Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2009., 13:42   #1
Pomozimo pticama *

sinoć sam našao na ulici malog kosa koji nije mogao letjeti i mačka ga je proganjala, pa sam ga uzeo doma. vjerojatno je ispao iz gnijezda, jer je jako nemiran. uglavnom, kupio sam mu slamu i stavio u veliku prozirnu kutiju (nemam krletku) i od te slame napravio kao nekakvo gnijezdo. također sam mu kupio i crve brašnare kojima ga hranim. zanima me dali je itko imao doma kosa da mi kaže što bih mu još mogao dati za jesti. i zna li itko koliko će mu cca trebati vremena da izgubi paperje i dobije pravo perje. sada je veličine odraslog vrapca (možda čak i malo veći) i prilično je debeo (moja nestručna procjena). kako ću znati da je sposoban za život vani? da ga pustim čim proleti?

hvala

btw izluđuje me
iznervirani is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 13:43   #2
e da, koliko puta dnevno ga treba hraniti? tj, koliko crva koliko puta dnevno?
iznervirani is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 13:50   #3
Oni ti se hrane crvićima,kojekakvim maleckim pužićima, bobicama i voćem predpostavljam posto je tako mali da mi mu to trebalo biti sto sitnije ili mu možd zgnječiti
Ne znam probaj joj dati svaki sat vremena crvića, bolje više nego manje u svakom slučaju
Sretno..
kyb is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 15:16   #4
Probaj prošetati gdje si ga našao, mama i tata ga vjerojatno dozivaju, a oni rade u grmlju gnijezda, ako ti nije problem prošvrljaj malo.
cuki1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 16:58   #5
Ste vi sigurni da ce ga roditelji prihvatit?
Za ptice znam da se ne smiju dirati, jer ih roditelji odbace.
Sam u pravu?
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 18:04   #6
Ja sam othranila kosa prije par godina, kupila sam u pet shopu nekakvu mješavinu, bio je na kutiji nacrtan kos mislim. Uglavnom, to se miješalo s vodom da nabubri i mali je jeo kao lud. Hranila sam ga svako sat-dva po danu, po noći je spavao al je zato bilo buđenje sa svitanjem.
animaux is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 18:11   #7
Sretno! Ne znam kako je s malim kosićima, ja sam odhranila malu vranu i jako brzo je narasla. S jednim malim ptićem nismo imali tu sreću - nije nam htio jesti.
Mislim da ćeš ti uspjeti. Svaka čast.
__________________
Saša
S@ša is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 21:55   #8
. uglavnom, kupio sam mu slamu i stavio u veliku prozirnu kutiju (nemam krletku) i od te slame napravio kao nekakvo gnijezdo.

Zakon!
Ako ti jede, radiš sve kako treba! Mi smo othranili grlicu (Bože koje lude ptičurde su tek to), narasla je, velika i debela i odletjela (malo pod čudnim okolnostima, ali je odletjela) Super osječaj! A sada imamo kosove na palmi ispred kuće, prozora, stalno ih gledam. Na mahove jako zapuše pa me strah da ih ne skine s palme!
Piši kako napreduje mali kos!
buba007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 23:18   #9
e super, hvala svima. jede ko mutav. možda malo i previše. danas je u 5 navrata pojeo sve zajedno oko 60 (šezdeset) malih brašnara. dajemo mu ih na pincetu i čim mu približiš hranu otvara kljun. i to jako. nakon 15ak crvića više ne želi otvoriti, znači da mu je dosta. valjda. e da, kad je gladan glasa se drukčije nego inače. zanimljiva ptica. uglavnom, kad postane naporan cura ga uzme u ruke i onda se smiri, a najčešće zaspe. tako ga smirujemo. javit ću kako napreduje, pozdrav.
iznervirani is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 23:09   #10
a mali će uspjeti kraj vas pa pravi ste "mama i tata"
__________________
Saša
S@ša is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 08:51   #11
u gnijezdo mu stavi malu frotirsku krpicu pod koju se po potrebi može podvući ili pak izaći , tako regulira temperaturu , sam je pa mu noću može biti hladno , u prirodi tako mali ne uzimaju vodu , mada im je potrebna , dobivaju je preko "povraćene"hrane iz volje roditelja , pazi da ne dehidrira , nabavi hranu za ptiće koja se mješa sa vodom , bolje kupovnom , klor nije dobar, te mješaj sa vodom i ubacuj kao obroke da dobije vode
alkoholik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 08:19   #12
Našli smo malog kosa, mačak ga je uhvatio, ali smo ga uspjeli otrgnuti iz šapa mu.

Što mu mogu davati umjesto crvića? Nešto za prvu ruku? Jako je glasan, mislim da je gladan.
__________________
For as long as I can remember, I wanted to spend Christmas in a suburban mental institution.
eleuthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 13:29   #13
Mozete mu davati gujavice (gliste), one su mu i glavna hrana. Ako imate psecu dehidriranu hranu, namocite ju u vodu da nabubri i toga mu mozete dati. I voca, sumske jagode, jabuke, tresnje, banane. Najbolje mu je davati nekom tupom pincetom komadice hrane.
-jigsaw- is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 12:20   #14
Pomozimo pticama

prije 15 dana sam pred kućom našla goluždravu ptićicu, bez iti malo perja na sebi, jadnu, izgubljenu, pregladnjelu....

mama ga nije tražila, uokolo sam tražila gnijezdo... nigdje nikoga/ničega.
uzela ga sebi, hranila prvi dan kruhom i vodom u šprici, sutradan otišla u dućan za ljubimce i kupila hranu (izraz lica ženske dok sam joj objašnjavala .... ).

hranila, dizala se noću, ptica dobila prvo perje, ekipa mi govorila da sam luda, da će ionako krepat... ah, klasika.
ljudi gatali koja je vrsta, em vrabac, em lastavica....

e sad je mali vrabac (oduvijek valjda i bio ) i baš je živ, pokretan, reagira na moj glas, ne boji se mog dodira... sve divno i krasno, no dilema je, šta sada napravit?!
vuće ga priroda, leti po stubištu i gleda kroz prozor satima, divota, ALI on se ne zna hraniti sam. al nikako!
dam mu kruha, gleda tupo, stavim mu mrvicu kruha u kljun, baci ako je imalo veće od kljuna. al kad malac vidi špricu sa spravljenom kašicom od kupljene hrane za mlade ptice poludi od sreće, cvrkuće i klepeta krilcima.
dakle, u priroda opsati neće, jasno mi je, al zar sam ga spasila i odgojila da bi sad cijeli život bio u kavezu.

šta da radim?
absoluta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 12:25   #15
mislim da se radi o tome da je samo jos premlad, vrapci jako rijetko prezive kod ljudi sto znaci da si super obavila posao
Asin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 12:37   #16
hvala ti Asin!

znam da sam uspila u podizanju malog vrapca, al se nekako razmišljam.... pošto već letucka (nisu to još jako dugi letovi, tek oko 1,5 - 2 metra) da bi ga mama već učila kako jesti zrnje... mislim da nemam taj talent, kljunom očistit zrno konoplje
absoluta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 13:05   #17
Meni je rečeno da se, kad se osamostale i počnu letiti (mislim da je tvoj još uvijek premalen), puste na isto mjesto gdje su nađeni.

I svaka čast, zbilja. Meni nije ni jednog uspjelo othraniti do kraja, uz isti trud.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 15:12   #18
Ajme priča mi je predobra
Svaka čast Absoluta na trudu...da je bar više takvih ljudi...
Nadam se da će se malac snaći kad za to dođe vrijeme
__________________
"...ako je istina da nema raja za njih, onda ne želim raj ni za sebe." Alex Munthe
Irenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 07:45   #19
Fenomenalna prica...
Svaka cast na pothvatu spasavanja vrapca...

Mozes staviti koju fotku?
ACidGum is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 08:10   #20
lijepo od tebe što brineš za vrapca...ja sam isto bila u sličnoj situaciji kad sam spašavala vrapca partvišem iz susjedovog vrta koji je ispao iz gnjezda i nekako se primio nožicama na četku,ali je samo jedan dan živio...imao je neku ozljedu na vratu... očito ga je neki micek zagnjavio
jpnsankaijuku is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:19.