Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2012., 20:33   #1
Mrlje koje se ne skidaju

imam na autu neke mrlje koje nemogu oprat , a daju se skidati sa noktom. A nnebi bas volio nakon svakoga pranja to raditi . I jos jedno pitanje za felge, kad sam mijenjao gume u sloveniji lik je stavio nekakvo ulje da ju lakse nabije , i ja nisam to odma oprao i sad nemogu to skinuti sta da radim .......? Hvala
Mato Pranjic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2012., 22:15   #2
Samoposlužna praonica, topla voda, par kapi šampona, malo spužvicom prođi, i sve će otići.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 10:11   #3
WD40 je dobar pomoćnik.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 11:21   #4
lak se čisti glinom za čišćenje laka, možeš je uzeti sam i obaviti ili odvesti auto nekome tko se bavi poliranjem (čišćenje laka je obavezan postupak prije poliranja)
__________________
https://www.facebook.com/Dr.KukoCarDetailing
a touch of perfection
dr.kuko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 15:21   #5
najbolje odi u autopraonicu pa neka ti to skinu, najjednostavnije.
mega2spin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 21:52   #6
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
WD40 je dobar pomoćnik.
da dobar je za skidanje smole
__________________
https://www.facebook.com/Dr.KukoCarDetailing
a touch of perfection
dr.kuko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 00:04   #7
Skidanje mrlja s laka auta

Pozdrav svima!

Molila bih vas za pomoć u vezi mrlja na mojem automobilu.
Naime, prije nekog vremena parkirala sam automobil u vanjskoj javnoj garaži, na rubu gornje i donje etaže, a vani je bio pljusak. Kiša mi se slijevala na automobil i otpadne vode s gornje etaže garaže, pomiješane vjerojatno s uljem i svim ostalim što kapne s automobila, su mi napravile bijele mrlje koje običnim pranjem i sapunanjem nisam uspjela skinuti.
Sada sam očajna jer ne znam što napraviti, a ostavljanje auta u takvom stanju nije opcija.

Ima li netko kakvu efikasnu ideju što napraviti ili kamo otići da si auto efikasno očistim?? Help!

Hvala unaprijed!
Lexia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 02:11   #8
To je vjerojatno cement ... ide dole BLAGOM kiselinom, ocat ili limun. Ponavljam još jednom - BLAGA kiselina (da ti ne uvale 20% HCL pa ćeš lim na krovu mjenjat).
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 09:10   #9
Quote:
Lexia kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Molila bih vas za pomoć u vezi mrlja na mojem automobilu.
Naime, prije nekog vremena parkirala sam automobil u vanjskoj javnoj garaži, na rubu gornje i donje etaže, a vani je bio pljusak. Kiša mi se slijevala na automobil i otpadne vode s gornje etaže garaže, pomiješane vjerojatno s uljem i svim ostalim što kapne s automobila, su mi napravile bijele mrlje koje običnim pranjem i sapunanjem nisam uspjela skinuti.
Sada sam očajna jer ne znam što napraviti, a ostavljanje auta u takvom stanju nije opcija.

Ima li netko kakvu efikasnu ideju što napraviti ili kamo otići da si auto efikasno očistim?? Help!

Hvala unaprijed!
Ista stvar se i meni dogodila kada sam ovu zimu bio parkiran u Arena centru. Već nekoliko pranja i bijele mrlje su još uvijek po haubi, čak se bojim da je lak dobio po nosu...

Ako to uspiješ kako skinuti, javi...
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 18:31   #10
Quote:
Lexia kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Molila bih vas za pomoć u vezi mrlja na mojem automobilu.
Naime, prije nekog vremena parkirala sam automobil u vanjskoj javnoj garaži, na rubu gornje i donje etaže, a vani je bio pljusak. Kiša mi se slijevala na automobil i otpadne vode s gornje etaže garaže, pomiješane vjerojatno s uljem i svim ostalim što kapne s automobila, su mi napravile bijele mrlje koje običnim pranjem i sapunanjem nisam uspjela skinuti.
Sada sam očajna jer ne znam što napraviti, a ostavljanje auta u takvom stanju nije opcija.

Ima li netko kakvu efikasnu ideju što napraviti ili kamo otići da si auto efikasno očistim?? Help!

Hvala unaprijed!
naj bolje ti je sad ispolirat auto
K-e-k-o is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 22:49   #11
Quote:
K-e-k-o kaže: Pogledaj post
naj bolje ti je sad ispolirat auto
masnoća se ne skida poliranjem, lak se polira tek kad je odmaščen, CDRW je napisao recept koji skida ali samo primjenjivati kod varijante baza+bezbojni, ukoliko je riječ o akrilu NIKAKO, jedino što čisti boju bez straha da se ne ošteti ista je CLAY, iliti glina za čišćenje laka,
__________________
https://www.facebook.com/Dr.KukoCarDetailing
a touch of perfection
dr.kuko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 17:04   #12
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
To je vjerojatno cement ... ide dole BLAGOM kiselinom, ocat ili limun. Ponavljam još jednom - BLAGA kiselina (da ti ne uvale 20% HCL pa ćeš lim na krovu mjenjat).
Pokusavao sa deterdjentom, sapunom ali bez uspjeha. Zatim uzeo malo limuna i otisao cement bez problema. Sto reci, svaka ti cast
__________________
If you should go skating on the thin ice of modern life,
Dont be surprised when a crack in the ice appears under your feet
sprint1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 01:45   #13
Sestrična radi u Sigetu - ko pozna njihove "garaže" i parkirna mjesta zna i za problem cementa koji se ispire s plafona i ako ne paziš eto fleke na krovu ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 18:53   #14
problem, odnio sam auto na farbanje, inače auto je bijeli i par dijelova automobila kao retrovizori i prednja maska su farbane u crno.

primjetio sam na dosta mjesta nekakve fleke, ne mogu se skinit. kao krugovi nekakvi.

o čemu se radi'

je li to loše ofarbano?
alphonso is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 06:28   #15
Bez slike tesko da ce ti neko rec do cega je
nigda_vz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:22.