Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2009., 12:40   #81
uređenje balkona...

imam jako veliki balkon (za ZG prilike),nekih 12ak kvadrata, pravokutna oblika, 2*6, trebaju mi ideje za uređenje, budući ću na proljeće bit na porodiljnom
kupili smo drveni sklopivi stol+4 stolice i to je to...
balkon je zatvoren sa svih strana (tj nema ogradu od šipki i inog nego baš poluzid) i zatvoren je od gore i sa strane....

molim slikice, ideje, svašta...
__________________
u kupusu.
kupusichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 12:49   #82
nasadi si bilja...
oleanderi, bambusi, lavanda, ruzmarin... kaj volis i kaj bi ti uspjelo
2lava is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 19:29   #83
Dobar dan svima

Nova sam tu, nadam se da cu se cesto javljati, tek pocinjem ulaziti u cvijece i ostalo
Preselili smo u novi stan, odmah sam zasadila pelargonije,petunije i slicno klasicno balkonsko cvijece, sve to pomalo cvate, lijepo je
Kada pospremim cijeli balkon i sve to malo uredim, poslikat cu vam

A do tad bih zamolila za jedan savjet...
na jednom djelu balkona imam "solarnik", komad drva koji se po vodilicama pomice, za sunce. I sad, ja bih htjela zasaditi neko penjajuce cvijece da ide po tome, (ne mora biti cvijece), nesto kao brsljan (ali mozda nesto drugo)... buduci da ja nemam pojma (za sad) o tome, htjela sam vas pitati za savjet, sta bih mogla zasaditi u duguljastu teglu da se penje po tom solarniku (pomicala bih teglu kada i solarnik iako ga u principu rijetko micem).

To izgleda ovako


hvala
Lefti is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 14:39   #84
jugozapadni balkon

Bok,

trebam savjet. Imam balkon na jugozapad, visoki 3. kat i nikakve zgrade preko puta. Šiban vjetrom i suncem. Ujutro je hladan, popodne kipuć - čak i zimi, ako je sunce, možeš na njega izaći u kratkim rukavima... Da li bi na takav balkon
mogla posaditi neku zimzelenu penjačicu, ili nezimzelenu, ali penjačicu (npr lozica) pomoću koje bi bar na jednom dijelu napravila hlad - onako kao tendu? Riječ je o starinskom načinu gradnje s užasno visokim stropovima - balkon iznad mene mi je previsoko da bi dao imalo hlada, za tu tendu bi napravila neku metalnu konstrukciju.
packa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2011., 23:27   #85
Zelena terasa - koja dubina zemlje?

Zamislili smo na garaži imati "vrt" u koju se izlazi iz kuće, s time da planiramo da bude travnjak i ukrasno bilje.
Pitanje: koja mora biti dubina zemlje da bi uspjeli imati pravi vrt?

Lp
eliot24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2011., 00:40   #86
Quote:
eliot24 kaže: Pogledaj post
Zamislili smo na garaži imati "vrt" u koju se izlazi iz kuće, s time da planiramo da bude travnjak i ukrasno bilje.
Pitanje: koja mora biti dubina zemlje da bi uspjeli imati pravi vrt?

Lp
Negdje sam pročitala da bi trebala debljina zemlje za travu na krovu biti minimalno 20 cm, a za manje drvo 1 metar
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 09:40   #87
40 cm za grmlje
http://www.youtube.com/watch?v=mPrMvItUIuQ
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 14:56   #88
Pozdrav
Dali ja moram svoj balkon zatvoriti u boju koju imaju i drugi stanari (ne svi) ili mogu u drugu boju?
Pia5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 20:57   #89
Za zatvaranje balkona trebaš dozvolu od općinskog tijela za graditeljstvo. Osobno poštujem Vitićev način gradnje i Vitićeve boje balkona i ispuna, ali kao cjelovito rješenje
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 17:51   #90
Treba mi neko bilje, cvijece za na balkon, u tegle bi pa objesila na ogradu, koje brzo raste, gusto je i dugo (tipa pelargonija ili brsljan) da mi prekrije tu ogradu. Imate li kakav prijedlog osim ovih gore navedenih? Hvala unaprijed!


(Jugozapadna strana, vecinu dana na suncu.)
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 19:39   #91
Quote:
Tze kaže: Pogledaj post
Treba mi neko bilje, cvijece za na balkon, u tegle bi pa objesila na ogradu, koje brzo raste, gusto je i dugo (tipa pelargonija ili brsljan) da mi prekrije tu ogradu. Imate li kakav prijedlog osim ovih gore navedenih? Hvala unaprijed!


(Jugozapadna strana, vecinu dana na suncu.)
Surfinije, petunije, pelargonije, dragoljub.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 20:13   #92
Dragoljub je zakon... Prošle godine mi je cvjetao do Božića...!!!
Evo sam ga baš prije dva tjedna posijala u tegle. Po 9 sjemenki u teglu 20X20. Raste k'o blesav. Ove godine iz tih tegli ide dio na penjalicu, a dio ću pustiti da slobodno pada niz ogradu.
Dragoljub je postao neizostavan dio mojeg balkona (istočna strana, sunce do podneva).
A od ovih dugih, gustih, koje brzo rastu, ja ti mogu predložiti još Dichondru silver falls (ja u subotu strpala tri sadnice u tri tegle i zviz na ogradu balkona...)
Ako te zanima gdje ju možeš nabaviti, ja svoje uzela u Bauhausu na Žitnjaku.
I, da...
Tamjanika je isto izvrstan izbor za balkone. A i fantastično miriši.
Možda se još čega sjetim pa ti javim naknadno...
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 22:04   #93
E odlicno hvala vam, sutra cu obic centre. Nemam puno ograde, cca 2m ali bi ipak da je svega po malo.
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 09:59   #94
Quote:
Tze kaže: Pogledaj post
E odlicno hvala vam, sutra cu obic centre. Nemam puno ograde, cca 2m ali bi ipak da je svega po malo.
Ako ćeš sada sijati Dragoljub, nemoj to raditi vani, jer je za njega još hladno. Posij ga u tegle u stanu, špricaj zemlju svako jutro i svaku večer prskalicom dok ne nikne i ne izbije prvi par listića. Van ga iznesi tek kad se pojavi drugi par listića, odnosno, kad naraste nekih 15-20 cm. Tada će biti dovoljno snažan za preživjet' hladnoću i sigurno ti neće krepucnut, a i temperature vani će vjerojatno porasti za to vrijeme.
Ako ga kaniš sijat drito van, onda nemoj prije 01.05., ne isplati se, jer je prehladno i sigurno će mu klijavost biti drastično manja no što bi mogla biti.
Ako ćeš ga sijati tako gusto kao ja, imaj u vidu, da toliko sadnica u tako maloj tegli, traži puno vode kad zatopli, tako da ga treba zalijevati obilnije i češće no ostalo bilje. Naravno, pazi da mu od zemlje ne napraviš blato...
Želiš li više cvijeća, a manje lišća, ne pretjeruj s gnojivima. Ukoliko ti lišće više odgovara, gnoji svaki dan. Gnojenjem umanjuješ cvatnju i potičeš listanje.
Ja koristim isključivo Kristalon (onaj s crvenim poklopcem) za svo cvijeće i pokazao se izvrstan za sve. I sobno i vanjsko. Dragoljub pognojim jednom tjedno i to se pokazalo kao taman. Izvrstan omjer cvijeća i lišća.
I, da...
Ako želiš Dragoljub koji se penje, kupi onaj kojem na vrećici piše da raste 300 mm, jer postoji i grmoliki pa da se ne zezneš...

Eto...
Ako ti zatreba još kakva informacija, javi...
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 14:32   #95
Quote:
Bolesna kaže: Pogledaj post
Želiš li više cvijeća, a manje lišća, ne pretjeruj s gnojivima. Ukoliko ti lišće više odgovara, gnoji svaki dan. Gnojenjem umanjuješ cvatnju i potičeš listanje.
Netočno.
Treba redovito gnojiti gnojivom za cvatuće biljke čiji je omjer NPK različit od onoga za lisnate biljke.
Ocvale cvjetove nakon cvatnje treba redovito uklanjati kako bi se razvili novi.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 19:33   #96
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Netočno.
Treba redovito gnojiti gnojivom za cvatuće biljke čiji je omjer NPK različit od onoga za lisnate biljke.
Ocvale cvjetove nakon cvatnje treba redovito uklanjati kako bi se razvili novi.
Gle, ja gnojim isključivo Kristalonom pa se vjerojatno zbog toga cvatnja umanjuje ako pretjeram i sve ode u lišće.
Jest' da obožavam biljni svijet, ali tol'ki frik nisam da za svaku biljku kupujem posebno gnojivo...
...a među nama, ni financije mi to ne dozvoljavaju...
A što se tiče uklanjanja ocvalih cvjetova, to radim sa svakom biljkom, ako ni zbog čega drugog, onda zato, jer me srce boli kad se cvijetak posuši pa bolje da ga maknem prije neg' me lupi infarkt...
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 20:35   #97
Ja bih sto odabrala Dragoljub,dobar je izbor.Meni raste super ali ga gnojim redovno.
Pegina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 00:33   #98
Dragoljub najviše voli rasti na pjeskovitim, siromašnim tlima. Ukoliko je posađen u tla bogata dušikom jako razvija listove i često ne cvate, stoga se nipošto ne preporuča dohranjivati ga raznim gnojivima, ili saditi u blizinu biljaka koje vežu dušik u tlo (mahunarke, djetelina, vučika).

Izvor:http://www.biovrt.com/cvijece-u-vrtu...opaeolum-majus
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 01:16   #99
imala sam dragoljub, jest lijep, otporan, lako raste, ali mi je miris bio malo neugodan. bio mi je preblizu prozora spavaće sobe, tako da to nije bio dobar odabir
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 10:46   #100
Eto još jedan dokaz da se o ukusima ne raspravlja...
Meni, naime, Dragoljub baš ugodno miriši.
A i kao gurmanski dodatak mi je ukus čist' OK.
Nasjeckam si ga često u kravlji sir s vrhnjem. I to popriličnu količinu i baš mi dobro sjedne. Vjerojatno mi organizam traži C vitamina...
A što se pak cvijeta tiče, meni je baš prekrasan. I super mi je kod Dragoljuba što s jedne grane cvjetaju sve nijanse od žute prek' narančaste do crvene...
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:40.