Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2014., 13:28   #21
Quote:
domexis kaže: Pogledaj post
čak mi je čudno da se ne može locirati crna kutija !!!!

bez toga samo se može nagađati i smišljati neke kvazi urote ....
tako je buraz! Gdje si, kako si?
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 13:33   #22
Quote:
domexis kaže: Pogledaj post
to da

S obzirom da 25 država traga za Boeingom i da se ne može locirati avion tu mi nešto neštima ....

ili netko zna gdje se nalazi i strateški šuti, to je već druga teza koja može biti točna a i nemora
I ja se nadam da netko zna. Ako ne zna, nema šanse da su ljudi živi
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 13:48   #23
Koje su sanse da je zrakoplov jednostavno sletio negdje? Proslo je dugo vremena, a nema nikakvih ostataka. Makar, s obzirom kako je mogao letjeti jos satima nakon zadnje lokacije, postoje velike sanse kako je srusen tko zna gdje, Azija je velika.

Opet, nema nikakvog smisla, ako je iskljuceno rucno, kako bi se sakrio, zasto bi na kraju bio srusen a da za to ne znamo? Poanta terorizma je sirenje terora

Cudna situacija, jako cudna.
Eric Delko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 14:16   #24
Quote:
RayBan kaže: Pogledaj post
Avion je oboren od strane vojske posto su dobili dojavu o namjeri zabijanja u Petronas tornjeve, dakle skinuli su ga i sad se prave ludi.
Ne čini mi se to baš vjerojatnim. Koja je poanta trošit svoje i tuđe resurse ako već znaju položaj aviona? Što bi valjda znali ako su ga srušili. Dovoljno je izmislit da je ribarska brodica ugledala veliku svjetlost, oni pronađu avion i podvale priču.
safirno is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 14:32   #25
Quote:
RayBan kaže: Pogledaj post
Avion je oboren od strane vojske posto su dobili dojavu o namjeri zabijanja u Petronas tornjeve, dakle skinuli su ga i sad se prave ludi.
U tom slučaju rušenje bi bilo opravdano i nema potrebe za zataškavanjem. Naravno uz nekakve ozbiljne dokaze, iako je promjena smjera i isključivanje komunikacijskih sustava sasvim dovoljno za pokretanje procedure presretanja.
Rendolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 14:51   #26
Quote:
Rendolf kaže: Pogledaj post


Zato što je na mjestu gdje je nestao radarski kontakt nije nužno mjesto pada zrakoplova. S obzirom da postoje indicije da su sustavi manualno isključeni, zrakoplov je mogao nestati sa radara na mjestu na kojem se trenutno traži dok je zapravo mogao letjeti još satima u određenom smjeru (tj. zavisno o količini goriva koju je nosio).


Mene zanima kako može nestati sa radara? Znači, područje je radarski pokriveno, točka svijetli, i onda samo nestane? Što se mora dogoditi da nestane? Velika eksplozija u zraku i raspad aviona na komadiće? Pad u more? Ima li neko drugo moguće objašnjenje?
Vrijedi li stvarno ona fora da ako avion leti nisko da ga radari ne vide, ili se to događa samo u filmovima?
I ako je nestajanje sa radara tako jednostavno, zašto se ulažu stotine milijardi dolara u vojne stealth tehnologije?
Kanzas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 14:56   #27
Danima se vodi rasprava na pprune stranici. Koga zanima
http://www.pprune.org/rumours-news/5...tact-lost.html

iLi je u moru iLi je sletio negdje u aziji.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 15:01   #28
Quote:
Rendolf kaže: Pogledaj post
U tom slučaju rušenje bi bilo opravdano i nema potrebe za zataškavanjem. Naravno uz nekakve ozbiljne dokaze, iako je promjena smjera i isključivanje komunikacijskih sustava sasvim dovoljno za pokretanje procedure presretanja.
Je opravdano al tko ce Kini objasnit zasto si smaknuo skoro 200 Kineza ? Veliki skandal bi se stvorio.
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 15:09   #29
Jel se može negdje satelitski pratit i pregledavat ocean? Znam da su nešto komentirali na vijestima, a rado bih volontirala.
safirno is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 15:14   #30
Ukucaj tomnod.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 15:16   #31
Quote:
safirno kaže: Pogledaj post
Jel se može negdje satelitski pratit i pregledavat ocean? Znam da su nešto komentirali na vijestima, a rado bih volontirala.
gdje bi ti volontirala? Ostaj tu gdje jesi. Ne možeš za života ni svoje probleme porješavati, a kamo li svjetske
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 15:19   #32
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
Ukucaj tomnod.
Super, hvala
safirno is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 16:37   #33
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Mene zanima kako može nestati sa radara?
Lijepo. Ugasi transponder i samo nestane. Na ekranu se otvori mali prozor (Lost) u kojem piše Callsign, koordinate na kojima je došlo do nestanka kontakta, visina na kojoj je bio, zadnja dodijeljena visina, eventualno brzina i smjer.

Quote:
Znači, područje je radarski pokriveno, točka svijetli, i onda samo nestane? Što se mora dogoditi da nestane?
Područje nije radarski pokriveno, barem ne kvalitetno. Već je bilo rasprave o tome. Zbog geografskih prilika pokrivenost nije najbolja a na drugo pitanje sam ti već odgovorio.


Quote:
Velika eksplozija u zraku i raspad aviona na komadiće? Pad u more? Ima li neko drugo moguće objašnjenje?
Ugašen transponder.

Quote:
Vrijedi li stvarno ona fora da ako avion leti nisko da ga radari ne vide, ili se to događa samo u filmovima?
Za male zrakoplove da. Ako je transponder ugašen a ADS-B ne funkcionira ili je onesposobljen da. Pogotovo ako se radi o malim zrakoplovima. Pred koju godinu je čovjek poletio iz Munchena i došao do Rijeke gdje je sletio a da nitko nije znao da je u zraku. Austrija ga nije skužila kao ni Njemačka, Slovenci su ga primjetili ali dok su tražili talijane da polete, već je došao k nama.

Putnički avion ne može letjeti tako nisko.

Quote:
I ako je nestajanje sa radara tako jednostavno, zašto se ulažu stotine milijardi dolara u vojne stealth tehnologije?
Zato što primarni radar sve vidi.


Quote:
RayBan kaže: Pogledaj post
Je opravdano al tko ce Kini objasnit zasto si smaknuo skoro 200 Kineza ? Veliki skandal bi se stvorio.
Zato što bi u protivnom bilo 10 ili 100 tisuća mrtvih Maležana. Hvala i doviđenja. Jednostavno.
Rendolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 17:34   #34
Teza o zabijanju u Petronas tornjeve ne drži vodu.

1. Malezija je islamska zemlja, pa ostaje pitanje zašto bi se nekakav radikalni islamista (ako je o njima riječ) zabio u tornjeve u islamskoj zemlji ?

2. Kinezi čine 2/3 putnika, OK.
Ali je i 50 Malezijaca.
En+, ima i putnika iz drugih zemalja. Francuzi, npr.

Koja bi se zemlja usudila naredit ubijanje toliko ljudi iz raznoraznih zemalja, a od kojih su neke dosta moćne i ne prelaze olako preko ubojstva svojih gradjana ?
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 17:52   #35
Koliko čitam izgleda da se avion traži iznad srednje azije, indijskog podkontinenta, indokine, južnog kineskog mora i nad golemim prostranstvima indijskog oceana gotovo do subartičkog područja, ono skoro pola planete Koliko to ima smisla???!!!???
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 18:17   #36
Pa sam avion je imao dovoljno goriva da prijeđe golemu udaljenost. Još ako je završio u moru oceanske struje su mogle odnijeti preživjele u tjedan dana u milijun smjerova. Čak i da se zna točna lokacija može brod ili avion proći par kilometara od njih i uopće ih ne primijetiti.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 18:17   #37
A da je upitat S.H.I.E.L.D?
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 18:38   #38
http://keithledgerwood.tumblr.com/po...ar-using-sia68
MarkoMiljanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 20:49   #39
Puno je teorija, no sada se ipak najviše govori o otmici.
Kad se radi o otmici, treba imati u vidu sljedeće:
- 70-tih godina otmice aviona bile su prilično česte, svako malo se netko sjetio oteti avion i zahtijevati političke ustupke, puštanje zatvorenika iz zatvora, itd,
- kasnije je, manje-više u cijelom svijetu, prihvaćena doktrina prema kojoj se s otmičarima ne pregovara, pa makar raznijeli avion zajedno s putnicima.

No, objasniti javnosti da su vlasti odbile pregovarati s otmičarima i prepustile otmičarima da sruše avion nije jednostavno. Isto tako, da su vlasti jednostavno odbile zahtjeve ili se oglušile, otmičari su se mogli npr. zabiti u Petronas towers. Moguće je da su odlučili zavlačiti otmičare obećavajući im da će "njihovi zahtjevi biti razmotreni" tako dugo dok ovima nije ponestalo goriva.
Atari_ST is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 22:21   #40
Quote:
Atari_ST kaže: Pogledaj post
Puno je teorija, no sada se ipak najviše govori o otmici.
Kad se radi o otmici, treba imati u vidu sljedeće:
- 70-tih godina otmice aviona bile su prilično česte, svako malo se netko sjetio oteti avion i zahtijevati političke ustupke, puštanje zatvorenika iz zatvora, itd,
- kasnije je, manje-više u cijelom svijetu, prihvaćena doktrina prema kojoj se s otmičarima ne pregovara, pa makar raznijeli avion zajedno s putnicima.

No, objasniti javnosti da su vlasti odbile pregovarati s otmičarima i prepustile otmičarima da sruše avion nije jednostavno. Isto tako, da su vlasti jednostavno odbile zahtjeve ili se oglušile, otmičari su se mogli npr. zabiti u Petronas towers. Moguće je da su odlučili zavlačiti otmičare obećavajući im da će "njihovi zahtjevi biti razmotreni" tako dugo dok ovima nije ponestalo goriva.
Dosta nategnuto,posebno ovaj zadnji dio.Ukoliko bi ga vec otimali,nekako sam mišljenja da bi se puno bolje pripremili i imali neku soluciju da spuste nekamo taj zrakoplov,a ne krstarili po zraku dok ovi oduovlace.
__________________
jebem mater 3-5-2 formaciji
" ja sam igracima postavija samo jedno pitanje, dali zelite igrat ka city ili ka liverpool?? Ja mogu i jedno i drugo." D. B.
gelo85 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:03.