Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2011., 17:08   #61
Prorok Von Trier?

http://dnevnik.hr/vijesti/znanost-it...ti-zemlji.html
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 19:52   #62
Asteroidi nisu nikakva novost i ovaj na udaljenosti od 30mil.km je dosta podaleko. Veća opasnost je asteroid Apofis, za kojeg Rusi kažu da bi mogao bubnuti u Zemlju 2036.g.
Melancholia, pošto je planet, više podsjeća na aktualne špekulacije o Nibiruu, ali da ne trollamo filmsku temu, o tome imate na Alternativi.
Ord Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 15:09   #63
Melancholia - Blue Kachina ? Spoiler A onaj crveni planet/zvijezda šta komentiraju u početku me podsjetio na Red Kachinu.

Ali da, nećemo spammat temu.
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 09:36   #64
Lars ima taj svoj specifičan,uznemirujući stil i ponekad pali,ponekad ne,ali ovaj put me ugodno iznenadio.
Slow motion s početka me oduševio,fotografija očaravajuća,kasnije sam se vraćala na to.
Bilo mi je wtf kad sam čula da je odabrao kirsten dunst,ali na kraju mi se činila kao najbolji mogući izbor,pogotovo zbog njenog iskustva s depresijom,tu su se našli baš.
Prvi dio filma,vjenčanje me se više dojmio,njezino sakrivanje i trud da bude sretna na silu,njezin muž kojemu kaže što si očekivao,i njegov strah kroz cijelo vjenčanje,proces kako on prvo naslućuje a onda shvaća da je vjenčanje propalo još prije nego je ona to znala ali se svejedno nada.
Odnos između dvije sestre mi se činio traljav,mislim da se tu moglo više napravit.
Čini mi se da je Lars bio oduševljen idejom potpunog kraha svega što znamo,mislim da mu je to bilo najvažnije.
Claire,kiefer i justine su načini na koje ljudi reagiraju kad saznaju da je igra gotova.
Svakako preporučam film.
__________________
i've looked at life from both sides now,from up&down and still somehow,it's life's illusions i recall,i really don't know life,at all
sarah sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 11:25   #65
Quote:
sarah sky kaže: Pogledaj post
Lars ima taj svoj specifičan,uznemirujući stil i ponekad pali,ponekad ne,ali ovaj put me ugodno iznenadio.
Slow motion s početka me oduševio,fotografija očaravajuća,kasnije sam se vraćala na to.
Bilo mi je wtf kad sam čula da je odabrao kirsten dunst,ali na kraju mi se činila kao najbolji mogući izbor,pogotovo zbog njenog iskustva s depresijom,tu su se našli baš.
Prvi dio filma,vjenčanje me se više dojmio,njezino sakrivanje i trud da bude sretna na silu,njezin muž kojemu kaže što si očekivao,i njegov strah kroz cijelo vjenčanje,proces kako on prvo naslućuje a onda shvaća da je vjenčanje propalo još prije nego je ona to znala ali se svejedno nada.
Odnos između dvije sestre mi se činio traljav,mislim da se tu moglo više napravit.
Čini mi se da je Lars bio oduševljen idejom potpunog kraha svega što znamo,mislim da mu je to bilo najvažnije.
Claire,kiefer i justine su načini na koje ljudi reagiraju kad saznaju da je igra gotova.
Svakako preporučam film.
Htio sam ti poslati PM,ali imas neku zabranu a ne znama kako drugcije da javim,stoga ispricavam se na malom off topicu.
Raphael_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 02:29   #66
@biological, jaaako dobra promišljanja. meni film tkđ izvrstan, uz neke preseravancije, ali zanemarive.
približio mi je kirsten dunst kao ozbiljnu glumicu, koja je svojom rolom očarala. za njom ne zaostaje ni gainsburgova.

nadam se da će barem jednoj uletjeti nominacija i pobjeda na oskaru.
hartijai is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 19:40   #67
ne znam. moji dojmovi su se mijenjali kroz film da bih po završetku filma ostala neodlučna - je li mi film dobar ili ne. neki dijelovi su mi čisto artističko preseravanje, a neki su vrlo emocionalno nabijeni. glumci dobri, zamisao dobra, ali nekako ne impresionira. ma ne znam
__________________
misli su mi čisti spleen

Zadnje uređivanje novi.krampus : 28.10.2011. at 19:45.
novi.krampus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 10:55   #68
film mi je ok, posebno su me se dojmile one nadrealne scene, ali od Trierovog snimanja "iz ruke" se mojoj prijateljici i meni doslovce povraćalo, kao da se vozim u autu s jako lošim vozačem. mislim da je kao redatelj tu mogućnost trebao predvidjeti.
PhotoMaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 11:00   #69
Haha, i meni je to malo smetalo ispočetka, ali samo u kinu..kad sam gledala doma, sve OK.
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 11:01   #70
Quote:
0merta kaže: Pogledaj post
Haha, i meni je to malo smetalo ispočetka, ali samo u kinu..kad sam gledala doma, sve OK.
ja sam u jednom momentu pomislila da ću morati izaći iz dvorane, ili barem povratiti u kutiju s kokicama
PhotoMaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 11:42   #71
evo i ja gledala film....bio mi podijeljen na 2 cd-a, kao prvi užasno dosadan..osim uvodne špice..i predomišljam se dal da uopće pokrenem cd2, kad ono... na kraju sam ostala u tišinu, mraku sobe...samo sa svojim mislima... sve u svemu na kraju mi je film prilično dobar... čak mi je i kirsten dunst bila dobra u neurotičnim i psihodeličnom raspoloženju makar vidim da mnoge ona iritira

zadnje scene su mi odlične...
Alicia_K is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 14:44   #72
Quote:
alicia_keys kaže: Pogledaj post
na kraju sam ostala u tišinu, mraku sobe...samo sa svojim mislima...
Tako su i u kinu svi bili ko ukopani u sjedala, u mraku, dok se u pozadini čulo ono tutnjanje od udarca...
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 19:00   #73
(necu citat cijeli topic jer me strah da ce mi neki spojler upast u oko)
jel igra ovo u zagrebu i gdje tocno?
Souvlaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 01:14   #74
Movieplex, Nova Ves 17 :
utorak, 01.11.2011. -21:00
srijeda, 02.11.2011. -21:00
Ord Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 23:41   #75
puno fala idem sutra onda tamo pa cu natipkati neki rivju, ovo mi je bez konkurencije najiscekivaniji film godine...
Souvlaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 13:51   #76
Quote:
PhotoMaster kaže: Pogledaj post
film mi je ok, posebno su me se dojmile one nadrealne scene, ali od Trierovog snimanja "iz ruke" se mojoj prijateljici i meni doslovce povraćalo, kao da se vozim u autu s jako lošim vozačem. mislim da je kao redatelj tu mogućnost trebao predvidjeti.
Quote:
0merta kaže: Pogledaj post
Haha, i meni je to malo smetalo ispočetka, ali samo u kinu..kad sam gledala doma, sve OK.
A curke moje, pa to je Lars. Dogma, ne.
__________________
"Being well adjusted to a sick society is not an indication of health." (Jiddu Krishnamurti)
NekaNovaJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 15:27   #77
Quote:
NekaNovaJa kaže: Pogledaj post
A curke moje, pa to je Lars. Dogma, ne.
Melankolija nema nikakve veze s Dogme estetikom. Baš suprotno.
People Can Fly is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 15:46   #78
Zanimljiv. Iako me Dunstica iritirala u filmu za poludit. Zanimljiv pokušaj intro i extrospekcije, al svejedno, dosadan i po meni, sve ostalo samo na pokušaju.
__________________
Za bor ne znaš da je zimzeleno drvo dok ne dođe listopad.
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 18:48   #79
Nažalost, zanimljiva tema utopljena u sapunicu.
Ord Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 22:18   #80
odlican film za probrane ljude koji ga kuze...
__________________
When Death sleeps it dreams of you....
hatebringer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:05.