Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2008., 15:50   #761
aha vidim da si radila briseve prije
odi napravit ovo za hpv opet u dijagnostiku nemoj koristit vaginalete bar 1tj prije da ne bi bilo lažno negativno
meelitaa is offline  
Old 29.12.2008., 21:26   #762
melita, kad nakon menge treba otici na bris? naime, meni je moja soc ginicka uzimala odmah nakon menge, dok sam negdje procitala da ne mora odmah.
Suey is offline  
Old 29.12.2008., 22:58   #763
Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
melita, kad nakon menge treba otici na bris? naime, meni je moja soc ginicka uzimala odmah nakon menge, dok sam negdje procitala da ne mora odmah.
koliko ja znam papa se radi za vrijeme plodnih dana tj negdje 15 dan od početka menge, tad je najbolje (može bit od 12-16 dana za plodnih dana uglavnom). mislim da tako i socijalni naručuju
al nema veze sad ako ti je već uzela papu, nije to toliko jako bitno, važno da ti je menga prošla al ubuduće si probaj oko plodnih dana radit papu
meelitaa is offline  
Old 29.12.2008., 22:59   #764
to je najbitnije ako se radi kolposkopija il ultrazvuk(ultrazvuk tako obično samo naručuju u slučaju problema s jajnicima, jajovodima jer kad nastupi ovulacija ne mogu dobro sve vidit) njih rade 10ti dan od prvog dana menge obično, ono dok menga prođe pa par dana poslje da to sve iscuri van da slika bude vidljiva itd
meelitaa is offline  
Old 29.12.2008., 23:04   #765
ne, ne, mene zanima bris na hpv, na papi sam vec bila

kad mi je dosao onaj nalaz cin III u 1 mj. ove godine, narucila me na briseve nakon menge.

na papu obicno idem tjedan dana nakon sto prestanem curiti.

isla bih u modernu d., mislim da mi soc. ginicka sigurno nece hjteti uputiti na hpv bris jer mi je sada vec 2 x super nalaz + nisam se od tih briseva pojavila vise kod nje, tak da ona nema pojma sto je bilo nakon toga, vec sam otisla u ginodermu i tamo sam od 2.mj ove godine.

edit: ljubo mi nije htio uzeti isti dan bris jer mora proci 1 dan barem izmedju uzimanja uzorka za papu i brisa za hpv. sto znaci, da zapravo ne mora biti iza menge jer bi mi vec rekao da dodjem iza menge. kod kolposkopije mora biti strogo iza menge, odnosno, to je recimo 3,4 dana nakon sto prestanete curiti. jednom sam otisla 2 dana nakon sto sam prestala curiti i jos je bilo krvi pa mi je rekao najbolje 3,4 dana nakon sto nema vise krvi na ulosku.
Suey is offline  
Old 29.12.2008., 23:06   #766
Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
ne, ne, mene zanima bris na hpv, na papi sam vec bila

kad mi je dosao onaj nalaz cin III u 1 mj. ove godine, narucila me na briseve nakon menge.

na papu obicno idem tjedan dana nakon sto prestanem curiti.

isla bih u modernu d., mislim da mi soc. ginicka sigurno nece hjteti uputiti na hpv bris jer mi je sada vec 2 x super nalaz + nisam se od tih briseva pojavila vise kod nje, tak da ona nema pojma sto je bilo nakon toga, vec sam otisla u ginodermu i tamo sam od 2.mj ove godine.
ma nije toliko bitno kada ćeš ići,najbolje je onaj tjedan nakon završetka menge kao i kod kolposkopije
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Old 29.12.2008., 23:11   #767
Quote:
meelitaa kaže: Pogledaj post
to je najbitnije ako se radi kolposkopija il ultrazvuk(ultrazvuk tako obično samo naručuju u slučaju problema s jajnicima, jajovodima jer kad nastupi ovulacija ne mogu dobro sve vidit) njih rade 10ti dan od prvog dana menge obično, ono dok menga prođe pa par dana poslje da to sve iscuri van da slika bude vidljiva itd
vidis, za uzv nisam znala, nisam ga kod ljube nikad niti radila, vec kod drugih privatnika.

zato valjda ljubo nije htio napraviti uzv, bio mi je negdje 13, 14 dan od pocetka menge.
Suey is offline  
Old 29.12.2008., 23:14   #768
za papu znam da ne smijem doci prekasno, odnosno pred mengu, pa tako obicno dodjem negdje 14, 15 dan iza menge.
Suey is offline  
Old 29.12.2008., 23:26   #769
Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
ne, ne, mene zanima bris na hpv, na papi sam vec bila

kad mi je dosao onaj nalaz cin III u 1 mj. ove godine, narucila me na briseve nakon menge.

na papu obicno idem tjedan dana nakon sto prestanem curiti.

isla bih u modernu d., mislim da mi soc. ginicka sigurno nece hjteti uputiti na hpv bris jer mi je sada vec 2 x super nalaz + nisam se od tih briseva pojavila vise kod nje, tak da ona nema pojma sto je bilo nakon toga, vec sam otisla u ginodermu i tamo sam od 2.mj ove godine.

edit: ljubo mi nije htio uzeti isti dan bris jer mora proci 1 dan barem izmedju uzimanja uzorka za papu i brisa za hpv. sto znaci, da zapravo ne mora biti iza menge jer bi mi vec rekao da dodjem iza menge. kod kolposkopije mora biti strogo iza menge, odnosno, to je recimo 3,4 dana nakon sto prestanete curiti. jednom sam otisla 2 dana nakon sto sam prestala curiti i jos je bilo krvi pa mi je rekao najbolje 3,4 dana nakon sto nema vise krvi na ulosku.
aha joj ja se nesjećam kako sam radila taj bris al mislim da nisam pazila kad idem na bris
evo ja sve pišem pa ću ti reć točno prvi put sam radila 21 dan nakon menge kod svoje doktorice jer nisam mogla prije zbog antibiotika a bilo je važno znat jel imam hpv il ne, poslje sam išla u dijagnostiku i to nakon menge sam išla na kolposkopiju 9-ti dan onda mi je doktorica preporučila da odem do njih što prije i išla sam nakon 3dana samo zato što sam išla na kolposkopiju pa sam morala sačekat zbog onog što premazuju. znači taj put sam išla 12-13ti dan nakon menge
al nisam nikad pazila na to niti mi je rekla da moram pazit na to nikad, a da se mora pazit strogo rekla bi meni to već doktorica
meelitaa is offline  
Old 29.12.2008., 23:36   #770
super, hvala ti puno!
Suey is offline  
Old 30.12.2008., 12:48   #771
Quote:
meelitaa kaže: Pogledaj post
nisam baš previše upoznata s tim al mislim da bi upala mogla bit posljedica prisustva te bakterije, tj vrlo vjerojatnoi jeste
jesu li oni tebi dali neki antibiotik il vaginalete zbog te bakterije??
ako jesu ne smiješ radit nikakve briseve pa ni onaj na hpv, 28 dana nakon što prestanješ pit antibiotik
a ako ti je pod upitnikom hpv vidi ti to za svaki slučaj to napravi u dijagnostici, a bilo bi dobro da uradiš i sve ostale briseve- to možeš preko uputnice pa ne moraš plaćat
pijem medazol nakon što sam dobila rezultate briseva i tipizacije hpv

a napravila sam hpv tipizaciju isti dan kad i papa test i tamo je pokazalo da sam negativna na visoki i niski.....

ali budem nakon novog pape išla i u modernu dijagnostiku napraviti i za srednji...naravnio nakon što popijem terapiju i prođe neko vrijeme )
freya7 is offline  
Old 31.12.2008., 10:04   #772
ej cure, mene malo muci izgled ovog kondiloma sto mi je palila-izgleda uzasno, ko nega velika afta-jel to normalno? i jos uvijek boli ko vrag nakon 2 tj
nixa9 is offline  
Old 31.12.2008., 10:06   #773
nije mi dalo mira pa evo info iz prve ruke, pitala frendicu koja radi u labu

kad se radi bris hpv - onda se ipak prvo traži općenito hpv, i tek ako ga izoliraju onda idu određivati skupinu dalje

tako je i s nekim bakterijama - prvo je izoliraju znači traže ima li je uopće a tek onda će ić određivati tip koji je
Joya is offline  
Old 01.01.2009., 13:27   #774
ste skuzile ovaj clanak o antioksidansima? mislim, nekako je i logicno da je prirodno ipak prorodno...
http://www.net.hr/zdravlje/page/2008/12/31/0095006.html
nixa9 is offline  
Old 03.01.2009., 16:00   #775
Cure ćao!
Zanima me ovo cjepivo za HPV- virus ( znam da ne štiti od svih tipova HPV-a već samo od 2 najčešća) pa jel itko imao iskustva s tim?
Znali netko kako, gdje se cijepi i slično
Chanel5 is offline  
Old 03.01.2009., 19:58   #776
Quote:
Chanel5 kaže: Pogledaj post
Cure ćao!
Zanima me ovo cjepivo za HPV- virus ( znam da ne štiti od svih tipova HPV-a već samo od 2 najčešća) pa jel itko imao iskustva s tim?
Znali netko kako, gdje se cijepi i slično
Ništa od toga...premalo se zna o njemu,nije pouzdan..
ANILA is offline  
Old 03.01.2009., 22:27   #777
u hrvatskom zavodu za javno zdravstvo:


http://www.hzjz.hr/skolska/hpv.htm
Suey is offline  
Old 04.01.2009., 16:34   #778
Jel ima tko da se cijepio pa da podijeli iskustva? Posto je, gdje ste isle...
__________________
...I want to hurt you just to hear you screaming my name...
ThinkPink is offline  
Old 04.01.2009., 21:08   #779
Quote:
ThinkPink kaže: Pogledaj post
Jel ima tko da se cijepio pa da podijeli iskustva? Posto je, gdje ste isle...

Ja sam čula da dođe 3000 kn, daje se u 3 doze . najbolje bi bilo da ga prime cure koje još nisu imale odnose, ili one do 25-26 godina (seksualno aktivne)
Chanel5 is offline  
Old 04.01.2009., 22:06   #780
Quote:
Chanel5 kaže: Pogledaj post
Ja sam čula da dođe 3000 kn, daje se u 3 doze . najbolje bi bilo da ga prime cure koje još nisu imale odnose, ili one do 25-26 godina (seksualno aktivne)
i ne štiti protiv dva nego protiv 4 najčešća tipa,dva iskorizična i dva visokorizična

ovo što si tu napisala je točno


ako kojim slučajem imate neki od tipova protiv kojih cjepivo štiti a neznate da ga imate onda vas cjepivo neće štititi protiv tog kojeg imate već protiv ostala tri koja su u cjepivu

samo da imate na umu da hpv-a ima pedesetak tipova koji se javljaju na anogenitalnom području a cjepivo štiti samo protiv četiri

i još nešto,bilo je smrtnih slučajeva od cjepiva,nije dokazano da su baš od cjepiva ali sve te cure su umrle na dan kada su se cjepile ili par dana nakon i onda to povezuju s time


osobno se nebi kockala da umrem radi toga i još pogotovo zato jer ne štiti protiv svih tipova nego samo protiv četiri a ima ih još pedesetak i kaj i onda to vrijedi,da štiti protiv svih možda bi riskirala ali ovako NO WAY!


PROBAJTE SE RASPITATI DALI VAŠ ginekolog cjepi,kod mojega recimo ima tabela da cjepi a možda onda imaju i vaši
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:47.