Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2011., 01:11   #1
Ljubav ili prijateljstvo - što je od tog dvoje važnije?

Zanima me vaše mišljenje o situaciji u kojoj sam se našla. Zamislite da ste na mom mjestu. Kako bi vi postupile? I općenito, trebamo li na prvo mjesto staviti dečka ili best frendicu (u nekim situacijama)...

Dakle: dogodilo mi se da na dan kad mi best frendica slavi rođendan, brat blizanac od mog dečka se ženio. I kak smo moj dečko i ja u ozbiljnoj vezi, ja sam odlučila ići na svadbu od njegovog brata. Ipak je to brat od mog dečka i mom dečku je bilo važno da idem na tu svadbu. Osim toga, bilo bi mi neugodno i pred njegovim roditeljima da nisam došla. A moja frendica se nadurila jer nisam išla na njezinu proslavu rođendana. Rekla mi je da sam loša frendica zato kaj sam izabrala svadbu od dečkovog brata, umjesto njen rođendan, a dobre smo si od 14. godine, dakle već deset godina... Rekla mi je da njoj ne trebaju frendice kojima do nje nije stalo i tome slično.

Ok - naravno da ti treba bit važna najbolja frendica, al dečko je ipak netko s kim si u vezi, nadaš se da ćete jednom osnovat zajedno obitelj. Nije tu riječ o vezi u početku, mi smo zajedno već dvije godine. A on je jako vezan uz brata i normalno da sam morala ići na tu svadbu. A mislim da bi se i njegov brat naljutio da nisam došla i njegovi roditelji, jer bih time pokazala da ne poštujem obitelj od svog dečka.

Kaj bi vi napravile na mom mjestu? Ja sam zvala drugi dan frendicu da idemo na kavu, al ona se sad duri, kaže mi da nije potrebno da s njom idem van iz sažaljenja, da sam ju jako iznevjerila.... Ne znam, ja bih se htjela s njom pomirit, al ona očito ne kuži da cura mora u nekim situacijama biti uz dečka, pogotovo ak si u ozbiljnoj vezi.... Zar ne?
Querida Enemiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 01:43   #2
Kada sam vidjela naslov ponadala sam se da će ovdje biti riječi o tome kako ste ti i najbolji prijatelj shvatili da se volite ali vas je strah pokušati nešto jer postoji mogućnost da to nešto ne uspije. Onda bi to moglo dovesti do toga da vam prijateljstvo propadne. Kad ono nije to to.


Ne znam koliko ti prijateljica ima godina?! Ponaša se kao malo dijete.
Mogle ste taj dan kada joj je bio rođendan(a i ta svadba) ranije otići na kavu i ti si mogla nakon kave otići spremiti se i na svadbu?!
Ne znam zašto bi ti bilo neugodno da nisi mogla na svadbu? Postoji mnogo opravdanih razloga koji bi mogli biti uzrok tvoga nedolaska i uopće ne bi bilo lijepo da ti netko to zamjeri.
__________________
I´m disturbed, I´m depressed, I´m inadequate, I´ve got it all!
You'd be surprised what people will say to an interested stranger.
djevojka69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 01:48   #3
jesi se bar ponudila da se nađeš taj dan s njom? rekla bi da je u tome problem.

jer nisi uložila ni najmanji napor da ona bude zadovoljna.nego si u startu rekla da ne možeš taj dan jer ideš na svadbu. nju poznaješ 10 godina, njega 2. tko ti je dulje bio podrška? i tko će ti biti podrška ako te dečec napuca?
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 01:51   #4
Poše Splenda, pa ja se nadam da je ponudila da se nađu na kavi ranije.
Ako nije ponudila to uopće nije bilo lijepo od nje.

Nemoj o prekidu pisati. Oni planiraju zajednički život.
__________________
I´m disturbed, I´m depressed, I´m inadequate, I´ve got it all!
You'd be surprised what people will say to an interested stranger.
djevojka69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 01:57   #5
Quote:
djevojka69 kaže: Pogledaj post
Poše Splenda, pa ja se nadam da je ponudila da se nađu na kavi ranije.
Ako nije ponudila to uopće nije bilo lijepo od nje.

Nemoj o prekidu pisati. Oni planiraju zajednički život.
: posipa se pepelom :

nada je kurva. nudila joj se dan iza.
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 02:01   #6
Quote:
djevojka69 kaže: Pogledaj post
Kada sam vidjela naslov ponadala sam se da će ovdje biti riječi o tome kako ste ti i najbolji prijatelj shvatili da se volite ali vas je strah pokušati nešto jer postoji mogućnost da to nešto ne uspije. Onda bi to moglo dovesti do toga da vam prijateljstvo propadne. Kad ono nije to to.


Ja bih otišla frendici na rođendan jer moj dečko zna da ne podnosim svadbe. Al' jbg, mi razgovaramo.

A razgovaram i s frendicom, pa se ni ona ne bi naljutila da odlučim otići na svadbu.

__________________
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
Bios is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 02:06   #7
A krasno. Dobre su deset godina, najbolje prijateljice štoviše, i ona odmah govori kako joj nije stalo i ne treba joj u životu.

Prijateljica ti drami. Ona ima rođendan svake godine, a dečkov brat se ženi samo jednom. Ok, može se ženiti i više puta, ali sumnjam da će to činiti svake godine. Mogle ste dan ranije i/ili dan kasnije imati svoje druženje. Znam curu koja je odgodila proslavu rođendana da joj može doći i prijateljica koja je tu subotu trebala ići na nešto, možda isto vjenčanje, nemam pojma. To je prijateljstvo, a ne "ne trebaš mi, ne voliš me, nisi mi došla na rođendan, odi svome dečku " spike.

Znam da ti je teško i da si tužna i razočarana. I nema smisla da vam se zbog ovakve bedastoće ugasi prijateljstvo. I možda bi baš zato trebala reći prijateljici da postoje trenuci u životu kad frendovi nisu centar svemira i jedini bitni, čak nisu ni na prvom mjestu. To ne znači da ih manje volimo i trebamo, ne znači da se prijateljstvo gasi, već da, pazi sad, imamo i druge ljude koje volimo i želimo u životu, kojima također dajemo dio sebe i koji nas vole.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 08:13   #8
Meni ovo izgleda kao da imaš i ti i frendica 15 godina, ja sam isto još klinka od 19, al naravno da su se i meni događale slične situacije i uvijek se nađe neki kompromis, ti si trebala s prijateljicom prije o tome razgovarat, uostalom znala si za tu svadbu sigurni bar pola godine prije, a frendica je ko neko malo dijete, sad joj moraš napravit ogromno iznenađenje da se više ne ljuti...
__________________
Daj reci... Je li nakon svega stvarno grijeh zastati kad čuješ sličan smijeh?
kyk@15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 10:15   #9
Prijateljstvo mi je uvijek bilo važnije, pa bi me naposlijetku svaka ''prijateljica'' iznevjerila.
Sad sam našla savršeni balans između te dvije strane. Za dečka mogu reći da mi je ujedno i najbolji prijatelj, a opet imam par kolegica s kojima imam super odnos, ali opet ne baš toliko najnaj da bi morala birati...
Lady in Red :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 10:46   #10
Ma prijateljica jednostavno sere kvake

Pa svi prilagođavaju rođendanske proslave danu kad svi mogu doći, barem oko mene, kao da se rođendan baš mora slaviti na rođendan. Da ti frendica nije razmaženo derle i da te zaista smatra pravom prijateljicom koju želi na svom rođendanu, onda bi prilagodila proslavu činjenici da se tvom dečku ženi brat, pride blizanac. Ja bih otišla na vjenčanje također, ma koliko ih ne voljela, a ne volim ih

Ne ulazim u to jel koja od vas dvije nudila kakvo drugo druženje na taj dan ili odgađanje proslave, ali svejedno nije u redu od nje što se sad duri. Kladim se, zapravo, da je ona prva koja bi tebi napravila isto to Tako to obično ide.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 12:43   #11
da je njoj toliko stalo da ti budes tu, pomerila bi proslavu rodjendana.
lilly53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 14:34   #12
Frendica je seračica kvaka, slažem se.

Ništa pametnije za dodati nemam.
žalfija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 14:52   #13
joj boze, frendica ti je malo djetinjasta... tvoj vjerojatno buduci sogor ce se zenit vjerojatno jednom u zivotu dok ce ona imat jos xx rodjendana... naravno da je i rodjendan vazan ali trebala bi imat malo razumijevanja...

nedavno mi se dogodila jedna slicna stvar, tj situacija u kojoj je moja najbolja prijateljica imala razumijevanja... sestra i ja smo kupile karte za koncert crvene jabuke i beslica koji je bio na isti dan kad i frendici rodjendan (subota)... a ona cak ima jako vezanu obitelj tako da uvijek najblizi (ujaci, ujine, strine i sl) svi dolaze na proslave... ona je zbog nas dvoje prebacila svoje rodjendan kompletno za cijelu obitelj za dan ranije... i nitko se nije ljutio a rodjendan se proslavio kako dolici
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 16:17   #14
masovno trivijalizirate rođendan. ne vole svi rođendane, možda je cura u kurcu na svoj rođendan, i trebala joj je podrška prijateljice.

što bi recimo bilo da je bio sprovod od prijateljičinog nekog, na isti dan kad i svadba od dečkovog buraza? opet bi bila izabrana svadba. jebem ti takve prijatelje
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 16:24   #15
Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post
što bi recimo bilo da je bio sprovod od prijateljičinog nekog, na isti dan kad i svadba od dečkovog buraza? opet bi bila izabrana svadba. jebem ti takve prijatelje
Tko je to rekao?
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 16:30   #16
+ 1 "sere kvake"

Case closed
__________________
They say we all lose 21 grams at the exact moment of our death, everyone. 21 grams, the weight of a stack of 5 nickels, the weight of a chocolate bar, the weight of a hummingbird...
MelodyNine is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 17:57   #17
+1 za kvake

Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post
što bi recimo bilo da je bio sprovod od prijateljičinog nekog, na isti dan kad i svadba od dečkovog buraza? opet bi bila izabrana svadba. jebem ti takve prijatelje
Kojim si ti logičkim slijedom došla do ovakvog zaključka?
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 18:10   #18
Quote:
Querida Enemiga kaže: Pogledaj post


Ok - naravno da ti treba bit važna najbolja frendica, al dečko je ipak netko s kim si u vezi, nadaš se da ćete jednom osnovat zajedno obitelj. Nije tu riječ o vezi u početku, mi smo zajedno već dvije godine. A on je jako vezan uz brata i normalno da sam morala ići na tu svadbu. A mislim da bi se i njegov brat naljutio da nisam došla i njegovi roditelji, jer bih time pokazala da ne poštujem obitelj od svog dečka.



Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Tko je to rekao?
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
+1 za kvake


Kojim si ti logičkim slijedom došla do ovakvog zaključka?
moja pretpostavka. preočito je iz napisanog da joj se sve vrti oko dečka. to je onaj tip žene koji kad nađe nekoga odmah taj jebek dolazi na prvo mjesto, bez obzira na prijatelje koji su bili uz nju prije. nebitno što su u vezi 2 godine, i da su 2 mjeseca opet bi isto napravila.
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 18:15   #19
Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post
moja pretpostavka. preočito je iz napisanog da joj se sve vrti oko dečka. to je onaj tip žene koji kad nađe nekoga odmah taj jebek dolazi na prvo mjesto, bez obzira na prijatelje koji su bili uz nju prije. nebitno što su u vezi 2 godine, i da su 2 mjeseca opet bi isto napravila.
Kako si došla do ovog?
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 18:18   #20
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Kako si došla do ovog?
čitajući.

a i nebi frendica pukla samo zbog toga, očito je da joj se nakupilo više toga, da se osjeća da je zadnja rupa na svirali od kad je ova našla dečka. rođendan joj je bio samo još jedan dokaz.
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:32.