Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2014., 11:35   #61
Kolege volonteri iz tomnoda su možda pronašli avion u džungli.
http://www.24sata.hr/svijet/satelit-...dzunglu-358275

Quote:
Internetska stranica Tomnod dala je novu fotografiju koja će zainteresirati mnoge. Na obris zrakoplova naišli su tajvanski studenti pretražujući satelitske fotografije s područja na kojemu je zrakoplov mogao nestati. Fotografija je snimljena negdje u džunglama Malezije, no autentičnost za sada nije potvrđena.
Pojavila se u trenutku kada su stanovnici malezijskog sela izašli u javnost s informacijom da su vidjeli nestali zrakoplov kako iznad njih naglo mijenja kurs i odlazi u smjeru iz kojega je došao.
safirno is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 12:13   #62
Quote:
safirno kaže: Pogledaj post
Kolege volonteri iz tomnoda su možda pronašli avion u džungli.
http://www.24sata.hr/svijet/satelit-...dzunglu-358275
Avion je neoštećen pristao usred džungle, kako da ne...
Stric iz ozadja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 13:19   #63
zanimljiva teorija, ukljucuje otete Kineze inzenjere, 3. svjetski rat i sl..

http://www.jimstonefreelance.com/
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 15:58   #64
teoriju da je avion ostao bez benzina ne vjerujem uopce.
cinjenica da je tip bio na sudenju ibrahim anwara, ovaj bio osuden i on onda on fino otisao na posao, te avion nestao. ili da bas mu je bas taj dan morao nestati gorivo.
previse slucajnosti ako se mene pita.
inabetterworld is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 17:02   #65
Ja mislim da je došlo do spontanog samozapaljenja nekih ljudi u avionu, vatra je zatim zahvatila i vitalne instalicije zrakoplova
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 19:27   #66
UFO je oteo taj avion.Neće ga naći pa makar ga tražili godinama.
John Stooges is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 19:31   #67
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je ušao kroz neki portal, crvotočinu i ušao u drugu dimenziju naše stvarnosti. Nešto slično što se događa sa Bermudskim trokutom
Šta moja teorija nikome ne paše?
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 21:55   #68
Quote:
safirno kaže: Pogledaj post
Kolege volonteri iz tomnoda su možda pronašli avion u džungli.
......
Nonsens !
Malo pijeteta prema obiteljima ne bi bilo na odmet.

Btw.
2009., Rio de J., AirFrance. I onda se je čekalo. Al se razjasnilo. Tako će i ovo.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 22:36   #69
....ali sta nije da komercijalni avioni imaju senzore koji automatski "salju" signale od crnih kutija u slucaju nesrece???...pa valjda postoji u takvom avionu nekakav uredaj koji radi na baterije i odasilje signal cak i ako je avion pao u more(potpuno neovisno o el.sustavu aviona). Pa kako su nasli ostale koji su se srusili u more na slican nacin???
ficorijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 23:06   #70
Quote:
ficorijeka kaže: Pogledaj post
....ali sta nije da komercijalni avioni imaju senzore koji automatski "salju" signale od crnih kutija u slucaju nesrece???...pa valjda postoji u takvom avionu nekakav uredaj koji radi na baterije i odasilje signal cak i ako je avion pao u more(potpuno neovisno o el.sustavu aviona).
Točno. Zvučni signal koji se može detektirati sonarom.


Ali ako tražiš 500 km dalje od mjesta pada, teško ćeš išta čuti.
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 15:40   #71
Izgleda da su nešto pronašli kraj Australije, ujutro nastavljaju potragu.

Gledajući kartu svijeta, nije mi jasno, ako se potvrdi da je riječ o MH370, što su oni izvodili da su završili kraj Australije? Pa to je skroz u suprotnom smjeru.

https://twitter.com/cnnbrk/status/44...916928/photo/1

http://www.index.hr/vijesti/clanak/v...ro/734918.aspx

Quote:
AUSTRALSKE vlasti za pomorsku sigurnost (AMSA) objavile su da je potraga za olupinom aviona u južnom dijelu Indijskog ocena, 2500 kilometara jugozapadno od australskog grada Pertha, za danas završena te će se nastaviti u petak ujutro, javlja BBC.

U tom području prošao je 21 sat pa se zbog mraka morala prekinuti akcija potrage.

Vidljivost je zbog kiše i oblaka izuzetno slaba na području gdje su uočeni dijelovi. Među prvima na mjestu potrage bio je i norveški teretni brod "St. Petersburg" koji je plovio od Madagaskara prema Melbourneu.

...

Dva predmeta pronađena u južnom dijelu Indijskog oceana mogla bi biti dijelovi malezijskog zrakoplova nestalog prije 12 dana, izjavio je u četvrtak malezijski ministar prometa Hishammuddin Hussein, nakon što je Australija obavijestila Maleziju o uočenim predmetima.

"Mogu potvrditi da imamo novi trag", rekao je Hussein novinarima u Kuala Lumpuru.

Predsjednik australske vlade Tony Abbott izjavio je kratko prije toga da su na satelitskim slikama pronađena dva predmeta koja bi mogla biti povezana sa zrakoplovom tvrtke Malaysia Airlines koji je nestao 8. ožujka. Abbott je odmah o uočenim predmetima obavijestio svoga malezijskog kolegu Najiba Razaka.

Zadnje uređivanje safirno : 20.03.2014. at 15:48.
safirno is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2014., 12:40   #72
što bi ono moglo sve biti što pliva blizu pertha a da nije avion.. sto mislite?
inabetterworld is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2014., 14:58   #73
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Šta moja teorija nikome ne paše?

A tko zna... Žao mi je tih ljudi, čak je i dijete bilo u avionu nadam se da nisu oteti za organe. Sve je moguće
leptir02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2014., 11:54   #74
Kinezi na satelitskim snimkama otkrili predmet duljine 22 i širine 30 metara:

Quote:
Kineska vlada objavila je kako su otkrili veliki objekt u južnom Indijskom oceanu, rekao je malezijski ministar transporta Hišamudin Husein na pressici u Kuala Lumpuru. Satelitske snimke pokazuju objekt širok 30, a dugačak 22 metra kako pluta. Kineska vlada najavila je kako će kroz nekoliko sati objaviti detalje vezane za posljednje satelitske snimke.
Međutim, već ranije izdano je upozorenje za ciklon koji ide prema mjestu gdje je satelitska snimka pokazala objekt.
http://www.24sata.hr/svijet/spasioci...-aviona-358801

Quote:
Malezijka Raja Dalelah Raja Latife tvrdi kako je vidjela avion u moru dok je letjela iznad Indijskog oceana.
Kaže kako je to bilo 8. ožujka popodne, nekoliko sati nakon što je Boeing 777 nestao. Žena kaže kako je sve ispričala i policiji, i to pet dana prije nego što je potraga proširena i na to područje. Radi se o području Andamanskih otoka, gdje je prije nekoliko dana započela intenzivna potraga, javlja Daily Mail.
safirno is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2014., 10:54   #75
Quote:
Atari_ST kaže: Pogledaj post
O.k., zašto piloti nisu javili da imaju kvar/požar/što već i zatražili slijetanje na najbližem aerodromu? Umjesto toga, navodno su zadnje zabilježene riječi bile "Laku noć"!
Zato što kad ti krenu otkazivati sustavi ili ti izbije požar, zadnje što ćeš napraviti u hrpi alarmova i upozorenja koja ti govore da zrakoplov pada skupa sa 290 ljudi za koje odgovaraš i koji bi mogli (uključujući i tebe) izgubiti život - je javljanje kontroli leta.

U slučaju sranja, prvo se spašava zrakoplov i putnici. Kontroli leta se javi stanje kada situacija to dozvoljava. Laku noć su rekli kontroli leta prije promjene frekvencije, tj. odjave sa područja nadležnosti.
Rendolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2014., 22:56   #76
Ja mislim da je pilot osobno oteo zrakoplov i da je on ugasio komunikacijske sisteme u avionu, te je u skladu s prethodnim dogovorom sletio negdje na neki im-pro-vi-zi-ra-ni aerodrom, i onda su odatle pokupili sve putnike iz aviona te ih smjestili u podzemnu bazu.

Tamo će žene biti ""rasadnice"" za djecu za koju se neće znat ni da postoje.A muški će bit robovska radna snaga.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2014., 22:58   #77
Quote:
vatroled kaže: Pogledaj post
ko ce ga znati. amerikancima 2001 tri oteta aviona sarala dva sata po zracnom prostoru, bez da se netko sjetio poslati izvidjace. bice bili na marendi. pa se srusio avion sa kompletnom poljskom vladom. i onda vele avion je najsigurnije putno sredstvo.
Nije, ako je kompletna vlada u njemu.

Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Jedno, možda glupo, pitanje, za nekoga tko bolje poznaje telekomunikacijsku tehnologiju. Što je sa mobitelima. pod uvjetom da se avion nije srušio odmah nakon gubitka veze, te da je doista nastavio letjeti satima, u nekom trenutku putnici bi valjda to shvatili, na ovaj ili onaj način. Vjerovatno bi se palili mobilni telefoni. Da li se baš nikako ne može ući u trag signalima mobitela, naravno pod uvjetom da je nešto signali imali i prihvatiti? Ili pitam glupost?
Ako se srušio iznad područja loše prekrivenog primarnim radarom, onda nije čudo da se ni mobitelima ne može ući u trag.

Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Vrijedi li stvarno ona fora da ako avion leti nisko da ga radari ne vide, ili se to događa samo u filmovima?
Golemi putnički avioni poput ovog, ne mogu letjeti nisko.

Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
I ako je nestajanje sa radara tako jednostavno, zašto se ulažu stotine milijardi dolara u vojne stealth tehnologije?
Jer ni vojni avioni ne mogu letjeti nisko, a brzo.

Moraju se dići (relativno) visoko da bi letjeli efikasno. Kad se dignu radar ih vidi. I zato se ulaže u stealth.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10

Zadnje uređivanje piskavac : 23.03.2014. at 23:35.
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2014., 23:39   #78
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
Teza o zabijanju u Petronas tornjeve ne drži vodu.

1. Malezija je islamska zemlja, pa ostaje pitanje zašto bi se nekakav radikalni islamista (ako je o njima riječ) zabio u tornjeve u islamskoj zemlji ?
To mogu htjeti radikalni Hinduisti, Budisti, Šintoisti, Kršćani... tkogod.

Quote:
Atari_ST kaže: Pogledaj post
Moguće je da su odlučili zavlačiti otmičare obećavajući im da će "njihovi zahtjevi biti razmotreni" tako dugo dok ovima nije ponestalo goriva.
Ali su pri tome (naravno ako je hipoteza o otmici točna) popušile obje strane. Malezijci avion i putnike; što će imati dalekosežne posljedice, a otmičari nisu primili ni kinte, niti je oslobođen netko njihov.

Quote:
RIOBOSS kaže: Pogledaj post
Navodno ga je vojska pratila još sat nakon nestanka sa civilnog radara.
I onda ga više nisu mogli pratiti?

Ili im se nije dalo pratiti?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10

Zadnje uređivanje piskavac : 23.03.2014. at 23:47.
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 13:59   #79
Quote:
RayBan kaže: Pogledaj post
Avion je oboren od strane vojske posto su dobili dojavu o namjeri zabijanja u Petronas tornjeve, dakle skinuli su ga i sad se prave ludi.
Nažalost i ja sam uvjeren kako je to rješenje. Treba pospremiti eventualne tragove i pobacati ih u more ...
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 15:13   #80
Odjednom sve znaju.

Quote:
NOVO 14:59 - S dubokim žaljenjem, prema najnovijim podacima, moramo zaključiti kako je let MH370 završio u južnom Indijskom oceanu, izjavio je malezijski premijer Najib Razak na konferenciji za tisak. Nakon kratke izjave, premijer je odbio odgovarati na daljnja pitanja.
http://www.jutarnji.hr/napokon-prona...esicu/1176211/
Filippo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:50.