Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2013., 18:15   #61
Jon Landau Talks Avatar 2 Techniques
Quote:
He said the system will work much the same way it did for the first film — only much, much better.
..........
Landau called it "our first foray" into a second-generation virtual production system.
..........
In time, Landau said, the pioneering work on the Avatar films will provide a template for other filmmakers, who will leverage similar technology on lesser budgets, bringing old-school production techniques to very modern, VFX-heavy projects. "That's very exciting," Landau said, "We're about preserving the filmmaking experience.
Vise o tome u samome linku, predlazem procitat.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2013., 04:37   #62
Quote:
ultraoptimizam kaže: Pogledaj post
zašto fim mora biti provokativan da bi bio dobar??

avatar je napravljen sa puno ljubavi, i film je koji ima dušu i srce, i da, james se igrao sa specijalnim efektima i 3d tehnologijom, ali to NIJE u prvome planu
Slazem se.
Sve je skupa bilo ukraseno na vrhuncu sa tom tehnikom nakon prikaza navedenog. A posto je radnja na Pandori koja je po prici sarolika i puna raznih bica, najmodernija tehnika snimanja je bila slag na torti da bi upotpunilo Cameronovu viziju.

Quote:
sleng kaže: Pogledaj post
E ne mogu a da ne reagiram...pa čak i najveći obožavatelji filma slave Avatara upravo zbog tehničkog pristupa, 3D sranja, CGI itd...i ne ističu onu tupavu priču kao groundbreaking ili što već...i onda pročitam ovo...e moj AB Šimiću, nisu pjesnici čuđenje u svijetu, nego fanovi...
Kao sta sam vec spomenuo na dnu posta.. Tu pricu isticu oni koje zanima takav oblik avanture, takva tematika price. A ti koje nazivas 'najvecim' fanovima koji slave samo CGi, no sumnjam da je Cameronu bila vizija da CGI bude glavni faktor filma.

Quote:
S'Sungassi kaže: Pogledaj post
Oh.. pobogu.. zašto?

Još jedan film na popisu kojeg ne idem gledat..

: fejsić palmić : za ovo "originalno" "ostvarenje"
Onda ti nemoj gledat, ne vidim di je problem
Ima drugi jako veliki broj koji ce ici.

Quote:
Stronger Free kaže: Pogledaj post
Zapravo bez posebne dubine i strukture, možda sam ipak trebao koristiti zarez. Ne znam koji je prvi, možda Le Voyage dans la Lune, ali u kontekstu bolje usporedbe s Avatarom, onda prije Howard the Duck. Nema problema, poštujem mnoge, tko god i gdje god bili, kao i njihov osjećaj za preokrete u filmskoj industriji.
A koja je to posebna dubina i struktura trebala biti?
Howard the Duck? Nebi bas rekao da su tamo koristi istu tehniku snimanja kao i kod Avatara, a jos manje da je bio u 3D... A to je ono sta ja upravo i naglasavam ovdje, da je bio prvi takve vrsti, i bez obzira sta ih je bilo jos nakon njega, bili su samo neuspjele kopije vecinom.

Btw. Veceras sam ponovo bacio oko na film, cak i bez tih silnih efekata koje vidis u kinu uz 3D IMAX tehniku ispadne jako dobro.
Neki su ljudi ocito isli gledat ovaj film znajuci ili ne da im zapravo takva tematika filma ne lezi. Film je prilicno spiritualni, o rasi koja je kolektiv, vjeruju u visu silu i svojevrsni nastavak zivota i nakon smrti, borbi domorodaca za svoj opstanak, upoznavanju tudjih kultura i postati dio njih, upoznavanju svog pravog identiteta, ujedinjenju naroda i zrtvovanjima za vise ciljeve i naravno kako u vecini filmova danas postoji i onaj element 'ljubav', tako ga imamo i ovdje.
I sve je to bilo fino ukraseno sa CGI, 3D i odlicnom glazbom, posebno na djelovima ratovanja koje su scene bile jako dobre.

Mnogi ne djele ukus sa icim od navedenih a kamoli kompletno ukomponiranu tematiku takvog filma, i logicno je da su tratili vrijeme u kinu. Ono alternativno sta su dobili kao ''utjesnu nagradu'' su nova generacija CGI-a i 3D-a.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2013., 07:59   #63
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
A koja je to posebna dubina i struktura trebala biti? Howard the Duck? Nebi bas rekao da su tamo koristi istu tehniku snimanja kao i kod Avatara, a jos manje da je bio u 3D... A to je ono sta ja upravo i naglasavam ovdje, da je bio prvi takve vrsti, i bez obzira sta ih je bilo jos nakon njega, bili su samo neuspjele kopije vecinom.
Naravno da nisu koristili istu tehniku snimanja kao i u Avataru, uostalom niti jedan film nije koristio baš istu tehniku snimanja kao neki drugi film. Wow 3D film u 2009. Čudo. 60% CGI, 40% živa akcija. Savršeni odnos. Nove digitalne tehnologije i plavi ljudi visoki 4m koje je sanjala Cameronova mama. Teški cool. Kako je Cameron to dalje pojasnio, jednostavno volim plavu boju, plava boja je dobra boja. Ali imaš pravo Avatar je bio prvi takve vrste, svaki film je prvi svoje podvrste.

Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Btw. Veceras sam ponovo bacio oko na film, cak i bez tih silnih efekata koje vidis u kinu uz 3D IMAX tehniku ispadne jako dobro...
...Mnogi ne djele ukus sa icim od navedenih a kamoli kompletno ukomponiranu tematiku takvog filma, i logicno je da su tratili vrijeme u kinu. Ono alternativno sta su dobili kao ''utjesnu nagradu'' su nova generacija CGI-a i 3D-a.
Moram priznati da kad sam ga gledao, uz više puta recikliranu priču, niti 3D me nije nešto posebno oduševio osim jedne scene iskrcavanja vojnika iz nekakvog transportera i lišća što leti zrakom, kad ga uspoređujem s nekim drugim 3D filmovima, ništa specijalno.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2013., 15:03   #64
Ekipa, prebacio sam vam postove na temu o Avataru, pa tamo nastavite.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2013., 16:56   #65
Quote:
Stronger Free kaže: Pogledaj post
Naravno da nisu koristili istu tehniku snimanja kao i u Avataru, uostalom niti jedan film nije koristio baš istu tehniku snimanja kao neki drugi film. Wow 3D film u 2009. Čudo. 60% CGI, 40% živa akcija. Savršeni odnos. Nove digitalne tehnologije i plavi ljudi visoki 4m koje je sanjala Cameronova mama. Teški cool. Kako je Cameron to dalje pojasnio, jednostavno volim plavu boju, plava boja je dobra boja. Ali imaš pravo Avatar je bio prvi takve vrste, svaki film je prvi svoje podvrste.



Moram priznati da kad sam ga gledao, uz više puta recikliranu priču, niti 3D me nije nešto posebno oduševio osim jedne scene iskrcavanja vojnika iz nekakvog transportera i lišća što leti zrakom, kad ga uspoređujem s nekim drugim 3D filmovima, ništa specijalno.
I opet cu ponoviti sta samm vec spomenuo u predhodnom postu... Ukusi se razlikuju, neki su isli gledat sa svrhom da vide tu novu generaciju snimanja, s druge strane (oni zadovoljniji filmom) i jer im se sama prica svidjela.
Ne pase svakome ovakav profil filma.

A kao sta i link iznad kaze, novi nastavak ce imati jos vise paznje i truda ulozeno u tehniku snimanja, tako da bi to i one CGI junkye moglo ponovo privuci.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2013., 19:33   #66
HFR: Behind the Scenes of a Major Video Projection Rollout

Quote:
Some of the word behind the scenes in the SMPTE world this summer is that 60fps could be too much of a gamble and Avatar will go out in 48fps. No one will say this publicly, and Cameron and team are still hyping 60fps in general while not committing to anything. But there are fears that if shot at 60fps, there’s no clean way to play the movie at 24fps in some theaters– an easier transition for 48fps but even untested in 48 given that that issue helped derail the move to SMPTE DCP for The Hobbit release. And fear that current playback gear can’t do 450Mb/s at 60fps. Gear manufacturers say they can do 500Mb/s, but the studios in reality have to settle for less, due to the bit-rate bottlenecks in various systems.”

Frankly, I don’t much care whether Avatar 2 has a perfectly “clean” conversion to 24 fps. The 60 fps 3D version–which is the true, archival version of the movie–is the one I care about. And Cameron would never allow a bad-looking 24 fps version to be released anyway.

Cameron and others have implied that the projection systems upgraded to handle 48 fps 3D would also be able to handle 60 fps 3D. I would think that if there were a major bottleneck issue regarding the ability of current HFR-capable setups to play 60fps 3D someone else would have brought it up by now. But of course it’s possible they could have missed something. Either way, 60 fps 3D playback requirements and the limitations of current HFR 3D-capable setups is a topic I’d like to learn more about.
Prema ovome clanku, Cameron tehnikom kojom je sniman prvi Avatar moze snimati i upgraded 48 fps 3D, ali da mu je zelja snimiti Avatar 2 u 60 fps 3D tehnici. Takodjer i da ce biti konverzije u 24 fps za sustave koji ne podrzavaju jacu reprodukciju.
Zanimljivo, i nadam se da ce i to uspiti ostvariti, Pandora na 60 fps 3D uz novi napredniji Autodesk MotionBuilder.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 00:11   #67
Konačno su počele neke konkretne informacije o sequelu, iako film izlazi tek 2015.

Što se tiče prvog dijela filma. Prije premijere filma, pogledala sam samo trejler i pročitala sinopsis filma. Ništa drugo. Nikakvi intervjui, dokumentarci, ili šta već.
Ali, OK, veliki plus je bila ponovna saradnja Cameron(-a) i Weaver, nakon sjajnog filma "Aliens" (meni najbolji film iz "Alien" franšize).

Film sam, najprije, pogledala u 2D formatu.
Nekad kasnije sam pogledala u 3D formatu, ali ni iz kakvog posebnog razloga.

Uprkos predvidljivoj radnji, nekim sličnostima sa filmom "Pocahontas", nekoliko cheesy lines, meni je film bio odličan.
E sad, ako to znači da nemam pojma šta su odlični filmovi, i da nemam dobar filmski ukus, so be it.

Quote:
Aerial_51 kaže: Pogledaj post
Sigourney Weaver?
Zar nije ona umrla u prvom dijelu?
Quote:
facersplaca kaže: Pogledaj post
A Sigourney... Jos od kraja prvog dijela James daje natuknuti da se ona vraća.
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Sigourney iako nije imala neke naslove iza sebe dosta dugo (bar po meni), s ovim se pomakla stepenicu vise.
Fale njeni dani jos dok je bila Ellen Ripley.
Najpoznatija po ulozi Ellen Ripley. Odlična, ali jako podcijenjena glumica.
Osim "Alien" franšize, odlično je glumila i u drugim filmovima, poput npr. "Death and the Maiden", "Snow Cake", "Imaginary Heroes", "Dave", "Galaxy Quest", itd.

Super što se vraća u "Avatar(-u) 2", iako je njen lik preminuo u prvom dijelu filma.

'Pocahontas' vs. 'Avatar'.
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 00:32   #68
Quote:
Ana Jacqueline kaže: Pogledaj post
Film sam, najprije, pogledala u 2D formatu.
Nekad kasnije sam pogledala u 3D formatu, ali ni iz kakvog posebnog razloga.

Uprkos predvidljivoj radnji, nekim sličnostima sa filmom "Pocahontas", nekoliko cheesy lines, meni je film bio odličan.
E sad, ako to znači da nemam pojma šta su odlični filmovi, i da nemam dobar filmski ukus, so be it.
Super što se vraća u "Avatar(-u) 2", iako je njen lik preminuo u prvom dijelu filma.
Prvi Avatar ja nisam ni gledao 3D, vec samo 2D BluRay, i ispao mi je jako dobar. A vjerujem da bi mi dojmovi bili i veci da sam gledao u 3D kao sta je i namjenjen.

Tehnicki, Dr. Grace nije umrla u prvom filmu, nego se po vjeri Na'via njen fizicki oblik zivota zavrsio kao covjeka. U nastavku ce se najvjerojatnije vratiti kao sta se i Jake vratio na kraju jedinice, onim ritualom iscjeljivanja kada covjek postane jedno sa svojim avatarom, odnosno kad je Jake zavrsio svoj ljudski zivot i trajno postao jedan od Na'vi, bez onih avatar odjela.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 03:14   #69
Landau talks making Avatar 2 better for Cameron
Dopuna na predhodni link.


James Cameron Recruits 'Terminator' Series Creator Josh Friedman For 'Avatar 2' (Exclusive)
- Vise o tome i ovdje - ‘Avatar 2′ Script Getting a Rewrite from ‘Sarah Connor Chronicles’ Creator
Quote:
However, it makes sense for Cameron to bring someone like Friedman aboard – where it concerns the task of retooling the Avatar 2 script. Friedman is the creator of the cult TV series Terminator: The Sarah Connor Chronicles, so Cameron already knows the former can be trusted to do something interesting with his original sci-fi creations (“interesting” here meaning “better than the 3rd/4th movie sequels to Terminator 2“). Moreover, Friedman wrote the story for the dumb-but-fun Keanu Reeves’ sci-fi thriller Chain Reaction and he co-penned the script for director Steven Spielberg’s War of the Worlds adaptation – so, again, Friedman knows his way around big-concept sci-fi material.


Zanimljivo. Cini se da ce Friedman asistirat Cameronu pri uredivanju scenarija za Avatar 2, a Cameron vjeruje da je Friedman sposoban za to vidjevsi njegova djela.

Btw. Ako nisam nesto krivo shvatio, snimanje bi moglo poceti vec krajem ove godine, ili najkasnije pocetkom sljedece. Ali imam neki feeling da bi sad cijeli projekt mogao ici brze jer je uslo iz lera u prvu brzinu.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 15:45   #70
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
I opet cu ponoviti sta samm vec spomenuo u predhodnom postu... Ukusi se razlikuju, neki su isli gledat sa svrhom da vide tu novu generaciju snimanja, s druge strane (oni zadovoljniji filmom) i jer im se sama prica svidjela.
Ne pase svakome ovakav profil filma.

A kao sta i link iznad kaze, novi nastavak ce imati jos vise paznje i truda ulozeno u tehniku snimanja, tako da bi to i one CGI junkye moglo ponovo privuci.
U to ne sumnjam...ko fućka priču, to je ionako nevažno...ne smije biti komplicirana jer bi skrenula pažnju sa CIGI-ja i ostalih tehnikalija...ipak je izgleda teško mnogima pratiti jedno i drugo...
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 16:29   #71
Quote:
sleng kaže: Pogledaj post
U to ne sumnjam...ko fućka priču, to je ionako nevažno...ne smije biti komplicirana jer bi skrenula pažnju sa CIGI-ja i ostalih tehnikalija...ipak je izgleda teško mnogima pratiti jedno i drugo...
mda, trebali bi snimiti nekakvu tešku drametinu u najnovijoj 3D tehnologiji.
pa da vidimo tu slojevitost likova, njihovu širinu, dužinu i visinu.
njihove dlačice u nosu.

kako vama nije jasno da neki filmovi (ovakvi pogotovo) imaju izraženu vizuelnu komponentu, znači da i slikama, prizorima, akcionim scenama, pričaju priču, slike sudjeluju aktivno u priči.

pogotovo u sf i fantasyu. u avataru je to znalački izbalansirano. sve je u pristojnim okvirima.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 16:48   #72
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
mda, trebali bi snimiti nekakvu tešku drametinu u najnovijoj 3D tehnologiji.
pa da vidimo tu slojevitost likova, njihovu širinu, dužinu i visinu.
njihove dlačice u nosu.

kako vama nije jasno da neki filmovi (ovakvi pogotovo) imaju izraženu vizuelnu komponentu, znači da i slikama, prizorima, akcionim scenama, pričaju priču, slike sudjeluju aktivno u priči.

pogotovo u sf i fantasyu. u avataru je to znalački izbalansirano. sve je u pristojnim okvirima.
Pa ti odmah u krajnost..nisam ni tvrdio drametinu..a kad smo već kod fantasya i SF-a, ovdje ima građe za pričicu od 5 stranica koliko je "jaka" priča...trebali su se više potruditi, bez sumnje, i ne može film biti samo ono: joj gle kak su ovog zmaja napravili, gle jebote izgleda ko pravo brdo, a u pičku, koja uvjerljiva letjelica...kužiš, nema uopće susosjećanja prema likovima koji su plitki, i iskreno, bolio me kurac za ono drvo upravo zbog tog plitkog njuejdžanja...
al ajd, tu si pošteniji od drugih...ne tražiš dublju priču, i ne dobiješ je i ti zadovoljan.....daleko žešći su mi ovi što vide tešku dramu i dubinu u ovome što se tu nudi, e to je već smiješno...
i tako ni Dvavatar neće ništa preteško ponuditi..ide se u žešće efekte, pa će i priča biti jednostavnija...uostalom, Ajuto, istina, ne mora blockbuster imati kompliciranu priču, al ovdje je to prevršilo svaku mjeru...pa jebemu, Indiana Jones je Dickens plus Sartre prema ovome...
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 16:55   #73
ali režiser mora prilagoditi skript tim vizuelnim egzibicijama. i tu se već potroši puno filmskih minuta, jednostavno se nema manevarskog prostora za nešto više. recimo meni je ona masovna bitka pred kraj filma i onaj konačni obračun između dva glavna lika prejeben
to je tako dobro i brutalno izvedeno da samo te scene podižu ovaj film 100%
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 17:00   #74
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
ali režiser mora prilagoditi skript tim vizuelnim egzibicijama. i tu se već potroši puno filmskih minuta, jednostavno se nema manevarskog prostora za nešto više. recimo meni je ona masovna bitka pred kraj filma i onaj konačni obračun između dva glavna lika prejeben
to je tako dobro i brutalno izvedeno da samo te scene podižu ovaj film 100%
Do te bitke dok je došlo iskreno me bolio đon ko će pobijediti (iako je dakako jasno ko će, ipak u blockbusteru mora dobro pobijediti)...E pa da, vizuelne egzibicije, a priču ko jebe..onda se to zove "prilagoditi skript"..sve si rekao...a dakako, dobitna je novčano kombinacija pa si mislim da će Dvavatar imati goru priču (ako je moguće)
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 17:06   #75
Quote:
sleng kaže: Pogledaj post
U to ne sumnjam...ko fućka priču, to je ionako nevažno...ne smije biti komplicirana jer bi skrenula pažnju sa CIGI-ja i ostalih tehnikalija...ipak je izgleda teško mnogima pratiti jedno i drugo...
A zasto bi prica bila nevazna? Ako nekima nije dovoljno stabilna, onda su se ti gledatelji zadovoljili bar novom generacijom snimanja, jer ima ljudi kojima je prica skroz na mjestu, ima sve sta sam vec naveo stranicu prije (da se ne ponavljam). Ljudi na krivom mjestu traze neki hardcore psiholoski triler da bi ih impresionirao. Ovo je radjeno kao i mnogi filmovi na viziju svog kreatora, i da Cameron ne smatra da film ima dovoljno stabilnu pricu nebi ga nikad ni prezentirao.

Mnogi od nas mogu pratiti pricu I CGI, nije to nista komplicirano. Ja sam gledao prvi Avatar u 2D, i ispao mi je dosta dobar, tako da bi dojmovi bili i jaci da je u 3D. I iskreno, efekti tj CGI mi nisu bili u prvom fokusu vec sve zajedno. Psihicki se udubio u film, u tu pricu domorodaca Na'vi i njihovih obicaja i kulture.

U dvojki kazu da ce to sve biti vizualno puno bolje, da ce biti istrazivan podvodni svijet koji donosi neke nove prizore. Michelle Rodriquez je u jednom intervjuu izjavila kako ce to sve izgledati prekrasno, ali da nije sigurna jos hoce li se i njezin lik vratiti.

S novim suradnikom na ovako velikom projektu (Josh Friedman), vidjet cemo kako ce to sve ispasti, Cameron vjeruje da je on pouzdan za radit na SF scenariju, ali ja osobno nisam bas odusevljen sa Terminator TV serijom. Nadam se da ce nas ugodno iznenaditi.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 17:11   #76
Film će biti totalno jadan i neoriginalan ako neće imati karakterizaciju i psihološku dubinu poput The Master, likove koji sanjaju san u snu i putovanja kroz paralelne svemire. I nikako ne smije biti zabavan jer kompleksnost i originalnost moraju biti u prvom planu bez obzira na žanr i po mogućnosti da je sve mračno i napeto jer je mainsteram da dobro pobijedi.
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 17:13   #77
Quote:
sleng kaže: Pogledaj post
Do te bitke dok je došlo iskreno me bolio đon ko će pobijediti (iako je dakako jasno ko će, ipak u blockbusteru mora dobro pobijediti)...E pa da, vizuelne egzibicije, a priču ko jebe..onda se to zove "prilagoditi skript"..sve si rekao...a dakako, dobitna je novčano kombinacija pa si mislim da će Dvavatar imati goru priču (ako je moguće)
Meni se cini da ne citas pazljivo, jer je Cameron spomenuo da ce nastavak imati svakako jacu pricu, da ce dublje analizirati odnose izmedju ljudi i Na'via, a to je ono sta bi i onom nezadovoljnom pricom djelu publike moglo odgovarati.

Vjerujem da je bas iz tog razloga Cameron i angazirao Friedmana za suradnju oko uredivanja skripte. Kolko se sjecam u Terminator seriji akcija nije bila bog zna kaj, ali odnosi medju likovima tocnije izmedju one cure i John Connora je bio dublji.

Cameron je sam rekao u jednom od intervjua da je prvi Avatar bio jako velikog budjeta projekt (ne znam tocno koliko), no da ce mu nastavak biti manji trosak iako ga planira napraviti jos jacim od jedinice zbog njegove masivne zarade koju je postigao, ici ce u budjet dvojke.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 17:21   #78
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
A zasto bi prica bila nevazna? Ako nekima nije dovoljno stabilna, onda su se ti gledatelji zadovoljili bar novom generacijom snimanja, jer ima ljudi kojima je prica skroz na mjestu, ima sve sta sam vec naveo stranicu prije (da se ne ponavljam). Ljudi na krivom mjestu traze neki hardcore psiholoski triler da bi ih impresionirao. Ovo je radjeno kao i mnogi filmovi na viziju svog kreatora, i da Cameron ne smatra da film ima dovoljno stabilnu pricu nebi ga nikad ni prezentirao.

Mnogi od nas mogu pratiti pricu I CGI, nije to nista komplicirano. Ja sam gledao prvi Avatar u 2D, i ispao mi je dosta dobar, tako da bi dojmovi bili i jaci da je u 3D. I iskreno, efekti tj CGI mi nisu bili u prvom fokusu vec sve zajedno. Psihicki se udubio u film, u tu pricu domorodaca Na'vi i njihovih obicaja i kulture.

U dvojki kazu da ce to sve biti vizualno puno bolje, da ce biti istrazivan podvodni svijet koji donosi neke nove prizore. Michelle Rodriquez je u jednom intervjuu izjavila kako ce to sve izgledati prekrasno, ali da nije sigurna jos hoce li se i njezin lik vratiti.

S novim suradnikom na ovako velikom projektu (Josh Friedman), vidjet cemo kako ce to sve ispasti, Cameron vjeruje da je on pouzdan za radit na SF scenariju, ali ja osobno nisam bas odusevljen sa Terminator TV serijom. Nadam se da ce nas ugodno iznenaditi.
Zar zaista? To je bilo ironično rečeno ali izgleda da zaista postoje kod nekih i takvi problemi kad napominješ da ti možeš. Pa ako na jednom mjestu hvališ Fastendfjurius, onda me ne čudi da ti je ova priča bila duboka...Gle, Dvavatar će morati poraditi malo na tome, ali opet, filmovi u nastavcima su dokaz da se isti kalup može dobro prodati više...well, what can you do, tržište je takvo, gledatelji ne traže nešto, i to će dobiti...da, Cameron zna kako zaraditi, svaka čast...a fanovi će lamentirati o dubini, predivnoj kakti nepoznatoj kulturi (jesi li ikad malo proučavao Indijance?), planeti koja je copy paste Zemlje, samo što ima više utičnica i plave boje..i tako...
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 17:38   #79
Quote:
sleng kaže: Pogledaj post
Zar zaista? To je bilo ironično rečeno ali izgleda da zaista postoje kod nekih i takvi problemi kad napominješ da ti možeš. Pa ako na jednom mjestu hvališ Fastendfjurius, onda me ne čudi da ti je ova priča bila duboka...Gle, Dvavatar će morati poraditi malo na tome, ali opet, filmovi u nastavcima su dokaz da se isti kalup može dobro prodati više...well, what can you do, tržište je takvo, gledatelji ne traže nešto, i to će dobiti...da, Cameron zna kako zaraditi, svaka čast...a fanovi će lamentirati o dubini, predivnoj kakti nepoznatoj kulturi (jesi li ikad malo proučavao Indijance?), planeti koja je copy paste Zemlje, samo što ima više utičnica i plave boje..i tako...
A jbg, nije lako uvijek iscitat ironiju u postovima a i nije da se trudim...
Ja hvalim F&F? Hvalim samo onaj pocetak fransize koji je tekao kao sta je originalni redatelj to i zamislio, ova zadnja 3 filma su mi 100% trash koji nije ni do koljena Avataru.
Mozda tebi nije bila prica dovoljno uvjerljiva jer si bio previse fokusiran u kinu na 3D i efekte od iscekivanja, ti to palo na pamet?
Znam da ga se usporedjuje sa Pochahontas, ali cak i da je tako, bar smo dobili neku novu pricu a da nije na Zemlji koja je k tome i vizualno ''stunning''. Ja navedenu pricu o indijanki nisam ni gledao...

Ja vjerujem da ce u dvojci i poraditi na prici, jer Cameronu nije na koncu najvaznije da je film samo vizalno lijep vec i da publika bude zadovoljna pricom, jednim velikim djelom je to vec postigao, ali zeli povecati te dojmove na nacin da prezentira dalje u nastavku pricu i odnose. Time bi onaj manje zadovoljan dio publike mogao dobiti ono sta su ocekivali od prvog filma.

Neki mu to ne zele priznati ali Cameron je vrhunski redatelj, dokazao je to vec svojim projektima, a dokazivat ce i dalje. Da sam u krivu tom tvrdnjom, nebi postigao ono sta nijedan redatelj do sada jos nije, pa cak ni velikan Peter Jackson (koji je meni btw. takodjer jedan od najboljih redatelja).

Cameron kako je vidio njegov uspijeh sa The Hobbit filmom u 48 fps, on se odlucio na isti pristup u svom nastavku Avatara uz iznimku da ga pretvori u 60 fps format, sta bi moglo biti dosta zahtjevno u tehnickom smislu, no mogao bi time postici veliku popularnost...vidjet Pandoru u gotovo prirodnom kretanju.

Pandora slici Zemlji, ali ne moze se reci da je pljunuta kopija, ima itekako prizora koji su u zemaljskom smislu ''nadnaravni'', primjerice letece stijene, ali vjerujem da ima toga jos jer svasta se vidi u filmu.
Indijanskim kulturama sam vise bio privucen nekad davno, ali i dalje mi odgovara ta kultura u svakom pogledu pa tako i ukomponirana u SF spektakl.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 17:56   #80
Zar stvarno opet moram zamoliti da se priče oko Avatara jedinice održavaju na temi predviđenoj za to?
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:03.