Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2006., 21:11   #41
pa namjestiš si u opcijama da se ekran malo zatamni i to je to ili uzmeš sunčane naočale
 
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 16:52   #42
Prvo trebaš provjeriti o kakvoj se smetnji vida radi, kod oftalmologa iliti okuliste pa tek onda na izbor naočala. Ja sam cijeli dan za kompom i kupila sam plastične leće prolagođene tome i sad su mi oči baš ok, ne treba im ni zatamnjenje.
Elly-b is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 21:11   #43
ne kod optičara nego, kao što i elly-b kaže, kod oftamologa
matinee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2006., 13:05   #44
tnx, bum ja skocil do oftamologa nek me "skenira" pa bum videl kaj bu s toga zislo..
bender0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2006., 18:28   #45
Quote:
bender0 kaže:
Primjetio sam da mi je u zadnje vrijeme monitor poceo strasno smetat na oci. Vec nakon sat ili dva oci me pocnu peckat, suzit, i tak. A posto radim na kompu to mi strasno smeta. Nije stvar nit u monitoru jer sam sprobao razlicite cak i LCD (i na LCD-u me peku al malo kasnije, nakon 3h?). Znaci u ocima je stvar. Vjerovatno bi trebal posjetiti Optićara, al me zanima ak ko ima kakva iskustva s tim naocalama. Dal postoje vise vrsta i tak...

Takvih problema imaju mnogi a najčešći razlog je refrashe rate monitora, pogledaj si u opcijama koliki je. Npr. imam prijatelja kojeg oči zabole ako je ispod 85 Hz a ni to mu nije baš savršeno, meni savršeno paše 85 Hz ali pri manjem je zamjetno treperenje ekrana. Ako to ne pomogne definitivno na pregled.
__________________
SO WHAT

I'm a modern man.
Petrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 21:32   #46
silhouette naočale

jel ih ima tko? ja si planiram kupiti, ali su skupe pa me zanima jesu li zaista tako genijalne kao sto ih reklamiraju.

meni izgledaju uzasno lomljivo.

i kaj se dogodi ako ti se dioptrija promijeni? mislim, to nema ni okvira ni niceg, neg ono - kupuj nove...
Monkey In Winter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 00:08   #47
ja imam sunčane, ako se to računa... titanski "okvir" (samo odozgora). imam ih 2 godine i cijele su za poludit...
ssnjoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 01:24   #48
ok, nagovorio si me
Monkey In Winter is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 11:00   #49
Cool Dioptrijske naočale - vrsta, cijena....

Imam naočale,ali kad sam ih kupovala nisam razmišljala da su mi preteške,pa se urežu u nos. Ima li tko kakav prijedlog koje su lagane. Možda netko ima iskustva sa X-ICE? Imate kakvu sliku?
vanili is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 11:01   #50
Quote:
vanili kaže:
Imam naočale,ali kad sam ih kupovala nisam razmišljala da su mi preteške,pa se urežu u nos. Ima li tko kakav prijedlog koje su lagane. Možda netko ima iskustva sa X-ICE? Imate kakvu sliku?
Da nije mozda problem u staklima?
Dasha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 11:05   #51
Quote:
Dasha kaže:
Da nije mozda problem u staklima?
Ma nije stakla su neka lagana valjda plastična nego okvir sting mi se čini težak.
vanili is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 12:06   #52
Privikavanje na naočale

Evo ovakva je stvar: Dobio sam nove naočale prije osam dana,ali s tim da razlike u dioptriji nema, nego sam samo fotoosjeljive leće. Na prošlim naočalama leće su bile essilor a na ovim novim hoya. Problem je u tome što na ove naočale vidim odlično ali su mi oči krvave i stalno mi pucaju kapilare.
Moje pitanje je : Koliko traje adapacija na drugačije leće pošto ja ove nosim već osam dana(malo mi je bolje ali...)?
radman is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 12:27   #53
SKINI

Skini dioptriju prirodnim putem
pava3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 14:10   #54
Cool Kako znati tebate li naočale?

Ljudovi, molim vas, pomozite ako znate. Imam 21 godinu i super vid, vidim i blizu i daleko savršeno bistro. Problem je da sam u zadnje vrijeme primijetila da me, dok učim iz knjiga koje imaju sitan font, počne boljeti glava. Slova su mi bistra, ali se ipak naprežem jer su mali proredi i to dosta umara. Sad me zanima je li to znak da mi trebaju naočale za čitanje ili je to normalno. I bi li mi nošenje naočala za čitanje pojedinih knjiga oštetilo vid? Hvala, ljudovi!
andarielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 14:16   #55
Quote:
andarielle kaže:
Ljudovi, molim vas, pomozite ako znate. Imam 21 godinu i super vid, vidim i blizu i daleko savršeno bistro. Problem je da sam u zadnje vrijeme primijetila da me, dok učim iz knjiga koje imaju sitan font, počne boljeti glava. Slova su mi bistra, ali se ipak naprežem jer su mali proredi i to dosta umara. Sad me zanima je li to znak da mi trebaju naočale za čitanje ili je to normalno. I bi li mi nošenje naočala za čitanje pojedinih knjiga oštetilo vid? Hvala, ljudovi!
Imaš raznih optika koje besplatno kontroliraju vid... prvo te moram pitati čitaš li uz dovoljno osvjetljenja? Mene osobno mali font nervira i izbjegavam takve knjige i skripte..ako nije 11 ili 12 veličina fonta. Možda je i do toga...ali ništa te ne košta ići na pregled.
Demonique is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 14:16   #56
Savjetovao bih ti da posjetiš okulistu jer oni ipak najbolje znaju i mogu ti dati savjet oko toga.



e da.. i fali ti R u naslovu
Gulpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 14:29   #57
imaš razliku u dioptriji lijevog i desnog oka
VeronichA is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 15:08   #58
još vidiš, ali nastaviš li se naprezati, ili te nakon duljeg naprezanja počne bolit glava, vid će ti polako opadat...
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 18:59   #59
Hvala! Mislim da je vrijeme da odem k doktoru
andarielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 19:07   #60
a možda je i prejako svjetlo.. znam kad sam imala stolnu lampu, a u njoj žarulja od 100 W i nagnuta odmah na knjigu... uf..sve je ok dok čitam..al kad prestanem.. ajme meni.. ako puno čitaš i naprežeš se vid će ti se pokvariti, otkad sam krenula na faks i meni se dosta pokvario jer jako puno čitam
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:08.