Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet

Nogomet O loptanju nogom u širem smislu.
Podforumi: Navijači

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2015., 14:49   #1561
Quote:
prof. Ivanković kaže: Pogledaj post
Mislim tekma je ono pokazna sudačka pljačka, al frajer je još digne na sajt, evo da vidite da nije.

Ali pun jug osječana, zaključak je: internet je sve sjebo, blaženo neznanje kad nismo imali pojma o ničem. I usput ova Osijekova ekipa je valjda najružnija momčad svih vremena, Bubalo, Ergović, Jozo...kakvi aševi.
:S bogami najružnija ekipa od nigerije '94. do dana današnjeg
__________________
član NH - HŽV - dioničar
glasnik avetni is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 17:26   #1562
Lijep pozdrav,

Zanima me može li se negdje doći do informacija o Dalmatinskim nižim ligama (tablice, izvještaji, rezultati) kroz 1970-e?

Posebno me zanimaju godine 1973. i 1974., te rezultati NK Cavtat.
 
Odgovori s citatom
Old 08.03.2016., 21:01   #1563
Uskoro Mađarska - Hrvatska…

Sve utakmice između Hrvatske i Mađarske:
(iz arhiva mađarskog nogometa)

(1) 02-05-1940, prijateljska, sudac: Constantin Radulescu (ROU)
Mađarska - Hrvatska: 1-0 (0-0) Budimpešta, stadion Üllöi uti, gled.: 18.000
G.: Dudas (86. min., 1-0)
HUN: Csikos - Pakozdi, B. Sarosi, Polgar - Kiraly, Balogh - Kincses, dr. Gy. Sarosi, Toldi, Dudas, Gyetvai (izbornik: Denes Ginzery)
CRO: Glaser - Šuprina, Brozović - Jazbec, Jazbinšek, Kokotović - Cimermančić, Velfl, Lešnik, Đanić, Matekalo (izbornik: Jozo Jakopić)

slike:
- reprezentacije dolaze na teren: slika1
- hrvatski vratar Franjo Glaser brani šut dr. Györgya Sarosija: slika2 (Dr. György Sarosi je bio jedan od najboljih mađarskih nogometaša svih vremena, legenda Ferencvaroša.)
- hrvatski napadač August Lešnik pogađa stativu: slika3
- publika na ovoj utakmici: slika4
- stadion Üllöi uti (na mjestu današnje Groupama Arene): slika5 (slika je snimljena 1933.)
- stadion Üllöi uti: slika6 (slika je snimljena 1935.)
- stadion Üllöi uti: slika7 (slika je snimljena oko 1938.)
video:
- mađarski video o stadionuÜllöi uti (1941., Ferencvaros - Građanski: 3-1): video1 (1:04)

(2) 08-12-1940, prijateljska, sudac: Giuseppe Scarpi (ITA)
Hrvatska - Mađarska: 1-1 (1-1) Zagreb, stadion Građanskog, gled.: 8.500
G.: Velfl (10. min., 1-0), Spielmann (25. min., 1-1)
CRO: Glaser - Brozović, Belošević - Raffanelli, Jazbinšek, Đanić - Cimermančić, Velfl, Kacian, Živković, Matekalo (izbornik: Jozo Jakopić)
HUN: Csikos - Pakozdi, Polgar, Biro - B. Sarosi, Lazar - Kincses, Gy. Sarosi, Spielmann, Bodola, Gyetvai (izbornik: Denes Ginzery)

slike:
- stadion Građanskog: slika8 (slika je snimljena 1937.)
- originalni izvještaj s utakmice u Nemzeti Sport-u (prvi dio): slika9
- originalni izvještaj s utakmice u Nemzeti Sport-u (drugi dio): slika10 (Brutalno detaljni izvještaj. Novinar piše i o tome što su jeli mađarski nogometaši prije utakmice u Zagrebu. Ručak u 11 sati: domaća juha, ali bez tjestenine jer je mađarski trener zabranio igračima jedenje tjestenine prije utakmice, a nakon juhe pečeni odrezak sa špinatom, na kraju kompot.)

(3) 14-06-1942, prijateljska, sudac: Friedrich Müller (GER)
Mađarska - Hrvatska: 1-1 (0-0) Budimpešta, stadion Üllöi uti, gled.: 28.000
G.: Szusza (60. min., 1-0), Pleše (78. min., 1-1)
Crveni karton: Kacian (87. min.)
HUN: Gy. Toth - Olajkar, Szücs, Kispeter - Pazmandi, B. Sarosi - Füzer, Zsengeller, Szusza, Bodola, M. Toth (izbornik: Jozsef Fabian)
CRO: Monsider (Šimunić 35. min.) - Brozović, Dubac - Lehner, Jazbinšek, Kokotović - Cimermančić, Velfl, Kacian, Pavletić, Pleše (izbornik: Bogdan Cuvaj)

slike:
- originalni izvještaj s utakmice u Nemzeti Sport-u: slika11
- hrvatska reprezentacija prije utakmice: slika12 (Kakvi fašisti! )
video:
- mađarski video o utakmici (MFI): video2 (0:38)

(4) 18-05-1994, prijateljska, sudac: Lubomir Puček (CZE)
Mađarska - Hrvatska: 2-2 (0-0) Györ, ETO stadion, gled.: 3.000
G.: Kereszturi (51. min., 1-0), Mladenović (52. min., 1-1), Mladenović (63. min., 1-2), Kereszturi (75. min., 2-2)
HUN: Vegh - Marton - Lipcsei (Hahn 53. min.), Meszöly - Puglits (Kuttor 69. min.), Halmai, Bognar (Jagodics 64. min.), Kereszturi, Keller - J. Kovacs (Herczeg 46. min.), Vincze (izbornik: Jozsef Verebes)
CRO: Ladić - Jerkan - Štimac (Pavličić 46. min.), Bilić - Janković, Andrijašević (Soldo 77. min.), Prosinečki (Turković 46. min.), Asanović, Jarni - Bokšić, Cvitanović (Mladenović 46. min.) (izbornik: Miroslav Blažević)

video:
- sažetak utakmice (mađarski MTV): video3 (2:54)
- cijela utakmica (mađarski MTV): video4 (1:45:08)

(5) 10-04-1996, prijateljska, sudac: Bogdan Benedik (SVK)
Hrvatska - Mađarska: 4-1 (2-1) Osijek, stadion Gradski vrt, gled.: 15.000
G.: Brajković (6. min., 1-0), Šuker (23. min., 2-0), N. Nagy (39. min., 2-1), Pamić (65. min., 3-1), Stanić (75. min., 4-1)
CRO: Mrmić - Jerkan - Bilić (Bičanić 46. min.), Pavličić - Mornar, Stanić, Brajković, Cvitanović (Vugrinec 71. min.), Balajić - Pamić (Štefulj 77. min.), Šuker (izbornik: Miroslav Blažević)
HUN: Hajdu - Telek - Sebök, Jagodics - Lendvai (Madar 46. min.), Horvath (Szekeres 81. min.), Illes, Arany (Lisztes 46. min.), N. Nagy - Orosz, Egressy (izbornik: Janos Csank)

video:
- sažetak utakmice (mađarski DunaTV): video5 (2:16)

(6) 08-05-2002, prijateljska, sudac: Fritz Stuchlik (AUT)
Mađarska - Hrvatska: 0-2 (0-2) Pečuh, stadion Ujmecsekaljai, gled.: 9.000
G.: Dardai (autogol, 12. min., 0-1), N. Kovač (24. min., 0-2)
HUN: Kiraly (Babos 46. min.) - Bodog (Korolovszky 11. min.), Dragoner, Juhar, Löw - Sowunmi (Böör 74. min.), Dardai, Pinter (Rosa 56. min.), Toth (Kuttor 91. min.) - Tököli (Feher 60. min.), Waltner (Gera 46 min.) (izbornik: Imre Gellei)
CRO: Butina (Vasilj 68. min.) - Šarić, Sablić, Šimunić - J. Leko (Prosinečki 78. min.), Tapalović, N. Kovač, Jarni (Babić 46. min.) - Marić (Petrić 46. min.), Vugrinec (Olić 61. min.), Rapaić (Agić 65. min.) (izbornik: Mirko Jozić)

video:
- sažetak utakmice (mađarski DunaTV): video6 (2:12)

(7) 04-09-2004, kval. za SP 2006, sudac: Michael Riley (ENG)
Hrvatska - Mađarska: 3-0 (1-0) Zagreb, stadion Maksimir, gled.: 20.853
G.: Pršo (32. min., 1-0), Klasnić (57. min., 2-0), Gyepes (autogol, 80. min., 3-0)
Crveni karton: Huszti (10. min.)
CRO: Butina - R. Kovač, Tudor, Šimunić - Srna (Mornar 84. min.), Vranješ, N. Kovač, Babić - Kranjčar (J. Leko 78. min.) - Klasnić, Pršo (Olić 75. min.) (izbornik: Zlatko Kranjčar)
HUN: Kiraly - Juhasz, Stark (Gyepes 60. min.), Toth (P. Kovacs 80. min.) - Bodnar, Molnar, Rosa, Huszti - Simek (Löw 18. min.), Gera - Szabics (izbornik: Lothar Matthäus)

video:
- sažetak utakmice (mađarski RTL Klub): video7 (3:56)

(8) 12-10-2005, kval. za SP 2006, sudac: Claus Bo Larsen (DEN)
Mađarska - Hrvatska: 0-0 (0-0) Budimpešta, stadion Ferenc Szusza, gled.: 6.979
HUN: Kiraly - Bodnar, Gyepes, Stark, Vanczak - Korsos, Huszti - Böör, Baranyos (Buzsaky 76. min.), Hajnal - Z. Kovacs (izbornik: Lothar Matthäus)
CRO: Butina - Tomaš, R. Kovač, Tokić - Srna, Tudor, Vranješ, Babić - I. Leko (J. Leko 63. min.) - Klasnić (Bošnjak 63. min.) (Šimić 89. min.), Balaban (izbornik: Zlatko Kranjčar)

video:
- sažetak utakmice (hrvatski RTL): video8 (1:39)

(9) 31-05-2008, prijateljska, sudac: Damien Ledentu (FRA)
Mađarska - Hrvatska: 1-1 (1-1) Budimpešta, stadion Ferenc Szusza, gled.: 10.000
G.: N. Kovač (23. min., 0-1), N. Kovač (autogol, 44. min., 1-1)
HUN: Fülöp - Bodnar, Vasko, Juhasz, Bodor - Dardai (Szelesi 89. min.), Vadocz, Gera, Hajnal, Dzsudzsak (Orosz 64. min.) - Huszti (izbornik. Erwin Koeman)
CRO: Pletikosa - Ćorluka, R. Kovač (Knežević 62. min.), Šimunić, Pranjić - Srna, N. Kovač, Modrić, Kranjčar (Vukojević 78. min.) - Petrić (Klasnić 62. min.), Olić (Rakitić 46. min.) (izbornik: Slaven Bilić)

video:
- sažetak utakmice (irski Setanta Sports): video9 (2:33)

Hrvatska - Mađarska (ukupno):
CRO: 9 // 3 - 5 - 1 // 14-7
HUN: 9 // 1 - 5 - 3 // 7-14

Hrvatska - Mađarska (u Mađarskoj):
CRO: 6 // 1 - 4 - 1 // 6-5
HUN: 6 // 1 - 4 - 1 // 5-6

Hrvatska - Mađarska (u Budimpešti):
CRO: 4 // 0 - 3 - 1 // 2-3
HUN: 4 // 1 - 3 - 0 // 3-2

Hrvatska - Mađarska (u Hrvatskoj):
CRO: 3 // 2 - 1 - 0 // 8-2
HUN: 3 // 0 - 1 - 2 // 2-8
Magor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2016., 21:13   #1564
Magore, apsolutna si legenda.
mitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2016., 21:28   #1565
Quote:
B52 kaže: Pogledaj post


Došao je na Kantridu 1976. iz pirotskog Radničkog. S renomeom snalažljivog vođe i olimpijskog reprezentativca već na debiju u dresu Rijeke postigao je i prvi pogodak - slavnom Arsenalu (prijateljska). Kako je dres s brojem 9 bio rezerviran za Kustudića (jednog od najboljih centarfora u povijesti kluba), Radović je prekomandiran u vezni red (točnije iza Kustudića, dobio broj 8). Nadimak "Krlja" zaslužio zato što je trčao, padao, borio se i "krljao" (što god to značilo) svih 90 minuta. Krlja je postao strah i trepet za prvoligaške vratare, a nakon odlučujećeg pogotka u finalu kupa '78. (0:1 u produžecima) protiv Trepče, doživio je svoju punu afirmaciju. Igrački je rastao s momčadi, u početku u sjeni reprezentativnih asova Cukrova, Kustudića, Hrstića i Ružića, ubrzo je postao nezamjenjiv kotačić riječkog napada. Odlaskom Kuleta (Kustudić) spremno je prigrabio ulogu prvog topnika. Strijelac povijesnog "zlatnog" pogotka ponovo se vratio na scenu u Kupu pobjednika Kupova. Na uzvratnom susretu protiv belgijskog Beerschota opet je bio zlatni strijelac. Rijeka se tada vratila iz Belgije sa 0:0, no na Kantridi nije baš sve išlo glatko pa je u 90. minuti na semaforu i dalje stajalo 1:1:

"Utakmica se bližila kraju, činilo se da je sve izgubljeno, ali ja nisam ni mogao ni htio vjerovati da nećemo postići toliko željeni gol. Tad, u 90. minuti, Štrklja Hrstić dao mi je loptu. Primio sam je desnom nogom, osjetio da me je protivnički igrač gurnuo i odmah sam pucao lijevom svom snagom. Mislio sam da će pući lopta! Tomaszewsky je bio u raskoraku i - gol! Nisam znao gdje se nalazim, što se dogodilo, neopisiv osjećaj, velika radost za mene i sve na stadionu.

Sezona 1980/81 bila je njegova: izgarao je i trčao za dvojicu, uvijek u jednom pravcu i s istim ciljem - zabiti pogodak. Nitko ga te sezone nije mogao zaustaviti te je te sezone konkurirao čak za europsku Zlatnu kopačku (26 golova, od njega jedino bolji bio Mađar Nylasi). Na kraju sezone odlazi u Brest, tada stabilni francuski prvoligaš.


Radović kontra Juventusa u Torinu (kvaliteta slike je takva, kakva je.. nemam skener pri ruci )

izvor: Kantrida bijelih snova

napomena - ovo je sve malo skraćeno, bez previše detalja (hell, nisam ni cijelu knjižurinu još prošao )
Kad sam svojevremeno ovo prepisivao, nisam imao pojma što je s ovim čovjekom. U međuvremenu sam ga čak i upoznao.

Ljudina.

__________________
zvuk jednog života
B52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 09:26   #1566
Super
__________________
"Društveni mediji daju pravo govora legijama imbecila koji su dosad govorili samo u gostioni, nakon čaše vina, ne mogavši oštetiti zajednicu. U tijeku je invazija imbecila/glupana"
prof. Ivanković is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 20:39   #1567
Nu ga i ovdje
__________________
zvuk jednog života
B52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 13:26   #1568
Ima li netko tko skuplja zapisnike mladih repki od U14 do U20, no prije 2000 godine. Pokusavam kompletirati arhivu


Sent from my iPhone using Tapatalk
kigor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 21:02   #1569
[IMG][/IMG]
[IMG][/IMG]
[IMG][/IMG]
[IMG][/IMG]

Viim da se oko grbova vode neke rasprave. Obratiti pažnju na naziv kluba pri osnivanju 1911.
Ne znam čemu ovakve rasprave. dokazivanje ko je veći hrvat, ko je srbin, ko je ovo ili ono. povijest je više manje zapisana i ne može se pobjeći od nje.
pitanje za mezza. što pokušavaš dokazati?
da je hajduku bila zvijeda grb? bila je. sva to zna i ko je normalan ne biži od toga.
da je hajduk bio državni klub u jugi? pa i nije baš to tako. odbio je kako talijane prije tako i tita da ode u beograd. sad zbog hajdukove uloge u II sv. ratu imao je nekih simpatija po jugi. da je bio režimski ne bi bio bez titule prvaka od 1955 do 1971. za vrime kirigina je bilo i stvari koje i nisu baš najpoštenije, stvari kojih je u jugi u nogometu bilo kod nekih klubova više a kod nekih manje.
da je cila hajdukova povijest lažna i izmišljna i sve titule osvojene mitom i korupcijom? kao što rekoh ima stvari koje bi volio da se nisu desile kao što bi i svaki pošteni navijač rekao za svoj klub. klub starosti i veličine kao hajduk normalno da će imati i mrlja u svojoj povijesti. ima ih i svatko od nas.
dizanje tenzija do razine mržnje je debilno. zdržimo se na zajebanciji i podjebavanju a ako nekoga svrbe šake (i kome je to đir) i za to u navijačkom svijetu ima vrijeme i mjesto (a to nije internet).
meni je nogomet prvenstveno zajebancija i uživanje. nikad mi đir nije bija vriđanje radi vriđanja. ne pivan ubij ovog ili onog, ne vriđan druge gradove (to mi je totalna debilana). dobru zajebanciju na svoj račun ću pozdravit i nasmijati se i nastojati uzvratiti istom mjerom.
ne razumin sklop u glavi koji nekom hrvatskom gradu može reći da je šugav ili da se jebe. ali opet ima nas svakakvih i nogomet privlači širok raspon karaktera i pojava.
vaš put sa miškićem neće završiti dobro što se tiče rijeke kao kluba kao što ni mamićeva tiranija neće trajati vječno. vama je već kantridu uništio. gazde imaju psi a ne ljudi i klubovi. ja vama želim da krenete putem kojim će navijači imati klub. puno će bolje i zdravije biti u našem nogometu onda. ne govorim ovo kao da vam prodajem naš put jer ni mi nismo izmislili toplu vodu sa ovim projektom u nas.
__________________
A u puku zapadne cerkve, gde potiče štogod dobra i poštena, to prečesto dolazi samo odtuda, što on ne sluša i ne sledi popa. Da ovaj puk nebi bio poživinčen, on bi uz redke iznimke, u popu smatrao najpervoga svojega neprijatelja. U istinu, NAROD HERVATSKI IMA SVU SVOJU NESREĆU NAJVEĆMA POPOM PRIPISAT. - Dr. Ante Starčević - Otac Domovine
Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 21:48   #1570



LEGENDARNA Marija Matuzić, poznatija kao Maca Maradona, i u 57. godini dobra je kao nekada.

Prošlog vikenda zabila je oba gola u pobjedi Pregrade protiv Trnave 2:1 u 4. kolu ženskog HNL-a, što su joj bili prvi golovi u ovoj, 43. sezoni u karijeri.

Maca Maradona debitirala je 1974. kad je sa samo 13 godina počela igrati za prvu momčad tadašnjeg NK Loto. U 32 godine karijere u Dinamo Maksimiru osvojila je četiri naslova prvaka. Iz tog kluba otišla je 2010. godine

Nadimak Maradona dobila je na turniru u Italiji kad se Maradona tek probijao na svjetsku scenu.

"Imali smo istu frizuru, taj minival, ali bila sam skoro dobra kao i on. Presretna sam zbog tog nadimka", rekla je prije nekoliko godina Matuzić.


http://www.index.hr/sport/clanak/mac...a/1002347.aspx
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2019., 22:30   #1571
....

Poslano sa mog SLA-L22 koristeći Tapatalk
stwhiskey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2019., 14:48   #1572
Trofej Marjan 1977. - Hajduk - Dinamo

https://www.youtube.com/watch?v=A-C2O4Rkq6E
__________________
svi hrvatine a svaki skace ka klokan cim cuje cecu il' neki hit turbo folka
ultras-harlem is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2023., 14:20   #1573
Quote:
Milo-Dijete kaže: Pogledaj post
Nije uopće poanta tko je veći, jer smo mi veći, imali smo teži put i veću ideju iza kluba...
Kakvu ste to vi vecu ideju imali i tezi put?
stwhiskey is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2023., 17:20   #1574
Quote:
stwhiskey kaže: Pogledaj post
Kakvu ste to vi vecu ideju imali i tezi put?
Mi smo imali ideju hrvatstva dok ste vi nastali u praškoj pivnici od studenata iz "velog mista" koji su otkrili čari postojanja raznih stvari van provincije.

Teži put je da smo puno više silovaniji od politike nego vi.
__________________
Radujte se siromašni, jer je vaše kraljevstvo nebesko!
Milo-Dijete is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2023., 17:42   #1575
Quote:
Milo-Dijete kaže: Pogledaj post
Mi smo imali ideju hrvatstva dok ste vi nastali u praškoj pivnici od studenata iz "velog mista" koji su otkrili čari postojanja raznih stvari van provincije.



Teži put je da smo puno više silovaniji od politike nego vi.
Di je nasta gradanski, na livadi?? Mi nismo nastali u pivnici nego je tada pa dogovor. To je bilo 1908. ako se ne varam i po povratku je nesluzbeno osnovan HŠK Hajduk ali tri godine se lomilo tadasnju vlast da se dobije dozvola jer se nije tilo odustat od hrvatskog predznaka i simbola. 1911. je osnovan pod predznakom HNK. Nauci malo povijest prije nego ulazis u rasprave.


stwhiskey is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2023., 23:49   #1576
Quote:
stwhiskey kaže: Pogledaj post
Di je nasta gradanski, na livadi?? Mi nismo nastali u pivnici nego je tada pa dogovor. To je bilo 1908. ako se ne varam i po povratku je nesluzbeno osnovan HŠK Hajduk ali tri godine se lomilo tadasnju vlast da se dobije dozvola jer se nije tilo odustat od hrvatskog predznaka i simbola. 1911. je osnovan pod predznakom HNK. Nauci malo povijest prije nego ulazis u rasprave.

Hvala za upis! Iz koje je to knjige i di bih to mogao nabaviti?
__________________
If you're losing your soul and you know it, then you've still got a soul left to lose.
zvonimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2023., 00:10   #1577
Hajduk u sto i jednoj prici, Mario Garber autor. Neman pojma di nabavit, najbolje proguglat prodaje li ko na netu ili po knjizarama...

Jos malo rane povijesti kluba. Faksimil statistike igraca iz 1914. godine i dopis Lucijanu Stelli o odobrenju osnivanja Hrvatskog Nogometnog Kluba Hajduk. Oba dvoje iz monografije kluba izdane 1981.
stwhiskey is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2023., 02:39   #1578
https://www.croma-co.hr/knjiga/hajdu...-jednoj-prici/
Nasao sam je, pokusao naruciti ali sad cekam da mi iskalkuliraju cijenu jer nisam u Hrvatskoj. Ako mi ne pokusaju za dostavu uzeti vise od 30 eura (knjiga je 29), kupiti cu je.
Inace sam Dinamovac, ali obozavam knjige o povijesti naseg nogometa, a ovo mi se cini bas dobro... hvala jos jednom!
__________________
If you're losing your soul and you know it, then you've still got a soul left to lose.
zvonimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2023., 11:39   #1579
Quote:
zvonimir kaže: Pogledaj post
https://www.croma-co.hr/knjiga/hajdu...-jednoj-prici/

Nasao sam je, pokusao naruciti ali sad cekam da mi iskalkuliraju cijenu jer nisam u Hrvatskoj. Ako mi ne pokusaju za dostavu uzeti vise od 30 eura (knjiga je 29), kupiti cu je.

Inace sam Dinamovac, ali obozavam knjige o povijesti naseg nogometa, a ovo mi se cini bas dobro... hvala jos jednom!
stwhiskey is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2023., 13:25   #1580
Quote:
stwhiskey kaže: Pogledaj post
Di je nasta gradanski, na livadi?? Mi nismo nastali u pivnici nego je tada pa dogovor. To je bilo 1908. ako se ne varam i po povratku je nesluzbeno osnovan HŠK Hajduk ali tri godine se lomilo tadasnju vlast da se dobije dozvola jer se nije tilo odustat od hrvatskog predznaka i simbola. 1911. je osnovan pod predznakom HNK. Nauci malo povijest prije nego ulazis u rasprave.
I dalje nisi opovrgnuo ovo što sam napisao.

Uglavnom šalu na stranu.

Zanima me (i stvarno nije provokacija), ako se toliko lomilo za taj predznak "HNK" zašto je u Jugoslaviji ta zvijezda na grbu bila toliko prihvaćena, tj. zašto se nije gurala šahovnica barem ispod te zvijezde?

Uopće ne ulazim u "hrvatstvo" hajdukovog navijača, nego kako to da klub kao takav nije sve do 1990 (?) nije kod promjena grbova (ako se ne varam 3 puta) nije probao sa tom šahovnicom po uzoru na prvi grb?

Nešto tipa kao što je dinamo praktički "uzeo" grb građanskog.




edit. Ako je već pisano o tome ovdje naći ću sam da se ne pokreće opet.
__________________
Radujte se siromašni, jer je vaše kraljevstvo nebesko!
Milo-Dijete is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:29.