Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Pogledaj rezultate ankete: Quentin Tarantino-koji film mu je najbolji?
Reservoir Dogs 6 20.69%
Pulp Fiction 16 55.17%
Jackie Brown 2 6.90%
Kill Bill 2 6.90%
neki drugi 3 10.34%
Glasovatelji: 29. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2008., 19:29   #1
Pulp Fiction

Pulp Fiction-po meni je remek djelo...smatram da o ovome filmu treba još razgovarati i trebat ce i dok bude čovječanstva

Pa sta vi mislite o njemu, je li remek djelo ili je prosjecan film???
__________________
It's legal to buy it, it's legal to own it and, if you're the proprietor of a hash bar, it's legal to sell it. It's legal to carry it, which doesn't really matter 'cause get a load of this if the cops stop you, it's illegal for this to search you. Searching you is a right that the cops in Amsterdam don't have.
cubanrastaman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 19:31   #2
sve je več rečeno o ovom filmu
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 22:01   #3
ovako, Quentin Tarantino je jedan od menih najprecjenijih redatelja.
Ima smisla za akciju, scenarij mu je uvijek plošan i jeftin, hrpa besmislenih dijaloga koji nemaju veze s filmom, ali ljude to očito fascinira, užasno loše glumi, i njegov najveći problem je što mu se jebe za gledatelje, pošto snima film za sebe.

A zadnji dobar, Death proof, tu bar ima 15 minutna scena akcije i kurt russel. ali nikada više neću gledati film u cijelosti.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 22:08   #4
ma on radi filmove o filmovima.
***Frozen*** is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 22:09   #5
opa vidi Consta

slažem se. precijenjen do daske ali u tom slučaju isključujem Reservoir Dogs. to je prvi pravi nevini Tarantino a sve što je slijedilo nakon toga je čisto štanjcanje nekad više nekad manje uspjelo.
ivtau is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 22:32   #6
to su pizdarije kaj pišete. tarantino da ne misli na gledatelja LOL LOL i još jedan LOL! on samo i misli na gledatelja.

precijenjen? ne bih rekao, baš dobro procijenjen: odličan postmodernist koji itekako kuži kako će napraviti i izazvati pompu oko svojeg filma. dakle: jedan od najboljih među populističnima. e sad precijenjen u smislu "to što on radi je remek-djelo!" - tu bi se složio. neki drugi su filmovi remek-djela, njegovi su samo fenomenalna zabava
__________________
...
dim is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 22:35   #7
Quote:
dim kaže: Pogledaj post
...e sad precijenjen u smislu "to što on radi je remek-djelo!" - tu bi se složio. neki drugi su filmovi remek-djela, njegovi su samo fenomenalna zabava
a nego u kojem smislu. u smislu recenzivne procijene nikako ne može biti precijenjen jer je takva ''komparacija'' nemoguća.
ivtau is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 22:36   #8
Moje osobno mišljenje je da je Pulp Fiction uvjerljivo najprecijenjeniji film svih vremena.

S druge strane, uživao sam dok sam gledao Reservoir Dogs, Jackie Brown, Kill Bill (pogotovo Volume 2) i Deathproof.
__________________
Zihuatanejo...
Vajta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 22:38   #9
Quote:
Constantine kaže: Pogledaj post
ovako, Quentin Tarantino je jedan od menih najprecjenijih redatelja.
Ima smisla za akciju, scenarij mu je uvijek plošan i jeftin, hrpa besmislenih dijaloga koji nemaju veze s filmom, ali ljude to očito fascinira, užasno loše glumi, i njegov najveći problem je što mu se jebe za gledatelje, pošto snima film za sebe.

A zadnji dobar, Death proof, tu bar ima 15 minutna scena akcije i kurt russel. ali nikada više neću gledati film u cijelosti.
ok, svatko ima svoj ukus i misljenje, postujem to, ali ne mozes ovo napisati
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 23:13   #10
po meni Quentin nije precijenjen, već čovjek jednostavno stvara dobre filmove...a ta sranja da ima hrpa besmislenih dijaloga su besmislena...baš u svim tim dijalozima i jest čar, a svaki njegov film ima jako dobro obrađenu temu, a ti "besmisleni dijalozi" je još bolje opišu i dočaraju da je to jedna savršena cjelina

pogledao sam Pulp Fiction preko 20 puta i ne mislim da sam imalo pukao, i gledati ću ga dok sam živ...svaki put kad ga gledam uživam
__________________
It's legal to buy it, it's legal to own it and, if you're the proprietor of a hash bar, it's legal to sell it. It's legal to carry it, which doesn't really matter 'cause get a load of this if the cops stop you, it's illegal for this to search you. Searching you is a right that the cops in Amsterdam don't have.
cubanrastaman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 23:21   #11
Quote:
ivtau kaže: Pogledaj post
a nego u kojem smislu. u smislu recenzivne procijene nikako ne može biti precijenjen jer je takva ''komparacija'' nemoguća.
ajde da ti budem precizniji: oni koji nešto znaju o filmu njega su dobro procijenili. netko tko samo urla 'on je genij bez premca a njegovi su filmovi remek djela' su ga precijenili.

pitko?
__________________
...
dim is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 23:36   #12
Prije sam mislio da je Pulp Fiction najbolji film ikad, a onda sam pogledao još jedan film.

Reservoir Dogs mi je najbolji od Tarantina, Jackie Brown ni malo ne zaostaje.
Il Bestione is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 15:54   #13
Quote:
dim kaže: Pogledaj post
ajde da ti budem precizniji: oni koji nešto znaju o filmu njega su dobro procijenili. netko tko samo urla 'on je genij bez premca a njegovi su filmovi remek djela' su ga precijenili.

pitko?
pitko je i bilo prvi put samo sam želio sve rasčistiti da poslije ne bi bilo nepotrebnih konfuzija

p.s. znanje o filmu je jako relativan pojam
ivtau is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 16:09   #14
Pulp Fiction mi je definitivno najbolji Tarantinov film, mada ni ostali nisu losi, pogotovo Reservoir Dogs, volim Tarantina
*Ana# is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 16:22   #15
Oba, i Pulp Fiction i Reservoir Dogs su mi odlični filmovi. Možda PF za mrvicu više volim, zbog glumaca. ( Tek sam tu zavolila Travoltu ).
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 16:29   #16
Sin City mi je odlican film... ako je itko gledao??? 4 sobe isto nisu lose ali dopizde brzo zbog onog iritantnog Tim-a Roth-a, Banderas je odlicno odradio svoju ulogu... Svi filmovi su mu na isti djir, vise radnji u isto vrijeme koje su na kraju povezane u cjelinu...
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 17:04   #17
malo mi dogsi vode ispred pulp fictiona... ali samo za 0,1 mozda zato jer mi je madsen BOG
Josey kaze da je roth u 4 sobe iritantan... meni je nekako u cijelom filmu on najbolji... posebno kod razgovora sa tarantinom, sto se vidi i iz mog 2. potpisa
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 17:24   #18
Quote:
susannah kaže: Pogledaj post
malo mi dogsi vode ispred pulp fictiona... ali samo za 0,1 mozda zato jer mi je madsen BOG
Josey kaze da je roth u 4 sobe iritantan... meni je nekako u cijelom filmu on najbolji... posebno kod razgovora sa tarantinom, sto se vidi i iz mog 2. potpisa
Kad se pocne onako kreveljiti sjetim se Hugh Laurie-a u Crnoj Guji i onog odvratnog britanskog humora(cast izuzecima npr. "Mucke"), taj glumac mi se zamjerio u dosta filmova pa mi nekako odise negativnom energijom i djeluje ko ljigavac i pokvarenjak(tko je gledao npr. Rob Roy-a znat ce o cemu pricam)...
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 18:34   #19
Jackie Brown je, po meni, definitivno Tarantinov "masterpiece"... predivan ljubavni film iz Tarantinove perspektive...

Nakon njega su mi tu redom:
2. Pulp Fiction
3. Kill Bill Vol.2
4. Reservoir Dogs
5. Death Proof
6. Kill Bill Vol.1
__________________
zvuk jednog života
B52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 18:37   #20
Quote:
B52 kaže: Pogledaj post
5. Bullet Proof
5. Pancirka
ivtau is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:13.