Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2017., 10:03   #561
Alonssa ja bi te sad lijepo zamolila da prestaneš.

Kao što vidiš raspravlja se već zadnjih par stranica o kako ti kažeš alternativi tako da mi je malo smiješno ovo tvoje prozivanje kako se ništa osim euthiroxa ne smije spomenjati na temi. Žao mi je što ti ne paše što se ovdje piše, ali to ne znači da je rasprava zabranjena. Ono što si ti sada počela raditi je jahanje, a to je bome zabranjeno i ako nastaviš skupljat ćeš kartone.

Pitala si šta te zanima, dobila si odgovore. Ajmo sad nastaviti normalno komunicirati bez prozivanja ostalih šta trebaju pisati na temi (što si isto bila radila pa sam ti zažmirila na to) i prozivanja ko bi šta trebao raditi sa svojim tijelom
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 14:48   #562
kaže moja doktorica da ovo divljanje tlaka i spavanje satima popodne i gubljenje koncentracije ne može biti samo od japanca

poslala me na 2746353 dodatnih pretraga....
__________________
I lost my mind, sold my soul, to those demons eyes, I have no faith and hope is gone, since long, long time.....
dichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 15:12   #563
Anemična nisi?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 15:15   #564
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Anemična nisi?
pa nisam nikad bila.....evo sad je stavila da napravimo i krvnu sliku

uvijek mi je željezo bilo preko gornje granice

ko bi ga sad više znao....
__________________
I lost my mind, sold my soul, to those demons eyes, I have no faith and hope is gone, since long, long time.....
dichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 15:27   #565
meni tlak ne varira, uvijek je niski, ali sam jako cesto umorna i spavam popodne, ujutro se ful tesko dizem cak i ako spavam 9-10h, obavezno svaki mj. po 10 dana - 2 tj. imam temperature oko 37.3 - 37-6, ali dr. me nikamo nije slala jer to kao nije zabrinjavajuca temp, a umor prepisuje stitnjaci ...za kks mi je rekla da sta ce me bzvz pikati kad sam radila kks prosle god. u 7 mj. :/ a od tad se ful puno toga moze promjeniti ...iako nisam nikad bila anemicna, cula sam za puno slucajeva da stitnjaca vuce za sobom nisko zeljezo ...
musta-leski is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 16:17   #566
Quote:
dichy kaže: Pogledaj post
kaže moja doktorica da ovo divljanje tlaka i spavanje satima popodne i gubljenje koncentracije ne može biti samo od japanca

poslala me na 2746353 dodatnih pretraga....
Meni japanac nikad nije udario na spavanje, a tlak (gornji) mi je uvijek u rasponu od 105-130, to je kao sve ok.

može se itekako gubit koncentracija, doktori se ponekad malo izgube u vezi toga
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 16:22   #567
Quote:
dichy kaže: Pogledaj post
pa nisam nikad bila.....evo sad je stavila da napravimo i krvnu sliku

uvijek mi je željezo bilo preko gornje granice

ko bi ga sad više znao....:roll eyes:
pa dobro jel' ti nikad nisu dali da se analizira feritin i transferin, elementarno kod osoba s povišenim željezom u serumu? Pogotovo što se hemokromatoza uglavnom kod ženske populacije dijagnosticira u srednjoj dobi i jedan od prvih simptoma je nagli gubitak težine (što kod tebe je), veliki osjećaj umora (nije proljeće u pitanju), moguće poremećeni rad štitnjače (imaš i to) i nadbubrežnih žlijezda (problem s oscilacijom krvnog tlaka) ...
Meni su radi povišenog željeza odmah radili daljnje analize pogotovo jer razine hemoglobina nisu bile dobre, na kraju se ustanovilo da je feritin ok, ali manjak je transferina i radi toga sam na terapiji s B12.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 20:50   #568
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
pa dobro jel' ti nikad nisu dali da se analizira feritin i transferin, elementarno kod osoba s povišenim željezom u serumu? Pogotovo što se hemokromatoza uglavnom kod ženske populacije dijagnosticira u srednjoj dobi i jedan od prvih simptoma je nagli gubitak težine (što kod tebe je), veliki osjećaj umora (nije proljeće u pitanju), moguće poremećeni rad štitnjače (imaš i to) i nadbubrežnih žlijezda (problem s oscilacijom krvnog tlaka) ...
Meni su radi povišenog željeza odmah radili daljnje analize pogotovo jer razine hemoglobina nisu bile dobre, na kraju se ustanovilo da je feritin ok, ali manjak je transferina i radi toga sam na terapiji s B12.
materemi ako ja znam očem ti pričaš.....

sad dobro, meni se može oprostiti.....ja idem doktoru kad doslovce više ne mogu stajati na nogama kao što je sad slučaj....ali onda imam doktore tukce....

ništa meni oni od toga nisu radili niti me slali niti spominjali

evo ova sad dala uputnicu za laboratorijske pretrage....brate mili u 3 reda šta sve treba jedva stalo...

sad me već strah šta će nać.....

a nać će nešto kad sam ovako kilava i nizašta....
__________________
I lost my mind, sold my soul, to those demons eyes, I have no faith and hope is gone, since long, long time.....
dichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 20:56   #569
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
i radi toga sam na terapiji s B12.
Kako izgleda terapija? Dobivaš injekcije?
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 21:09   #570
Quote:
dichy kaže: Pogledaj post
materemi ako ja znam očem ti pričaš.....
gle, veliš da ti je željezo uvijek iznad gornje granice, a to isto nije dobro i zato se odmah ide kontrolirati feritin, da se vidi koliko je željezo prisutno u tkivima jer višak može dovesti do oštećenja.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 21:14   #571
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
gle, veliš da ti je željezo uvijek iznad gornje granice, a to isto nije dobro i zato se odmah ide kontrolirati feritin, da se vidi koliko je željezo prisutno u tkivima jer višak može dovesti do oštećenja.
moja doktorica uopće nije reagirala na to....pitala je samo šta sam jela....naravno da sam dva dana ranije pomlatila punu padelu rige i matoviljca i samo je rekla "aha" i to je bilo to.....

doduše to je bilo pred par godina

od tada nisam kontrolirala krvnu sliku.....jelte...mogla sam stajati na nogama pa me nije ni vidjela u ordinaciji.....
__________________
I lost my mind, sold my soul, to those demons eyes, I have no faith and hope is gone, since long, long time.....
dichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 21:18   #572
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Kako izgleda terapija? Dobivaš injekcije?
ne, jednom na dan pod jezik tabletica
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 21:23   #573
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
ne, jednom na dan pod jezik tabletica
Pa super, moja sestra je dobivala injekcije svaki dan kroz mjesec dana. A te tabletice su na recept? Koliko mcg sadrže?
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 21:28   #574
Quote:
dichy kaže: Pogledaj post
moja doktorica uopće nije reagirala na to....pitala je samo šta sam jela....naravno da sam dva dana ranije pomlatila punu padelu rige i matoviljca i samo je rekla "aha" i to je bilo to.....

doduše to je bilo pred par godina
ne znam koliko je to tvoje željezo bilo iznad gornje granice, ali mene je moja odmah poslala na kontrole (prije skoro 10 godina), a da to željezo nije bilo ne znam kako visoko, par brojeva iznad gornje granice, trebala bih ići tražiti nalaze da vidim.
Uglavnom, ne želim te ubedačiti, ali za potpunu pokrivenost željezom, odnosno za 100%-tno zadovoljenje dnevne potrebe za željezom trebala si pojesti otprilike 1 kilogram rige, količina koju teško da itko normalan može pojesti, to je skoro za 5 velikih zdjela salate. Nakon 2 dana ta količina salate nije imala nikakvog utjecaja na tvoj rezultat željeza.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 21:31   #575
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
ne znam koliko je to tvoje željezo bilo iznad gornje granice, ali mene je moja odmah poslala na kontrole (prije skoro 10 godina), a da to željezo nije bilo ne znam kako visoko, par brojeva iznad gornje granice, trebala bih ići tražiti nalaze da vidim.
Uglavnom, ne želim te ubedačiti, ali za potpunu pokrivenost željezom, odnosno za 100%-tno zadovoljenje dnevne potrebe za željezom trebala si pojesti otprilike 1 kilogram rige, količina koju teško da itko normalan može pojesti, to je skoro za 5 velikih zdjela salate. Nakon 2 dana ta količina salate nije imala nikakvog utjecaja na tvoj rezultat željeza.
a sad, šta je tu je....u petak idem vaditi nalaze....ona tri reda tamo na onom papiriću pa šta ispadne.....

ako neš ne bude u granicama uvijek mogu otić nekom drugom s tim nalazima, jelte....ako ova moja opet kaže...."aha"....
__________________
I lost my mind, sold my soul, to those demons eyes, I have no faith and hope is gone, since long, long time.....
dichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 21:45   #576
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Pa super, moja sestra je dobivala injekcije svaki dan kroz mjesec dana. :ee k: A te tabletice su na recept? Koliko mcg sadrže?
meni je terapija bila s 1000 mcg u obliku metilkobalamina
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 22:51   #577
Jel' vas nekad onako probada štitnjača? Meni je zadnjih par dana na momente baš počela stvarati neku nelagodnu, tupu bol.
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...
Nicole_Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 00:00   #578
Quote:
Nicole_Lilly kaže: Pogledaj post
Jel' vas nekad onako probada štitnjača? Meni je zadnjih par dana na momente baš počela stvarati neku nelagodnu, tupu bol.
ja nekad osjetim pritisak, ali nisam sigurna baš da bi to mogla locirati ko štitnjaču....imam i astmu pa me ponekad steže....pa ne znam zapravo šta me steže i pritiska....
__________________
I lost my mind, sold my soul, to those demons eyes, I have no faith and hope is gone, since long, long time.....
dichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 00:09   #579
Quote:
Nicole_Lilly kaže: Pogledaj post
Jel' vas nekad onako probada štitnjača? Meni je zadnjih par dana na momente baš počela stvarati neku nelagodnu, tupu bol.
Mene zadnjih mjesec dva bas zna pikati svako toliko, ali glupo mi se s time zaliti doktoru
*Aria* is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 11:09   #580
Quote:
Nicole_Lilly kaže: Pogledaj post
Jel' vas nekad onako probada štitnjača? Meni je zadnjih par dana na momente baš počela stvarati neku nelagodnu, tupu bol.
Mene je kada je bila vec u kritičnom stanju pocelo probadati nije bol vec neugodno probadanje. Meni bila naotecena jako (hašimoto)
mashanina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:58.