Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2011., 20:12   #6541
potencijalna je razlika što na NTFS stanu veći zapisi od 4GB tj prijemik ih MOŽDA ne mora rezati kao kdo FAT32...kažem "možda" jer ne mora biti tako, možda reže i u slučaju NTFS diska, ne poznajem taj focus ali zar nije najjedonstavnije probati taj NTFS disk?
MytByte is offline  
Old 23.01.2011., 20:53   #6542
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
potencijalna je razlika što na NTFS stanu veći zapisi od 4GB tj prijemik ih MOŽDA ne mora rezati kao kdo FAT32...kažem "možda" jer ne mora biti tako, možda reže i u slučaju NTFS diska, ne poznajem taj focus ali zar nije najjedonstavnije probati taj NTFS disk?
-upravo se mislim ispravit
-nije focus nego STRONG,sory..-
-stari mi je u fat-u i snimljeni materijal ,a stavio sam nekad i po 6h da snima,mi nije rezao bar dok gledam na tom strongu na kojem sam i snimao a na kompu te ženine sapunice ni ne mečem
e sad novi je na oko isti ko i stari hard ali je u ntfs-u i evo ga snima več 1h malo sam prekinul pogledam i ne vidim razliku
-mislio sam možda je nekaj od toga bolje pa da stavim sve u to,mislim možda zbog brzine ili nečega
uglavnom nisu mi jasne ni ove veličine zapisa ,sad vidim da kažeš da u fatu zapis stane do 4gb a 6h snimanja je u fatu oko 12gb a kod gledanja mi nije niš rezal
-izgleda da nema veze u čemu je hard jer s reprodukcijom diktira izgleda Strong jedino sam primjetil da ako oču snimku gledat na kompu onda ju u fatu zreže na više particija a u Ntfs -u valjda onda nebi
-ako je do toga onda mi to nije bitno jer nebum niš gledal s tih hardova na kompu za njega imam drugi hard
hmm jel to ja razmišljam u dobrom smjeru ili ne hehe
alanko is offline  
Old 23.01.2011., 21:04   #6543
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
A u kojem formatu je taj tvoj film, avi ili mpeg.

Kad stisnes na daljinskom gumb subtitle, nista se ne desava.
-sory što upadam u temu ali hti bi te pitat dali znaš jer se u Stronga 5203 može uštekat hard i u NTFS-u ili mora bit u Fat-u a vidim da si negdje tamo prije napisao da šteta što mora vanjski hard biti u FAT-u ...molio bi da mi odgovoriš zašto mora ili je možda svejedno u kojem je ako nije iteresira me u koji da stavim hard
-naime dosadašnji hard mi je bio u FAt i sve radi super a novi hard je isti ko stari (redizaj Verbatin 320gb samo noviji model od mojeg)ali je u NTFS-u
-dal če to smetat i dal da ga formatiram u fat ili netreba,hvala
alanko is offline  
Old 23.01.2011., 21:09   #6544
-spašavajte ljudi moram sve narihtat jer ak bu nekaj zaštekalo u pol sapunice žena bu me ubila..:-)
alanko is offline  
Old 23.01.2011., 21:13   #6545
ne vidiš da je snimak izrezan jer je on tebi prikaže kao cijelu, ali ona u stvarnosti jest izrezana...spoji disk na komp pa provjeri...također snimi nešto od 3 sata na NTFS pa vidi na kompu je li razrezao...
MytByte is offline  
Old 23.01.2011., 21:29   #6546
ne vidiš da je snimak izrezan jer ga on tebi prikaže kao cijeloga, ali on u stvarnosti jest razrezan...spoji disk na komp pa provjeri...također snimi nešto od 3 sata na NTFS pa vidi na kompu je li razrezao...
MytByte is offline  
Old 23.01.2011., 21:44   #6547
Quote:
alanko kaže: Pogledaj post
-sory što upadam u temu ali hti bi te pitat dali znaš jer se u Stronga 5203 može uštekat hard i u NTFS-u ili mora bit u Fat-u a vidim da si negdje tamo prije napisao da šteta što mora vanjski hard biti u FAT-u ...molio bi da mi odgovoriš zašto mora ili je možda svejedno u kojem je ako nije iteresira me u koji da stavim hard
-naime dosadašnji hard mi je bio u FAt i sve radi super a novi hard je isti ko stari (redizaj Verbatin 320gb samo noviji model od mojeg)ali je u NTFS-u
-dal če to smetat i dal da ga formatiram u fat ili netreba,hvala
a što te sprječava da ga probaš spojiti? ne vjerujem da postoji razlika, ali na strongu 5222 je sasvim svejedno da li je hard u fat32 ili ntfs. dapače, ntfs je još bolje jer ne cjepa fajlove na male djelove.
što se foramata tiče, u svakom slučaju nije pogreška, nego bi bilo preporučljivo (ali ne nužno) formatirati ga preko prijemnika. a u koji format-ovisi o korisniku.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Old 24.01.2011., 11:45   #6548
-hvala ljudi na savjetima...
-evo snima od jučer i na telki niš ne reže sve ok
-izgleda da je za dvbt svejedno u kojem je formatu hard ali ako spojim na komp i hoču gledat snimljeni materijal onda ga fat izreže na više particija a NTFS ne
-meni je bitno da kad gledam na telki niš nije izrezano a to znači da je svejedno u kojem je formatu
-u svakom slučaju hvala
-usput samo da pohvalim Strong 5203
-sa vanjskim hardom 320GB snima s telke do beskonačnosti, slika super ,stalno je upaljen uopče ih ne gasim ,ugasim samo tv i ne griju se ,snimljeni materijal možeš gledat i na kompu,više vrsta snimanja i sve to za 120kn..jedina mana mu je što je samo mpg2 ali za tu lovu ..nemogu gledat janeze al nisam baš ni lud za polkom i njihovom nogometnom repkom tak da nisam niš propustil jedino kad kod nas uvedu za par godina mpg4 onda ču morati mjenjat ali ako če radit do tada ovako bez greške onda su se isplatili uzet za tu lovu a mislim da naši nebudu baš tak brzo skupili lovu za opremu koja je potrebna da sve pređe na mpg4..a kad oni skupe za opremu valjda bum i ja imal opet 120kn za nove strongiče..hehe pozz
alanko is offline  
Old 24.01.2011., 12:16   #6549
nije ti pametno što ne gasiš disk...mehanika i motor u njemu imaju vijek trajanja...ako se bezveze vrti ranije će ti riknuti....naravno, možeš provjeriti da li se disk sam odspina nakon nekog vremena...
MytByte is offline  
Old 24.01.2011., 14:11   #6550
Bok svima,

Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
nije ti pametno što ne gasiš disk...mehanika i motor u njemu imaju vijek trajanja...ako se bezveze vrti ranije će ti riknuti....naravno, možeš provjeriti da li se disk sam odspina nakon nekog vremena...
Mala digresija ovdje...

Naime diskovi najvise "pate" od ukljucivanja i iskljucivanja - vjerovali ili ne ako je disk propisno hladjen njemu je puno puno bolje da stalno radi a ne da se vrlo cesto iskljucuje / ukljucuje po potrebi!
HasoMujo is offline  
Old 24.01.2011., 20:34   #6551
Quote:
lavic kaže: Pogledaj post
Nytrobox 4001 T. Dal moze prikazat slovence? Napravio sam upgrade software-a, zadnja verzija koju sam naso, 5165. Jos uvijek samo ton.
ja imam Nytrobox 4001 t usb, da li su ovo zadnje verzije softa:
http://www.4shared.com/dir/32496219/...b/sharing.html

....sory ako je off topic, al stvarno ne znam gdje dalje pitat....
molim pomoć.... dal je netko stavljao na svoj i dal šljaka i koje su prednosti i nedostaci....

vjerujem da je bilo več pisano o tome al nemam vremena a i malo mi još mb ostalo (mobilni net), da bi traaaaaaažio sad.... dobrim ljudima nikad nije teško ponovno nekome pomoć....

unaprijed hvala....
__________________
....nije sretan 'ko puno ima, sretan je onaj 'ko malo treba, ne da se sreća zlatom kupiti....
jony b. is online now  
Old 24.01.2011., 21:05   #6552
Quote:
HasoMujo kaže: Pogledaj post
Bok svima,



Mala digresija ovdje...

Naime diskovi najvise "pate" od ukljucivanja i iskljucivanja - vjerovali ili ne ako je disk propisno hladjen njemu je puno puno bolje da stalno radi a ne da se vrlo cesto iskljucuje / ukljucuje po potrebi!
A čuj, tako je sa mnogim stvarima...ali opet, ako disk radi i kad treba i kad ne treba, troši struju...ako prepostavimo da se pojačano habanje od on/off ciklusa na kraju izjednači sa razinom habanja zbog stalnog rada, gašenjem diska uštedio je struju...
MytByte is offline  
Old 24.01.2011., 22:57   #6553
Skinuo softver i kopirao na USB stik. USB stick uključio na zadnji USB na resiveru. Pokrenuo nadogradnju i jedno vrijeme na ekranu je pisalo Loading .... i onda se prijemnik restartao. Kad sam provjeravao instalirani softver i dalje je stajalo da je AW 1.0.1, a ne 1.0.6. Ne znam u čemu je problem.
xpvista is offline  
Old 24.01.2011., 23:53   #6554
Quote:
xpvista kaže: Pogledaj post
Skinuo softver i kopirao na USB stik. USB stick uključio na zadnji USB na resiveru. Pokrenuo nadogradnju i jedno vrijeme na ekranu je pisalo Loading .... i onda se prijemnik restartao. Kad sam provjeravao instalirani softver i dalje je stajalo da je AW 1.0.1, a ne 1.0.6. Ne znam u čemu je problem.
gledaj malo niže sw 1.0.6 možda?
el.mahuna is offline  
Old 25.01.2011., 00:11   #6555
Gledao sam i bio je 1.0.1. Problem je bio što mi je USB stick bio u NTFS formatu, a kasnije sam pročitao da treba biti u FAT32 formatu. Kad sam formatirao USB stick u FAT32 format i zip datoteku raspakirao na USB stick, sve je kasnije ispalo u redu.

Sorry, moja greška.
xpvista is offline  
Old 25.01.2011., 07:05   #6556
Nadogradio na verziju 1.0.6 i sve radi ok kod multimedije (osim kod već gore spomenute tipke za ton koja samo pojačava glasnoću), osim prokletih titlova koji su još pomaknuti u lijevo (samo kod multimedije). U video izlazu se pojavio i RGB (čini mi se da je prije bio samo CVBS). Zanimljivo da mi sad kod signala pokazuje oko 30% dok je prije bilo preko 70% jačine i slika pomalo zastajkuje i trza pogotovo u MUXU B. Također, dolazi i do blinkanja sive (najizraženije) boje što prije nije bio slučaj. Valjda je do signala.
eSeMeS is offline  
Old 25.01.2011., 11:49   #6557
Ja sam sa SW 1.0.1, koji je došao u prijemniku, imao signal 85%, pa bi nakon malo vremena bez obzira na vremenske uvjete pao na 62% i onda bi se slika lomila. Nakon što sam instalirao SW 1.0.6, s 38% na Mux A i 41% na Mux B, slika je O.K.

Nabavio sam ga prije par dana i sad je lijepo vrijeme. Kad bude lošije vrijeme, mislim da će biti problema.
xpvista is offline  
Old 25.01.2011., 20:49   #6558
Pozdrav,
Zivim na Zametu u Rijeci, optička vidljivost prema Učki i na cijeli Kvarner. Od sredine prosinca 2010 imam problema sa prijemom programa na MUX-A k28. Gubi mi se signal na MUX-A. Do tada mi je sve radilo kako spada. Cak sam povremeno hvatao DVB-T talijana. Vidim navecer analogne talijanske programe.

Koristim TV Samsung C650, te LogPeriodical sobna antena.
Izvrsno lovim signal na
MUX A (HRT1, HRT2, RTL, NOVA TV) 100% signala,
MUX B (Doma, RTL2, HRT3, HRT4) 100% signala,
MUX C (HRT HD, NOVA HD) 91% signala,
MUX D (TV NOVA, TV ISTRA, RITV, KANAL RI) 76% signala
Kanali su isprogramirani po programskim mjestima po tim redosliijedu.

Imam problem kada prebacujem po programskim mjestima i kada prelazim sa npr RTL2 (MuxB) na NOVA TV (MuxA) pise mi na televiziji NO SIGNAL, te nakon 10 do 20 sekundi mi se pokaze signal sa 100% kvalitete signala. I kada se pokaze slika, sve radi kako spada, bez trzanja i kockanja. Nakon toga uredno mijenjate po programima i sve radi kako treba. Sve dok ponovno ne predjete na MUX B, C i D i pokusate se vratiti na MUX A. Kad to napravite, opet imate rupu u signalu od 10 do 20 sekundi i onda se slika pojavi.
Interesantno je da to nije svaki dan.

Probao sam resetirati sve postavke, cak sam probao nadogradjivati firmware na televiziji, nije se nista promijenilo. Probao sam ponovno memorirati programe. Pa jednom skeniras pa ne nadje k28 MUX-A, pa opet skeniras pa nadje, pa probas opet skenirati, pa nista. Trazis rucno k28, nadje programe i memorira ih.

Dolazim do zakljucka da mora biti neki problem sa odasiljacem na UCKI na k28.
Bitno je naglasiti da kada dobijem signal, stvar uredno radi bez prekida. Uredno prebacujem izmedju programa HRT1, HRT2, RTL i NOVA TV i sve radi ispravno bez ikakve greske. Okrenem npr na RTL 2 ili na DOMA ili na HRT HD. Nakon toga se pokusam vratiti na neki od programa iz MUX-A, onda imam famozni gubitak signala od 10 do 20 sekundi.

Jel tko zna o cemu je rijec?
Iskljucujem neispravnost televizije i los signal antene.
Hvala unaprijed na odgovorima
Alien_ri is offline  
Old 25.01.2011., 21:07   #6559
Kod mene je signal odmah nakon restartiranja skliznuo s više od 70% na 30-ak i nešto. Sobna antena i položaj ostali isti, a slika je vidljivo lošija osobito u Muxu B i D. U Muxu A još donekle i šljaka s obzirom na jačinu signala. Ostalo je ok.
eSeMeS is offline  
Old 25.01.2011., 23:18   #6560
vjerojatno propagacije telijanskog signala upadaju čak do tvoje mikrolokacije, kad kažeš da ionako povremeno uloviš njihov dvb-t i analogiju, ono isto što i Istrane muči već više od mjesec dana...
jesi probao s tom sobnom antenom malo hodat po sobi i mijenjat joj poziciju pa da vidiš kako će se onda stvar ponašat? jel imaš kakvu vanjsku antenu pa da probaš i s njom? nije 100%, al možda bi riješilo problem.
ako se pak ipak radi o tim talijanskim propagacijama, bojim se da ti do daljnjega nema pomoći.
DeeJay Dee is online now  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:18.