Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2014., 14:33   #1
Strože kažnjavanje kao posljedica projekcije

Ja ću se samo nadovezat s primišlju.

Jel se nekome od vas dešava da stegnete remen kad gledate neodgojeniju (kome god to šta značilo) djecu od vlastitog još više? Ja sam inače stroga, dam se zajebavat povremeno, ali nemrem reć da sam blaga. Međutim, znam ponekad nakon parka, kad vidim neke šizeve i bezobrazluke njegovih frendova i frendica, stvarno pritegnut još više. Jučer sam mu radi dva odgovora ukinula igricu na tabletu, kojoj se jako veselio, i natjerala ga da sjedi za večerom dok ju nije skoro cijelu pojeo (inače mu znam udovoljiti pa mu pomoći sa zadnjih par zalogaja) i uskratila desert, jer ju nije cijelu pojeo.

Možda mu u drugoj situaciji to ne bih napravila, ali jučer sam slušala par verbalnih izljeva djece koja su mu bliska i odmah sam se narogušila.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 14:37   #2
(morala sam staviti ovoga, bas mi je fora)
Kaznjavati nekog (iako nisam shvatila ni zasto ustvari) time da mora jesti ...ni najmanje mi se ne svidja. Jedenje kao kazna...
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 14:39   #3
Recimo da ja znam zašto je morao odsjediti i pojesti dokraja, al sad je trenutno irelevantno zašto. Recimo da je tako moralo biti.

Edit, ne, nije to bilo upotrebljeno kao kazna. Krivo si shvatila. Jedenje je bilo nešto što je on morao napraviti, a što nije napravio i radi toga mu je uskraćeno nešto drugo. To je bila kazna. A samo jedenje je sporedno, dala sam samo kao jučerašnji primjer.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 14:43   #4
Bitch, the way I see it, nisi ti njemu TO i TO zato što su drugi klinci u parku bili takvi. To što mu jesi ili nisi je direktna reakcija na njegovo ponašanje. A otkud njemu, to je zapravo (u tom času) "manje" važno od činjenice da mu isto ne toleriraš.

Nerijetko vidim čitavu familiju kak uđe poslije Mekića u razgledavanje u dućan s tehničkom robom sa svojim 4- klincima (komada 3). I mirno si pijuckaju sokiće i razgledavaju dok klinci trče i igraju se skrivača i vrište... a ovi se prave da nisu njihova. Tako dugo dok netko od tih klinaca ne zvizne i ne razbije si nos, onda kreće dječji plač i pogledi roditelja strogi uz obavezno - a jesam ti lijepo rekao da ne smiješ... popraćeno sa ajd još jednom, nalupat ću te...
__________________
Proud to be tolerant - plead to be ignorant.(nekad ili sad?)
Prosjecan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 14:49   #5
Quote:
Prosjecan kaže: Pogledaj post
Bitch, the way I see it, nisi ti njemu TO i TO zato što su drugi klinci u parku bili takvi. To što mu jesi ili nisi je direktna reakcija na njegovo ponašanje. A otkud njemu, to je zapravo (u tom času) "manje" važno od činjenice da mu isto ne toleriraš.
Ma oke, znam ja to. Al hoću reći da (možda) jučer ne bila tako neumoljiva da nisam bila iziritirana nakon parka. Možda bih rekla, oke, ne možeš više (iako može, i znam da može, i znam da je gladan, ali isto tako znam da može i gladan je samo ako ja sjedim pored i povremeno ga hranim), makla tanjur i dala mu desert.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 14:52   #6
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
natjerala ga da sjedi za večerom dok ju nije skoro cijelu pojeo
E ovog se sjecam

Meni je stara znala rec, ako mi se hrana nije svidjala, "poljubi I ostavi" I ja jednom poljubio tanjir I krenuo sa stolice, kad ona "vracaj se nazad I jedi to!!"
overtajm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 14:55   #7
FWIW, mama uvijek zna najbolje! (tko ne vjeruje nek pita bilo čiju ženu kakva je njena sarma u odnosu na svekrvinu )

No da se ne šalimo više na ovako ozbiljnoj temi... možda da daš djetetu jest prije odlaska u park?

Jedna od važnijih stvari je naučit klince "redu u jelu", u smislu da su im obroci uvijek u (približno) isto vrijeme, i učit ih da jest "moraju" u količinama normalnim za svoju dob. Stimulacija desertom nije baš bogznakaj efikasna metoda.
__________________
Proud to be tolerant - plead to be ignorant.(nekad ili sad?)
Prosjecan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 14:56   #8
Quote:
overtajm kaže: Pogledaj post
ako mi se hrana nije svidjala,


Tu se ne radi o tome, ja nikad, nikad ne radim hranu koju on ne voli. A da i radim, nikad ga ne bih tjerala da ju pojede. Sjećam se da sam sama na hranu bila ful izbirljiva i gadljiva, i to ne bih radila.

Konkretno se radilo o tome da je jako gladan, da ju hoće, da ju voli, ali bi sjedio i otvarao usta dok ga ja hranim, jer mu je, citiram "dosadno samom jesti i daj mi pomozi".

Velim, obično popustim na zadnjih par zalogaja (ipak sam slaba na njega), a ako je bolestan, i bez apetita, znam da mu to puno znači, pa ga nahranim kompletno.

Ali sam jučer bila neumoljiva, i znam zašto, zato jer me iziritiralo tuđe ponašanje i tuđa (neadekvatna) roditeljska reakcija. Pa sam stegnula na stvarima na koje inače ne stežem, kužiš?

@Prosječan, desert nije stimulacija, desert je nešto što slijedi iza obroka.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 15:03   #9
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post

Konkretno se radilo o tome da je jako gladan, da ju hoće, da ju voli, ali bi sjedio i otvarao usta dok ga ja hranim, jer mu je, citiram "dosadno samom jesti i daj mi pomozi".

i moj je takav bio do nedavno kad sam popizdila i poslala ga gladnog u vrtić. od tada lijepo sam sve jede.
koliko ti mali ima godina?
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 15:03   #10
Pet i pol. I pojest će on drugdje sam, najsporije na svijetu, ali bude, ali doma ne.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 15:06   #11
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Pet i pol.
sad mi je čak i lakše jer moj ima 4 i mislila sam da u toj dobi toga ima samo kod mene.
ponekad stvarno treba popizdit i presjeći neke stvari jednom zauvijek.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 15:25   #12
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Ali sam jučer bila neumoljiva, i znam zašto, zato jer me iziritiralo tuđe ponašanje i tuđa (neadekvatna) roditeljska reakcija. Pa sam stegnula na stvarima na koje inače ne stežem, kužiš?
Ja bas i ne kuzim. Znaci inace ga ti hranis, a sada si bila stroza jer se netko drugi lose ponasao. Ne on?
I jedno i drugo mi nije bas...
Ne kazem da mozda ja ne bih u nekom trenutku zbog tko zna cega bila stroga ili stroza nego inace, ali ja bih ga prije mucila gladju nego tjeranjem da jede.

Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
JMeđutim, znam ponekad nakon parka, kad vidim neke šizeve i bezobrazluke njegovih frendova i frendica, stvarno pritegnut još više. Jučer sam mu radi dva odgovora ukinula igricu na tabletu, kojoj se jako veselio, i natjerala ga da sjedi za večerom dok ju nije skoro cijelu pojeo (inače mu znam udovoljiti pa mu pomoći sa zadnjih par zalogaja) i uskratila desert, jer ju nije cijelu pojeo.
Kakvih odgovora, tj. cijih? Je li on nesto skrivio ili druga djeca i njihovi roditelji?

Quote:
Možda mu u drugoj situaciji to ne bih napravila, ali jučer sam slušala par verbalnih izljeva djece koja su mu bliska i odmah sam se narogušila.
Pa zasto na njega?
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 15:40   #13
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Pet i pol. I pojest će on drugdje sam, najsporije na svijetu, ali bude, ali doma ne.

Čuj....možda kuhaš loše ?

Šalim se.
Ovo je jako zanimljiv dio Foruma.

Možda dijete ima slabi tek, jede previše slatkiša, prečeste obroke ili nije dovoljno na svježem zraku ?
Samo mi nije jasno zašto, oh zašto hraniš ti..rukom...dijete od čak 5 i pol godina?
Zdravo dijete ? Zato kaj se njemu ne da jesti sam ?
Pa....onda nije ni gladan.
Svašta.
Ne mora jesti ...ali nema ničega do navečer.Šlus.
Bez smokića, krokića, sokića itd.
Ako ni tada neće sam jesti welll spavanje bez večere nije nešto na što će pristati.
Pa će drugi puta naučiti jesti sam i sa voljom jer će naučiti da je večera u 7 , da jede sam ako želi ne biti gladan i da nema zamjene...niti maminog uskakanja.
Kaj to radite od djece ?

Sve u svemu...da je gladan i da nema izbora sve bi pojeo...i bez ičije pomoći.
Ovak ' nekaj još nisam čula.
Jedino ako je tako bolestan da ne može sam držati žlicu ali zašto mama hrani zdravo dijete od skoro 6 godina ?


To sam ja samo jednom napravila teti na čuvanju...nije mi se jelo pa sam napravila cirkus...plač, odbijanje hrane itd.
Otišla sam na spavanje bez večere...
Jer me nitko nije hranio niti mi ponudio smokića.Večera je prošla.
Nikada više nisam to ponovila...naučila sam da izvoljevanje i razmaženost donosi gald.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 15:46   #14
Pozitiva, aj ne jasi mi, kicma mi je sjebana. Pitala sam nesto, nisam trazila ocjenu prehrambenih navika.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 15:55   #15
Dobro hajde neću.

Ubuduće nauči ga redu :
-večere je u sedam..ne kada on želi : "Sada je večera , operi ruke..a ako nećeš jesti nema ničega kasnije za večeru "
Bez kazne ako odluči gnjaviti.
To je dovoljno.
-tko ne pojede večeru sam ostaje gladan..nema kazne ali nema ni večere.Večera je bila kada je bila.
-nema zamjene za večeru ni od koga.
Eventualno hladan obrok od večere..i to neka jede sam u kuhinji za stolom.
Ako je gladan pojesti će i to..naučiti poruku ili..nije gladan.
-nema hranjenja od mame
-malo će cviliti, plakati, ljutiti se, tebi bu teško ali će dijete naučiti nešto vrlo važno.
Poštovati hranu,
poštovati mamin autoritet i činjenicu da je razmaženost pri jelu= glad.
Da su svi ravnopravni i da razmaženost ne prolazi.

Kamon Smart...neće umrijeti od gladi ako preskoči jednu večeru.
Sutra to ponoviš ako je potrebno, pa prekosutra...i garantiram ti da četvrti dan ne buš više imala tih problema.
Djeca su pametna, lako skuže kada se promijene pravila i da prijašnje izvoljevanje više nema učinka na mamu.
U vrtiću toga nema i već nakon dva dana bez ručka i najtvrdoglaviji klinac skuži da tamo ne vrijede pravila njegove bake ili mame.
Nauče:jedeš kada svi jedu ili si gladan.
Je...možda i čuješ da te mrzi.
No..preživjeti ćeš
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 15:58   #16
Ali..meni se cini da ona i nema problema, tj. da joj je ok to sto ga hrani.
Samo se cudi tome da ga taj dan nije hranila - zato jer su ju iznervirala druga djeca/ljudi.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 16:02   #17
Hraniti dijete od 5 je..lakše za nju jer ajde nešto bar pojede da ga ne mora navlačiti..kužim to.
Ali to je štetno za njega.

Dijete od 5 i pol može samo jesti i treba samo jesti..i znati red.
Da vidiš kada glad pritisne, sve je pojede sa tekom.
Ovako mali je naučio da ona uletava.

Osim ako ne može dijete samo jesti....čemu hranjenje '
Ovako se stvara razmaženost i izvoljevanje.
Kaj je u konačnici loše za klinca.

pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 16:04   #18
Ja se s tim slazem, ali mislim da ona ne.
O tome govorim.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 16:13   #19
Hm.....

Onda neka ga hrani do 12.-e...kada njemu paše, kaj mu paše i koliko mu paše.

Kaj reći ?
Samo želim reći ja se uopće ne bi nervirala.
Izvoljevaš, lijen si jesti sam i nećeš kaj ti je ponuđeno ?
Well....okej.
Budi gladan.


Znala sam frenda kojega je mama dojila do devete godine i rezala mu šniclu do 14.-e.

Okej onda..njeno dijete, njena odluka.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 16:13   #20
Pozitiva! Saberi se :Samar: kajperinja jedina kuzi sto pitam, dakle - jel to jos netko kuzi kod sebe?


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:26.