Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2008., 00:13   #1
Wink Imate li simptome dolaska ovulacije?

Pitanje je više nego direktno..

Cure, da li vas oko ovulacije na mah prerežu jajnici? ili imate iscjedak koji upućuje i daje signal da je ovulacija tu ili dolazi?


Da li vi imate ikakvih simptoma oko dolaska ovulacije?

Ako ih i imate..da li ste se seksali u to vrijeme da zatrudnite???

Te koji su rezultati bili nakon toga???

Da li uopće u te metode vjerujete?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]

Zadnje uređivanje larazg : 30.04.2008. at 01:10.
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 09:55   #2
nekad imam iscjedak a nekad ne,uglavnom kad je ovulacija iscjedak je proziran i može se rastegnuti do 10 cm između prstiju i po tome se zna da su plodni dani,znači dok god je takav iscjedak su plodni dani a pošto ovulacija traje 24 sata nitko ti nemože reći niti nemožeš osjetiti kad je u tim plodnim danima ovulacija-tako smo mi učili u med.školi,i da bole me jajnici i to par dana,znači dok god su plodni dani ja njih osjećam tj. uvijek osjećam jednog i točno svaki put znam iz kojeg jajnika dolazi ovulacija jer me svaki put drugi boli-to me počelo boljeti nakon poroda,prije nije i normalno se sexam i kad su plodni samo što on nesvršava u mene i nije se niš do sad dogodilo a kad smo planirali dijete sexali smo se 5 mj. i kad su bili i plodni i neplodni i tek sam nakon 5 mj. zatrudnila
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 10:09   #3
po dva simptoma znam da slijedi ovulacija:
1/ bole me jajnici (odnosno, mene uvijek boli lijevi jajnik)
2/ napaljena sam za popizdit

inače, imaš super kalendar ovulacije na pliva vaše zdravlje. upišeš sve podatke koje te traže, pa ti oni na mail šalju obavijesti tipa "upravo ovulirate" ili "za tri dana slijedi menstruacija"
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 10:37   #4
znači ipak su to ti simptomi. U razgovoru sa puno cura..nijedna nema niti jedan simptom.

Pa sam počela umišljati da ja to izmišljam.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 10:43   #5
Quote:
jongerica kaže: Pogledaj post
po dva simptoma znam da slijedi ovulacija:
1/ bole me jajnici (odnosno, mene uvijek boli lijevi jajnik)
2/ napaljena sam za popizdit

inače, imaš super kalendar ovulacije na pliva vaše zdravlje. upišeš sve podatke koje te traže, pa ti oni na mail šalju obavijesti tipa "upravo ovulirate" ili "za tri dana slijedi menstruacija"
Ja sam jednom u taj kalendar unijela podatke i zaboravila da sam to napravila. Nakon nekog vremena sam dobila mail, otprilike ovakvog sadržaja: "vaša menstruacija kasni, postoji mogućnost da ste trudni."
Mjesecima prije unosa podataka u plivin kalendarčić, nisam bila seksualno aktivna.

Ot: znam da ovuliram po titranju jajnika i iscjetku.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 10:49   #6
i kod mene simptomi:
-sluzav iscjedak
-pojacana zelja za seksom
-bol (probadanje) u jajnicima, najcesce na desnoj strani (neki put cak uzmem lagani analgetik jer me jako zaboli)
rijecanka77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 11:52   #7
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
znači ipak su to ti simptomi. U razgovoru sa puno cura..nijedna nema niti jedan simptom.

Pa sam počela umišljati da ja to izmišljam.
Ljudi nisu svjesni svoga tijela, da malo stanu i poslušaju ga, znali bi ih prepoznati. Ja sam jako napaljena, fizički i psihički za vrijeme ovulacije, znam naći i po par kapi krvi na gaćicama, proziran i rastezljiv iscjedak, a neposredno nakon što prođe osjetim jak pad seksualne želje i počinjem stalno biti gladna . Zapravo, ako nisam previše zaokupljena poslom ili pod stresom, uvijek mogu znati u kojem dijelu ciklusa sam trenutno. Malo razmislim kako se osjećam, pogledam na kalendar i vidim da se i datum slaže s mojim stanjem.
Nisam još pokušavala zatrudniti, tako da tu nemam iskustva, ali moja sestra je nakon prve neuspjele trudnoće mjerila bazalnu temperaturu da bi znala kada raditi dijete. Naravno, ostala je trudna kada je prestala s tim. Kada se čovjek previše opterećuje s tim i iščekuje ovulaciju, obično od sve te silne napetosti ne ostane trudan.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 20:10   #8
iscjedak. psihički razdrmana, probudim se s mišlju na seks. nekad mi i hrana miriši drugačije. i neku toplinu osjećam dolje. a ponekad me i zaboli. al najviše psihički to osjetim. jer sam živčana, i dobivam poriv da si gurnem četku za kosu ili bilokaj tamo dolje.
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 10:02   #9
hvala cure na tim simptomima...

sad mi je lakše jer vidim da je to normalno....

znači seks u to vrijeme ako hoćemo potomstvo
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 12:53   #10
Lara meni dijagnosticirali pcos prije par dana, a sigurna sam da ih imam cijeli život.
No ja ipak imam ovulaciju bar zadnjih godinu dana i to se i na ultrazvuku vidjelo.
Simptomi: probadanje jajnika
napaljenost
jaaako rastezljivi sluzavi iscjedak, proziran, nije kisel niti neugodnog mirisa

Eto ne znam kaj da radim. da li da iskoristim dok još imam ovulacije i ostanem u drugom stanju. s druge strane imam još 4 ispita ne radim niti mi partner radi... ma koma, mislim da ću ipak probati.
rekli mi da ako u 6 mj ne ostanem trudna trebam liječenje.
zelena sara is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 12:54   #11
Quote:
zelena sara kaže: Pogledaj post
Lara meni dijagnosticirali pcos prije par dana, a sigurna sam da ih imam cijeli život.
No ja ipak imam ovulaciju bar zadnjih godinu dana i to se i na ultrazvuku vidjelo.
Simptomi: probadanje jajnika
napaljenost
jaaako rastezljivi sluzavi iscjedak, proziran, nije kisel niti neugodnog mirisa

Eto ne znam kaj da radim. da li da iskoristim dok još imam ovulacije i ostanem u drugom stanju. s druge strane imam još 4 ispita ne radim niti mi partner radi... ma koma, mislim da ću ipak probati.
rekli mi da ako u 6 mj ne ostanem trudna trebam liječenje.
draga, ako pitaš mene.... zatrudni.
Ne može se postati uvjek roditelj a faks uvijek možeš završiti.

a možeš i trudna na ispite (ja sam to radila).

Pokušaj zatrudniti
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 22:31   #12
uvijek imam simptome i točno znam kad mi je ovulacija - jako sluzavi i čvrsti iscjedak, jaka bol samo u desnom jajniku, pogotovo kada hodam, želja za slatkim i užasna nervoza. Bolje da u te dane ne razgovaram s ljudima
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 00:52   #13
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
draga, ako pitaš mene.... zatrudni.
Ne može se postati uvjek roditelj a faks uvijek možeš završiti.

a možeš i trudna na ispite (ja sam to radila).

Pokušaj zatrudniti
sad dok imam ovulacije, menge svaki mjesec, sad nema druge nego pokušati. ma šta pokušati...uspjeti. budemo se ti i ja uskoro sa trudnica dopisivale, jel tak!!!

nemam što razmišljati, oduvijek znam da moram biti mama (i baka), sve drugo je manje bitno i vrlo vrlo rješivo.

u utorak idem sa nalazima doktorici, pa uputnice za endokrinologa, a možda i odaberem nekog privatnika ili nekoga drugoga doktora koji ima iskustva sa pcos.
svi brisevi su mi super(ona 4 ciljana) tak da je to riješeno
sad sam u pohodu za literaturom i alternativom, opet trčim ujutro, i prehrana je opet super, bez provociranja inzulina.


prva stvar koju sam odlučila isti tren kad sam saznala (tj. dobila dokaz od doktora) je bila da se neću više uzrujavati tako, da se jednostavno mirim i idem mirnijim putem. nema više situacije koja je bitnija od moga zdravlja, sreće i moje bebice. ako se opet uhvatim ( a oću jer su te naučene reakcijena stres kod mene već rutina) da se uzrujavam, jednostavno ću stati.

Vidimo se Lara na trudnicama skoro!!!!
zelena sara is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 10:18   #14
uvijek imam bar iscjedak tak da bar po tome znam... a nemam namjeru još zatrudnit zato pazim u svakom slučaju
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 11:50   #15
imam obilan proziran bez mirisa iscjedak.napaljena sam.
i ne bole me jajnici.
dva puta sam se sexala na plodni dan i oba puta ostala trudna.
jednom točno 14 dan nakon menge a drugi put 18 dan.
da sam na 18.dan imala ovulaciju me stvarno iznenadilo jer znala sam da da mi je
plodni dan prošao i sigurna sam da sam imala dvije ovulacije,jer nakon tog seksa 18. mi se ujutro
opet pojavio iscjedak.sad više ne gledam na te plodne,neplodne jer mi nije baš pouzdano.a i ne želimo
više djece tako da se jako bojim da nebi ostala trudna.
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 11:57   #16
Boli jajnik cijeli dan za poluditi, najčešće lijevi, iscjedak je tu obilan...
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 20:41   #17
Quote:
rijecanka77 kaže: Pogledaj post
i kod mene simptomi:
-sluzav iscjedak
-pojacana zelja za seksom
-bol (probadanje) u jajnicima, najcesce na desnoj strani (neki put cak uzmem lagani analgetik jer me jako zaboli)
Kod mene isti siptomi, već mi na živce to ide.
Panthera once is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 00:39   #18
Quote:
zelena sara kaže: Pogledaj post

Vidimo se Lara na trudnicama skoro!!!!
o da

ja sam uskoro spremna na novu trudnoću. gubitak bebe mi je stvorio želju za novom bebom više nego ikada u životu.

Vidimo se na trudnicama... uskoro.

Držim nam objema palčeve sreće
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 17:07   #19
jel se ikad ikome desilo da ima simptome ovulacije a na kontracepciji je?!
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 10:03   #20
Quote:
argentina kaže: Pogledaj post
jel se ikad ikome desilo da ima simptome ovulacije a na kontracepciji je?!
da.
ja sam na yasminu imala simptome ovulacije skoro pa dva tjedna svaki mjesec.
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:04.