Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2009., 01:42   #201
moj komentar je samo... koliko para toliko muzike, jer sam u jeftinijim studijima ispred njih morao sve slike gledat i trazit sta ne odgovara, a sad lipo donesem, ostavim i u prolazu skupim. Znam da ce uvik sve bit odlicno, ali kosta...
Inace koliko sam skuzio radi se o neodrzavanju minilaba (sporka lampa, stara kemija...)
chuspy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 09:24   #202
Quote:
chuspy kaže: Pogledaj post
moj komentar je samo... koliko para toliko muzike, jer sam u jeftinijim studijima ispred njih morao sve slike gledat i trazit sta ne odgovara, a sad lipo donesem, ostavim i u prolazu skupim. Znam da ce uvik sve bit odlicno, ali kosta...
Inace koliko sam skuzio radi se o neodrzavanju minilaba (sporka lampa, stara kemija...)
Ovo uopce ne mora bit reprezentativno...ja npr. razvijam fotke u jednom studiju u centru Zg-a, koji ima stvarno pristupacne cijene i uvijek se mogu dogovorit s osobljem sta hocu i kako hocu, i do sada sam prezadovoljan rezultatima. Tako da cijena nije nuzan pokazatelj kvalitete, pošto današnja velika konkurencija na tom tržištu diktira sve manje cijene takvih usluga.
__________________
- My deviantART -
Osa81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 11:22   #203
nemoj otići tamo ni bahato ni u strahu, nego jednostavno pitaj da ti objasne zašto slike nisu jednake kvalitete. nakon toga im reci da nisi zadovoljna i da želiš da se to kvalitetno odradi, jer su oni dužni prodati "ispravan proizvod". reci im i za taj popust, ako imaš račun.
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 12:20   #204
Upravo tako. Mislim da se sa razgovorom može puno više postići. Lijepo popričati, ukazati na nepravilnosti (ako ima s tvoje strane,neka objasne),a ako je došlo s njihive strane isto neka objasne.Treba pokušati.Samo hrabro naprijed!
foto1957 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 12:32   #205
Hvala vam na odgovorima!

Otići ću sutra pa što bude.

@DNx Nije Zg u pitanju, manji gradić pa mi je još veći bad jer znam likove iz viđenja. Još sam se mislila da razvijem kad odem u Zg, ali reko slika :neznalica:.

Slike su 2kn jedna one standardne veličine. Ma meni je najviše žao slika, jedva sam dočekala da skupim novce za njih i sad ih više od pola mogu švrknut u smeće.

Ma uslikala bih jednu-dvije kopije fotićem pa da nekome od vas tko se razumije pošaljem na pm da mi kaže je l mogu reklamirat. Ima tko voljan?
karla_91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 13:03   #206
Quote:
dile kaže: Pogledaj post
nemoj otići tamo ni bahato ni u strahu, nego jednostavno pitaj da ti objasne zašto slike nisu jednake kvalitete. nakon toga im reci da nisi zadovoljna i da želiš da se to kvalitetno odradi, jer su oni dužni prodati "ispravan proizvod". reci im i za taj popust, ako imaš račun.
daj ajde dile... nije ti ovo beč da se tak civilizirano moš ponasat i nesto postici...
__________________
Iracionalna Emotivna Opsesija
twenty yebemty is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 14:03   #207
Quote:
Osa81 kaže: Pogledaj post
Ovo uopce ne mora bit reprezentativno...ja npr. razvijam fotke u jednom studiju u centru Zg-a, koji ima stvarno pristupacne cijene i uvijek se mogu dogovorit s osobljem sta hocu i kako hocu, i do sada sam prezadovoljan rezultatima. Tako da cijena nije nuzan pokazatelj kvalitete, pošto današnja velika konkurencija na tom tržištu diktira sve manje cijene takvih usluga.
a di ih ti daš razvit...

ja sam dugo u hotelu dubrovnik, al tad nisam baš puno mario za kvalitetu...a sad sa digitalom i onako malo razvijam, al ovo od neki dan je isto strašno iskustvo...još snimim u dvije varijante srgb i adobrRgb i velim liku da si izabre folder prema tome, a on me pita da kaj mi je to...pa ljudi moji, ne znaju niti s kojim profilom im printeri rade...

gr..
D
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 15:02   #208
razvijam u studi "Centar" u Ilici ...
@karla - slobodno zaljepi primjere fotki ovdje pa cemo ti dati kolektivno strucno misljenje
__________________
- My deviantART -
Osa81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 16:19   #209
Quote:
Osa81 kaže: Pogledaj post
razvijam u studi "Centar" u Ilici ...
@karla - slobodno zaljepi primjere fotki ovdje pa cemo ti dati kolektivno strucno misljenje
znam di su...moji starci su s njima imali neki biznis davno prije...u onom malom prolazu, jelda?
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 16:41   #210
Quote:
DNx kaže: Pogledaj post
znam di su...moji starci su s njima imali neki biznis davno prije...u onom malom prolazu, jelda?
da, da upravo tako
__________________
- My deviantART -
Osa81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 22:55   #211
bas o tome govorim... kvalitetan uredjaj kosta, materijal (papir, kemija, servisi...) kosta, neko ko zna radit s minilabom kosta i ako oces imat kvalitetu to se odrazi na konacnoj cijeni. E sad ili ces gurat kvalitetu i bit u gornjem rangu cijena ili ces zanemarit sve ono gore i stavit djecu koja su na praxi da rade na minilabu i naplacivat slike 1kn...
Uglavnom ne pokusavaj mantrat previse sa profilima ili ICC-ovima jer malo ko zna o cemu je rijec. Nastoj kalibrirat monitor i pripremaj slike na 300dpi-a a kad dodjes tamo naglasi da iskljuce bilo kakve korekcije stroja i nadaj se najboljem ili nadji ekipu koja zna sta radi, s kojima se moze dogovorit i kojima ces bit stalna musterija pa ce ti izlazit u susret.
chuspy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 23:03   #212
off-topcario sam, a postoji tema za moje pitanje

OT: znam, nezgoda je situacija pogotovo ak si u manjem mjestu...ako te je bas trta, zaista ti predlazem da zamolis nekog starijeg i odvaznijeg da to ucini za tebe i nikako nemoj odustati od toga jer je to zbilja nepravda..

Zadnje uređivanje Euronymous : 08.06.2009. at 23:08.
Euronymous is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 23:10   #213
pozdrav....imam pitanjce-dva vezano uz razvijanje fotografija..
..dakle, u životu nisam nosio fotografije da mi ih se razvije pa me zanima sljedece, jel im mogu dat samo jednu ili mozda dvije fotografije da mi ih razviju ili je potrebno dat recimo najmanje 15-30...zatim me zanima na kojem mediju im to moram dat (cd ili memorijska?) i u kojem formatu....a cijene??

hvala
Euronymous is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 00:44   #214
Nemoj se postavljati kao seljanka, i u svakom slučaju nemoj vući seljačinu sa sobom. Postavi se kao agent iz Matrixa.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 14:39   #215
Mislila sam vam postat slike ovdje, ali razlika nije toliko uočljiva kad ih uslikam pa ništ od toga.

Evo baš idem odnest pa javim kako je prošlo.
karla_91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 23:40   #216
Quote:
karla_91 kaže: Pogledaj post
Mislila sam vam postat slike ovdje, ali razlika nije toliko uočljiva kad ih uslikam pa ništ od toga.

Evo baš idem odnest pa javim kako je prošlo.
ajde, živo me zanima...mislim da ćeš dobro proć, jer nemaju ti kaj prigovorit...osim ako razlika u nijansi nije toliko mala da ti vele da to spada u neku +-5% greške u odstupanju
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2009., 11:41   #217
Lijepi pozdrav svima!

Samo da javim kako je prošlo jučer. Uglavnom, bilo me trta i to dosta jer nikad ništa do sad nisam reklamirala, a imala sam razloga.

Uđem u radnju, za pultom šef i radnica i kažem im da me zanima zašto su iste slike u jednom primjeru ispale ok, a u ostalima prilično loše. Lik uzeo slike pa gleda, vidim da se ženska do njega isčuđava jer su neke skroz loše, a on meni da je nemoguće da je u njima problem.
Podsjetim ga da sam mu donesla slike na sticku i da sam mu rekla da taj isti folder izradi u 4 primjera. On se nešto izmotavao da bi mi na kraju rekao da će pristati jedino ih izradi ako ću platiti 50%. Rekla sam mu da ne vidim razloga za plaćanje, ali on je bio uporan i na kraju mene napao jer je, naravno, napad najbolja obrana.
I ništ, što ću, kažem dobro onda, nek ih izradi, platit ću mu i tih hebenih 50%, ali me nakon toga više neće vidjeti.

Eto vam primjera kako se netko ne zna izborit za sebe. A što ću, valjda ću naučiti i to s godinama.

Pozdrav svima, uživajte!!!
karla_91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2009., 12:59   #218
pih...prava šteta da nisi malo agresivnija

mislim, stvaro je nevjerojatno kako ekipa ima opravdanja...pa u kome je problem aklo ista slika 4puta izgleda različito
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2009., 00:31   #219
ooo da sam ja bio na tvom mjestu pojeo bi ih i to ozbiljno, jer ako nesto nevalja u jednom ili dva od 4 primjerka onda je problem ili u njemu ili toj kraj njega, a neka se oni kasnije kusuraju...
chuspy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2009., 10:25   #220
Daj navedi ime tog foto-studia da netko od nas slučajno ne zaluta tamo...
mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:53.