Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2014., 09:37   #21
gledao ga u Dailyu Show (redatelja), respekt
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 11:55   #22
Quote:
dr mladjo kaže: Pogledaj post
skinula si lažni fajl koji je netko postavio kako bi ti odgovorila na anketu. idući puta kloni se zipovanih filmova..
Fala mladjo. Remek djelo će ostati nepogledano..
Ulloa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 12:11   #23
još budući put ćitaj komentare..
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 19:03   #24
Quote:
dr mladjo kaže: Pogledaj post
onda se moralo otiči u motovun .izgleda da se zakasnilo..
Ahaa.. ok, ok.. onda cu ipak jos malo cekati :-)
Mikey23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 17:58   #25
Ima netko ideju kad dolazi kod nas u kina?
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 11:54   #26
hoće li ovaj film doći kod nas u kina? :/ ili je već bio dok sam bila an godišnjem pa mi je promaklo?
-Matangi- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 18:01   #27
Za one koje je zanimalo kad dolazi u kina ->
http://www.kinoeuropa.hr/vijesti/lin...programu-21497
__________________
How many people have to die before we finally do something about dropping pianos?
HedgehogDilemma is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 13:08   #28
Hoće dolaziti u multiplekse?
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 19:25   #29
divan film!
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 16:10   #30
Quote:
People Can Fly kaže: Pogledaj post
Ovo kako je Linklater sažeo 12 godina u 2 i pol sata nije nešto neviđeno. Čak je previše skicozan u pristupu, zato mi je teško reći da je epski kad mu nedostaje i širine i dubine. Uglavnom, kad pogledaš film možemo nastaviti, teško je na neviđeno
Ja mislim da ta skicoznost, kako kažeš, i jest poanta ovog filma. Film se temelji na fragmentima sjećanja, na događajima koje je Mason zapamtio i načinu na koji ih je doživio (i pritom se njegova perspektiva ne predstavlja kao apsolutna i jedina realna). Čini mi se da u filmu vidimo samo stvari i događaje u kojima je on ili sudjelovao ili bio u njihovoj neposrednoj blizini.
Meni su tri sata nevjerojatno brzo proletjela, a najveće su mi postignuće ti prijelazi između godina koji su tako elegantno izvedeni, nema snažnih rezova između njih.
mili vanili is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 13:08   #31
Quote:
mili vanili kaže: Pogledaj post
Ja mislim da ta skicoznost, kako kažeš, i jest poanta ovog filma. Film se temelji na fragmentima sjećanja, na događajima koje je Mason zapamtio i načinu na koji ih je doživio (i pritom se njegova perspektiva ne predstavlja kao apsolutna i jedina realna). Čini mi se da u filmu vidimo samo stvari i događaje u kojima je on ili sudjelovao ili bio u njihovoj neposrednoj blizini.
Meni su tri sata nevjerojatno brzo proletjela, a najveće su mi postignuće ti prijelazi između godina koji su tako elegantno izvedeni, nema snažnih rezova između njih.
Ali film nisu Masonova sjećanja. On je u središtu događanja, ali oni uglavnom nisu njegova perspektiva već autorova. A i u slučaju da to jesu Masonova sjećanja (a nisu), tim gore po film jer su svih 2 i pol sata trajanja filma jednako flah, imao Mason 6 ili 18 godina, a perspektive malog djeteta i tinejdžera bi ipak trebala biti različita.

Sad sam malo ponovno preletio film i prvo što mi je upalo u uho je koliko ima tih rečenica koje su kvazi značajne i kojima glumci još svojom interpretacijom naglašavaju važnost za poantu filma da je to negledljivo. To je i inače često kod Linklatera, ali je do sada to uvijek bilo upakirano u kudikamo šarmantniju cjelinu ili barem s boljom glumom pa mi nije toliko smetalo.
__________________
Let us start our Republic with a chain of drug stores, a chain of grocery stores, a chain of gas chambers, and a national game. After that we can write our Constitution.
People Can Fly is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 13:16   #32
ništa posebno..
7infinity7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 14:17   #33
Boyhood za svojih gotovo tri sata trajanja i epizodičnu strukturu ima premalo zanimljivih i pamtljivih trenutaka. Djeluje kao film koji se zadovoljava time što mu se glavni lik nakon svakih pola sata trajanja pojavljuje stariji. Završnica je prekrasna, ali to je nedovoljno.
Napoleon Wilson is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 14:33   #34
nije mi se dopao, onako, patetičan film. luzeri (rastavljena ekipa, truli brakovi, neispunjene životne ambicije...) bi se u njemu mogli prepoznat pa pretpostavljam da će film pobrat dobre kritike.
GroverTMuldoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 14:37   #35
Quote:
Napoleon Wilson kaže: Pogledaj post
Boyhood za svojih gotovo tri sata trajanja i epizodičnu strukturu ima premalo zanimljivih i pamtljivih trenutaka. Djeluje kao film koji se zadovoljava time što mu se glavni lik nakon svakih pola sata trajanja pojavljuje stariji. Završnica je prekrasna, ali to je nedovoljno.
apsolutni potpis na ovo.

Ostavio me ravnodusnom, zaboravila sam ga 5 minuta nakon izlaska iz kina.

Zadnje uređivanje Mallory K : 03.11.2014. at 14:57.
Mallory K is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 00:05   #36
Zar vas nije umorila ta neka Masonova sporost? Mene je Ne znam, nema mi neku karizmu. Boring

Hawke i ova Linklaterova kćer (posebno scene kada sele i kada pjeva oops I did it again ) su odlični

Patricia me malo razočarala jer sam imala dojam kao da gledam "Medij" Uglavnom, nije mi se svidio i da Hawke svoju ulogu nije učinio gledljivom, rekla bih da je film potpuni promašaj. Ovako je samo loš Čak pomalo i predvidljiv. Onaj Masonov pogled prema tipu - odmah sam znala da će se stara iznova zajebati
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 13:43   #37
Linklatter je ovim filmom zelio nadmasiti svoju trilogiju i strpati dvanaest godina u jedan film. Zavolio sam Linklattera od Slackera pa do koketiranja sa djelima Philipa K. Dicka, ali mislim da bi se sad trebao ostavit Ethana Hawka jer bi mu se filmovi mogli pretvoriti u ostvarenja Woody Allena - samo bez humora i estetske magicnosti.
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 21:24   #38
Ovom filmu se mora priznat ipak jednu vrstu originalnosti. Zaista je zanimljivo gledat kako raste jedan klinac na velkom ekranu. Problem je samo kaj se teško nekaj previše koncentrirat na film baš zbog toga. Samo sam gledal u kojoj sceni su ostarili i koliko. A nije ni loša radnja u filmu toliko. Klasična poluromantična životna priča. Zanimljiv uradat svakako.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 01:45   #39
Quote:
Depeche E. kaže: Pogledaj post
Zar vas nije umorila ta neka Masonova sporost? Mene je
Ne da me umorila, nego se ne znaš je li problem u tome da se njemu jednostavno to sve skupa NE DA, ali je potpisao ugovor, pa mora glumiti ili prolazi kroz neku teen fazu na platnu.
Ono kao on je neki skulirani umni lik koji je iznad svega.

Najbolje kako su sestru - lik koji je imao najviše potencijala u filmu - sveli na glupaču koja služi kao pomoćni rekvizit, ima kameo ulogu i eventualno se nasmije i izađe iz scene kako bi scena mogla pripasti Masonu, kojem gledatelj ima snažnu želju opaliti šamarčinu da izađe iz te letargije.

Otac ljigavac da ne može biti gori.

Film dug, predug. Prvo vrijeme leti, pa onda u teen dobi bespotrebno rastezanje.

Loš film, eto. Jedino zbog te fore sa snimanjem do 10+ godina vrijedi škicnuti, inače zbogom.
Gerijatrija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 13:14   #40
Film mi je okej, iako je relativno spor, nije mi doslo da ga premotavam.

Zanimljivo je gledati odrastanje likova.
__________________
Miki Maus je štakor!
kleopatra_23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:15.