Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2009., 21:41   #101
Ak ces bez flesa onda visok iso, duga ekspozicija, dobro staklo, manual mode i puno srece sa fokusiranjem i kadriranjem. Ne volim radit bez flesa u mraku jer moj oly bas i ne podnosi dobro bilo sta iznad iso 800. Ali ova moja fora vise radi za snimanje rulje koja plese i uziva na koncertu nego samih izvodjaca. Dodjes do rulje, postavis fles u lijevu ruku, fotic u desnu, izaberes neki lud kadar, okines, zakrenes aparat i nadas se da bu nekaj uspjelo od slike. Okines 100 slika, dobis 5 slika sa wooow efektom i to je to. Inace moj savjet je okini puno losih slika da bi dobio malo dobrih. Tesko je uhvatiti onaj magicni trenutak pa je veca sansa da ga uhvatis ako ispucas vise slike. Mozda iskopam koju sliku iz arhive samo moram nac na kojem mi je hardu ta sesija.

Pozz ...

T - 3 dana do GO
The|One is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 21:44   #102
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
koji se želi postići, neki f1.4-f2.8 objektiv, i pažljivi timing...)
E da je meni objektiv f1.4
The|One is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 22:46   #103
Quote:
The|One kaže: Pogledaj post
E da je meni objektiv f1.4
f2 ručnog rusa dobiješ za 20$ plus poštarina, (kao i oly 50mm f1.8),a o drugima da i ne govorimo. Mislim, odličnog 50mm asahi pentaxa f1.4 buš platil 50$ plus poštarina a vjerujem da je oštrijeg (na f1.4) manualca je teško nać...
f2.8 je još lakše i jeftinije dobit.
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 23:00   #104
..mislim da sam već negdje ovdje postal te fotke...al eto kak zgleda oly e510 na iso 1600 bez NR:







jes da je ovo smanjeno na 640x480, al ni 1x1 nije neš preloše, pogotovo ak se poslje zaista i upotrijebi neki NR.
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 00:57   #105
Evo i jedne moje, kad se već stavljaju. Slikana po mrklom mraku, vani.



Oly E-420, 1/250, f5.1, 102mm sa 40-150 kit objektivom, ISO 800, -0.3 EV. Cropano, ali inače OOC jpeg.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 01:29   #106
Evo i jedna moja...

Canon EOS 30D, 1/250Sec, F2.8, ISO 1600, 200,0 mm
__________________
w.
blade_8699 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 13:06   #107
Malo mojih, recimo koncertnih , slikano s drugog reda tribina - staklo Tair 135/2,8, sve su na ISO 800, brzina 1/100 - 1/160 a blenda je bila 2,8-4, aparat naravno na M.







rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 17:01   #108
mozda se netko sjeca da sam tu pisao o tome kak je ista ekipa radila beyonce i U2, pa da bi mogo popusit akreditacije jer nismo med. pokrovitelji? e pa palo im je na pamet, al sva sreca ih je urednica vrlo kvalitetno oprala u jednom simpaticnom mailu, pa se ipak dobilo. danas sam konacno nasao vremena da ih postavim i na blogač, pa kome se gleda...
__________________
Human beings in a mob // What's a mob to a king? // What's a king to a god? // What's a god to a non-believer?
dnohla vopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 18:43   #109
Na koncerte ne pustaju ljude s ''profi'' opremom (citaj: svaki dSLR), ali moju frendicu su s Olympusom Penom propustili, no objektiv je imao premali doseg (90mm 35mm eq) za neke bolje closeupove U2-a.
camundongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 19:28   #110
a vidio sam na jednoj od slika publike nekog kak mase i "pravim" slr-om i nekom kratkom sigmom gore . nego pazite sad dvojbe na koncertu, dakle ufura nas lupa na ulaz izmedu juga i zapada, al sad ak bi isli direkt do pozornice morali bi proc kroz predvorje hodnika backstagea, pa da ne bi bilo nismo znali idemo mi radije po atletskoj oko cijelog stadiona kroz cijelu guzvu na drugu stranu pozornice (a ljudi sa 2 tijela, tristotkama, monopodima, cudima...). naravno krece rasprava "pa nismo mala djeca, dogovorimo se da nema slikanja u bekstejđu i bok"... al nema tu dogovora...

uglavnom, naravno na pola stadiona svi staju, a zasto? zato sto su svi pratili frajera ispred sebe dok se nije ispostavilo da prvi frajer ne prati nikog ... i sad zovi lupu, trazi se po stadionu, al to nije tolko bitno (na kraju nas ipak profurali kroz tih metar backstagea u kojem se nalaze sve skupa dva zastora i jedan zastitar). i sad pitanje za cijenjeno clanstvo, jel bolje otic u photo pit i slikat tri pjesme i doma ili se izgubit medu ljudima, slikat cijeli koncert, imat fotke koje nitko nema i ostat na u2 i nakon prve tri pjesme? a odluku treba donijet u 30 sekundi
__________________
Human beings in a mob // What's a mob to a king? // What's a king to a god? // What's a god to a non-believer?
dnohla vopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 17:42   #111
Quote:
camundongo kaže: Pogledaj post
Na koncerte ne pustaju ljude s ''profi'' opremom (citaj: svaki dSLR)
To je prvenstveno zato što ti idioti ne shvaćaju dvije osnovne stvari:

1. Ne postoje profesionalni aparati, već samo profesionalni fotografi (fotoreporteri).

2. Fotoaparat, kakav god bio, kao rezultat stvara sliku

Ak se mene pita, to treba biti po sistemu ili svi ili nitko - ili pustit sve sa aparatima, i to bez obzira na vrstu, da fotkaju ili zabranit čak i mobitele s ugrađenom kamerom. A ne tu izvodit nekakve mudologije i diskriminacije na temelju veličine nečijeg aparata.
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 17:53   #112
Quote:
dnohla vopi kaže: Pogledaj post
i sad pitanje za cijenjeno clanstvo, jel bolje otic u photo pit i slikat tri pjesme i doma ili se izgubit medu ljudima, slikat cijeli koncert, imat fotke koje nitko nema i ostat na u2 i nakon prve tri pjesme? a odluku treba donijet u 30 sekundi
druga opcija
__________________
Točno to. Livadu nije briga za ništa, livada je cool.
(c) elkarrde
Pharmacist's Daughter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 14:42   #113
Koncerte slikam sa i bez blica.
Blic iz blizine kad želim lice, bez blica kad želim atmosferu i kretnju. Bez blica uvijek sa ISO 1600, max. otvorom blende i serijskim okidanjem - bar jedna od 10 slika ispadne oštra.

Jedan trik, stavit negativnu kompenzaciju expozicije i prioritet blende, tako da sliku okine s bržim zatvaračem.
monster is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 22:18   #114
Quote:
monster kaže: Pogledaj post
Jedan trik, stavit negativnu kompenzaciju expozicije i prioritet blende, tako da sliku okine s bržim zatvaračem.
Uzeo si mi riječ iz tipkovnice.... Kasnije se to lako popravi u PS-u.

Korisno je i spot mjerenje (ili bar parcijalno, ak aparat nema spot).
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 18:02   #115
valja samo dovoljno dugo cekati pravi trenutak







sve slike sa festivala "Silvertown, shine" u Srebrenici..
halco is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 09:39   #116
Halco...mrvicu su ti malo mutne, i to ne mislim na pokrete tijela, već loš fokus...
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 15:28   #117
Quote:
DNx kaže: Pogledaj post
Halco...mrvicu su ti malo mutne, i to ne mislim na pokrete tijela, već loš fokus...
znam.. bice bolje..
halco is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 16:45   #118
jos jedan dobar savjet za koncertnu fotografiju je ne-radit samo standardne, stoput videne fotke. naravno, pogotovo ako radite za nekog, trebaju vam standardne i uobicajene, al kad se to napravi prebacit na 18 mm i slikat citavu pozornicu, slikat detalje na 200, ili recimo (cemu sluzi cijeli ovaj uvod), napravit panoramu:

http://img27.imageshack.us/img27/6553/u2panoramaweb.jpg

jest da je napravljena na brzinu, al meni izgleda cisto fora
__________________
Human beings in a mob // What's a mob to a king? // What's a king to a god? // What's a god to a non-believer?
dnohla vopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 16:58   #119
Quote:
dnohla vopi kaže: Pogledaj post
jos jedan dobar savjet za koncertnu fotografiju je ne-radit samo standardne, stoput videne fotke. naravno, pogotovo ako radite za nekog, trebaju vam standardne i uobicajene, al kad se to napravi prebacit na 18 mm i slikat citavu pozornicu, slikat detalje na 200, ili recimo (cemu sluzi cijeli ovaj uvod), napravit panoramu:

http://img27.imageshack.us/img27/6553/u2panoramaweb.jpg

jest da je napravljena na brzinu, al meni izgleda cisto fora
Super panoramica

Slazem se s ovim gore, najgore mi je vidjeti standardnu koncertu fotku koju skoro pa svako moze izvest, malo osobnosti treba ubaciti u to, jer obicna "dodjem i pofotkam" koncertna fotografija je soooooo boring i deja vu
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 19:45   #120
Generalno, sa koncertnim fotkama sam najvise zadovoljan iz raspona 50-200 mm (tj. 100-400 EFL)...

Primjerice, ova ili ova.
__________________
Ovdje moze biti Vasa reklama.
evil.x is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:52.