Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2022., 16:20   #241
Quote:
Archangel kaže: Pogledaj post
Znao sam da će Facersplaca biti 2x defenzivniji u ovoj temi nego je Ajutokintumi bio u Prometeju
Ajuto je gospodin filmofil na Promaji jer brani film. Ovaj ne zna beknut pa sve okreće na mene. Kada mu stavim do balčaka karton, onda će cviliti kako ga zlostavljam.

Quote:
Sinjore kaže: Pogledaj post
Ček malo, pa isto to tvrdiš i za Avatara. Ne baš originalan, ali revolucionaran, napravio čudo s materijalom, atmosferom, efektima.
Avatar je napravio čuda za 3D tehnologiju.


...i to je to.

Alien je, usprkos već viđenoj priči, imao atmosferu, efekte, glumce i zanimljiv scenarij koji je malo preokrenuo stvari. Avatar nije napravio ništa s materijalom, atmosferom ili glumcima - to nisam rekao nigdje.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2022., 18:11   #242
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Ok, kada se prođe početna premisa, što s tim?

Recimo, što bi meni bilo zanimljivo da glavni junak, koji je sada zatočen u tijelu velikog plavog vanzemaljca u svijetu koji liči na raj počne, protivno svim očekivanjima i njega i publike, žudjeti za svojim prošlim tijelom u invalidskim kolicima i za prljavom ružnom Zemljom i njenim birtijama u kojima je često ugao sa svojim frendovima ex vojnicima..
dobro jel ti nije nimalo neugodno?

umjesto da pohvališ tu krajne zgodnu i logočnu premisu u kojoj jedan mladić (koji je kao vojnik postao teški invalid) dobije mogućnost da se u konačnici obračuna s beskurpuloznim ambicioznim manijakalnim zapovjednikom ti tu izokrečeš te plemenite teze naglavačke.

daj mi reci tko još normalan danas može ismijavati takve ideje?

kako ti nije neugodno?

već samo taj njihov sukob je brutalno jak, dva jaka upečatljiva lika, a gdje je sve ostalo...

Quote:
Ili recimo, da se lik Sigourney Weaver, koja je sada, ne znam točno što, učitana u biljnu dušu planeta, tako nešto, da se počne ponašati na ćudljiv način.
ćudljiv način?

pa žena je istinski zaljubljenik u prirodu i pružila joj se unikatna tj. jedinstvena prilika da u odnosu na novonastalu situaciju pokuša na najučinkovitiji mogući način braniti svoje stavove

Quote:
Pazi, tada bi ti čudesni kič efekti imali dramskog smisla većeg od toga da budu kič efekti.

Ono, daj nekog zanimljivog štofa!
eto vidiš ovo gore što sam naveo. već imaš dva interesantna plota. kada tome dodaš maestralno dočaravanje jednog čitavog planeta i neviđeno dobro snimljenu makljažu za njegovo očuvanje dobiješ jedan sasvim pristojan "štof".

ja ne mogu vjerovati kako vi jedan takav trud i jedan takav rezultat tako olako ismijavate, točno ste bahati i razmaženi
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2022., 18:22   #243
facersplaca...

Opusti se, diši, film još nije ni izašao. Duže ćeš živjeti.


---i ako nastaviš u istom tonu visina kartona će samo rasti.

Smatraj se upozorenim.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2022., 18:23   #244
jedan od najupečaljivijih negativaca ikad



jedva čekam da ga ponovo vidim






















jedan od razloga zašto je avatar to što je
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2022., 18:29   #245
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
dobro jel ti nije nimalo neugodno?

umjesto da pohvališ tu krajne zgodnu i logočnu premisu u kojoj jedan mladić (koji je kao vojnik postao teški invalid) dobije mogućnost da se u konačnici obračuna s beskurpuloznim ambicioznim manijakalnim zapovjednikom ti tu izokrečeš te plemenite teze naglavačke.

daj mi reci tko još normalan danas može ismijavati takve ideje?

kako ti nije neugodno?
Leave AVATAR alone!

Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
jedva čekam da ga ponovo vidim
Nećeš ga vidjeti već čuti. Osim ako jednako zli brat blizanac dođe sa zemlje osvetiti ubijenog brata. Jebote, jednom rečenicom sam napravio Avatar 2 boljim
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2022., 18:31   #246
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Leave AVATAR alone!
ha ha, a sad ću još dodati gas i šokirati vas puritance

avatar ljudi gledaju zbog priče, efekti su sporedni
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2022., 18:36   #247
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Nećeš ga vidjeti već čuti. Osim ako jednako zli brat blizanac dođe sa zemlje osvetiti ubijenog brata. Jebote, jednom rečenicom sam napravio Avatar 2 boljim
ja bi volio da ga ponovo sklepaju, stara koska je to
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2022., 18:41   #248
"Avatar" sam najprije pogledala u 2D i na prvu mi se svidio film, ali ne kažem da je remek djelo. Doduše, otišla sam pogledati zbog Sigourney i Camerona ("Aliens" ) ali je film ostavio pozitivan utisak. Tek nekad kasnije pogledala u 3D i to je bio prvi pogledan 3D film.
Trailer za nastavak izgleda OK. Ako bude prilike, isto ću pogledati prvo u 2D. Ova franšiza ne mora se svidjeti svima naravno, ali nema potrebe za nekim ubjeđivanjima ili prepucavanjima među "taborima" ali vala niti čuđenjima ili izrugivanjima ako se nekome sviđaju ovi filmovi.
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2022., 18:45   #249
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
ja bi volio da ga ponovo sklepaju, stara koska je to
Zombi Kvatrić Jebote, opet sam popravio Avatar 2 da bude zanimljiviji. Ouu.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2022., 18:52   #250
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Zombi Kvatrić Jebote, opet sam popravio Avatar 2 da bude zanimljiviji. Ouu.
ma nouu zombi

kiborg audi quatro terminator
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2022., 18:54   #251
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
ma nouu zombi
Ne kradi mi Dicea

Quote:
kiborg audi quatro terminator
Cameron plagira Camerona koji je plagirao Elisona?

(now we talking, baby)
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2022., 19:03   #252
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post

Nećeš ga vidjeti već čuti. Osim ako jednako zli brat blizanac dođe sa zemlje osvetiti ubijenog brata. Jebote, jednom rečenicom sam napravio Avatar 2 boljim
Napravit će avatara od majora Kvadriča, pa će on biti Naavi sličan Stephenu Langu odjeven u uniformu sa mitraljezom. Mislim da se nakratko pojavljuje u traileru...
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2022., 19:20   #253
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
dobro jel ti nije nimalo neugodno?

umjesto da pohvališ tu krajne zgodnu i logočnu premisu u kojoj jedan mladić (koji je kao vojnik postao teški invalid) dobije mogućnost da se u konačnici obračuna s beskurpuloznim ambicioznim manijakalnim zapovjednikom ti tu izokrečeš te plemenite teze naglavačke.

daj mi reci tko još normalan danas može ismijavati takve ideje?

kako ti nije neugodno?

već samo taj njihov sukob je brutalno jak, dva jaka upečatljiva lika, a gdje je sve ostalo...



ćudljiv način?

pa žena je istinski zaljubljenik u prirodu i pružila joj se unikatna tj. jedinstvena prilika da u odnosu na novonastalu situaciju pokuša na najučinkovitiji mogući način braniti svoje stavove



eto vidiš ovo gore što sam naveo. već imaš dva interesantna plota. kada tome dodaš maestralno dočaravanje jednog čitavog planeta i neviđeno dobro snimljenu makljažu za njegovo očuvanje dobiješ jedan sasvim pristojan "štof".

ja ne mogu vjerovati kako vi jedan takav trud i jedan takav rezultat tako olako ismijavate, točno ste bahati i razmaženi
Znači: savladali smo negativce, i jako manijakalnog zlog bad guya, junak je ostao sa ljepoticom.
Hura, hura, dobro je pobijedilo.
To bi Disney snimio.
Ma ono, ok,te idealističke zaplete smo apsolvirali u jedinici.

I što sad? Što se u tom svijetu događa sutra? Prekosutra?

Neće se dogoditi ništa zanimljivo. Ponovit će se isto, samo sa varijacijama.

Zato jer je ovo zadnji ešalon SF-a.
SF za djecu, mladež i kućanice, krajnje nezahtjevnu publiku.
Š-U-N-D.
P-U-L-P.
Ako ga prihvatiš kao takvog, sve u redu, neću ni riječ reći protiv holivudskog šunda koji je isti otkad je pustolovnog filma.
Ali samo nemoj o tome kao o ne znam kakvom remek djelu i dubini priče.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2022., 19:50   #254
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Napravit će avatara od majora Kvadriča, pa će on biti Naavi sličan Stephenu Langu odjeven u uniformu sa mitraljezom. Mislim da se nakratko pojavljuje u traileru...
eto jesi sad vidio koliki je to potencijal?

ja bi ga ipak rađe vidio kao nekakvog ludog kiborga

al nije ni ovo za bacit
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2022., 19:52   #255
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
I što sad? Što se u tom svijetu događa sutra? Prekosutra?
narodila se hrpa dječice, kroz njihovo odrastanje tj. njihove dogodovštine upoznajemo vodeni planet

gdješ ljepše

mislim akcija i avantura je u prvom planu, SF ima isto sasvim dovoljno (ustvari ne da ima dovoljno, sama slika govori više od tisuću riječi) ja ne znam šta bi vi htjeli od ovog filma?

da se pojavi monolit?
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2022., 07:54   #256
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
eto jesi sad vidio koliki je to potencijal?
Recikliranje najboljeg dijela prvog filma?

To mi više izgleda kao nedostatak potencijala nego ovo prvo. Stephen Lang je faca, svaka mu dala, ali ako nisi u stanju smisliti novog lika, jao, sinko janko.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2022., 12:46   #257
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Recikliranje najboljeg dijela prvog filma?
djelomično recikliranje, jer mislim da ovo njegovo/Quaritchevo sad nije undercover misija.
ali interesantna je i ova friška premisa u kojoj taj ludi narednik može operirati u jednom navi tijelu, znači još je jači, jer sad uz svu tehniku ima i jednake fizičke predispozicije. cool.

Quote:
To mi više izgleda kao nedostatak potencijala nego ovo prvo. Stephen Lang je faca, svaka mu dala, ali ako nisi u stanju smisliti novog lika, jao, sinko janko.
jebiga ti ćeš svugdje naći nekakav nedostatak

pa to je "nova" faca, taj njegov rebirth.

mišljenja sam da jedan ovakav film treba imati jasnu i jednostavnu priču, likove koji su upečatljivi i prema kojima već imamo nekakvu empatiju.

kad kažem ovakav film aludiram na činjenicu da su tu u glavnom fokusu vizuelne čarolije, a radnja je sasvim prikladna i novi ulozi su u igri. pa to su nekakve osnove za shvatiti, nemojte me ljutiti ljudi dragi
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2022., 12:59   #258
ne vidim problem sa reciklažom? if it ain't broke, don't fix it
Lujka s ukusom is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2022., 16:13   #259
Quote:
Lujka s ukusom kaže: Pogledaj post
ne vidim problem sa reciklažom? if it ain't broke, don't fix it
I onda ćeš kao najveći cmizdravi YouTuber doći i cviliti kako ti film mora zaraditi 2 milje da bi bio na nuli?

A u zamjenu nudiš već viđeno?

Ne samo kako je premisa pokvarena, uz to je i dezintegrirana.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2022., 17:03   #260
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Ne samo kako je premisa pokvarena, uz to je i dezintegrirana.
u pravu si lipi moj, lipo si to sročio ni sam ne bi bolje

na jedan krajnje pokvareni način se želi dezintegrirati idila domorodaca
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:55.