Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2013., 17:45   #241
Quote:
Borjana kaže: Pogledaj post
Imam ja, odlican je. Prijatelji imaju vervitin, katkad im zastopa. Nam jos nije, a svasta zeleno i vlaknasto cijedimo. Lako se cisti i odrzava. Za svaku preporuku...
Ja imam Vervita (Hurom) i stao je 2 puta u godinu i pol. Razlog - predebela mrkva (moja greška). Malo u rikverc i problem rješen. Zaštopavanje kod vlaknastog i zelenog mi se nije desilo jer vodim računa. Dakle, uvijek čisto sito, vlaknasto na kraće komade, rotiranje kod cjeđenja zelenjave sa nečim čvršćim da pogura (npr. mrkva). Ako se toga držite, neće biti problema. Osnovna nedoumica kod tih da ih nazovem kopija Hurom je trajnost djelova. Hurom bi vrlo lako pažljivom rukovatelju trajati 10 godina (kolika zna biti i garancija) jer su djelovi stvarno čvrsti. Sito je bilo slabije i zamjenjeno je novim 8 puta jačim ultem sitom. Proizvođač konstantno prati šta ljudi predlažu i stalno poboljšava sokovnik. Novi model (nedavno izašao HE-DBE04) ima 2-3 preinake koje mu daju dodatne mogučnosti i poboljšanja. Pogledajte video:
http://www.google.com/url?sa=t&rct=j...82QtYdIMD-7hhQ
Vrijeme će pokazati koliko su ovi Gorenje ustvari dobri - nadam se da jesu.

Zadnje uređivanje ivanaj : 30.01.2013. at 17:54.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 13:21   #242
hm, prešla sam sve postove i nisam ništa pametnija Kupujemo sokovnik ali ne mogu se odlučiti koji
Isprobali smo od Gorenja JC 805 SB - i super radi, sve 5 -ali majke ti koliko je to kabasto i nezgodno za manipulaciju i pranje
A jel ima neki kompaktniji model, a da je jednostavan za rastaviti i prati?
I ovako me muči manjak prostora u kuhinji, a ovo čudo zauzme pola radne ploče! Još kad ga operem pa ostavim da se posuši

Ideje?
__________________
albumčić unikata
heky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 23:36   #243
Thumbs up

Pa sad... Sve te sokovnike treba poslije upotrebe rastaviti, oprati, osušiti i sastaviti. A to nitko od nas ne voli. No, stvar je navike. Kada se čovjek uhoda, ide to brzo. Treba imati odjeljak sudopera da se djelovi malo osuše, a ako nema, onda na neku ravnu površinu na kuhinjsku krpu. A može se i obrisati odmah poslije pranja ako nema drugog rješenja.
Na početku mi je trebalo 30 minuta da izrežem voće, iscjedim i operem sokovnik. Sada to uradim za 15 minuta. Dakle, neko vrijeme se mora odvojiti, a što se duže koristi sokovnik, čišćenje postaje sve lakše.
Ovaj sokovnik Gorenje će vjerovatno poslužiti ako želite cjediti povremeno i ako ste vrsta osobe koja zaboravi na kućanski aparat po 6 mjeseci pa se onda sjeti i opet malo koristi.
Ako želite cjediti vrlo često, ako imate novca i želite uložiti u svoje zdravlje, preporučujem Hurom slow juicer. Uz pravilnu upotrebu može sve. Treba se malo informirati (malo više) kako to sve radi i nema problema. Nezadovoljstvo (koje je inače vrlo rijetko) proizilazi uvijek iz neiskustva. Nije to slučajno najpopulariniji sokovnik na svijetu u zadnjih par godina.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 01:13   #244
Na godišnjem sam pa imam vremena i za složiti malu recenziju (nisam prodavač sokovnika, ne brinite).

Stručne recenzije najpopularnijeg sokovnika na svijetu možete naći svagdje na internetu.
Ja ću dati jedan laički osvrt sa naglaskom na stvari koje nisu previše poznate. Pričamo o Hurom slow juicer-u koje se zove i Omega VRT, a kod nas najčešće Vervita. Pojavile su se i kineske kopije - kod nas od firme Gorenje.
Da li je ovo najbolji sokovnik na svijetu?
Nije. Postoje najmanje dva objektivno vrlo nadmoćna sokovnika trenutno. U pitanju su Norwalk press i Angel juicer. Oba daju više soka od Huroma, Angel košta trostruko više, a Norwalk 6 puta više. Iza ta dva sokovnika ide veliki broj sokovika koji su konkurentni jedni drugima i koštaju oko 500 $. Hurom spada u tu kategoriju i ljudi ga vole više od svih ostalih sokovnika.
Zašto je Hurom sokovnik toliko popularan?
Zato što spaja najbolje od dva svijeta. Spaja vertikalnu orjentiranost i brzinu centrifugalnih sokovnika te kvalitet i visoku iskoristivost namirnica što je karakteristično za horizontalne sporovrteće sokovnike koji rade hladno prešanje. Također dobro cjedi i voće i povrće što se ne može reći baš za svaki sokovnik. Vrlo kvalitetno je izrađen, odlično izgleda, traje dugo, pravi odličan sok, ne zauzima puno prostora, lako se pere. Ono što može odbiti kupca je naravno, za naše prilike, visoka cijena. No, ako se uzme u obzir da ulažete u svoje zdravlje i da sokovnik uz pravilnu upotrebu može trajati jako dugo, onda i nije toliko skup.
Šta može izazvati nezadovoljstvo kod korisnika ovog sokovnika?
Prvo, ovo nije čarobna lampa. Sve što radi je cjeđenje soka. To obavlja izuzetno dobro, ali ne radi ništa više od toga. Drugo, ova je prefinjena mašina koja traži određenu količinu informiranosti da biste dobili optimum iskoristivost namirnica. Dakle, pročitajte upute, informirajte se na internetu. Ako ubacite polutrule kašaste jabuke, nećete dobiti svjež bistar sok od jabuke već smeđu kašu bezveznog okusa. Svjež i bistar sok ćete dobiti od svježih tvrdih Greeny Smith jabuka. Kakvo voće ubacite, takav sok ćete dobiti. Uglavnom kada cjedite mekše i kašastije voće, sok će biti gušći. Bananu ne možete cjediti, ali možete dodati bananu drugim sokovima ako želite okus banane. Ananas ima vrlo tvrdu jezgru (sa čvrstim vlaknima) koju je najbolje isjeći na sitno da se olakša posao sokovnika. Koru od citrusa odstranite (ne jedete je ni inače) jer vam može prouzročiti lošu probavu. Koštice od višanja i trešanja izvadite da biste sačuvali mašinu (ali ako i koja pobjegne, nije problem, biti će samljeveno). Kada cjedite lisnato povrće tipa zelena salata, kelj, kupus i slično, treba imati i mrkve. Ako se zelje obavije oko vijka i ne želi dalje, mrkva ga pogura, isčisti sokovnik i dobijete sav sok iz lisnatog povrća. To mnogi ne znaju. Mrkva je izuzetno važna i osobno ne cjedim ništa bez bar jednog komada mrkve za kraj koji će pogurati sve što je zaostalo u sokovniku. Iako će vam se na početku voće činiti primamljivije, povrće je ono što stvarno želimo. Potrebno je konzumirati velike količine sirovog povrća. Vrlo malo nas će uzeti i sažvakati pola kilograma sirovog kelja i cikle. Ubacite u sokovnik i popijete sok za tili čas, a vitamini i hranjivi sastojci se lako apsorbiraju u vaš organizam bez zamaranja mišića vilice. Iscjeđena cikla, krastavac ili zelena salata vam se u početku neće činiti osobito privlačni, no kako vrijeme bude prolazilo, vaš organizam će prepoznati šta mu treba i vrlo rado ćete cjediti povrće ''odbojnijeg'' okusa. Dok se ne priviknete, nemojte pretjerivati i dodajte malo limuna (koji zamaskira okus) i malo jabuke (koja zasladi) pa će povrće lakše kliznuti niz grlo. Vremenom će vam se povrće sve više sviđati. Ako namate namirnice iz vlastite bašte (neprskane), predlažem da dobro perete i gulite koru.
Sklapanje i pranje: Sokovnik se pere u mlakoj vodi, jedino je sito potrebno dobro izribati četkicom. Sito mora biti od ultem materijala jer su sita na prvim modelima bila slabije kvalitete (ultem je sada standard kod ovih sokovnika). Kada sklapate sokovnik, stavljajte jedan po jedan dio na bazu. Jedino sito i brisače sastavite zasebno. Vijak ponekad neće ići sasvim lako do kraja pa je potrebno malo pojačati pritisak i klimati dok se umeće te na kraju malo zavrnuti. Kada jednom naučite, nema problema, zvuči teže nego što ustvari je. Vremenom će neki djelovi poprimiti pigment voća i povrća. Ništa strašno. Ako vam to smeta možete na internetu naći upute za detaljno čišćenje. Djelovi se potope u vodi sa sodom bikarbonom ili nečim sličnim, ostave 24 sata. Soda nagrize nečistoće i sve se lijepo i lako opere. Moram priznati da to još nisam radio jer nemam potrebe.
Treba li vam i zašto vam treba sokovnik?
Za prvu ruku, reći ću samo da mi sokovi od voća i povrća blagotvorno djeluju na raspoloženje, odmornost organizma i probavu. A i prehlade me zaobilaze. Meni je već i to dosta. Za one koji žele znati kako se precizno hraniti putem sokovnika, kontrolirati unos hranjivih sastojaka, postoje knjige i brojni recepti. Na kraju krajeva lijepo je ponekad popiti predivan sok od voća i povrća kakav nije moguće kupiti ni u jednoj trgovini.
Da li je ovaj sokovnik za svakoga? Nije. Nekome će se možda više svidjeti neki drugi model, a i cijena nije zanemariva. Neki ljudi ustvari nemaju ni pravu želju ni disciplinu za sokovnik. Pa zašto onda da troše. No, ako već neko vrijeme želite dobar sokovnik, možda je to ovaj.
Da li je Hurom sokovnik savršen sokovnik? Pa, već i prema ovom napisanom vidite da nije. No, vraški je dobar i ne žalim što sam dao cijelu platu za njega. Dok pijem sok često se sjetim one reklamne fraze: Life worth living i osmijeh mi ozari lice...
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 10:50   #245
hvala na ovome

Evo već 10ak dana svakodnevno koristimo sokovnik, i ne mogu reći da sam nezadovoljna sa Gorenjem, samo naravno - ne znam ima li boljih opcija za te pare Ili za malo više para
S obzirom da je za naš stil života stvarno ključno da bar ujutro popijemo po čašu "zdravlja", nadam se da se neću tako lako dati obeshrabriti Naravno,muž je sudjelovao u procesu prva dva puta, sad je to "moje", ali s obzirom i da malecki od 2.g obožava te sokiće, nije mi teško i mislim da je to navika koja će ostati..
Naravno, sviđa mi se ovaj huron/veravita jako, jako , međutim ne bih htjela uletjeti u ishitrenu kupovinu sa tako nečim - s obzirom da i ovi "obični" sokovnici odgovaraju našim potrebama... Količina "otpada" financijski ne igra neku ulogu, s obzirom da deda i baka uzgajaju svoje voće i povrće - tih par zimskih mjeseci kroz koje moramo kupovati voće nadoknaditi ćemo ljeti i na jesen.
Povodom toga, pitanje: Da li bi bilo izvedivo miksati zamrznuto voće/povrće (dobro, ne bi ga ubacila kao ciglu, možda poluotopjeno i sitno sjeckano?), tipa rajčice, šljive, bobica grožđa, ribizla, lisnatog povrća? To sve bih mogla na jesen pripremiti i smznuti u porcijama, pa zimi koristiti uz jabuke, naranče i ovo "zimsko" kupovno voće
p.s. danas sam ubacila i šaku nara (šipka) i preživio je sokovnik
__________________
albumčić unikata
heky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 14:52   #246
Quote:
heky kaže: Pogledaj post
hvala na ovome

Evo već 10ak dana svakodnevno koristimo sokovnik, i ne mogu reći da sam nezadovoljna sa Gorenjem, samo naravno - ne znam ima li boljih opcija za te pare Ili za malo više para
S obzirom da je za naš stil života stvarno ključno da bar ujutro popijemo po čašu "zdravlja", nadam se da se neću tako lako dati obeshrabriti Naravno,muž je sudjelovao u procesu prva dva puta, sad je to "moje", ali s obzirom i da malecki od 2.g obožava te sokiće, nije mi teško i mislim da je to navika koja će ostati..
Naravno, sviđa mi se ovaj huron/veravita jako, jako , međutim ne bih htjela uletjeti u ishitrenu kupovinu sa tako nečim - s obzirom da i ovi "obični" sokovnici odgovaraju našim potrebama... Količina "otpada" financijski ne igra neku ulogu, s obzirom da deda i baka uzgajaju svoje voće i povrće - tih par zimskih mjeseci kroz koje moramo kupovati voće nadoknaditi ćemo ljeti i na jesen.
Povodom toga, pitanje: Da li bi bilo izvedivo miksati zamrznuto voće/povrće (dobro, ne bi ga ubacila kao ciglu, možda poluotopjeno i sitno sjeckano?), tipa rajčice, šljive, bobica grožđa, ribizla, lisnatog povrća? To sve bih mogla na jesen pripremiti i smznuti u porcijama, pa zimi koristiti uz jabuke, naranče i ovo "zimsko" kupovno voće
p.s. danas sam ubacila i šaku nara (šipka) i preživio je sokovnik
Nema govora o ishitrenom kada pričamo o Hurom sokovniku. To je provjereno širom svijeta i svi ga vole. Dakle, ako osjetite potrebu za vrhunskim sokovnikom, to je to. I naravno ako financije dozvoljavaju.
Nisam nutricionista, ali siguran sam da je bolje cjediti svježe jer se zamrzavanjem sigurno gube neke hranjive vrijednosti. No, i smrznuto je sigurno dobro.
Sporovrteći sokovnik bi iscjedio odmrznuto, sitno nasjeckano ili bobičasto bez problema. Na žalost centrifugalni (pogotovo ovi jeftiniji) vam neće postići vrhunske rezultate. Kod tih sokovnika je čvrstoća namirnice dosta važna pa se bojim da bi se navedeno više razmrljalo negi ocjedilo. Naravno, svakako probajte. Možda čudno zvuči kada kažem jeftin, no kod sokovnika sve ispod 1000-1200 kn. spada u jeftine.
Najbolje vam je držati se toga što imate pa ako vam se sokovnik i sokovi učine kao važan dio vaše životne svakodnevnice, razbijte kasicu prasicu :-)
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 21:37   #247
moja preporuka je za sokovnik OSCAR da 1000 skuplji je ali vrijedi svake lipe
__________________
....ne mogu mi oduzeti snove...
seceruuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 21:26   #248
Oscar DA 900 ili 1000 bi bio moj drugi izbor u ponudi kod nas.
Spada u skupe, ali može se nabaviti dosta povoljno. Posebno dobar za zeleno lisnato i povrće inače. Kao i svaki sokovnik ima nekih nedostataka (gravitacija ne radi za njega jer nije uspravan, nije najjači kod mekog i kašastog voća, treba sitno sjeckati pa nije za užurbane. No, ako ste iz Hrvatske i želite cjediti uglavnom povrće, Oscar model 900 možete kupiti za 1500 kn.
Ako želite cjediti uglavnom voće i želite brz sokovnik neki centrifugalni će dobro poslužiti (mislim da eujuicers prodaje jedan dobar Breville model pod imenom Cutler za 2000 kn.)
Ako želite najsvestraniju mašinu za nešto više novca koja vjerovatno ništa ne radi najbolje, ali sve radi na vrhunskoj razini, nabavite Hurom (oko 2700 kn.).
A ako imate novca na bacanje, za 1000 eura možete dobiti Angel (dva vijka), a za 2000 eura Norwalka (presa). Ta dva jesu najbolji, ali cijena je strava.
Svodi se na to da trebate znati za šta vam treba sokovnik (šta ćete cjediti), da li vam je važna brzina, kvalitet, iskoristivost namirnica, koliko prostora zauzima, kako se pere ili nešto deseto i naravno koliko novca možete izdvojiti.
Za početnike koji nisu sigurni šta im treba i da li im uopće treba sokovnik, možda je najbolje kupiti centrifugalni Sinbo u Konzumu za nekih 250 kn. (taj sam ja prvi kupio). I kada sam shvatio da mi se sokovi sviđaju, uložio u nešto skuplje. Sada već gledam da što više cjedim povrće dok voće blendam pa jedem kašicu. Kažu upućeniji od mene da to tako treba.

Zadnje uređivanje ivanaj : 22.02.2013. at 21:49.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 10:04   #249
meni se sviđa onaj s tv prodaje šta ga okreneš i on sve izvrti za par sekundi samo ga nemogu više nigdje nać. jel zna ko možda kako se zove i gdje ga ima za kupit
Nokie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 23:36   #250
Bili su Bullet express i Jack LaLane Power juicer.
Jack Lalane slovi za jedan od najgorih sokovnika ikada (slab motor i teško cjeđenje, loš dizajn uzrokuje teže pranje, održavanje i rastavljanje ), a za Bullet sam vidio kako se lome držači za nastavke na svoje oči.
Tako da ih nikako ne bih preporučio...
Reklama je jedno, a realnost često nešto sasvim drugo.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 18:44   #251
mene zanima sokovnik za kafic cijedio bi naranđe... sad me zanima koji aparat uzeti a da nije preskup i da li stavljati cijelu naranđu ili bez korw ??
antexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 00:39   #252
Quote:
antexx kaže: Pogledaj post
mene zanima sokovnik za kafic cijedio bi naranđe... sad me zanima koji aparat uzeti a da nije preskup i da li stavljati cijelu naranđu ili bez korw ??
Kod cjeđenja je uglavnom (ali ne baš uvijek) pravilo da se cijedi ono što bi inače jeli. Dakle ne kora od naranče jer može uzrokovati stomačne probleme.
Ako treba samo za naranče i ne smije biti skupo, može se kupiti bolja citruseta. U pitanju je sokovnik koji cjedi samo citruse (limun, limeta, naranča, grejp), sastoji se od motora i posude koja ima kružni rebrasti dio na koji se odozgo pritisne naranča i sok se cjedi u posudu ispod.
Za ponuditi sok od jabuke, ananasa, mrkve, rajčice, postoje druga rješenja i koštaju više.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 19:25   #253
Evo da se i ja pridruzim raspravi o sokovnicima...

Nakon miksanja voca i povrca u blenderu pa cijedjenja kroz sito i onu gazu, dobivao sam jako fini sok i dosta ga je bilo na kraju, e sad, zbog dugotrajnosti postupka pripreme, velike kolicine raznoraznih posuda i pomagala te ciscenja, odlucio sam uzeti slow juicer..
Dilema je bila izmedju Vervite i Gorenja VitaWay ( jc4800vmx ) te na kraju ipak odlucio uzeti Gorenje..

Cijena u promotivnom periodu Gorenja do 31.03. Je bila 1.799kn, popust 10% za gotovinsko placanje i odbijanje poreza jer sam ga uzeo na firmu i na kraju me ispao oko 1.200kn.

Sokovnik se proizvodi u kineskoj tvornici Ningbo Electrical Pinge CO.LTD pod oznakom PR-169. Guglajuci malo, naletio sam na podatak da su karakteristike gotovo identicne kao i kod hvaljenog Huroma, Omege VERT itd. Dakle, 70,80 RPM motor, GE Ultem materijal, tezina cca 7kg dok vizualno, sve djeluje doslovno isto.

Prvi dojam je zbilja jako tihi rad u odnosu na one centrifugalne koji su tako glasni da imate osjecaj da vam iz dvorista polijece avion.
Prilikom cijedjenja mrkve, cikle, dunje i ostalog tvrdog voca i povrca, cuje se malo glasnije gnjecenje, odnosno drobljenje...
Kruske, jabuke, narance, limoon, zelena salata, poriluk, blitva odraduje bez problema.

Koristim ga tri puta dnevno i zasad jako dobro odraduje posao uz naravno pridrzavanje nekih pravila kao sto su;
- rezanje voca i povrca na manje komade
- ubacivanje u otvor postepeno, nikako sve odjednom tako da stigne sve odraditi
- ne tiskam nikad stvari unutra pomocu onog plasticnog sto se dobije uz sokovnik , ne znam kako bih ga uopce nazvao
- temeljito pranje nakon zavrsetka kako bi se sprijecilo zacepljenje sitnih rupica na situ kad se ostaci osuse.

Imam ga mjesec dana i nije mi se jos niti jednom zablokirao bez obzira koristio iskljucivo zelenu salatu, blitvu ili ostalo lisnato povrce..

Nisam za sada radio maslac od kikirikija/pistacija/badema/ljesnjaka iako sam vidio da je i za to sposoban, ako ovo uspije onda definitivno kod mene ima prolaz na testu )

Jako lagano i brzo se cisti, rasklopite dijelove, isperete vodom i cetkicom tako da je sve gotovo za 2,3 minute..

Zasad radi bez greske, ako se nesto pokvari garancija od 2godine je tu tako da preporucam svima ovaj sokovnik, bolje izdvojite par sto kuna vise i kupite uredjaj ovakvog tipa jer se stvarno isplati u odnosu na tzv. centrifugalne bio on Hurom, Omega VERT, Gorenje ili pak onaj jos jeftiniji iz Top shopa..

Zadnje uređivanje MarioMoltisanti : 01.04.2013. at 19:39.
MarioMoltisanti is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 22:16   #254
Ovaj stroj nije predviđen za pravljenje maslaca. Mada sam i ja vidio da netko to radi na youtube na neki poseban način (improvizacija).
Plastika za guranje služi samo ako nešto zapne u otvoru pa se malo pogura (recimo veći komad voća ili ako se nagura lisnatog pa ne ide samo od sebe).
Neki dan sam u Hurom nagurao blitve bez da je nasjeckam na sitno i nije sve prošlo potpuno glatko kao obično. Morao sam stavljati komade mrkve da poguraju zelenjavu. U pulpi sam našao izuzetno čvrsta vlakna tako da je bilo jasno da je blitvu trebalo usitniti (narazati nožem na 2 cm - 20 sekundi posla).
Znači opet, treba znati i nema problema.
Nakon što sam u zadnje vrijeme pročitao brojne pritužbe oko težine pranja sokovnika i kako treba 25 minuta da se očisti, uzeo sam štopericu. Čistio sam lagano kao i uvijek i trajalo je 2 minute i 50 sekundi. Mislim da bih ako jako požurim mogao očistiti ispod minut i pol. Toliko o toj legendarnoj gnjavaži oko čišćenja. Doduše, treba to poslije osušiti i sastaviti, ali i to je usput dok traju reklame, par minuta.
Izuzetno mi je drago čuti da Gorenje model tako lijepo radi...
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 22:37   #255
Pls help!

Upravo sam kupila ovaj sokovnik; http://www.gorenje.hr/kucanski_apara...vnici?c=305620 , zna li itko kako se vadi filter i ona posuda ispod? U uputama piše samo izvadite, ali ne i kako, pokušala sam izvući posudu s filterom, ali ne ide
? :-(
geenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 23:11   #256
Quote:
geenger kaže: Pogledaj post
Pls help!

Upravo sam kupila ovaj sokovnik; http://www.gorenje.hr/kucanski_apara...vnici?c=305620 , zna li itko kako se vadi filter i ona posuda ispod? U uputama piše samo izvadite, ali ne i kako, pokušala sam izvući posudu s filterom, ali ne ide
? :-(
Pogledao sam pdf s uputama za taj model i izgleda mi jako slično kao i sokovnik mog kuhinjskog robota.

Treba filter povući gore. I meni je prvi put izgledalo kao da ne ide i mislio sam da ću sve strgati, ali sam na kraju uspio. Bio sam uporan u tom povlačenju.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 23:17   #257
Coco_Nut puno hvala, evo pokušala sam i uspjela.
geenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 16:34   #258
Maslac kikiriki/indijski/pistacio

Mali update na temu...
Isproban maslac od kikirikija/indijskih orascica/pistacija na sokovniku Gorenje VitaWay, usitni ga skroz, bez ostataka vecih ili manjih komada plodova, uz dodatak ulja od kikirikija ili suncokretovog, dobija se maslac koji je puno finiji od onog kupovnog iz Spara/Lidla...

Redosljed:
- pistacio definitivno najbolji!
- kikiriki
- indijski orascic ( probao sam sirovi ali je malo dosadnjikav/bezukusan )

Radim ovo svakih deset dana tako da je predvidjen za maslac bez obzira sto neki u temi demantiraju. Napomena je da se skine onaj dio s metlicama jer samo smeta i na kraju se tesko pere...

Preporuka za cisti sok od hladne lubenice, s kosticama ili bez, vjerojatno najbolji sok meni osobno
MarioMoltisanti is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2013., 21:10   #259
Pozdrav svima ..
Imali tko iskustva sa sokovnicima marke MOULINEX infiny press revolution?
wombet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 07:12   #260
Kupio neki kineski centrifugalni sokovnik od 700 W

Sve je super fino krasno.. ali od jedne jabuke zaštopa se sito , te nakon toga učinkovitost sokovnika je nikakava... malo soka bez ponovnog čišćenja sita..

Na situ se nakupi tvrd pulpa..

Jel to normalno za rotacijske sokovnike ?
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:29.