Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2006., 17:47   #21
bezrazložne modrice

u zadnje vrijeme, dragom se znaju pojaviti razni krvni podljevi po tijelu kao da se negdje fest lupio. ako izuzmemo da ga po noći opsjeda sotona , postoji li još neko, po mogućnosti medicinsko, objašnjenje?
 
Odgovori s citatom
Old 16.08.2006., 00:11   #22
Kod moga sina...dobro imao je 3 godine, iz čistoga mira počele su izbijati nešto nalik šljivama ( ono kad se opališ). Jedino što su mu pronašli je malo niža razina željeza, nakon godinu dana su nestale.
Ali svakako neka posjeti liječnika.
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 20:14   #23
da ga to ti ne izmlatiš noću?
freya.k is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 20:30   #24
ja sam konstantno u sljivama vec godinama
vec sam se navikla...
gdjegod da zapnem (ni ne osjetim) - drugi dan sljiva, ruke i noge pune sljiva - na najcudnijim mjestima
ne smeta me, ne boli, redovito idem na sistematske preglede, da mi nes ne valja valjda bi vec nasli
nezgodno je jedino po ljetu - suknja/haljina, pickaste natikace/sandale a potkoljenice isljivane k'o kod nogometasa
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 21:02   #25
Quote:
freya.k kaže:
da ga to ti ne izmlatiš noću?

ne. uzeli smo i to u obzir, ali pojavljuju se i kad smo razdvojeni.
 
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 21:03   #26
Quote:
zlocestoca kaže:
ja sam konstantno u sljivama vec godinama
vec sam se navikla...
gdjegod da zapnem (ni ne osjetim) - drugi dan sljiva, ruke i noge pune sljiva - na najcudnijim mjestima
ne smeta me, ne boli, redovito idem na sistematske preglede, da mi nes ne valja valjda bi vec nasli
nezgodno je jedino po ljetu - suknja/haljina, pickaste natikace/sandale a potkoljenice isljivane k'o kod nogometasa
gadno. jesi to spominjala na sistematskom?
 
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 21:05   #27
Quote:
creative kaže:
gadno. jesi to spominjala na sistematskom?
nisam, svi nalazi (krv i ostalo) su ok
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 21:06   #28
mozda zvuci jako gadno, ali nisu to bas tako velike sljivetine - promjer im je od 1 do cca 3 cm
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 21:21   #29
Quote:
zlocestoca kaže:
mozda zvuci jako gadno, ali nisu to bas tako velike sljivetine - promjer im je od 1 do cca 3 cm
njemu znaju biti i veće. mislit će ljudi da ga tučem.
 
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 14:36   #30
Trebao bi svakako učiniti barem krvnu sliku i broj trombocita, a možda i šire pretrage-ovisno o mišljenju hematologa. Može biti od bezazlenih do vrlo ozbiljnih stvari.
__________________
Optimist says this is the best of worlds. Pessimist believes him.
Khan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 05:28   #31
Svakako napravi pretrage krvi
invisible f is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 07:09   #32
zadnji mjesec i meni se to događa

bude neka zelenkasta šljiva ..ne boli... i onda za dan dva postane crvena, ljubičasta i jako uočljiva.. i nestaje polako polako.... evo taman jedna nestala a druga se pojavila...

oh well, valjda nije neš ozbiljno
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 20:34   #33
Idite na KK, kao što su vam već i dr. na temi rekli. Možda nije ništa, a može biti svašta.
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 13:36   #34
Modrice-za lavicu 02-hitno !!!

Lavica 02, pročitala sam tvoj post vezano za modrice kod tvog 3-godišnjaka.
Trenutno me ta pojava ubija kod mog 4-godišnjaka uglavnom na potkoljenicama i podlakticama. U totalnoj sam panici i bili smo kod doktora, radili koagulogram tj.zgrušavanje krvi i to je o.k., a to traje cca 2,5 mjeseca.
Kakve ste vi pregrage radili kad vam se to dešavalo? Jeste li dobivali kakve vitamine ili što? Pomozi savjetom, please ?
 
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 13:49   #35
Quote:
tileo kaže:
Lavica 02, pročitala sam tvoj post vezano za modrice kod tvog 3-godišnjaka.
Trenutno me ta pojava ubija kod mog 4-godišnjaka uglavnom na potkoljenicama i podlakticama. U totalnoj sam panici i bili smo kod doktora, radili koagulogram tj.zgrušavanje krvi i to je o.k., a to traje cca 2,5 mjeseca.
Kakve ste vi pregrage radili kad vam se to dešavalo? Jeste li dobivali kakve vitamine ili što? Pomozi savjetom, please ?
O Bože mili,čemu takva uzbuna? Pa normalno je da se djeca udare u tom razdoblju života i zarade modrice. Ja sam do svoje 11 bila sva u modricama, jer sam stalno đipsala i padala, što s bicikla što na stepenicama.Nemoj držati dijete pod staklenim zvonom, tako ćeš mu samo učiniti više štete nego koristi. Ono upoznaje svijet i kroz padanje na nos i uči se.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 14:10   #36
ja ne kuzim o cem se radi u ovom topiku, je li to neki nastavak na neki stari topik, ili je privatno pitanje lavici-02.

ivanicapeca, ceste i dugotrajne modrice mogu biti simptom mnogih, vrlo teskih bolesti. to ne znaci da je svaka modrica oboljenje i potpisivanje smrtne presude, ali isto tako ne treba ni ovako pausalno prosudjivati "pa sta onda", posebno sa ovako sturim informacijama kakve nam je dala otvaracica
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 17:03   #37
da, modrice mogu biti bezazlene ali i znak teže bolesti pogovoto ako se radi o neočekivano velikim modricama s obzirom na intenzitet ozljede. moguće bolesti ne moraju biti koagulopatije, mogu biti genetičke boesti vezivnog tkiva, tipa ehlers-danlosov sy ili marafan, a može biti i znak neke infekcije
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 09:41   #38
kod sy. marfan nećete naći modrice
strangelove is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 18:06   #39
joj da marfan je defekt fibrilina, a on je dio elastičnog tkiva koji se nalazi samo u velikim arterijama, tj aorti. sorry for misleading
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 14:34   #40
Modrice po listovima, gležnjevima

Dakle...prije dva dana primjetila sam po listovima neke čudne flekice(jako su uočljive)...izgledaju kao modrice...kao da sam natučena....što bi to moglo biti?...baš je ružno.....i pojavilo se praktički preko noći...
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:14.