Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2014., 13:49   #1
Lightbulb Neonatologije u zagrebačkim rodilištima - iskustva

Zanimaju me iskustva iz svih zagrebackih bolnica koje je imaju. Slobodno prebacite na trudnice ak je prikladnije.

pisite o osobnim iskustvima vezano uz prijevremeni porod i njezi bebe nakon. Koliko dugo ste mogle ostati u bolnici sa bebom, kako je izgledalo kada ste otisli iz bolnice, a beba ostala.
Vasa percepcija tehnicke opremljenosti odjela neonatologije, komunikacije osoblja sa roditeljima, podrska, mogucnosti rane dijagnostike i lijecenja...
__________________
mijenjam postavke. težim skladu.

Zadnje uređivanje Monstera : 10.11.2014. at 22:44. Reason: objasnjenje uvodnom postu
wannabenot is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 15:33   #2
prebacila sam post ovdje, isto kao sto sam skoro pa istu temu spojila sa vinogradskom bolnicom, tamo na trudnicama. tu na temi ima dosta majki s bebama nedonoscadi, tako da mozda nadjes odgovor na pitanje koje te zanima.
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 16:18   #3
Quote:
aniano kaže: Pogledaj post
prebacila sam post ovdje, isto kao sto sam skoro pa istu temu spojila sa vinogradskom bolnicom, tamo na trudnicama. tu na temi ima dosta majki s bebama nedonoscadi, tako da mozda nadjes odgovor na pitanje koje te zanima.
Ali ja ne zelim jedan-dva odgovora nego iskustva i raspravu na temu jer koliko vidim slicna tema ne postoji. Na ovim na koje si me prebacila post ce se izgubiti nakon jedne stranice. Bezveze.

Znaci, mene ne zanima kako se razvija nedonoscad ili sve vezano za rodiliste u vinogradskoj nego iskustva zena koje su imale prijevremeni porod jer pokusavam odluciti ostati u vinogradskoj ili se prebaciti u petrovu jer sam u 30 tj i prijeti mi prijevremeni porod. Ajde mi, pliz, udovolji.
Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2
__________________
mijenjam postavke. težim skladu.
wannabenot is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 16:30   #4
vec postoji tema o prijevremenom porodu mozes se prebacit tamo i reaktivirat temu
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 16:42   #5
Quote:
aniano kaže: Pogledaj post
vec postoji tema o prijevremenom porodu mozes se prebacit tamo i reaktivirat temu
Evo bas gledam i ni to nije to. Ne zanimaju me iskustva s prijevremenim porodima nego neonatologijama. Ne kuzim zasto ne moze ako ima ista tema na rodinom forumu na koji nisam registrirana a i stara je.

Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2
__________________
mijenjam postavke. težim skladu.
wannabenot is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 10:55   #6
Quote:
wannabenot kaže: Pogledaj post
Evo bas gledam i ni to nije to. Ne zanimaju me iskustva s prijevremenim porodima nego neonatologijama. Ne kuzim zasto ne moze ako ima ista tema na rodinom forumu na koji nisam registrirana a i stara je.

Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2
Ajde već kad su te tu premjestili....

Ja sam bila u Vinogradskoj. Čuj, kad se sjetim svega, naježim se od nelagode. Posjete su 2x dnevno (ako se dobro sjećam od 12-14 i od 15-17). Većina sestara je ok, ali ima ih i onih malo manje dobrih. Sjećam se kad su mi konačno prvi put dali dijete na ruke (ne sjećam se koji dan je to bilo) i ta sestra mi je rekla da mogu od danas svaku put dobiti malog van. I dođem drugi dan (dojurim) i veli mi sestra koja je bila ondje da mi ga neda, da bu je bolje u inkubatoru i da ga ne želi maltretirati sad skidajući mu sve one žičice (dan prije ga je sestra "odštekala"). Nisam ulazila u rasparavu, mazila sam ga preko one nekakve rupe di gurneš ruku i ok.... druga prilika isto mi ga nije htjela dati (ta ista)...
Ne znam kako se odnose prema djeci kad nema gore nikog. Kad mame dolaze onda su ok...al ne znam, ja sam cijelo vrijeme imala nekakav nelagodan osjećaj... Kad je počeo dojiti zvali su nas (uz posjete koje smo imali pravo) još i kad smo dojili (hrane ih svaka 3 sata, pa sam ja išla svako drugo hanjenje).
Ne znam kaj te zanima točno... mokre maramice smo same nosile, pelene su imali, nekad usfali staklenih bočica za izdojeno mlijeko...
Kad su nas zvali na dojenje onda nas nekoliko sjedne u krug na stolice i dojimo. Na odjelu je neko iritantno svjetlo koje klincima piči u oči pa sam tijekom dojenja pokušavala svom malom napraviti neku sjenu, ali je to nemoguće...
Opet, da je negdje bolje, sumnjam...mislim da su razlike u nijansama (nadam se da griješim)...
A čula sam da Vinogradska ima najbolje opremljen taj neonatološki odjel.... ima puno inkubatora, malo manje toplih krevetića (tam presele dijete kad više nije potrebno da bude u inkubatoru,a nije još spremno za normalan krevetić).
Baš zato jer ima dosta inkubarota kad se sve mame sjate gore, velika je gužva i nemaju stilica za sve (a teško ti je nakon poroda stajati). U posjetu bebi, osim mame može doći i tata, bake i dede mogu skroz kratko. Ali smije doći samo jedna osoba.
Pišem malo zbrda zdola kak mi padaju stvari na pamet...
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 11:23   #7
Kao da opisujes splitsku neonatalogiju (jednu jedinu).
Jedino su kod nas posjete bile jednom dnevno.
Mislim da bi mi to bio glavni kriterij -gdje se moze provesti najvise vremena sa bebom.
__________________
hello how low
bambix is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 12:44   #8
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
Ajde već kad su te tu premjestili....

Ja sam bila u Vinogradskoj. Čuj, kad se sjetim svega, naježim se od nelagode. Posjete su 2x dnevno (ako se dobro sjećam od 12-14 i od 15-17). Većina sestara je ok, ali ima ih i onih malo manje dobrih. Sjećam se kad su mi konačno prvi put dali dijete na ruke (ne sjećam se koji dan je to bilo) i ta sestra mi je rekla da mogu od danas svaku put dobiti malog van. I dođem drugi dan (dojurim) i veli mi sestra koja je bila ondje da mi ga neda, da bu je bolje u inkubatoru i da ga ne želi maltretirati sad skidajući mu sve one žičice (dan prije ga je sestra "odštekala"). Nisam ulazila u rasparavu, mazila sam ga preko one nekakve rupe di gurneš ruku i ok.... druga prilika isto mi ga nije htjela dati (ta ista)...
Ne znam kako se odnose prema djeci kad nema gore nikog. Kad mame dolaze onda su ok...al ne znam, ja sam cijelo vrijeme imala nekakav nelagodan osjećaj... Kad je počeo dojiti zvali su nas (uz posjete koje smo imali pravo) još i kad smo dojili (hrane ih svaka 3 sata, pa sam ja išla svako drugo hanjenje).
Ne znam kaj te zanima točno... mokre maramice smo same nosile, pelene su imali, nekad usfali staklenih bočica za izdojeno mlijeko...
Kad su nas zvali na dojenje onda nas nekoliko sjedne u krug na stolice i dojimo. Na odjelu je neko iritantno svjetlo koje klincima piči u oči pa sam tijekom dojenja pokušavala svom malom napraviti neku sjenu, ali je to nemoguće...
Opet, da je negdje bolje, sumnjam...mislim da su razlike u nijansama (nadam se da griješim)...
A čula sam da Vinogradska ima najbolje opremljen taj neonatološki odjel.... ima puno inkubatora, malo manje toplih krevetića (tam presele dijete kad više nije potrebno da bude u inkubatoru,a nije još spremno za normalan krevetić).
Baš zato jer ima dosta inkubarota kad se sve mame sjate gore, velika je gužva i nemaju stilica za sve (a teško ti je nakon poroda stajati). U posjetu bebi, osim mame može doći i tata, bake i dede mogu skroz kratko. Ali smije doći samo jedna osoba.
Pišem malo zbrda zdola kak mi padaju stvari na pamet...
Hvala ti na opsirnom opisu. Najbolje je sto zahvaljujuci genijalnoj procjeni moderatorice sad spamamo topik.
Daj mi reci, u kojem tjednu si rodila? Ja sad cula da je vg dobro opremljena za porode nakon 32 tjedna, ali da nemaju sve za ranije. Ja sam jos u 30 tjednu pa me frka. Inace sam otvorena prst od 24 tjedna, radili mi serklazu ali sam pala i sad sam otvorena cm iznad sava.

Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2
__________________
mijenjam postavke. težim skladu.
wannabenot is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 13:04   #9
Quote:
wannabenot kaže: Pogledaj post
Evo bas gledam i ni to nije to. Ne zanimaju me iskustva s prijevremenim porodima nego neonatologijama. Ne kuzim zasto ne moze ako ima ista tema na rodinom forumu na koji nisam registrirana a i stara je.

Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2
imaš na face-u grupu Mame nedonoščadi, tamo ćeš brzo dobiti odgovore na sva pitanja. iskustvo prijevremenog poroda i neonatologija su strašno usko povezani, samo ova tema srećom nije preaktivna.
sretno!
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 13:49   #10
Quote:
think.pink34 kaže: Pogledaj post
imaš na face-u grupu Mame nedonoščadi, tamo ćeš brzo dobiti odgovore na sva pitanja. iskustvo prijevremenog poroda i neonatologija su strašno usko povezani, samo ova tema srećom nije preaktivna.
sretno!
Das link? Nasla sam samo Mame nedonoscad zajednicu. Jel to to? Tenx!

Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2
__________________
mijenjam postavke. težim skladu.
wannabenot is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 15:50   #11
Quote:
wannabenot kaže: Pogledaj post
Hvala ti na opsirnom opisu. Najbolje je sto zahvaljujuci genijalnoj procjeni moderatorice sad spamamo topik.
Daj mi reci, u kojem tjednu si rodila? Ja sad cula da je vg dobro opremljena za porode nakon 32 tjedna, ali da nemaju sve za ranije. Ja sam jos u 30 tjednu pa me frka. Inace sam otvorena prst od 24 tjedna, radili mi serklazu ali sam pala i sad sam otvorena cm iznad sava.

Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2
Ja sam rodila početkom 33. tjedna. 33+1 ili + 2, nisam ziher. Došla sam tam u 32. tjednu jer mi je procurio vodenjak. Onda sam pobrala nekakvu infekciju (tvrdim da od loših higijenskih uvjeta) i morali su me poroditi da to ne pređe na malog. Inducirani porod koji je trajao 12 sati. Dobila sam dva dana ranije injekcije za razvoj djetetovih pluća (ne znam kak se zovu, guzica me bolila cijeli dan).
Najbolje da u kupaonu i wc furaš gumene čizme, a zahod oblažeš sa rolom papirnatih ručnika svaki put. Fuj....
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 20:26   #12
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
Ja sam rodila početkom 33. tjedna. 33+1 ili + 2, nisam ziher. Došla sam tam u 32. tjednu jer mi je procurio vodenjak. Onda sam pobrala nekakvu infekciju (tvrdim da od loših higijenskih uvjeta) i morali su me poroditi da to ne pređe na malog. Inducirani porod koji je trajao 12 sati. Dobila sam dva dana ranije injekcije za razvoj djetetovih pluća (ne znam kak se zovu, guzica me bolila cijeli dan).
Najbolje da u kupaonu i wc furaš gumene čizme, a zahod oblažeš sa rolom papirnatih ručnika svaki put. Fuj....
Znam kakvi su uvjeti na patologiji. Uzas. Bila sam tam 5 tjedana. Kupaonica je uzas. Cimerica mi je imala isti slucaj kao ti. Dosla sa 31 tjedan s napuklim vodenjakom. Plan im je bio da izdrzi do 34 tjedna. Ne znam jel uspjela. Ti si onda vec bila usla u 34 tjedan. Ja se tome nadam.

Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2
__________________
mijenjam postavke. težim skladu.
wannabenot is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 09:54   #13
Ma nikad mi nisu bili jasni ti tjedni. Drzin ti fige da izdrzis. Jesi uspjela saznati kak je drugdje? Bus se preselila u Petrovu? A zbog cega si pocela razmisljati o preseljenju? Meni Petrova nikad nije bila opcija. Ja sam se, prije poroda, dvoumila za sv.duh. Al tad nije bilo naznaka za prerani porodjaj pa mi nikad nije palo na pamet raspitivati se za neonatologiju.
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 11:18   #14
Najbolje su opremljeni u petrovoj, zato i razmatram. Prva trudnoca mi je bila uredna i izabrala sam vinogradsku. Htjela sam i ovaj put ali sam pocela razmatrati petrovu jer osim bolje opreme na neonatologiju imaju i bolje uvjete na patologiji. Tamo svaka soba ima kupaonicu, tv i elektronski podesive krevete za razliku od predratnih uvjeta na vg patologiji. Sv duh nema dovoljno opremljenu neonatologiju i daleko je od petrove i rebra na koje prevezu bebe ako nesto nemaju. Vec bi se prebacila u petrovoj da nisam cula puno ruznih iskustava od brojnih cimerica koje sam imala u vg. Idem sad u srijedu na kontrolu i strah me da me opet ne zadrze na vg patologiji. Da sam imala wc u sobi ne bi bila pala nakon serklaze na opranom podu na putu do wc u hodniku i ne bi sad imala razlohani sav.

Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2
__________________
mijenjam postavke. težim skladu.
wannabenot is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 11:24   #15
Quote:
wannabenot kaže: Pogledaj post
Najbolje su opremljeni u petrovoj, zato i razmatram. Prva trudnoca mi je bila uredna i izabrala sam vinogradsku. Htjela sam i ovaj put ali sam pocela razmatrati petrovu jer osim bolje opreme na neonatologiju imaju i bolje uvjete na patologiji. Tamo svaka soba ima kupaonicu, tv i elektronski podesive krevete za razliku od predratnih uvjeta na vg patologiji. Sv duh nema dovoljno opremljenu neonatologiju i daleko je od petrove i rebra na koje prevezu bebe ako nesto nemaju. Vec bi se prebacila u petrovoj da nisam cula puno ruznih iskustava od brojnih cimerica koje sam imala u vg. Idem sad u srijedu na kontrolu i strah me da me opet ne zadrze na vg patologiji.
Da sam imala wc u sobi ne bi bila pala nakon serklaze na opranom podu na putu do wc u hodniku i ne bi sad imala razlohani sav.

Isuse, grozno.

Daj idi u petrovu.
Obje patologije su super sto se uvjeta tice, a o neonatologiji ne treba ni govoriti. Ne idu bezveze zene s kompliciranim trudnocama iz cijele hr roditi u petrovu.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 12:17   #16
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post

Isuse, grozno.

Daj idi u petrovu.
Obje patologije su super sto se uvjeta tice, a o neonatologiji ne treba ni govoriti. Ne idu bezveze zene s kompliciranim trudnocama iz cijele hr roditi u petrovu.
Ne bi uopce oklijevala da nisam u vg naletila na nekoliko zena koje su nakon losih iskustva s petrovom dosle u drugoj trudnoci u vg. Poludit cu. I sama sam imala lose iskustvo s petrovom u prvoj propaloj trudnoci. Plod se prestao razvijati u 8 tjednu i tamo mi neki mladi doktor rekao da sama odlucim hocu li na kiretazu jer se njemu cini da se plod ne razvija ali nije siguran otisla po drugo misljenje u vg i tamo mi rekli da je trudnoca odumrla i narucili na kiretazu. Sina sam po defoltu rodila u vg i zato sam i ovu trudnocu krenula u vg. Najbolje je sto spadam u petrovu i imam tamo vezu ali nekako me strah njihovog doktorskog kadra

Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2
__________________
mijenjam postavke. težim skladu.
wannabenot is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 12:20   #17
Ma cijeg kadra te strah?? U petrovoj?
Tamo su najbolji doktori sto se patologije trudnoce i neonatologije tice.
Ja sam bila i na SD, oni mogu se sakriti ispred ovih iz petrove.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 12:58   #18
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Ma cijeg kadra te strah?? U petrovoj?
Tamo su najbolji doktori sto se patologije trudnoce i neonatologije tice.
Ja sam bila i na SD, oni mogu se sakriti ispred ovih iz petrove.
Ne znam. Ja sam stekla dojam da nekaj definitivno ne valja s petrovom jer je svejedno dosta zena izbjegava i ide roditi u vg ili sd usprkos svemirski gorem smjestaju. I cula sam najvise horor prica bas o njoj.

Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2
__________________
mijenjam postavke. težim skladu.
wannabenot is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 14:06   #19
Quote:
wannabenot kaže: Pogledaj post
Ne znam. Ja sam stekla dojam da nekaj definitivno ne valja s petrovom jer je svejedno dosta zena izbjegava i ide roditi u vg ili sd usprkos svemirski gorem smjestaju. I cula sam najvise horor prica bas o njoj.

Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2
ne znam o kakvim horor pričama se radi, ali činjenica jest da u Petrovu dolaze najkompliciraniji slučajevi iz cijele zemlje pa onda ni ishodi ne mogu uvijek biti najbolji.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 14:46   #20
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
ne znam o kakvim horor pričama se radi, ali činjenica jest da u Petrovu dolaze najkompliciraniji slučajevi iz cijele zemlje pa onda ni ishodi ne mogu uvijek biti najbolji.
Potpis!
A horor price o petrovoj su urbana legenda, bas kao i price o SD kao divnom rodilistu.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:17.