Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Pogledaj rezultate ankete: ZAO će u budućnosti
Evoluirati u Albansku autonomiju 5 38.46%
Evoluirati u nezavisnost 3 23.08%
Potpuno nestati 5 38.46%
Glasovatelji: 13. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2015., 21:12   #1
Formira se "Zajednica albanskih opština" na Jugu Srbije

Formira se ZAO:

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/58...anskih-opstina
__________________
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/619pPybybfL.jpg
denacifikator is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2015., 22:08   #2
Bio jednom jedan vic:
Malo pred osamostaljenjem Kosova dođe Albanac u kuću srpske familije u Kosovskoj Mitrovici i kaže gazdi: "Slušaj, sad će biti Kosovo samostalno. Meni se sviđa ova kuća. Koliko para oćeš za nju?"
Kaže Srbin: "Daj 50.000 eura, da kupim stan u Beogradu i da se izselim odavde"
Kaže Albanac: "Evo ti 100.000 eura, pa kupi stan u Ljubljani, da te ne selimo dvaput"...
Stric iz ozadja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2015., 22:12   #3
Naši saveznici Albanci postaju sve jači. Nekad su htjeli Srbiju do Tokija, a sad će se morati zadovoljiti Beogradom i okolicom.
USAisfreedom is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 02:22   #4
Srbi su htjeli kojekakve državice, zajednice i autonomije devedesetih, a sad im je malo prisjelo, neka neka...
__________________
Izvrću istinu, ruše naše vrijednosti, napadaju naše svetinje, pa tako i pojam pravDE prisvajaju za svoju nepravdu... 11.1.2015. - Hrvati nemojte opet pogriješiti.
"U diplomaciji sam propao, što će biti s politikom - vidjet ćemo" - Zoran Milanović, predsjednik vlade Republike Hrvatske.
1.12.2013. ZA!
beli631 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 03:26   #5
Evo ga ovaj opet, gde si bio kad se osnovala zajednica srpskih opstina na Kosovu i MEtohiji, gde si tad bio tad da otvoris temu i neku anketu, ali zato obozavas konstantno da otvaras teme u kojima cepkas Srbiju to ti je omiljena stvar.
Inace na toj gluposti gde se skupila grupa albanskih odbornika da se malo igraju i kobajagi nesto naprave, nisu dosli cak ni svi albanski odbornici cak ni iz stranke Rize Halimija koji je poslanik u republickoj skupstini,toliko o tome

A ti ajde i dalje imaj vlazne snove o iscrtavanju autonomija i republika i cepkanja Srbije,sad ce buljuk slicnih forumasa poput tebe da se sjate i pocinje mentalno izdrk.... neku su brze bolje vec poceli
LukaKili is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 03:52   #6
Jako pametno. Zaista jako. Podržavati novo sjeme sukoba na Balkanu. Kao što je tzv. srao krajina hrvatska zemlja, tako je i Kosovo srpsko. Ovakva sranja samo mogu pogoršati stanje.
Revenger20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 03:55   #7
Quote:
beli631 kaže: Pogledaj post
Srbi su htjeli kojekakve državice, zajednice i autonomije devedesetih, a sad im je malo prisjelo, neka neka...
Pazi da u daljoj budućnosti ne počnu zazivati obnovu Ilirije, pa da ne nađu dokaze da je i Dubrovnik stoljetna albanska zemlja. Ništa bolji nisu od velikosrba.
Revenger20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 03:59   #8
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Pazi da u daljoj budućnosti ne počnu zazivati obnovu Ilirije, pa da ne nađu dokaze da je i Dubrovnik stoljetna albanska zemlja. Ništa bolji nisu od velikosrba.
Mnogi Albanci su se mirno asimilirali u Hrvate.
Ne znam primjere gdje su se asimilirali u Srbe.
Sokolić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 04:01   #9
Quote:
Sokolić kaže: Pogledaj post
Mnogi Albanci su se mirno asimilirali u Hrvate.
Ne znam primjere gdje su se asimilirali u Srbe.
Nebitno. Podržavati ovakve ekspanzionističke pokrete znači izazivati rat. Na Balkanu kojem ne treba puno za takvo što.

Arbanasi su dio hrvatskog nacionalnog korpusa koji tu žive stoljećima. Albance na Kosovu ili Bujanovcu i Albance katolike ne treba uspoređivati uopće.
Revenger20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 04:02   #10
Zajednica albanskih općina nije ništa novo. Ako Srbi na istoku Hrvatske imaju neko zajedničko vijeće općina, a Srbi na Kosovu isto tako nešto, zašto bi Albanci u tom dijelu Srbije spavali?

U Preševskoj dolini i možda još gdje u okružju predstavljaju jednu kompaktnu zajednicu. Kosovo više nije dio Srbije, pa Albanci nemaju više svojih institucija koje će potegnuti za njih.

Bore se za svoju novu autonomnu jedinicu. Idu zakonskim putem, kroz institucije sustava. Legitimno pravo.
Sokolić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 04:06   #11
Quote:
Sokolić kaže: Pogledaj post
Zajednica albanskih općina nije ništa novo. Ako Srbi na istoku Hrvatske imaju neko zajedničko vijeće općina, a Srbi na Kosovu isto tako nešto, zašto bi Albanci u tom dijelu Srbije spavali?

U Preševskoj dolini i možda još gdje u okružju predstavljaju jednu kompaktnu zajednicu. Kosovo više nije dio Srbije, pa Albanci nemaju više svojih institucija koje će potegnuti za njih.

Bore se za svoju novu autonomnu jedinicu. Idu zakonskim putem, kroz institucije sustava. Legitimno pravo.
Osobno me baš briga. Stvar Srbije, međutim, imajući u obziru javan plan o stvaranju ''Prirodne Albanije'' nije teško zaključiti gdje ovo vodi.
Revenger20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 07:56   #12
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Nebitno. Podržavati ovakve ekspanzionističke pokrete znači izazivati rat. Na Balkanu kojem ne treba puno za takvo što.

Arbanasi su dio hrvatskog nacionalnog korpusa koji tu žive stoljećima. Albance na Kosovu ili Bujanovcu i Albance katolike ne treba uspoređivati uopće.
Ako su riješeni problemi Srba sa sjevera Kosova zašto da ne budu riješeni i problemi Albanaca iz Preševske doline ?

Ili mi Albanci sluzimo njima samo za etnicko ciscenje kao sto je aktuelno danas u presevskoj dolini :

Quote:
Gotovo 70 posto albanskoga stanovništva općine Medveđe na jugu Srbije, koju Albanci nazivaju istočnim Kosovom, napustilo je svoje domove strahujući od velikog nagomilovanja srpskih snaga u tom području. Prema Ministarstvu informiranja privremene kosovske vlade na koje se poziva prištinski neovisni list Kosova Sot, od 200 domova u selu Gerpcu ostalo je samo pet albanskih obitelji. http://www.monitor.hr/clanci/albanci...e-srbije/3018/
Ovo se zove CIST0- ETNICKO CISCENJE , sta od njih nikada neces cuti za Albance u jugu Srbije jer rade svoj tradicionalni posao , onako tiho da bi danas naivcima kao ti mogu da sole pamet .

Quote:
Pazi da u daljoj budućnosti ne počnu zazivati obnovu Ilirije, pa da ne nađu dokaze da je i Dubrovnik stoljetna albanska zemlja. Ništa bolji nisu od velikosrba.
Kroz povjesti , Albanci nisu napali nikada svoje komsije .
Ostatak teksta (bold) necu da komentiram zato sto si naivan !


Quote:
@USAisfreedom
Naši saveznici Albanci postaju sve jači. Nekad su htjeli Srbiju do Tokija, a sad će se morati zadovoljiti Beogradom i okolicom.
Na zalost treba nam jos vrijemena do tada , ali ako ikada postajemo jaci od tkz Srba onda budi sigruan da ce doci do sukoba , kad-tad .
http://www.pashtriku.org/fckeditor/i...-shqiptare.jpg

.
Epirot is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 13.09.2015., 08:01   #13
Evo vam odakle dolazi ta incijativa za "albansko vijeće općina":

https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=9649

Od SADa.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 08:27   #14
Quote:
Sokolić kaže: Pogledaj post
Mnogi Albanci su se mirno asimilirali u Hrvate.
Ne znam primjere gdje su se asimilirali u Srbe.
Ko, gdje, kada ... koja kretenska fantazija.

Albanci katolici možda.

A što se tiče Albanaca muslimana to nema teoretske teorije.

Oni su prijateljski prema Hrvatima dok su u malim zajednicama.

Samo ih naselite pa da negdje postanu značajni procenat populacije pa da vidiš derneka.
Ringo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 08:54   #15
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Evo vam odakle dolazi ta incijativa za "albansko vijeće općina":

https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=9649

Od SADa.
Kamo srece da je od SAD-a dosla ova inicijativa ali licno sumnjam ...?
Ako nema USA prste u sve ovo onda nista od toga Ja ne vjerujem da bez pomoci USA mogli bi Albanci iz srbije doci do toga .
Epirot is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 09:02   #16
Quote:
Epirot kaže: Pogledaj post
Kamo srece da je od SAD-a dosla ova inicijativa ali licno sumnjam ...?
Ako nema USA prste u sve ovo onda nista od toga Ja ne vjerujem da bez pomoci USA mogli bi Albanci iz srbije doci do toga .
Pročitajte ove malo duže upise na temi o imigrantima pa će vam biti jasno da albanska zajednica/vijeće općina najmanje ima veze s Albancima u Preševu:


https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=8575
https://www.forum.hr/showthread.php?p...8#post55409428
https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=8579

To je sve dio puno većeg rata SADa sa Njemačkom/EU oko potpisivanja TTIPa i dozvole GMO u EU. Imigranti su samo alat za pristisak na Njemačku od strane SAD, a Albanci u Preševu na Srbe da propuste što je moguće više imigranata prema Njemačkoj.

Albanci, Srbi, Hrvati, Mađari, milijuni imigranata su samo topovsko meso za SAD u ratu s Njemačkom za podvrgavanje ekonomije EU SADu.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 09:16   #17
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Pročitajte ove malo duže upise na temi o imigrantima pa će vam biti jasno da albanska zajednica/vijeće općina najmanje ima veze s Albancima u Preševu:


https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=8575
https://www.forum.hr/showthread.php?p...8#post55409428
https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=8579

To je sve dio puno većeg rata SADa sa Njemačkom/EU oko potpisivanja TTIPa i dozvole GMO u EU. Imigranti su samo alat za pristisak na Njemačku od strane SAD, a Albanci u Preševu na Srbe da propuste što je moguće više imigranata prema Njemačkoj.

Albanci, Srbi, Hrvati, Mađari, milijuni imigranata su samo topovsko meso za SAD u ratu s Njemačkom za podvrgavanje ekonomije EU SADu.
Procitao sam , hvala . Moje je misljenje da si negdje pogodio ali se ne slazem sa tvojim teksom u cjelini .!
- Samo u Berlinu su oko 2.000 americke firme , i kad bi Ameri samo Berlin da napuste cijela Njemacka bi dosla do ekonomskog kolapsa i zato ne vjerujem da je Amerima taj cilj . Mislim nema logike sta nemora da znaci da sam upravo ali si dobro napisao taj tekst
Epirot is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 09:37   #18
Quote:
Epirot kaže: Pogledaj post
Procitao sam , hvala . Moje je misljenje da si negdje pogodio ali se ne slazem sa tvojim teksom u cjelini .!
- Samo u Berlinu su oko 2.000 americke firme , i kad bi Ameri samo Berlin da napuste cijela Njemacka bi dosla do ekonomskog kolapsa i zato ne vjerujem da je Amerima taj cilj . Mislim nema logike sta nemora da znaci da sam upravo ali si dobro napisao taj tekst
I nije cilj Amerima da napuste Njemačku/Berlin, niti da je razore. Što je inače cilj svakog rata? Ovladavanje teritorijem i poduzećima protivnika, tj.nametanje svoje volje i svojih interesa na uštrb protivničkih. Pri tome, što se manje našteti ekonomiji protvinika (i svojoj, naravno) to bolje jer ćeš u finalu nakon pobjede dobiti zdraviju ekonomiju.

Cilj je dakle Amera da se izbjeglicama destabilizira Njemačku i time:

- oslabi njene pregovaračke pozicije za TTIP/GMO

- time prisili Njemačku na nepovoljnije uvjete ugovora koji se već jako rasteže

- oslabi pritisak njemačke i EU javnosti na njemačku vladu i EK oko nepristajanja na nepovoljne uvjete TTIP i GMO.

- i kada Njemačka bude prisiljena da odstupi i poptiše po sebe loš ugovor, time će SAD steći ogromnu prednost unutar TTIPa kojom će onda američka poduzeća postupno puno lakše preuzimati poslovanje njemačkih i EU.

Otuda dolaze od SAD i iznuđene i nametnute "sankcije" Rusiji, jer je tim sankcijama jako pogođena upravo njemačka ekonomija.

Sve se svodi na to da su Ameri geostrateški odsjekli EU/Njemačku od Rusije - s kojom su se Nijemci i Francuzi bili jako industrijski povezali - i onda ih Ameri sada silom "uguravaju" u TTIP koji je za Njemačku i EU jako nepovoljan. U finalu će postojati ogromna kvazidržavna transatlantska aglomeracija SAD/EU pod vođstvom čelništva najvećih američkih poduzeća.

Evo, to je esencija. Srpska zajednica općina na Kosovu i albanska zajednica općina u Preševu/Bujanovcu su samo mali valovi na oceanu svjetskog sukoba interesa. Znajući to, svi bi mi (jer i Hrvatska je uključena, a uskoro rijeka imigranata skreće kod nas) trebali pamet u glavu i paziti što radimo.

Jer, tko zna što će sutradan biti, kao 1914-18, i 1941-45, 1991-95.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 10:24   #19
Karma je kurva. sve ono što su Srbi nama radili 1990 i 1991 sad im se vraća ko bumeran. sve se vraća sve se plaća
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 15:41   #20
Ne radujem se kao neki ovdje kada susjedu crkne krava.

Ono je što ću iskreno reći, a neću lagati - jest to da će Srbi sami sebi presuditi. Niti će ih Albanci niti tamo neka Amerika uništiti. Već oni između sebe. Na stranu pretenzije...

Kao prvo - mješaju se previše sa drugim narodima... hajde dobro neću uvlačiti centralnu Srbiju, ali pogledajte Vojvodinu... pa tamo se ne zna tko je komu prababa a tko dedo... ne samo Vojvodina, već im je čitava država smješana.

drugo - nisu složni između sebe kao mi Hrvati. Mi će mo zbog toga opstati već neko vrijeme na planeti Zemllji, dok njima ne gine kremansko proročanstvo - svi oni pod jednu krušku.

Narod ( pleme ) koje ne zna da se čuva - ne zaslužuje da postoji.
Istina.
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:19.