Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2008., 23:38   #1
Angry Problem sa susjedom - zakloniti pogled

Imam obiteljsku kuću u kojoj stanujem, udaljena je od susjedove ograde 10 m, a od njegove kuće 13 m. Susjed ima prozor koji gleda u moje dvorište i kuću, a izgleda nema drugog posla nego dan i noć zuriti kroz taj prozor, snimati svaki pokret mene i moje obitelji (stalno nečemu prigovara, pa čak i to da mi djeca cijelu noć igraju igrice na kompjuteru!!!, bože, što je to njega briga?). Uglavnom užas! Da skratim, molim savjet što da napravim uz ogradu ili dalje od ograde na svojem zemljištu, a:
1. da bude visoko 4 m i široko 2 m
2. da ne treba neka posebna dozvola (lokacijska, građevinska, itd.)
3. da bude u skladu sa zakonom (da me ne može tužiti).
Zasaditi neko drvo bi bilo idealno ali trebaju godine dok izraste, da li naslagati neke palete cigle ili nečeg drugog, napraviti neki pano, ???
Da li je istina da za manju nadstrešnicu, ako je pokretna (na kotačima) ne treba nikakva dozvola? Koliko dvorišna ograda može najviše biti visoka?
charlie 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 23:41   #2
Quote:
charlie 1 kaže: Pogledaj post
Imam obiteljsku kuću u kojoj stanujem, udaljena je od susjedove ograde 10 m, a od njegove kuće 13 m. Susjed ima prozor koji gleda u moje dvorište i kuću, a izgleda nema drugog posla nego dan i noć zuriti kroz taj prozor, snimati svaki pokret mene i moje obitelji (stalno nečemu prigovara, pa čak i to da mi djeca cijelu noć igraju igrice na kompjuteru!!!, bože, što je to njega briga?). Uglavnom užas! Da skratim, molim savjet što da napravim uz ogradu ili dalje od ograde na svojem zemljištu, a:
1. da bude visoko 4 m i široko 2 m
2. da ne treba neka posebna dozvola (lokacijska, građevinska, itd.)
3. da bude u skladu sa zakonom (da me ne može tužiti).
Zasaditi neko drvo bi bilo idealno ali trebaju godine dok izraste, da li naslagati neke palete cigle ili nečeg drugog, napraviti neki pano, ???
Da li je istina da za manju nadstrešnicu, ako je pokretna (na kotačima) ne treba nikakva dozvola? Koliko dvorišna ograda može najviše biti visoka?
Razvij transparent
na njemu sitnim slovima ispiši bonton, nešto iz ruskih klasika.... kaj god hoćeš, i daj susjedu povećalo..
__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 00:35   #3
I mene zanima koliki "bedem" smijem dignuti, a da mi susjed ne može ništa. Nije još došlo do apsolutne odluke, ali testira mi živce barem jednom tjedno. Najradije bih podigao zid bar 6 metara pa neka pilji u to. Ovaj mi se tip sviđa: http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/r...ed-pozege.html I sad susjedi tužni jer mu ne mogu gledati u tanjur.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 08:01   #4
Quote:
charlie 1 kaže: Pogledaj post
Imam obiteljsku kuću u kojoj stanujem, udaljena je od susjedove ograde 10 m, a od njegove kuće 13 m. Susjed ima prozor koji gleda u moje dvorište i kuću, a izgleda nema drugog posla nego dan i noć zuriti kroz taj prozor, snimati svaki pokret mene i moje obitelji (stalno nečemu prigovara, pa čak i to da mi djeca cijelu noć igraju igrice na kompjuteru!!!, bože, što je to njega briga?). Uglavnom užas! Da skratim, molim savjet što da napravim uz ogradu ili dalje od ograde na svojem zemljištu, a:
1. da bude visoko 4 m i široko 2 m
2. da ne treba neka posebna dozvola (lokacijska, građevinska, itd.)
3. da bude u skladu sa zakonom (da me ne može tužiti).
Zasaditi neko drvo bi bilo idealno ali trebaju godine dok izraste, da li naslagati neke palete cigle ili nečeg drugog, napraviti neki pano, ???
Da li je istina da za manju nadstrešnicu, ako je pokretna (na kotačima) ne treba nikakva dozvola? Koliko dvorišna ograda može najviše biti visoka?
raspitaj se...koliko ja znam susjedov prozor ne smije biti na strani tvog dvorišta...imala sam prije par godina sličnu situaciju....susjed je morao zazidati prozor..tako da je to njegov trošak a ne tvoj.
__________________
...nikad ne reci nikad...
Dijana38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 08:40   #5
Quote:
Dijana38 kaže: Pogledaj post
raspitaj se...koliko ja znam susjedov prozor ne smije biti na strani tvog dvorišta...imala sam prije par godina sličnu situaciju....susjed je morao zazidati prozor..tako da je to njegov trošak a ne tvoj.
Imam obiteljsku kuću u kojoj stanujem, udaljena je od susjedove ograde 10 m, a od njegove kuće 13 m
Dijana38-po zakonu 3m udaljeno od medje i smije imati prozor
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 09:27   #6
Imaš u MBM rasadniku, a vjerujem i u svakom drugom malo boljem za kupiti već velika drveća koja se mogu zasaditi. Tako ako si spreman na trošak zidanja nečega, možda bi bilo idealnije kupiti takva 2 drveta i zasaditi ih na strateška mjesta.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 10:58   #7
možda bi ti najbolje rješenje bilo zidanje ograde sa svoje strane - smiješ to upravo zato jer ograđuješ svoju parcelu, a i susjedova kuća je odmaknuta 3 metra od tvoje. sa svoje strane na taj zid pusti puzavac, tako da se "ubije" ta velika visina od 4 metra. ja bih tako učnila
__________________
PRODAJA ROBICE ZA BEBE vel. 56
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 11:09   #8
Quote:
Mirella kaže: Pogledaj post
Imaš u MBM rasadniku, a vjerujem i u svakom drugom malo boljem za kupiti već velika drveća koja se mogu zasaditi. Tako ako si spreman na trošak zidanja nečega, možda bi bilo idealnije kupiti takva 2 drveta i zasaditi ih na strateška mjesta.
upravo tako + što još preporučam vrste stupastog rasta, razgranate od poda tako da ti krošnja ne počne tek na 2,5 m. To su ti stupasti grab, stupasti hrast i slične vrste.
Ima i zgodnih drvenih pregrada u Bauhausu.

Ove vrste stabala i po zimi zadrže lišće na granama, doduše uvelo ali nije loše tako da imaš zaštitu i po zimi. A možeš dodati i stupastu tisu kao podrast. ona je zimzelena.
lizianthus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 11:55   #9
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
možda bi ti najbolje rješenje bilo zidanje ograde sa svoje strane - smiješ to upravo zato jer ograđuješ svoju parcelu, a i susjedova kuća je odmaknuta 3 metra od tvoje. sa svoje strane na taj zid pusti puzavac, tako da se "ubije" ta velika visina od 4 metra. ja bih tako učnila
ne možeš dignuti zid od 4m visine. Prvo ti za to treba građevinska dozvola (preko 2m) i dozvola susjeda a onda imaš i problem oko temelja i kako ga učvrstiti da se ne prevali na neku stranu.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 12:10   #10
Upravo tako, ne možeš dizati zid od 4 metra, pa na što bi sličila dvorišta kad bi svi tako dizali zidove.
Može se dignuti zid nekih 2 metra, pa zasaditi bambus, ima ih koji baš visoko narastu.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 21:58   #11
stablo, crnogorica
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 22:01   #12
Hvala na idejama. Izgleda da se zid ne može sazidati tako visoko i da je preostala sadnja već izraslog drveća. Međutim, čuo sam (pravno neprovjereno) da za svaki, nazovimo, montažni objekt koji je pokretan tj. na kotačima, ne treba nikakva dozvola. E sad, koliko takav "objekt" smije biti velik, visok, itd. Da li toliko da bude pokretan ili postoje nekakvi zakonski gabariti? Ili je cijela ideja bez veze?
Naime, netko mi je pričao da je napravio malu nadstrešnicu od željeznih cijevi, da su mu došli inspektori po "nalogu" susjeda, da je onda nadstrešnicu stavio na kotače i sve OK. Pitam se da li to može biti istina ili mi je tip muljao?
charlie 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 22:08   #13
jumbo plakati tj,. panoi za njih
samo ne znam kolike su im dimenzije
pazite šta radite jer nalet vjetra na toliku površinu može biti opasan
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 22:52   #14
Pa kako ti se može uklopit mreža od trstike, tj bambusa...Ne znam joj točan naziv, ali neki time pokrivaju tende, a neki stavljaju kao pregrade baš u tim prilikama kao tvoja...To možeš držati dok ti ne naraste neka živa ograda ...recimo pasiflora, jasmin ...to su penjačice, lijepo mirišu a skrivaju od pogleda....
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 23:58   #15
Quote:
Mirella kaže: Pogledaj post
Upravo tako, ne možeš dizati zid od 4 metra, pa na što bi sličila dvorišta kad bi svi tako dizali zidove.
Licila bi na Kosovo.
Neznadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 09:28   #16
Quote:
McGrubi kaže: Pogledaj post
stablo, crnogorica
i ja bih tako, točnije već sam nešto poduzeo. Koji "modeli" rastu brzo i uvis?
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 09:43   #17
digneš 2-3 željezna stupa 3-4 m i omotaš žicom za ograde
ma onako kak su teniski tereni po gradu odrađeni
i zasadiš slak ili bršljan (al slak je agresivniji) i za 2-3 mjeseca sve zeleno
a crnogoricu paralelno pa dok izraste
mene susjed ubije s narodnjacima al već mi je u projektu u glavi par zvučnika prema njemu kad ću gradit
ima stvarno seljačina neodgojenih
__________________
Samo osobe koje izgledaju priglupo mogu zavrsiti kao clanovi parlamenta. A oni koji se pokazu kao uistinu glupi, ondje i napreduju. "Zloceste misli" Oscar Wilde
mr.wolf69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 09:46   #18
Quote:
mr.wolf69 kaže: Pogledaj post
digneš 2-3 željezna stupa 3-4 m i omotaš žicom za ograde
ma onako kak su teniski tereni po gradu odrađeni
i zasadiš slak ili bršljan (al slak je agresivniji) i za 2-3 mjeseca sve zeleno
a crnogoricu paralelno pa dok izraste
mene susjed ubije s narodnjacima al već mi je u projektu u glavi par zvučnika prema njemu kad ću gradit
ima stvarno seljačina neodgojenih
ja bih u takvom slučaju investirao u zvučnike i okrenuo neki najgadniji death metal prema njemu i to ujutro.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 21:46   #19
pantera i slayer u pripremi
__________________
Samo osobe koje izgledaju priglupo mogu zavrsiti kao clanovi parlamenta. A oni koji se pokazu kao uistinu glupi, ondje i napreduju. "Zloceste misli" Oscar Wilde
mr.wolf69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 15:42   #20
Quote:
charlie 1 kaže: Pogledaj post
Imam obiteljsku kuću u kojoj stanujem, udaljena je od susjedove ograde 10 m, a od njegove kuće 13 m. Susjed ima prozor koji gleda u moje dvorište i kuću, a izgleda nema drugog posla nego dan i noć zuriti kroz taj prozor, snimati svaki pokret mene i moje obitelji (stalno nečemu prigovara, pa čak i to da mi djeca cijelu noć igraju igrice na kompjuteru!!!, bože, što je to njega briga?). Uglavnom užas! Da skratim, molim savjet što da napravim uz ogradu ili dalje od ograde na svojem zemljištu, a:
1. da bude visoko 4 m i široko 2 m
2. da ne treba neka posebna dozvola (lokacijska, građevinska, itd.)
3. da bude u skladu sa zakonom (da me ne može tužiti).
Zasaditi neko drvo bi bilo idealno ali trebaju godine dok izraste, da li naslagati neke palete cigle ili nečeg drugog, napraviti neki pano, ???
Da li je istina da za manju nadstrešnicu, ako je pokretna (na kotačima) ne treba nikakva dozvola? Koliko dvorišna ograda može najviše biti visoka?
Ovako nešto sam i ja imala u susjedstvu, dok nam nije dosadilo pa nam prešlo u naviku izać u gaćama na balkon i sl stvari. Jednom je susjed došao nešto srat a muž mu otvorio u gaćama, taman iz kupatila izašao, i to onako bez srama. I susjeda je bila došla. Tad su prestali zabadati pa čak i pozdravljati. Sa ostalim susjedima je odnos OK. Pokušaj se jednostavno ne obazirati. Pali.
Xenia 13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:33.