Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2014., 19:51   #1
različiti pristupi roditelja prema djevojčicama i dječacima

Pozdrav, moje ime je xxxxxx i studentica sam xxxxxx i pisala bih seminarski rad o rodnoj socijalizaciji djece tj. različiti pristupi roditelja prilikom interakcije s vlastitom djecom s obzirom na njihov spol.

Zanimalo bi me vaše mišljenje o tome:

1. je li pogrešno drugačije tretirati djecu s obzirom na spol?
2. imate li vi drugačija očekivanja za svoju djecu s obzirom na njihov spol?
3. kako bi reagirali kada bi se vaše dijete počelo pomašati na način koji nije primjeren njegovom/njezinom spolu (npr. da se vaš sin želi igrati barbikama i sl.)?
4. i bilo kakve druge vaše komentare na ovu temu



unaprijed hvala

Zadnje uređivanje Monstera : 07.06.2014. at 22:46. Reason: izbrisani podaci
kattee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 17:31   #2
ja imam dvije djevojcice pa ne mogu bas komentirati iz prve ruke, ali ovo je moje misljenje:

Quote:
1. je li pogrešno drugačije tretirati djecu s obzirom na spol?
donekle. pogresno im je davati vise ili manje paznje, prava, mogucnosti s obzirom na bilo sta. no svako dijete, bez obzira na spol, trazi drugi tip zabave i aktivnosti. sad primjecujem da se s oko 4 godine djeca pocinju prilicno razlicito ponasati s obzirom na spol (mozda ne sva, ali ova s kojima se moja curka druzi da), decki su zesci, agresivniji, vole se hrvati i naguravati (u igri), a djevojcicama je bitnije uredjivanje, plesanje... tako da iz te perspektive normalno da ce ih se i drugacije tretirati: curki cu napraviti kecke i reci da mi je bas lijepa, dok s deckom.. ma vraga, i njega bih pocesljala i rekla mi da mi je bas lijepi

Quote:
2. imate li vi drugačija očekivanja za svoju djecu s obzirom na njihov spol?
ne. ocekujem (ocekivala bih) da zavrse jednak stupanj obrazovanja uz jednaku kolicinu izvannastavnih aktivnosti, kucnih obveza i slicno.


Quote:
3. kako bi reagirali kada bi se vaše dijete počelo pomašati na način koji nije primjeren njegovom/njezinom spolu (npr. da se vaš sin želi igrati barbikama i sl.)?
ja sam se kao mala igrala i barbikama i auticima, tako bi mi to bilo ok i od moje djece. kako bih reagirala da sin zeli samo i iskljucivo barbike ili kcer samo i iskljucivo bagere, a da nije samo faza, e to ne znam reci, u teoriji bih bila vrlo tolerantna, no iskreno ne mogu znati mozda bih pokusala i promijeniti takvo ponasanje, no ako ne bi islo, naravno da bih pokusala prihvatiti.

Quote:
4. i bilo kakve druge vaše komentare na ovu temu
protiv sam bilo kakve diskriminacije. protiv sam razlicitog odgoja. protiv sam "maminih sinova" koji izrastaju u nesposobne muskarce i zasigurno bih inzistirala da mi sva djeca, neovisno o spolu, imaju ista prava i obveze.
__________________
02-2010, 12-2012
tina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:24.