Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2012., 14:17   #61
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
ma nema sanse, probala.. kad je tako stisnem, tek onda podivlja, urlice kao da je koljem. a jaka je k'o vol i moram je stiskat svom svojom snagom jer bi se inace iskoprcala.
ah da,.... jaki su svakim danom sve više .... nadam se da će vam brzo proć.... i mi smo u SR fazi al ajde on se probudi 2-3 puta u noći,prištekam na cicu ili uz sebe pa nastavimo spavati, sve se bojim kako će bit sa godinu dana
ivor6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2012., 10:07   #62
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
sleep regression na max
znaci, moja po skolski odradjuje te faze SR. prvi je bio tocno s 4 mjeseca, drugi, evo, sad kako je prohodala.
lose spava i cesto se budi, sto i nije toliki problem jer je u roku minute unjonjam nazad. al onda oko 3, svake noci uvijek oko 3, krece tulum. zbudi se i pocne divljat kao da je sredina dana, a ne noci. nocas je bila budna od 3 do skoro 8 ujutro trcala po kuci. tek oko 8 je legla na pod i zaspala
kak moze? kak nije premorena od sveg tog silnog kretanja?

to budjenje oko 3 je krenulo ni manje ni vise nego tocno na njen prvi rodjendan. prohodala je par dana ranije.
sva sreca da sam ostala jos doma, jer da sam se vratila na posao kako sam trebala, zaista ne mogu zamisliti kako bih funkcionirala. sad se samo nadam da ce proci do polovice rujna kad se vracam na posao, iako sumnjam, jer ce tad imati sokove zbog jaslica i adaptacije.. zene, kako ovo prezivit? kod nje ne pali da joj stavim igracke u kimbac i ona suti i igra se dok ne klone, a ne ne, ona hoce na noge i u akciju

Lunić da bar imam kakav savjet... nas zaobišao ovaj sa 4 mjeseca ali nas ovaj sa 8 mjeseci pogodio kao komet... i ona će za koji dan imati 10 mjeseci i još uvijek traje

buđenje svaku noć između 3 i 6,7 puta... maksimalno spavanje 2 sata u komadu

ona ti se u snu posjeda, puzi, plaće... ja više ne znam što ću

jedina mi je nada da će me zaobići ovaj sa godinu dana kada prohoda...hou jes no... ili ti ga znaš što kažu za nadu
__________________
Malička 24.10.2011
Jesen82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 11:18   #63
Quote:
emanca kaže: Pogledaj post
iako postoji nekoliko tema o spavanju i nespavanju, uspavljivanju i prespavljivanju, nema niti jedne o sleep regressionu (dalje SR). pa evo.

osim toga, čitajući postove primijetila sam da dosta roditelja niti ne zna o čemu se radi, nego se odjednom nađu u čudu.

kakva su vaša iskustva i postoji li učinkovita krema protiv podočnjaka
Obzirom da nisam znala za SR, onda se mozda zato i nije desio ili jednostavno nije bio primjecen, pa o iskustvima sa istim ne mogu nista napisati.

Quote:
lianne kaže: Pogledaj post
znaci sad jos uz skokove u razvoju i to..

ne znam..mislim da smo ipak malo "poludili" od trazenja raznih uzroka i teorija o nespavanjima kikaca..
He-he...znanost napreduje, ima sve vise toga...pa onaj tko sve to proucava ...i nadje kod svog djeteta. Iscekuju sljedecu groznu fazu...pa mu se i desi.
Ne, ne tvrdim da sve to ne postoji i da je izmisljotina, ali mame su danas pravi naucnici i puno vise znaju. Nije to lose, naravno...ali koji put mozda moze i odmoci, neke se mozda previse zamaraju tim nekim stvarima.
Quote:
evo nakon prolaska kroz jedno i u iscekivanju drugog "nocnog nereda" i uz iskustva brojnih drugih mama mogu samo reci da je sve to skupa-individualno i od bebe do bebe..
ono sto nas sve veze je da kad krenu ti "nocni kaosi" trazimo razna opravdanja pa su to ili skokovi,ili zubi ili evo SR..pa ne spava dobro radi motorike,pa radi ovog..a realno smo zbunjeni i nemamo pojma koliko ce to trajati,sta se zbiva i kako pomoc bebi...
lovimo se ovog znanstvenog dokaza,onog istrazivanja..poveznica,zakljucaka,mama,iskustava. ..
Tako se i meni cini ...

Quote:
no ono sto je sigurno-vecina stvari zaista sama prode(ma sto god mi izvodili)..jedina je razlika sto neke pusti ranije,neke kasnije..
ako nadrapas uz nespavaca-nadrapao si..
ako imas srece(ko ja )pa imas spavaca-odlicno..naravno da smo i mi imali hrpu nereda i neprospavanih noci,ali zaista relativno malo u odnosu na druge..i malisa danas spava cijelu noc(imamo 22 mj.)dok ih nekolicina jos ima nemirne noci..i uz brojne metode(dada probavali smo svakakve stvari-neki me se jos sjecaju sa topica o CIO metodi i citanju mojih brojnih knjiga)ja sam zakljucila da je to sve skupa vise manje-nepotrebno zamaranje i da kao roditelj zapravo jedino sto mozes uciniti je biti uz svoju bebu i pomoci joj da to sve prebrodi..a svaka ce to prebroditi onako kako prebrodi
Tako nekako.
Ne znam je li moja spadala u spavaca, jer ipak se redovno i dugo budila po noci ...ali nakon klope je mirno spavala dalje. Ali sa uspavljivanjem nije bilo problema, od prvog dana je uveden neki red, svaki dan isto, isti ritual, isto vrijeme (prirucna CIO metoda...ne po knjizi, vec po savjetu baka kojom je i nocno hranjenje, kad se cinilo nepotrebno, u nekom trenutku izbaceno), nikad problema (osim jednog kratkog intervala, ali to je bilo kad je vec bila dosta veca kad su ju ulovili neki nocni strahovi/more, pa se znala probuditi vristeci...u nekom bunilu, kao budna, a nije). Jedina neka promjena je bila kad su dva spavanja postala previse, pa se preslo na jedno...i to posteno...redovno, svaki dan po 2-3 sata. A onda odjednom nakon druge ...nema vise spavanja po danu. I to je bilo to.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 17:15   #64
No dobro, kad na kraju to zaista počinje? Tu se nešto spominju 4 mj.

Baš zadnjih desetak dana mali se počeo noću buditi milijun puta...dotad je spavao super, eventualno bi se jednom noću probudio, prištekala bi ga na cicu, povukao bi par puta i natrag zaspao.

Al sad...koma. Btw za 3 dana puni 4 mj.
Jel to to ili nekaj drugo? Oprostite meni neukoj
__________________
Tarsis
Tarsis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 10:44   #65
Tarsis ista stvar i kod mene!
moja mala isto za par dana puni 4 mjeseca, a evo već par dana spavanje joj je koma!
doduše, možda je meni koma jer sam naviknula da mi super spava po noći od rođenja (spavala bi od 9 do 4-5, a onda nakon boce opet do 8), a sada katastrofa.. budi se svakih sat-dva.. ja ne budem u stanju za nosanje a jedino ju to smiruje.. onda uskače mm
predpostavila sam da je to taj famozni sleep regression
nemam pojma dokad će trajati ali iskreno mislim da ja puno ne mogu utjecati, tj ne mogu baš uspostaviti neki red dok to traje.. neznam
Ozrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 13:27   #66
Moj je opet počeo spavati, samo jedno buđenje oko 6! Blaženi spavanac! Da proslavim, jučer sam malo tulumarila po Rujanfestu.
Inače, stalo je sad negdje oko 6 mjeseci, počeo se puno bolje kretati uokolo pa se valjda smirio.
__________________
"If it's true that our species is alone in the universe, then I'd have to say that the universe aimed rather low and settled for very little."
Deathblow is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 14:34   #67
Kod nas još traje. Ak je uopće SR. Tu i tamo koju noć je bolje, probudi se samo jednom ili dvaput, al takve su noći rijetke. Prošlu noć opet buđenje 586 puta. Ne dojim ga više tak da se ne budi zbog cicanja, uopće više po noći ne jede. Dam mu malo vode, koji put nakon toga odmah zaspi, koji put luduje i nakon toga.

Al doslovce luduje. Ko manijak se okreće po kimbaču, s boka na bok, pa se udari svaki put glavom od ogradice, pa zapne popreko u kimbaču, pa se okrene glavom tam di su inače noge...totalno je hiperaktivan po noći. A još ni 5 mj. nije napunio

Pa dokad to traje?!

Jel to povezano s tim njegovim okretanjima, motorikom...čime li?
__________________
Tarsis
Tarsis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 08:36   #68
Quote:
Tarsis kaže: Pogledaj post
Kod nas još traje. Ak je uopće SR. Tu i tamo koju noć je bolje, probudi se samo jednom ili dvaput, al takve su noći rijetke. Prošlu noć opet buđenje 586 puta. Ne dojim ga više tak da se ne budi zbog cicanja, uopće više po noći ne jede. Dam mu malo vode, koji put nakon toga odmah zaspi, koji put luduje i nakon toga.

Al doslovce luduje. Ko manijak se okreće po kimbaču, s boka na bok, pa se udari svaki put glavom od ogradice, pa zapne popreko u kimbaču, pa se okrene glavom tam di su inače noge...totalno je hiperaktivan po noći. A još ni 5 mj. nije napunio

Pa dokad to traje?!

Jel to povezano s tim njegovim okretanjima, motorikom...čime li?
doslovce isto kod nas
već se psihički pripremam navečer jer znam kaj bu
ne znam da li je to SR,on neće dudu,samo cica i onda zaspi opet na sat ,sat i po
__________________
pilići moji :) P,D,J
mamamia79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 14:23   #69
moj ni ne cica više, niti jede po noći... dam mu malo vode, to ga nekad uspava, a nekad ni to...u 2 min proputuje cijeli kimbač, totalno je hiperaktivan po noći. a vidi se da je pospan, čak većinu puta ni oči ne otvori, ali luduje
__________________
Tarsis
Tarsis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 14:49   #70
Quote:
Tarsis kaže: Pogledaj post
Pa dokad to traje?!
Nama je trajalo do godine dana bez pauze...
Bilo je za poludit
__________________
Pilić 2.4.2011.
Cvrčak 22.7.2014.
lala_dream is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 15:01   #71
Quote:
Tarsis kaže: Pogledaj post
Kod nas još traje. Ak je uopće SR. Tu i tamo koju noć je bolje, probudi se samo jednom ili dvaput, al takve su noći rijetke. Prošlu noć opet buđenje 586 puta. Ne dojim ga više tak da se ne budi zbog cicanja, uopće više po noći ne jede. Dam mu malo vode, koji put nakon toga odmah zaspi, koji put luduje i nakon toga.

Al doslovce luduje. Ko manijak se okreće po kimbaču, s boka na bok, pa se udari svaki put glavom od ogradice, pa zapne popreko u kimbaču, pa se okrene glavom tam di su inače noge...totalno je hiperaktivan po noći. A još ni 5 mj. nije napunio

Pa dokad to traje?!

Jel to povezano s tim njegovim okretanjima, motorikom...čime li?
Pa mozes pokusati skratiti trajanje SR tak da ukines radnju kojom ga uspavljujes tokom noci-bila to cica, duda, caj, voda, nosenje, pjevanje...

A ako prepustis stvari slucaju, i cekas da samo prode, onda je to vrlo individualno- kod nekih ce proci nakon mjesec dana, a kod nekih nece ni nakon godinu dana

Uglavnom koju god metodu da probas, mislim da ipak djeca pocnu konstantno dobro spavati (ne racunam sad tu iznimne situacije ko kad su bolesni ili im idu zubi) kad im dode vrijeme za to, ono bas se njima mora desiti taj neki klik u glavi da skuze da ak se i probude po noci, napipaju sami dudu, vodu, zagrle medu i nastave spavati bez da alarmiraju odmah nekog

Btw, nas je isto pogodio klasicni SR s 4 mj i ja ipak nisam htjela stvari prepustiti slucaju pa sam ukinula s 5 mj nocnu cicu (kod nas je to bio razlog budenja) i tad mi je pocela puno bolje spavati, a tek s 11 mj je pocela konstantno dobro (jer je tek tad bila spremna na selidbu u kindac i samouspavljivanje).
Naravno u meduvremenu je isto bilo koje kakvih noci s budenjima kad su je mucili zubi, nos, promjena okoline i sl, tak da mislim da je u svakom slucaju suludo ocekivati od djeteta od par mjeseci da pocne spavati noc od 12h u komadu bez da mrdne i kad jednom tako pocne da se tako nastavi zauvijek i da se otad vise ama bas nikad nece buditi niti ce mu se zalomiti koja losa noc (zbog koje cega) tak da oni koji vele da im djeca od prvog dana spavaju noc bez iznimke-definitivno lazu
maya_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 16:33   #72
Ma sve bi to bilo ok, ja ni ne očekujem da se ama baš nikad po noći ne budi, al ono, 2-3 puta... no on je počeo stalno, u najboljem slučaju svakih sat vremena, u najgorem, svakih desetak min.
__________________
Tarsis
Tarsis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 22:16   #73
i mi prolazimo kroz pakao vec mj dana...od djeteta koje je spavalo 10h u komadu noc i dva-tri dnevna spavanca dosli smo na budjenje svakih sat vremena po noci i dva dnevna po sat vremena...
nerazumijem to kak moze spavat i cendrat u isto vrijeme
aj duda ga mal smiri,cijelih 5 min i ajmo jovo nanovo
__________________
Žalostan je čovjek u kojemu nije ostalo ništa dječje.
Lauf is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 13:20   #74
Ufff kod nas to traje, i traje i traje... sve si mislim da to nije samo SR, valjda u kombinaciji sa zubićima i tak... još je i hiperaktivan, moguće da je zbog toga. Nema mira i gotovo.
__________________
Tarsis
Tarsis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2012., 15:28   #75
E i mi imamo problemčića sa spavanjem. Kad čitam vaše postove, trebam biti zadovoljna, ali kako radim, svako buđenje mi teško pada... Pa odlazak po nju u krevetić pa vraćanje nje u krevetić pa za 2 sata opet... I što je gore, ona je sa 20 dana spavala cijelu noć i sve do sada. A sad ima 7 mjeseci... Počela je puzati, valjda je to... E sad me zanima, jel ima načina smanjiti SR? Kad se probudi, ako je stavim na sisu, zaspe opet vrlo brzo. Jedan put sam probala šta bi bilo kad ne bi reagirala, cendrala je sve jače i jače... Kako???
maja&pavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2012., 15:40   #76
Quote:
maja&pavo kaže: Pogledaj post
E i mi imamo problemčića sa spavanjem. Kad čitam vaše postove, trebam biti zadovoljna, ali kako radim, svako buđenje mi teško pada... Pa odlazak po nju u krevetić pa vraćanje nje u krevetić pa za 2 sata opet... I što je gore, ona je sa 20 dana spavala cijelu noć i sve do sada. A sad ima 7 mjeseci... Počela je puzati, valjda je to... E sad me zanima, jel ima načina smanjiti SR? Kad se probudi, ako je stavim na sisu, zaspe opet vrlo brzo. Jedan put sam probala šta bi bilo kad ne bi reagirala, cendrala je sve jače i jače... Kako???
kod nas nije bilo....nama se sve to isprepliće sa zubima tako da je dodatno teško

počelo sa 8 mjeseci kad je propuzala...do 10 mjeseci je bilo nepodnošljivo, horor

s 10 mjeseci se nešto smirilo ali dvije viroze za redom, plus opet zubi i opet smo gdje smo bili

ne znam što bi ti rekla... meni je bilo koma se za naviknuti, ali jesam....3 sata u komadu mi je super noć... i tako..

e da..kod moje je utjeha bočica, bilo mlijeko ili voda ali nešto mora popiti... evo zadnjih 2 dana ide gornja jedinica vani, zaspe s bočicom tako čvrsto u rukama da joj jedva izvućemo...sad ima 11 mjeseci i ja uskoro na posao... bit će veselo
__________________
Malička 24.10.2011
Jesen82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2012., 22:30   #77
skoro 4 mj se budimo često noću i kaj da vam velim??kak je tak je.
svaki put mu dam ciku,on pojede i začori opet.ni ne otvori oči. nekad zna plakati na ciki i izvijati se.u tom slučaju ga stavim na drugu i bude mir.
propuzao je i prosjedio zadnjih dana pa se nekako nadam da će se sad smiriti ali ipak ne vidim nekakvo smirenje na vidiku.
__________________
10.2. mali alvić <3<3<3
alveolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2012., 07:49   #78
moja ima 4 mj i zadnje vrijeme kad se probudi po noci (nekad 1 nekad tri, pol cetiri) i ne zaspi slijedeca dva sata (dosadno joj je, prica, vristi, onda postane nervozna jer joj se spava a nemre, onda borba i uspavljivanje ) i onda zaspi na dva i pol sata i opet isto a do tada se budila oko dva i oko sest jela i zakrmila, a ako nije ovo iza sest nije bio bed... maya_zg - kako skratiti taj SR
__________________
Brusim pilu
Bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2012., 09:05   #79
Kod nas traje mjesec dana, napunila je 6mj, propuzala i prosjedila i eto nam cirkusa po noći
Nekad se budi 100 puta, nekad 3, nekad 2 a rijetko jednom kao recimo noćas
Ja ju stavim na cicu jer ne znam šta bi drugo, pokušavala sam da ju uspavam nunajući ali počne dreka pa nam baš ne uspijeva.Ponekad ni cica ne pomaže jer se ona počne okretat, puzat, pa sjedne itd. uglavnom veselo
I mene zanima, može li se kako skratiti taj SR
__________________
23.02.2012.
RS 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2012., 11:23   #80
sinoć buđenja svakih sat vremena
__________________
10.2. mali alvić <3<3<3
alveolina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:12.