Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2017., 18:57   #1081
Quote:
StephanieM kaže: Pogledaj post
Zato jer sam ih trebala tih par dana.
pokusaj bez njih. ja 10 god nosim polutvrde lece i ne koristim umjetne suze. rekose mi - sto vise mogu bez njih to bolje
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 15:11   #1082
Molim za pomoć ako netko zna. Prije par godina je bilo kupit kapi i tablete za deprotenizaciju mekih leća. Sad nigdje ništa nemogu pronaći osim za tvrde leće. Zar je moguće da za meke leće nema nikakvog riješenja?
patkica86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 20:34   #1083
Poklanjam novu otopinu za mekane leće Alvera Avizor od 350 ml.
Primopredaja u Zagrebu.
Rok otopine je 11mj. 2017.

Ako nekome treba, neka mi se javi na pm.
Pelargonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 22:12   #1084
Pozdrav, bio sam danas u poliklinici Aviva na oftalmoloskom pregledu s idejom da mi prepise recept za lece i naocale.

Izmjerio sam tlak gledao opticki zivac i sve i probao sam stakla i prepisala mi je nalaz
VOD -2.75 Dsph / -0.25 Dcyl ax 105 = 1.0
VOS -2.0 Dsph / -0.50 Dcyl ax 80 = 1.0 PD 70/72

Kad sam doma dosao skuzio sam da nije nista napisala za lece, ja sam idiot shvatio da mogu slobodno uzeti istu dioptriju za lece ali sam malo proguglao i zapravo nije istina?

Jel mi mozete vi reci nesto jos o tome? Apsolutno mi je glupo jer sam kad sam se narucivao preko telefona trazio da mi treba recept i za lece i za naocale a privatno je i platio sam 300 kuna.
Strifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 23:19   #1085
Quote:
Strifer kaže: Pogledaj post
Pozdrav, bio sam danas u poliklinici Aviva na oftalmoloskom pregledu s idejom da mi prepise recept za lece i naocale.

Izmjerio sam tlak gledao opticki zivac i sve i probao sam stakla i prepisala mi je nalaz
VOD -2.75 Dsph / -0.25 Dcyl ax 105 = 1.0
VOS -2.0 Dsph / -0.50 Dcyl ax 80 = 1.0 PD 70/72

Kad sam doma dosao skuzio sam da nije nista napisala za lece, ja sam idiot shvatio da mogu slobodno uzeti istu dioptriju za lece ali sam malo proguglao i zapravo nije istina?

Jel mi mozete vi reci nesto jos o tome? Apsolutno mi je glupo jer sam kad sam se narucivao preko telefona trazio da mi treba recept i za lece i za naocale a privatno je i platio sam 300 kuna.
Prema nalazu cilindri su ti manji od 0.75 te stoga možeš uzeti obične leće s izmjerenom dioptrijom.

Sent from my E2303 using Tapatalk
iprodano is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 18:04   #1086
Quote:
iprodano kaže: Pogledaj post
Prema nalazu cilindri su ti manji od 0.75 te stoga možeš uzeti obične leće s izmjerenom dioptrijom.

Sent from my E2303 using Tapatalk
Hvala na odgovoru, zvao sam doktoricu i rekla je da dodjem kod nje da dobijem posebnu dijagnozu za lece pa mislim da mi je to ipak sigurnija opcija.
Strifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 13:05   #1087
Imam dilemu. Naime, trebaju mi nove polutvrde leće te ne znam da li idem do doktorice opće prakse da mi da uputnicu za pregled u bolnici ili da direktno idem od Opto Contacta pregledat vid i naručiti nove leće ?

Inače sam preko njih naurčivao nove leće nakon pregleda u bolnici.

Koja je razlika u kvaliteti pregleda uopće ?
powe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 13:16   #1088
Pomoć!

Pozdrav svima!

Već preko 10 godina nosim meke kontaktne leće i do sada nisam imala problema s njima.

Međutim u zadnje vrijeme primjećujem da mi nakon dužeg vremea dolazi do "zamućenja" vida.
Bila sam kod oftamologa na pregledu i sve je bilo ok.
Čak mi je i ta "očna pozadina" u dobrom stanju što je neobično obzirom da toliko dugo nosim leće.
Kroz cijelo vrijeme sam nosila Air Optix Aqua, jedno kratko TopVue (nisu mi bile dobre).
Sad sam opet na Air Optixu.

Je li netko imao slična iskustva? Možda da probam neke druge leće, koja je vaša preporuka?
Napomena: Imam jako suho oko.

Hvala!
__________________
"When nothing goes right-go left."
blind_sense is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 22:43   #1089
Quote:
powe kaže: Pogledaj post
Imam dilemu. Naime, trebaju mi nove polutvrde leće te ne znam da li idem do doktorice opće prakse da mi da uputnicu za pregled u bolnici ili da direktno idem od Opto Contacta pregledat vid i naručiti nove leće ?

Inače sam preko njih naurčivao nove leće nakon pregleda u bolnici.

Koja je razlika u kvaliteti pregleda uopće ?
ja vec dugo ne idem u bolnicu. imam dojam da mi ofrlje to naprave.
ne znam za opto contact. ja vec godinama idem u optiku Vitrum i preeeezadovoljna sam! same pohvale! (detalje u pp ako te zanima)
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 09:24   #1090
Može detaljnije u pp.
powe is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 13:06   #1091
Quote:
blind_sense kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Već preko 10 godina nosim meke kontaktne leće i do sada nisam imala problema s njima.

Međutim u zadnje vrijeme primjećujem da mi nakon dužeg vremea dolazi do "zamućenja" vida.
Bila sam kod oftamologa na pregledu i sve je bilo ok.
Čak mi je i ta "očna pozadina" u dobrom stanju što je neobično obzirom da toliko dugo nosim leće.
Kroz cijelo vrijeme sam nosila Air Optix Aqua, jedno kratko TopVue (nisu mi bile dobre).
Sad sam opet na Air Optixu.

Je li netko imao slična iskustva? Možda da probam neke druge leće, koja je vaša preporuka?
Napomena: Imam jako suho oko.

Hvala!
Koristim iste leće i imam isti problem u zadnje vrijeme, samo što mene još nakon nekoliko korištenja lijeva leća grebe da je nemogu ni nosit. Nemogu shvatit u čemu je problem.
patkica86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 21:14   #1092
I meni je tako. Na pregledu mi je dr rekla neka mijenjam i isprobavam i tekucine i lece, da ne zna u cemu je problem. I da kapam kapi za ovlazivanje.
Ima dana kada me nesnosno svrbe oci i suze, a vec drugi dan je ok kao da nista nije bilo.
Da li je moguce da ove lece ne valjaju sto ih narucujem iz Poljske ( zadnje iz Mađarske)?


Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 07:33   #1093
Ja naručujem sa stranice Adria leće i isti problem imamo. Ne znam, možda je do proizvođača? Jedan dan nemogu leći stavit koliko mi smeta a sutra sve super. A baš para toliko nemam da naručujem svako malo druge leće da isprobavam.
patkica86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 08:29   #1094
Nema vam druge nego probati promijeniti leće.

Sent from my E2303 using Tapatalk
iprodano is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 13:39   #1095
Ne znam, meni su sve leće do sada bile udobne (isprobao sam 5 različitih modela), a što se zamućivanja tiče, to je najčešće indikator da vam ne odgovara BC leće, primjetio sam da mnogi zanemaruju zakrivljenost, a ona je bitna za dobro sjedanje na oko i čist pogled.
Leća je ipak "strano tijelo" u oku i nemoguće je izbjeći povremeno neki sitniji problem s njima, no ako se redovito pojavljuje neki problem, onda je očito da vam taj model ne odgovara.
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 07:45   #1096
Ima možda nešto i u tome da ovi s adria kupe od proizvođača škart za bagatelu pa onda uvaljuju napaćenom narodu.

Ja sam nedavno promijenio 3-4 lece jer na jednom oku nikako postici dovoljnu ostrinu.. uz to problemi sa zamucivanjem na oba oka.. jedno oko mi ima nesto sitno vecu dioptriju ali po pregledu su iste dpt.
Pa tako npr može se dogoditi da proizvodac pravi -2.00 i ako. Bude od -1.95 do -2.05 to ide za zapadno tržište. Ako ode preko -1.95 do -1.90 i s druge strane preko -2.05 do -2.10 za istočno.. ako su greške još veće npr. -1.87 e to je skart i ako se pojavi kupac/preprodavac za taj skart moze bit problema.
Slicno je za greske kod BC. I sad vec ima više kombinacija gdje nesto ne valja..
Znamo da dpt idu po 0.25 e sad nekom se moze pogoditi da mu neki škart baš i odgovara ali kad tad ce se dogoditi suprotno.. s tim da kad netko dobije vecu dpt nego sto je narucio to sigurno neće primijetiti. Ja jednom bio na pregledu dioptrije za naočale s lećama. Stavila mi teta suprotnu dioptriju za 0.5dpt i opet sve super vidio..
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 11:56   #1097
Na kojin način držite higijenu kod polutvrdih leća te da li leće isperete vodom ? Dakle, ujutro čišćenje pa ispiranje vodom. Navečer skidanje te stavljanje u otopinu koju mijenjam svakih par dana.

Meni su rekli na pregledu da nakon čišćenja leće je mogu vodom isprati te staviti na oko a čitam da je to kao opasno...Mislim sestre U KBCu nakon čišćenja svaki put leće mi isperu vodom :O

Inače za čišćenje te pohranu za otopinu leća koristim marku Boston.

Ima li netko bolji prijedlog od Bostona za čišćenje te otopinu ? Polutvrde leće jel.

Zadnje uređivanje powe : 02.11.2017. at 12:19.
powe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 16:49   #1098
Quote:
powe kaže: Pogledaj post
Na kojin način držite higijenu kod polutvrdih leća te da li leće isperete vodom ? Dakle, ujutro čišćenje pa ispiranje vodom. Navečer skidanje te stavljanje u otopinu koju mijenjam svakih par dana.
tocno tak! polutvrde lece mogu pod vodu. ja ih nakon ispiranja u vodi dodatno jos isperem ("deznficiram") onom otopinom za cuvanje/ciscenje.
tekucinu u posudici mijenjam svaki drugi dan.


Quote:
powe kaže: Pogledaj post
a čitam da je to kao opasno...
moraju napisati da je to opasno jer se moraju ograditi u slucaju da lose baratas lecama i onda njih okrivis za infekciju jer pise da lece mogu pod vodu. a i vise novaca trosis kad lece ispires "specijalnim tekucinama"


Quote:
powe kaže: Pogledaj post
Inače za čišćenje te pohranu za otopinu leća koristim marku Boston.
Ima li netko bolji prijedlog od Bostona za čišćenje te otopinu ? Polutvrde leće jel.
sve ti ovisi od kojeg materijala je leca radjena. moja je od bostona pa mi Boston pase. Total Care mi nije dobar, recimo....
ali svakako preporucam da probas Avizor GP. najjeftiniji je od svih i super cisti. ja sam ga kupovala u Vitrum optici u Massarykovoj i u Opto centru (mislim da je 5kn jeftiniji u Vitrumu ali nisam 100%, provjeri).
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 20:10   #1099
Quote:
blind_sense kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Već preko 10 godina nosim meke kontaktne leće i do sada nisam imala problema s njima.

Međutim u zadnje vrijeme primjećujem da mi nakon dužeg vremea dolazi do "zamućenja" vida.
Bila sam kod oftamologa na pregledu i sve je bilo ok.
Čak mi je i ta "očna pozadina" u dobrom stanju što je neobično obzirom da toliko dugo nosim leće.
Kroz cijelo vrijeme sam nosila Air Optix Aqua, jedno kratko TopVue (nisu mi bile dobre).
Sad sam opet na Air Optixu.

Je li netko imao slična iskustva? Možda da probam neke druge leće, koja je vaša preporuka?
Napomena: Imam jako suho oko.

Hvala!
isti problem, suhoća oka
koristila sam isto kao i ti Air Optix,one su mi dobre, pa sam probala TopVue i nisu mi bile dobre. Biofinity su mi se zasad pokazale jako dobrima, čak sam mogla s njima prespavati,to je za moju suhoću oka vise nego puno.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 17:21   #1100
Došlo vrijeme da i ja nabavim kontaktne leće. Doktor me uvjeravao kako to nema smisla jer je dioptrija jako mala, ali sam ja njega uvjerila da s naočalama ne mogu šetati pse jer nemaju brisače. Naočale, ne psi. Pa smo se dogovorili.

Uglavnom, treba mi preporuka za marku ili kako se to već zove. Gledala sam na AdriaLećama koja vrsta ima zadane parametre: BC 8.7 i promjer 14.5 pa među mekanim toričnim lećama u obzir dolaze samo Air Optix for Astigmatism i Biofinity Toric.

Pregledala sam temu i učinilo mi se da ste većinom zadovoljniji ovom drugom vrstom pa sam ih naručila. Ionako će biti za prva tri mjeseca, ali bih voljela dobiti preporuku za još štogod.

Tnx.
__________________
MmeTipfeler is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:42.