Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2007., 22:25   #41
Quote:
Indonesia kaže: Pogledaj post
To nije blesavo - zašto ne bi cijelu povijest šifrirali u binarni sistem pa bi se mogla uspoređivat recimo od mezozoika.
Vidiš, nije ti ta loša.

Geza bi popizdio doduše, pošto ne bi bile 4 znamenke u cijelom tom sustavu...
Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 22:27   #42
Quote:
Aerial_51 kaže: Pogledaj post
Vidiš, nije ti ta loša.

Geza bi popizdio doduše, pošto ne bi bile 4 znamenke u cijelom tom sustavu...
Aha geza je valjda Kanađan kocka i to

ali ne znam gezu
Indonesia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 00:59   #43
Quote:
Aerial_51 kaže: Pogledaj post
Pa ne može uvijek biti 24 sata, kad dan ne traje uvijek 24 sata

Uostalom, nije uopće bitno jel dan podjeljen na 24 , 27 ili 45 sati - to su samo nazivi i brojke, relativne oznake. Bitno je ono što je iza njih, a.k.a. vrijeme potrebno da se Zemlja okrene oko osi.

blesavo pitanje Ko' da ja sad pitam zašto se Afrika zove Afrika, a ne Pefofa
kriva ti je analogija, nekoc su ljudi mjerili duzinu u stopama palcima i sl., i zbog tradicije to se nije mjenjalo. Dosao je Napoleon i uveo metar, za bilo kakvu korijensku promjenu potrebna je velika moc. Npr. Bush ni danas ne bi uspio uvesti metar u Ameriku.

ali iza stopa postoji jasna logika, zna se zasto su se koristile takve mjere, dok za sate niko nezna, a i nikog nije briga. Iako se puno cesce koriste.

stotinke i tisucinke su pretpostavljam dodane tek nedavno jer su na bazi 10.
__________________
You either die a marasovac, or live long enough to become a mod.
=Nadimak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 11:44   #44
Ima knjiga sa naslovom "Nulta civilizacija" (autora se ne mogu sjetiti)gdje je lijepo opisana povijest i medjusobna povezanost svih mjernih jedinica kroz sve poznate civilizacije (naglasak je stavljen na megalitski jard).
[KRME] is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 16:43   #45
Quote:
Indonesia kaže: Pogledaj post
Voliš zlatni mlaz????
Ne. Zašto. Šta mi to ovdje šalješ neke ponude za znanstvenofantastično seksualno iskustvo?
Kex Doomlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 17:05   #46
pa svi znaju zasto dan ima 24 sata!

zato da jack bauer stigne nac jebene kanistre s bojnim otrovom i pobit sve teroriste!
__________________
Throughout human history, we have been dependent on machines to survive. Fate, it seems, is not without a sense of irony.
riot is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 17:14   #47
Quote:
riot kaže: Pogledaj post
pa svi znaju zasto dan ima 24 sata!

zato da jack bauer stigne nac jebene kanistre s bojnim otrovom i pobit sve teroriste!
Jackrabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 17:20   #48
Quote:
riot kaže: Pogledaj post
pa svi znaju zasto dan ima 24 sata!

zato da jack bauer stigne nac jebene kanistre s bojnim otrovom i pobit sve teroriste!
Glavno da svu gledaju to američko smeće,bolji je THE SHIELD...
Ignoramus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 17:45   #49
Smece, indeed. Uvjerljiviji su mi batman, superman i flash gordon zajedno.
Jackrabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 17:54   #50
zašto dan ima 24 sata??

BECAUSE THE NIGHT BELONGS TO LOVERS BECAUSE THE NIGHT BELONGS TO US
fiki21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 18:46   #51
Quote:
shakti9 kaže: Pogledaj post
da mene netko pita ja bi da nova godina počima prvi dan proljeća. to mi nekako stoji, novi ciklus, priroda se budi a ne oni ga stavili u zimu, ni vamo ni tamo.
al' mene nitko ne pita
na južnoj strani zemlje nije
Indonesia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 18:47   #52
Nije nego zato da bi serija 24 mogla imat 24 epizode.
Kex Doomlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 19:19   #53
Quote:
=Nadimak kaže: Pogledaj post
Dosao je Napoleon i uveo metar, za bilo kakvu korijensku promjenu potrebna je velika moc.
1799. je deBorda, kao član nekakvog tamo francuskog geografskog društva, predložio da se uvede metar, ne Napoleon

I ne zbog moći, nego zbog praktičnosti - metar je zapravo 40-milijunti dio Zemljinog opsega (kojeg su tada izmjerili, a iznosi cca 40,000 km)...

Quote:
ali iza stopa postoji jasna logika, zna se zasto su se koristile takve mjere, dok za sate niko nezna, a i nikog nije briga. Iako se puno cesce koriste.
"Logika" iza stopa je ta da je tad "svijet" bio puno manji, pa ga je logično bilo mjeriti u nekakvim bliskim i poznatim veličinama.
Onda je došao Eratosten i izmjerio 39 600 km opsega Zemlje.
Onda je došla Crkva, pa smo jedno vrijeme živjeli na ravnoj ploči i nikog nije bilo briga za dimenzije Zemlje

Danas baš i nema smisla mjeriti u stopama, egipatskim ili grčkim stadijima, jardima, laktovima i sličnim mjernim jedinicama jer nastanu sranja između različitih država s različitim mjernim jedinicama.

Uglavnom, sam heksadski sustav, ako me pamćenje dobro služi, popularizirali su Židovi (od koga su ga oni uzeli ne znam, valjda Sumerana?), a održalo se zbog tradicije...
24 sata su nastala zbog praktičnosti, jer je na taj način relativno lako prebacivati kutne vrijednosti (Zemlja je "kugla", jelte ) u vremenske razlike.
Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 22:46   #54
Quote:
Aerial_51 kaže: Pogledaj post
1799. je deBorda, kao član nekakvog tamo francuskog geografskog društva, predložio da se uvede metar, ne Napoleon

I ne zbog moći, nego zbog praktičnosti - metar je zapravo 40-milijunti dio Zemljinog opsega (kojeg su tada izmjerili, a iznosi cca 40,000 km)...
nije Napoleon izmislio metar nego su se time bavili znanstvenici izmedu ostalih ove koje si ti pomenuo. ali da bi svijet prihvatio takvu radikalnu promjenu potrebna je moc. znaci Napoleon je prepoznao prakticnost i odlucio pruziti potporu znanstvenicima umjesto uobicajenog "da da to me jako zanima "


Quote:
Aerial_51 kaže:
"Logika" iza stopa je ta ..
slazem se, samo sam htio rec da mi je jasno zasto stopa, ono ima logike i mi smo ko klinci koristili pedlje kad smo se pikulali

Quote:
Aerial_51 kaže:
Uglavnom, sam heksadski sustav, ako me pamćenje dobro služi, popularizirali su Židovi (od koga su ga oni uzeli ne znam, valjda Sumerana?), a održalo se zbog tradicije...
24 sata su nastala zbog praktičnosti, jer je na taj način relativno lako prebacivati kutne vrijednosti (Zemlja je "kugla", jelte ) u vremenske razlike.
da, svi putevi vode tu, jos kad bi nam neki matematicar kojem je to sasvim prirodno i logicno malo rastumacio
__________________
You either die a marasovac, or live long enough to become a mod.
=Nadimak is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 09:12   #55
ja sam shizofreničar: 360:24= 15

aha 30 stupnjeva za 2 sata je koliko prividno pređe sunce u odnosu na zemlju ako je u centru zemlja

E sad delija vidimo 1+5=6
a 3+0 =3 a Isus je naglašavao broj 3 zbog 2
1+1=2 toliko ljudi je potrebno za obitelj
Indonesia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 09:56   #56
3 je iz kabale prvi savršeniji broj
2 na kvadrat 4 X 3 =12

a što ja znam
Indonesia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 10:14   #57
Quote:
Indonesia kaže: Pogledaj post
na južnoj strani zemlje nije
oni nek se snalaze kako znaju
shakti9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 20:54   #58
Quote:
Indonesia kaže: Pogledaj post
ja sam shizofreničar: 360:24= 15

aha 30 stupnjeva za 2 sata je koliko prividno pređe sunce u odnosu na zemlju ako je u centru zemlja

E sad delija vidimo 1+5=6
a 3+0 =3 a Isus je naglašavao broj 3 zbog 2
1+1=2 toliko ljudi je potrebno za obitelj
Pa kad već spominješ deliju - tad će vam delija dati svoje mišljenje.
Znate li onu igru "traženja skrivenog", kad govorite: hladno, hladno, hladno, toplije, toplije, vruće, vruće, vruće...
Vidite, na vaša mišljenja koja iznosite u vezi skrivenog pitanja "Zašto dan ima 24 sata" ja bih vam govorio: užasno, užasno, užasno HLADNO.
No ne sekirajte se jer takve odgovore koje vi dajete dobit ćete i od mnogih znanstvenika.
Jer, znanstvenici ništa ne znaju o Zakonu prirode; koja se odnosi na Dualnost - ništa o Zrcalnoj materiji - ništa o Strunama i Super strunama... dakle ništa o povezanosti Zrcalne materije sunčevog sistema sa Suncem itd.
Prema tome ni vi ne možete znati zašto dan ima 24 sata.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 20:55   #59
All bow down to Delija's glorious brain!!!
Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 20:56   #60
Mislis na onaj ying i yang...
Jackrabbit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:11.