Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2011., 11:42   #81
danas su Hrvati na rasporedu na svjetskom prvenstvu
Marijanović,Mišković SRITNO VAM !!!
LUKOBRAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 10:13   #82
Quote:
LUKOBRAN kaže: Pogledaj post
danas su Hrvati na rasporedu na svjetskom prvenstvu
Marijanović,Mišković SRITNO VAM !!!
evo upravo sam pogledao obje su ispušile u prvom kolu i kika. ništa čudno, kakve su rezultate imale do sada nije se moglo bolje ni očekivat. miškovićka "dopingirana" na ep uzme broncu (a dijele se dvije). da nije rodila uzeli bi joj medalju, tako su radile istočno njemačke atletičarke zatrudne prije natjecanja zbog hormona da ostvare bolji rezultat i onda pobace, ali tada im se uzimala medalja. miškovićka je osvojila dva smiješna svjetska kupa u južnoj americi di je konkurencija bila malo jača nego na prvenstvu hrvatske, a isto vrijedi i za kiku koja je uzela jedan kup i jedno srebro. puni smo zlata i srebra i bronci kako kaže onaj trener/komentator na sptv na svjetskim smotrama, ali u mlađim kategorijama. u seniorima smo koma. komentari o hr judu su mi se smučili jesu li ta dvojca imalo realni? slušaju li oni sebe što pričaju? "za hr judo nema straha barem 10 godina" kaže trener. a domet nam je kvalificirat se na neko jako natjecanje. sad će miškovićka na OI jer će sve one koje su 10x bolje od nje morat ostat kući jer je dozvoljeno samo da bude 1 predstavnik iz neke zemlje.
po meni trebalo bi dozvolit nastupe svima koji su po rang listi najbolji, a ne može i iz nigerije na OI iako je 55. na rang listi ali zato japanka koja je #2 na rang listi ne može na olimpijadu jer joj je prija iz kluba #1.

Zadnje uređivanje so.creator.est : 26.08.2011. at 10:26.
so.creator.est is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 16:14   #83
Gleda li itko ? Evo u polufinalu -90 kg Iliadis pobijedio sjajnim Ipponom, nekakvom modifikacijom suplexa(ne znam naziv bacanja).

Baš je dobro što su borilački sportovi dobili malo prostora na tv sa nacionalnom koncesijom, do sada jedino Mirko i dosadna HW u boksu.
Defensor Pacis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 01:48   #84
Quote:
so.creator.est kaže: Pogledaj post
evo upravo sam pogledao obje su ispušile u prvom kolu i kika. ništa čudno, kakve su rezultate imale do sada nije se moglo bolje ni očekivat. miškovićka "dopingirana" na ep uzme broncu (a dijele se dvije). da nije rodila uzeli bi joj medalju, tako su radile istočno njemačke atletičarke zatrudne prije natjecanja zbog hormona da ostvare bolji rezultat i onda pobace, ali tada im se uzimala medalja. miškovićka je osvojila dva smiješna svjetska kupa u južnoj americi di je konkurencija bila malo jača nego na prvenstvu hrvatske, a isto vrijedi i za kiku koja je uzela jedan kup i jedno srebro. puni smo zlata i srebra i bronci kako kaže onaj trener/komentator na sptv na svjetskim smotrama, ali u mlađim kategorijama. u seniorima smo koma. komentari o hr judu su mi se smučili jesu li ta dvojca imalo realni? slušaju li oni sebe što pričaju? "za hr judo nema straha barem 10 godina" kaže trener. a domet nam je kvalificirat se na neko jako natjecanje. sad će miškovićka na OI jer će sve one koje su 10x bolje od nje morat ostat kući jer je dozvoljeno samo da bude 1 predstavnik iz neke zemlje.
po meni trebalo bi dozvolit nastupe svima koji su po rang listi najbolji, a ne može i iz nigerije na OI iako je 55. na rang listi ali zato japanka koja je #2 na rang listi ne može na olimpijadu jer joj je prija iz kluba #1.
stvarno je prekrasno čuti mišljenje ovako velikog znalca judo sporta. ovakave komentare može donositi samo osoba koja nikad u životu nije prolila kap znoja na strunjači, a kamoli iskusila napore i odricanja kao ljudi o kojima se usudi davati sud. bespredmetno je dalje trošiti riječi na ovakve gluposti. Hrvatski judo je u usponu što i pokazuju rezultati postignuti na velikim natjecanjima. prijenos uživo i komentatori na SPTV zaslužuju svaku pohvalu!
judo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 09:58   #85
znam da istina boli, ali ovo je prvenstvo pokazalo stvarnu snagu hr (seniorskog) juda. najveći hr ženski talenat ikad miškovićka puši u prvom kolu od anonimke, a kika bježi po strunjači i riklja zbog hrpe shido-a što je za svakog borca najveća sramota.
razgovarao sam s hrvatskim trenerima, sucima i natjecateljima, zanimljivo malo tko ima doticaj s realnošću. jesu li im u savezu zabranili da misle? svi su bili na njegovoj sisi, svaka kuna je dobrodošla treba hranit djecu, plaćat kredit i još bi da govore istinu...ako savez sazna jadna li im majka, neće bit više ni kredita nit će djecu hranit ko do sada...

Zadnje uređivanje so.creator.est : 27.08.2011. at 11:25.
so.creator.est is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 14:32   #86
Quote:
so.creator.est kaže: Pogledaj post
znam da istina boli, ali ovo je prvenstvo pokazalo stvarnu snagu hr (seniorskog) juda. najveći hr ženski talenat ikad miškovićka puši u prvom kolu od anonimke, a kika bježi po strunjači i riklja zbog hrpe shido-a što je za svakog borca najveća sramota.
razgovarao sam s hrvatskim trenerima, sucima i natjecateljima, zanimljivo malo tko ima doticaj s realnošću. jesu li im u savezu zabranili da misle? svi su bili na njegovoj sisi, svaka kuna je dobrodošla treba hranit djecu, plaćat kredit i još bi da govore istinu...ako savez sazna jadna li im majka, neće bit više ni kredita nit će djecu hranit ko do sada...
hvala bogu da imamo takve ljude koji znaju sve u savezu i razgovaraju sa svima o problemima, jedino je čudno da ne zna da većina trenera pomaže hjs-u i obavlja dužnosti volonterski. najlakše je pljuvati po nečijem radu i biti pametan, ali bože moj svatko na neki način liječi svoje frustracije i komplekse..
judo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 22:21   #87
Evo zatvorila se tema ali da je opet malo pokrenemoje su predispozicije potrebne za judo.
Rocky-Jocker is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 00:32   #88
Quote:
Rocky-Jocker kaže: Pogledaj post
Evo zatvorila se tema ali da je opet malo pokrenemoje su predispozicije potrebne za judo.
stalno koristiš tu neku predispoziciju......

nama pravila

i dijete od 7 godina koje ima 20 kg može ući u taj sport........


jedina predispozicija za judo a tako i za sve bv je da moraš biti stabilan u glavi, i da shvatiš da bv nije cilj napada nego samoobrana.......

evo npr ja sam trenirao 7 godina jjj a u stvarnosti tj ulične borbe jjj mi je pomogao oko 50-60 posto posto.....
bilo je lomljava ruke i prstiju( naravno u samoobrani ) NIKADA nisam napao prvi....

Ako ti se sviđa judo kao sport.Kreni pa ćeš vidjeti jel ti paše ili ne.........
Svaka bv je na svoj način teška....
Zato postoje odricanja da bih usavršio tehniku, bez toga nema napretka
__________________
Alkohol možda je čovjekov najgori neprijatelj,ali Biblija kaže da volimo svoje neprijatelje.
domexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 21:06   #89
Ima li nekih natjecanja da malo pogledam.
Rocky-Jocker is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 21:33   #90
Quote:
Rocky-Jocker kaže: Pogledaj post
Ima li nekih natjecanja da malo pogledam.
Nema. Judo se ne snima, nema ga na yubito... Judo je presmrtonosan sport i vjestina da bi se samo tako snimao kamerom. Jedno vrijeme su to radili ali su prestali radi velikog broja nuspojava u vidu teskih tjelesnih ozljeda koje bi nastupile kod gledatelja.
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 23:11   #91
Mislim uzivo na TV.Covjece bozji okani me se vise.Stalno se napadas,vrijedas i sarkastican si.
Rocky-Jocker is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 23:30   #92
Quote:
Rocky-Jocker kaže: Pogledaj post
Mislim uzivo na TV.Covjece bozji okani me se vise.Stalno se napadas,vrijedas i sarkastican si.
Jel me netko garažio?

Kod borilačkih vještina trebalo bi imati u vidu i konstituciju.
Kao klinac sam počeo trenirati kung fu i trenirao ga šest let. Onda par godina nisam niš treniral, pa sam se zdebljal i počeo trenirati judo. A onda sam poslije na svoju ruku počeo izučavati karate.

Dakle, dok sam treniral kung fu, bil sam prilično žgoljav, što je bilo prikladno za vještinu namijenjenu ženama i djeci. Judo je prikladniji za masivnije ljude koji mogu dobro iskoristiti vlastitu masu. A karate je za mrcine; Bruce Lee je dušu dao za kung fu, a Chuck Noris (ili, primjerice, Mirko Filipović), za karate.
A ako imaš repić i ne umeš da se nasmeješ, dobar je i aikido...

Quote:
castanea kaže: Pogledaj post
trenirala sam judo skoro 15 godina. o utjecaju na tijelo i duh vrlo vjerojatno nije potrebno govoriti. vjezbajuci judo covjek zaista nauci efikasno se odbraniti se od raznih vrsta napada i raznih ljudi, ali to nije glavni cilj judoa.
judo prezire svaku borbu, osim borbe bez borbe. izgladiti sukob bez okrsaja, zavrsiti borbu prije no sto je i pocela - to je pravi plemeniti judo. izgradjivanje osobnosti judoka pomaze mentalnoj kulturi. jacanje volje, produbljavanju osjecaja, izostravanje intelekta, mirnoca duha, zasigurno nisu male stvari a svatko tko se ozbiljno bavi judom do njih definitivno stize bar do izvjesnog stupnja. u judou se vjezba i duh i tjelo podjednako i nista sto je covjekovo ne zapostavlja se. judo je interesantan i kao rekreacija i zabava. jedino pogresno je da se on samo tako i shvati. na zalost ima vjezbaca koji mu prilaze i na takav nacin.
Svaka čast, to je to.
Ja sam učio kung fu da me ne tuče svaki šupak, a na kraju mi je u većini slučajeva bilo dovoljno suprotstaviti se mirnim glasom i čvrstim pogledom.
Siledžije i nasilnici su uglavnom kukavičke pičkice koje se iživljavaju nad preplašenima i slabijima od sebe.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 11:09   #93
Pa dobro nisam ni ja neki zgoljo.Ja se i oslanjam na tezinu.A zasto je kimono 500kn.
Rocky-Jocker is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 20:39   #94
Ima li judo neke udarce i to
Rocky-Jocker is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 23:18   #95
nema
__________________
"Primi sve što te stigne
i budi strpljiv u nestalnosti svoje bijede."
noliđ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 07:44   #96
Ima, ali se to danas nažalost više ne uči. Kao i mnogo toga drugog u judu, nažalost.
kung fu deda is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 09:58   #97
Quote:
Rocky-Jocker kaže: Pogledaj post
Pa dobro nisam ni ja neki zgoljo.Ja se i oslanjam na tezinu.A zasto je kimono 500kn.
koja pitanja ja ču se ranit..
D.I is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 11:01   #98
Ja cu ti kupiti pusku samo me se okani.
Sto je bilo sa udarcima,koliko sam ja upucen nekad su bili udarci,a ima li onih smrtonosnih poteza ono dode ti za leda i gutrne ti adamovu jabucicu u grla.
Rocky-Jocker is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 11:28   #99
Ima smrtonosni udarac jajima u koljeno.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 12:25   #100
Quote:
Rocky-Jocker kaže: Pogledaj post
ima li onih smrtonosnih poteza ono dode ti za leda i gutrne ti adamovu jabucicu u grla.
aaaaaahahahahahhaha
D.I is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:06.