolirali status željeza, obratite pozornost da i on, uz Fe i TIBC, bude naveden na uputnici.

Također ste točno zaključili kako zbog prehrane s manje mesa, a uz činjenicu da kao žena gubite željezo menstruacijama, očito imate manje zalihe željeza i povećan rizik sideropenije.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 19:26   #1980
Quote:
bobozg kaže: Pogledaj post
Evo javljam se opet, nalaz urinokulture STERILAN !

Neznam ko je tu lud i šta se događa ali eto, eventualno ako je neka upala bila pa da je prošla samo tako u dan i pol sa uvin čajem ? Leukociti i dosta bakterija i nalaz sterilan, poludit ću jer ne znam šta da mislim... Možda su bolovi prouzrokovani GERB-om ili nervozom koju sam stvaram u glavi, svejedno ponovit ću nalaz urina...
nemate razloga za brigu pošto je urinokultura sterilna!
nalaz ponovite i pazite da pravilno date uzorak!
ttiiaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:46.