Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2010., 12:00   #61
evo našla sam nešto zgodno a jednostavno
http://hobbychic.blogspot.com/2010/0...-iz-snova.html
just z is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 12:34   #62
ecure.. eto s obzirom da se i ja uskoro udajem i sve cu sama raditi.. takodjer imam puno idea, po struci sam slikar i tekstilni dizajner.. i primjetih da bi mogla ponesto podjeliti s vama..

sad cu vam dati recept kako napraviti lampione za svijecice
potreban vam je:
-drvofiks
-voda
-gaza ili til
-balon

u jednu zdjelu stavite drvofiks i razrijedite ga s vodom, balon napusete na velicinu koju zelite lampiona.. gazu ili til narezete na krugove ili trakice ili neki drugi oblik .. umocite u drvofiks,ocjedite i lijepite po balonu.. na rhovima balona ostavite rupu.. lijepite kako zelite.. ostavite prazne prostorice za svijetlo ili samo jedan sloj gaze na nekim djelovima.. kad zaljepite kako vam se svidja ostavite da se posusi do kraja.. izbusite balon i izvadite ga.. i ostat ce vam lampioni koje mozete ukrasiti cime zelite... modu se sasiti i trakice i mozete ih objesiti iznad stolova.. takodjer mozete kupiti zlatni ili srebrni autosprej u agm-u ili gundulicu u gundulicevoj i pospricati ih.. napravite od kartonica sablonice i pospricate ih kroz njih.. i sve to je jako jeftino.. jedino sprej kosta oko 50 kn.. ali jedan je dosta...
nirvanalna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 04:05   #63
evo vam super tutorijal za male kantice za vodu.
na linku imate i sablone i video. mozete ih koristiti za dekoracije a i za pakovanja za konfete.
evo mojih, fotke su bezveze, telefonom:

Zadnje uređivanje Mayo : 17.01.2012. at 13:53.
stigmata8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 19:43   #64
Quote:
Thika kaže: Pogledaj post
znam, znam ali želim da se vidi šta je unutra pa mi nijedan papir ne odgovara, ako je proziran onda je mekši pa mi se zgužva, izgleda bezveze
a da kupiš recimo foliju neku, možda bi ona za grafoskop bila dovoljno debela pa da je izrežeš ovako, tu gdje je crtkano savineš i umetneš u kutijicu?



to bi u biti izgledalo slično kao ovo od ane...

__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 22:51   #65
Curke svaka čast na kreativi!! Baš mi je drago da ovaj topic živi!!!
Nestignem ovjde biti puno jer moje malo zlato i firma oduzmu svaki slobodni trenutak mog vremena. Već mi je i muž rekao da je izgubio ženu kad joj je dozvolio da ima svoju firmu

Uglavnom naiđoh na jedan zgodan tutorial pa evo da ga podjelim sa vama....



Jednostavno jeftino efektno! Boje po želji!

I samao naprijed!! Super vam ide!!

Ruzy - uze mi rijeć iz usta....Ima samo jedan problem, ako se ta plastika ne udubi točno i ravno onda izgleda ružno.....pričam iz iskustva i otane bijeli ružni trag... I bojim se da bi grafofolija bila pretanka ali ima kupiti negjde one plastike u arcima ili na metre iskreno nemam poima gdje (možda tipa Bumax) i onda bi to trebalo valjati.
__________________
___________________
https://sladananovak.com
ana77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 23:07   #66
[IMG][/IMG]
Thika is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 15:39   #67
baš mi je drago da vam se sviđaju moji konfetići. Sad znate zašto bi željela umotat ih da se vide jer će svakog dočekat na stolu po jedan kao dobrodošlica i na kraju još paketić kolačića. Mislim da će bit dovoljan znak pažnje za svakog.
Inače imam tu kako kažu crtu umjetnosti u sebi tako da volim dosta stvari sama izrađivat. Izrađujem nakit od gline, perlica i različitih prirodnih materijala pa sam tako i dobila ideju za izradu magneta. Izarađujem ih od dass mase, to je neka vrsta bijelog glinamola koja se suši na zraku i lak je za oblikovanje. Ima ga za kupit u svakoj papirnici. Kad se osuši brusim ga finim brus papirom i onda prvo crtam likove olovkom, zatim bojam akrilnim bojama i na kraju lakiram bezbojnim lakom. Magnet sam kupila maleni promjera 1,5 cm i zalipila sa silikonskim pištoljem. Eto i proizvod gotov... A srca je puno lakše , na slici se baš i ne vidi dobro ali izgledaju kao da sam spajala staklaca i ljepila na glinu. Treba vrimena ali kad se uvati ruka nije teško. Ja sam to odužila na dva mjeseca jer radim i Kujica mi je okotila pa uz 4 štenca i ovo sam uspila polako dovest kraju. Još samo da lipo zapakiram.... I mislim da će ljudi to stavit na fržider jer je veselo i baza i ne mogu se usporedit sa gotovim magnetima sa slikicama mladenaca..
Thika is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 23:29   #68
evo još neki tutoriali
kliknite na slike






zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 23:55   #69
ovo mi je zakon

zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 12:11   #70
evo vam još jedna lijepa ideja za cvijeće od krepa, prekrasno izgleda

crepe flowers


eto, to mi sisterka skuplja ideje
imenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 11:46   #71
škicnite kako napraviti ruže

baš bi mogla probati danas...
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 15:13   #72
nadjoh skeniranu knjigu za izradu cvijeca od papira
ima dobrih fazona
stigmata8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 01:24   #73
evo vam jos jedan tutorijal, dok sam ovde

ja sam to zamislila kao pakovanje za konfete. skener mi je riknuo, pa sam morala fotkati sablone. nadam se da cete se snaci


ja sam koristila papir od 270g. linije koje vidite na sablonima su linije za savijanje, znaci urezite ih nekom olovkom koja ne radi (ima objasnjeno u prvom tutorijalu, ako neko ne kuzi o cemu se radi).


kada sve polijepite, ostaje vam da ih ukrasite po zelji:

Zadnje uređivanje Mayo : 17.01.2012. at 13:54.
stigmata8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2010., 18:41   #74
uradi sam- tutorial za guestbook/album

klik - slideshow je, možete produžiti listanje na više od 4sec ili stisnuti pauzu da pročitate upute
nije baš nešto napisano, ali slike otkrivaju sve što autorica nije znala opisati
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 13:46   #75
ja sam se igrala malo sa vazama, cvijećem, kamenčićima, svijećicama
škicnite
link
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 00:23   #76
Talking

evo vam jos jedan tutorijal za kutijice u obliku haljine. mozete ih koristiti kao pakovanje za konfete.


sablon



ja sam koristila papir od 270g. izrezite po sablonu, linija za savijanje podebljajte nekom olovkom koja ne radi, da vam bude lakse savijati.

spoljasnje dijelove savijte i sastavite.


i to bi u sustini bilo to. ostaje vam jos ukrasavanje.
ja sam gornji dio haljine "porubila" metallic-liner-om


a mozete i neke sitne cirkoncice polijepiti.
na haljinicu mozete i nalijepiti komadic tila ili nekog drugog materijala.
uostalom, pustite masti na volju.

Zadnje uređivanje Mayo : 17.01.2012. at 13:54.
stigmata8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 05:10   #77
head over heels, jesi li probala napraviti?
iskreno, ovo se isplati praviti ako imas malo gostiju, jer bas ima dosta zezanja sa makazama. probaj napraviti jednu pa vidi sama koliko ti vremena treba.
meni su ove preslatke, ali cu ipak sebi praviti one iz prvog tutorijala, jer su mnogo brze.
ove ce cekati na neku drugu priliku sa manje gostiju.

evo i tutorijal za pratnju

sablon za stampanje

ovaj bijeli dio treba malo zasjeci gore. to je ova linijica koja mi se malo razmrljala.


izrezete crne i bijele dijelove od kartona, linije podebljate olovkom koja ne radi, za lakse savijanje.


nalijepite bijeli dio sa unutrasnje strane


kutiju u osnovi zalijepite

u sustini mozete taj dio napraviti kao u prethodnom tutorijalu, kao na haljinici, sa ovim razrezima na kartonu koji umetnete jedan u drugi. meni je lakse zalijepiti jer se karton manje lomi.

probusite rupice za trakicu


zalijepite revere. to je ovaj dio na sablonu koji morate isjeci dva puta. po isprekidanoj liniji savijte i zalijepite, ali samo jednu polovinu za kutiju.


uvucite trakicu, svezite masnicu, zalijepite cirkone kao dugmice(ili ih nacrtajte olovkom) i zalijepite neki cvjetic ... uostalom to je sve po izboru.


evo mojih, s tim da sam curicu drugacije ukrasila (za francescu). fotka je losa jer je fotkano mobom, ali vam okacim jos koju, kada uhvatim vremena, da vam pokazem jos par detalja.

Zadnje uređivanje stigmata8 : 24.06.2010. at 05:17.
stigmata8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 00:27   #78
tnx imenka

nego ... nasla sam neke simpa tutorijale za cvijece, pa da podijelim sa vama (a da ih i ja imam sve na jednom mjestu obozavam ovu temu )

mozda neko pozeli napraviti iste, mozda nekog inspirisu ... u svakom slucaju kliknite na fotku:




[URL="http://diaryofacraftaholic.blogspot.com/2010/01/zipper-flower-tutorial.html"]














stigmata8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 00:41   #79









stigmata8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 21:04   #80
evo jos




Zadnje uređivanje Mayo : 17.01.2012. at 13:35.
stigmata8 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:04.