Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2011., 16:26   #1
Melancholia (2011)

da li je netko pogledao ovaj film?
Radi se filmu katastrofe larsa von triera.. http://www.imdb.com/title/tt1527186/
upravo ga skinuh samo nemogu naci titlove..

Zadnje uređivanje banarama : 01.10.2011. at 16:31.
banarama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2011., 16:35   #2
Ne radi se o filmu katastrofe nego o katastrofalnom filmu.

Šalu na stranu, mislim da ti u pravilima piše na koji se način otvaraju teme na PDFu Film pa zato; koja slika, redak teksta. Tek toliko.



Melancholia [2011]

S obzirom da uvodni ovako prazan zjapi, napravit ću malo salto te ostaviti svoje tupavo mišljenje o novom (ne)djelu "kontroverznog" europskog filmaša Lars von Triera.

Pogledah ga jutros. Nije da mi je bilo dosadno (mada je trebalo izdržati onaj vizualno-glazbeni uvod), gledao sam film do kraja sa zanimanjem, čekao što će se dogoditi i na kraju sam rekao - meh. Što je moj, kako ljudima govorim već dugi niz godina, najčešći dojam kad su u pitanju von Trierovi uratci.

First of all, nagrada u Cannesu za glumljenje više ništa ne znači, jer mi je zbilja nejasno što je u performansu Kirsten Dunst dobro/spektakularno. Jedini spektakularan asset koji Kirsten ima su njene predivne dojke koje nikako ne idu uz onakvo mršavo i izgladnjelo tijelo. Al' tu su, prirodne su i, jednostavno, divne. Dao bih joj Oscara za najbolje sise.

Što se tiče samog filma; osim što von Trier posvaja/potkrada malo one neugodne atmosfere koja je funkcionirala u Vinterbergovom Festen (i taj dio, ta neka "obiteljska" drama koliko-toliko je podnošljiva i zanimljiva), sve ostalo se svodi na nekoliko dobrih kadrova iz (polu)ptičje perspektive.

Film me nije pomjerio ni u jednom smjeru. Nit' me natjerao da razmišljam, nit' da se divim glumcima, a bome nisam nanjušio ni nekakav "fora" podtekst. Sve se svelo na to kako je "zemlja zla". Zapravo, "Zemlja zla". Jer lik Justine aludira na planet Zemlju, čini mi se.

A ono Kierovo skrivanje lica kad je Dunst pored njega je bilo urnebesno, pa se nadam da je tim htio reći; "Ja možda ne znam glumiti najbolje, al' što s' ti loša, pa to je strašno.".

6.4

Zadnje uređivanje LouReeth : 01.10.2011. at 17:27.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2011., 16:54   #3
Quote:
LouReeth kaže: Pogledaj post
Ne radi se o filmu katastrofe nego o katastrofalnom filmu.
plus 1

Von Trieru predlažem da za idući film uzme one figurice iz Čovječe ne ljuti se, neka ih pomiće po nekoj maketi interijera koji mu se svidi, te nek im crta izraze lica po glavi. Ono , , i ostale varijacije na temu, zavisno od toga jesu li tužni, jako tužni, ili istinski pate.

Što je najgore, ti glumci se zbilja trude jer glume u Trierovom filmu, a njega zapravo boli kita.

Jebote, i Antikrist je bolji od ove katastrofe.

E da, svidila mi se jedna scena, ona kad majka s djetetom propada u golf teren ko u živo blato. A i Udo Kier je dobar, valjda je jedini skužio da je film čista sprdačina.
horatius is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2011., 18:16   #4
meni uopće nije loš. doduše, nije vjerojatno niti dobar. nisam tu još na čisto sam sa sobom.

nisam toliko upućen u von triera jer sam tek nedavno pogledao njegovih 6-7 filmova i tu stvarno ima svega i svačega ali svaki film mi je uspio prodati, pa tako i ovog. pitam se dal bi to uspio i bez sisa kirsten dunst

Quote:
LouReeth kaže: Pogledaj post
Film me nije pomjerio ni u jednom smjeru. Nit' me natjerao da razmišljam, nit' da se divim glumcima, a bome nisam nanjušio ni nekakav "fora" podtekst. Sve se svelo na to kako je "zemlja zla". Zapravo, "Zemlja zla". Jer lik Justine aludira na planet Zemlju, čini mi se.
a krajem svijeta je valjda izbanalizirao problem nekakve depresije, melankolije ili čega već šta muči vjerojatno njega osobno. ono, ne može se veseliti uobičajenim aktivnostima i sretnim trenucima zbog tog vraga koji ga izjeda iznutra pa povlači paralele s bolestima i uništenjem svijeta.

kako da se veselim vjenčanju i napredovanju na poslu ako umirem od raka ili kako da uživam u svakodnevnom životu u jebenom dvorcu ako je za 3 dana kraj svijeta. i onda još bolje - kako da se plašim kraja svijeta kad ionako umirem. uglavnom, nešto u tom điru. melankolija.
Serse is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 15:08   #5
Melancholia od sutra krece igrati na redovnom repertoaru kina Movieplex u Centru Kaptol.
whtvr, tgthr is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 15:12   #6
dosadan film
cilo sam vrime bio zamantan i skoro bi zaspa svako malo
nego sad me podsjetilo a tada me nije ni brigalo, di je Kiefer nestao nakon što je skužio da planet ne odlazi dalje ?
Chive is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 15:44   #7
Pa odma se ubio u konjušnici
horatius is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 15:46   #8
a može bit, znan da je tamo sprema namirnice pa sam pomislio da je šmugnia u neki bunker i ostavio njih tamo, obitelj jel
Chive is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 15:57   #9
Još ga je i žena mrtvog pokrila sijenom da ga nitko ne vidi. Valjda da zaštiti sina :nezna:

Nego, jel mi može netko objasniti zašto je Dunstica onako pukla na vjenčanju? To mi zbilja nije jasno
horatius is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 16:01   #10
Pa boluje od melankolije.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 16:05   #11
To sam skužio

Al u to vrijeme vjenčanja nisu ni znali hoće li uopće Melankolija šiknut u Zemlju. Ona to tako, bila melankolična sama po sebi?

Mlada krasna obrazovana žena, PR majstorica, s krasnim suprugom, pa tako biti melankolična?

Sramota, trebala je radit u Kamenskom, kako bi se tek onda ponašala
horatius is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 16:10   #12
Možda je von Trier nekim izuzetno lijepim kadrovima (a nije da ih nema) pokušao reći kako je život lijep i da ljudi poput Justine i njene neosnovane melankolije prijete Zemlji poput planeta koji se milijunima godina skrivao iza Sunca?

Jeben je igrač, taj Lars.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 16:12   #13
Pa možda.

Al ipak sam skloniji vjerovat da je Lars htio reči da je on bio melankoličan dok je snimao film. I da je malo histerizirao zbog toga, al se onda smirio.

A ovi drugi papci ( Charlotte i Kiefer), nisu ni dostojni pravog uživanja u melankoliji.

Jeben je igrač lars, svakako
horatius is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 18:00   #14
Quote:
LouReeth kaže: Pogledaj post
Možda je von Trier nekim izuzetno lijepim kadrovima (a nije da ih nema) pokušao reći kako je život lijep i da ljudi poput Justine i njene neosnovane melankolije prijete Zemlji poput planeta koji se milijunima godina skrivao iza Sunca?
ubijaš me

Quote:
horatius kaže: Pogledaj post
Al u to vrijeme vjenčanja nisu ni znali hoće li uopće Melankolija šiknut u Zemlju. Ona to tako, bila melankolična sama po sebi?
da, vidiš vraga. neki su melankolični "sami po sebi", a nekima treba planet melankolija da postanu melankolični. koji od njih je von trier?

ja jedva čekam da dođe netko s knjigom o mentalnim bolestima (k'o na topik o crnom labudu), pa da pročitamo stav stručnjaka u ovom slučaju imamo i definitivni dokaz da joj majka pati od nekakve mentalne bolesti pa ima napokon materijala i za optužbu zlih gena!
Serse is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 18:53   #15
Nije Trieru trebao nikakav planet da bude melankoličan, al je njegova melankolija velika ko planet. I to neki oveći
horatius is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 19:57   #16
Teška, solidna dosada.

Antikrist je Naked gun u usporedbi s ovim. Zašto sam ga obrisao? Mogao sam ga gledat u trenutcima melankolije...
Kashtelan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 21:05   #17
Quote:
horatius kaže: Pogledaj post
plus 1

Von Trieru predlažem da za idući film uzme one figurice iz Čovječe ne ljuti se, neka ih pomiće po nekoj maketi interijera koji mu se svidi, te nek im crta izraze lica po glavi. Ono , , i ostale varijacije na temu, zavisno od toga jesu li tužni, jako tužni, ili istinski pate.

Što je najgore, ti glumci se zbilja trude jer glume u Trierovom filmu, a njega zapravo boli kita.

Jebote, i Antikrist je bolji od ove katastrofe.

E da, svidila mi se jedna scena, ona kad majka s djetetom propada u golf teren ko u živo blato. A i Udo Kier je dobar, valjda je jedini skužio da je film čista sprdačina.
Ovo je predobro, gotovo identičan post vidjet na dva različita foruma u razmaku od 10-ak minuta. ;D Pretpostavljam da se radi o istoj osobi. Ili plagiranju. Ali post nije toliko dobar da bi bio vrijedan plagiranja

Nego, žena boluje od depresije, cijeli film, i to svi oko nje oduvijek znaju, zato si i jest sjebala vjenčanje. Oni svi njoj: smiješi se, budi sretna, ovo ono, a znaju kakva je. E a poslije se vidi tko se zadnji smije.

Uglavnom, ja sam se o filmu već izjasnila, meni je odličan. Ne kužim ove kojima je strašno dosadan, al ok. Što se tiče nekakve poruke filma, prihvaćam da je sasvim moguće da je uopće nema, nego da je Larš napravio film 'za sebe', jer je trebao negdje istresti tu svoju tjeskobu. Što je meni ok, jer za mene ovaj film ima svojevrsni terapeutski učinak, kao što za mnoge druge to ima Suncokret života.
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 21:26   #18
Opa, znam s kojeg drugog foruma, al to za mene ni tu nije neka tajna

A post i nije imao neku namjeru biti nešto specijalno, dapače, trebao je zvučat pomalo glupasto, baš ko moj doživljaj filma

I da, otkud ti znaš da ona boluje od depresije, zato što je Von Trier cijelo vrijeme trubio da je bio deprimiran dok je snimao film?
horatius is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 21:34   #19
Ja nisam korisnica, ali čitam počesto, ima zanimljivih tema, a i nađe se super preporuka za filmove.

Ne, nego zato što je očito da je bolesna, normalna osoba ne bi htjela bit sama na vlastitom vjenčanju i ne bi imala takve napadaje kao kod sestre. I nakon vjenčanja sve upućuje na to da su svi znali za to. Kad priča s mladoženjom nakon svega, pa mu kaže: Znaš da nije moglo bit drukčije, šta si očekivao, i on kaže: Imaš pravo. Kad kaže sestri: Stvarno sam dala sve od sebe. i takve stvari.
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 21:41   #20
A možda ga samo ne voli

Ili je ko majka, ne vjeruje u brak.

Ili je nešto stoto.

Nije teško zaključit da Justine nije baš najnormalnija na nekih pola prvog dijela filma, al zašto se to vjenčanje uopće održalo. Zašto je mladoženja pristao na to, obitelji, svi?

Jel im možda njen psihijatar tako preporučio?

Sve su to nagađanja

Inače, na onom drugom forumu nema se odavno što kvalitetno pročitat, već par godina
horatius is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:41.