Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2014., 13:41   #261
Izgleda po trajleru vrlo obečavajuče!
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 13:46   #262
U jedinici još nije post-apokaliptično doba.Svi žive normalan život, samo sjebaniji. I dalje postoje dućani,bircevi,mehaničari,POLICIJA itd.Mislim da im se dogodila recesija, zbog toga su bande i vandalizam porasli.
Pustoš Australije uvijek izgleda apokaliptično.Samo zbog dvojke mislimo da je i u jedinici isto,a nije,nije,je,nije.
__________________
moy pot piss
mort ficlek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 17:49   #263
Mad Max 1979 Modernized Trailer
http://www.youtube.com/watch?feature...CN4Tz_Cs#t=448
Mad Max: The Film Phenomenon
Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 18:53   #264
Quote:
Caecus kaže: Pogledaj post
Mad Max 1 je zaista jedan nevjerovatan film, godinama i godinama čitam o tome kako su imali zaista nevjerovatno mali budžet i nevjerovatno je kako su ovo sve izveli s time, i uvijek iznova me to sve impresionira kad gledam.

Nevjerovatno je i koliko je tu bilo požrtvovnosti STVARNE da bi se dočaralo sve što realističnije, a ono što mi je NAJNEVJEROVATNIJE do dana današnjega jest činjenica da je redatelj uspio prikazati uz sve poteškoće sa budžetom jedan od ako ne i najbolji "filing", tj. atmosferu jednog umirućeg post-apokaliptičnog i apokaliptičnog svijeta.

Nevjerovatno stvarno eto... danas da daš bilo kojem redatelju sa enormnim budžetom da napravi iznova sve to, BILO BI NEMOGUĆE to ponoviti, nemoguće...

Ovaj film zaista ima dušu i više od toga, dvojka je sa višim budžetom otišla na drugi nivo i zadržala je opet tu atmosferu iz jedinice ali ja ne bi ipak rekao da je dvojka NADIŠLA jedinicu, jednostavno je proširila i drugačija je od jedinice.

Meni osobno će zauvijek i jedinica i dvojka biti jedni od najdražih filmova dokle god je mene, ali jedinica mi je za dlaku draža

Zaista ne mogu objasniti taj osjećaj koji čovjek ima dok gleda taj svijet iz jedinice, točno znaš da neki hurac ne valja sa svijetom, znaš da sve odlazi u tri p... materine, ne znas ni kako ni zašto, ali te nije briga, jednostavno je to to i tako je to i točka.

90ih godina kao osnovnoškolarac sam prva dva filma mad maxa čekao kao najžedniji čovjek vode, i sjećam se uvijek kad bi vidio u novinama kao dijete da će biti naredni vikend mad max filmovi (ne znam dal se sjećate tih maratona tri dana za redom mad max filmovi) ja bi bio kao u deliriju i čekao to ka Isusa makar sam već tada ih bio gledao bezbroj puta.

Jedino što mi je ravno iz djetinjstva Mad Max-u glede tog isčekivanja i opsijednutosti nekim filmovima su bili Back to the Future, ali dobro to je neki drugi par opanaka.

Kad sve zbrojim i oduzmem, Mad Max (prva dva filma) su mi definitivno možda i srcu najdraži filmovi iz toga perioda do dana danasnjeg, i ponavljam: još ne mogu objasniti taj neki osjećaj toga svijeta dok gledaš taj film/filmove, znam samo jedno:

Kad bi mi netko rekao da moram živjet u nekom post apokalipticnom svijetu filma i da moram birati koji iz filmova, SIGURNO NE BI IZABRAO svijet Mad Maxa jer sam se toga svijeta još od malena užasavao a opet obožavao ga gledati i uvijek dokle je mene jer naprosto je to prikazano savršeno, ne može čovjek uopće objasnit riječima tu atmosferu.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 18:58   #265
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
Mad Max 1 je zaista jedan nevjerovatan film, godinama i godinama čitam o tome kako su imali zaista nevjerovatno mali budžet i nevjerovatno je kako su ovo sve izveli s time, i uvijek iznova me to sve impresionira kad gledam.

Nevjerovatno je i koliko je tu bilo požrtvovnosti STVARNE da bi se dočaralo sve što realističnije, a ono što mi je NAJNEVJEROVATNIJE do dana današnjega jest činjenica da je redatelj uspio prikazati uz sve poteškoće sa budžetom jedan od ako ne i najbolji "filing", tj. atmosferu jednog umirućeg post-apokaliptičnog i apokaliptičnog svijeta.

Nevjerovatno stvarno eto... danas da daš bilo kojem redatelju sa enormnim budžetom da napravi iznova sve to, BILO BI NEMOGUĆE to ponoviti, nemoguće...

Ovaj film zaista ima dušu i više od toga, dvojka je sa višim budžetom otišla na drugi nivo i zadržala je opet tu atmosferu iz jedinice ali ja ne bi ipak rekao da je dvojka NADIŠLA jedinicu, jednostavno je proširila i drugačija je od jedinice.

Meni osobno će zauvijek i jedinica i dvojka biti jedni od najdražih filmova dokle god je mene, ali jedinica mi je za dlaku draža

Zaista ne mogu objasniti taj osjećaj koji čovjek ima dok gleda taj svijet iz jedinice, točno znaš da neki hurac ne valja sa svijetom, znaš da sve odlazi u tri p... materine, ne znas ni kako ni zašto, ali te nije briga, jednostavno je to to i tako je to i točka.

90ih godina kao osnovnoškolarac sam prva dva filma mad maxa čekao kao najžedniji čovjek vode, i sjećam se uvijek kad bi vidio u novinama kao dijete da će biti naredni vikend mad max filmovi (ne znam dal se sjećate tih maratona tri dana za redom mad max filmovi) ja bi bio kao u deliriju i čekao to ka Isusa makar sam već tada ih bio gledao bezbroj puta.

Jedino što mi je ravno iz djetinjstva Mad Max-u glede tog isčekivanja i opsijednutosti nekim filmovima su bili Back to the Future, ali dobro to je neki drugi par opanaka.

Kad sve zbrojim i oduzmem, Mad Max (prva dva filma) su mi definitivno možda i srcu najdraži filmovi iz toga perioda do dana danasnjeg, i ponavljam: još ne mogu objasniti taj neki osjećaj toga svijeta dok gledaš taj film/filmove, znam samo jedno:

Kad bi mi netko rekao da moram živjet u nekom post apokalipticnom svijetu filma i da moram birati koji iz filmova, SIGURNO NE BI IZABRAO svijet Mad Maxa jer sam se toga svijeta još od malena užasavao a opet obožavao ga gledati i uvijek dokle je mene jer naprosto je to prikazano savršeno, ne može čovjek uopće objasnit riječima tu atmosferu.
E bravo ni sam nebi bolje napisao
__________________
Mad Max
Locksley2020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 19:46   #266
mad max,dirty harry i death wish....najdraži filmovi pogledani strašno puno.još imam sve troje na VhS-u original.
jedva su snimili film..al je film editiran maestralno ko i glazbena podloga koja daje psihotičnosti novi level
na ahashare-u su od tomcat12 BD trilogy - uncut/uncensored..mislim da sam na prva dva uvidio kojih 20sec nikad viđenog materijala . pa preporuka za fanatike(siguran sam da Wez nije onolko dugo vadio onu strelicu s ruke,čak ju malo i zafrknuo.xDD)
inaće imam original nedubirane dvd-e i malo su mi originalni glasovi pičkasti s aussie akcentom.posebice toecutter.ovaj tomcat12 je uploadao neke po mojoj mjeri naj dubirane - jer to nije onaj usa verzija.čekirajte pa čujte
Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 01:56   #267
Quote:
Locksley2020 kaže: Pogledaj post
E bravo ni sam nebi bolje napisao
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 10:33   #268
Quote:
On the differences between the US and international cut - in addition to the title, there was some extra gore in the international cut that was trimmed for an R rating in the US. IIRC, it was two brief bits - one was a more detailed look at the guy with the boomerang in his head, and the other involved those human shields Humungous' crew have tied to the front of their vehicles. When Max slows the truck down to turn, one of the vehicles rams the back of his truck, and the human shields get creamed on the back of it (their heads snap off and fly through the air!)

These shots were there in the UK VHS! , missing in the R1 DVD, and look to be back in the blu-ray release.




Quote:
Hugh stated that the Tattoo was in fact "The Burnout Symbol" as seen on the roadway.a circle with a line through it

Zadnje uređivanje Caecus : 31.07.2014. at 10:50.
Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 18:38   #269

Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:41.