Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2011., 15:48   #2001
Quote:
dexdu kaže: Pogledaj post
Vaillant nema tvorničkih boljki

Greška se uvijek nalazi u krivom izboru uređaja

Naime u ovom slučaju izbor uređaja bi bio VU sa spremnikom ili VUI sa manjim integriranim 20L spremnikom

Vaillant za svaki problem ima rješenje
Ima rješenje ako kupiš skuplji bojler!Šta je sa ljudima koji nemaju mjesta ili novaca za bojler sa spremnikom ili onaj dublji sa 20 litarskim?Zar bi oni trebali odustati od kupnje takvih mješalica?Vaillantu je to tvornička boljka sa kojom su oni jako dobro upoznati,jer Junkers (po novom Bosch) nema takvih problema.Ali ne zato što je uređaj kvalitetniji nego je drugačije konstruiran.
Ja imam na dva mjesta Vaillant protočne bojlere i uvijek je isti problem sa jednoručnim mješalicama.
7822381 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 15:54   #2002
Quote:
7822381 kaže: Pogledaj post
Iz provjerenih izvora znam da Vaillant protočni bojleri imaju problema kada se ugrađuje termostatska mješalica ili bilo kakva jednoručna.Ali to im je tvornička boljka koju nisu još riješili.
IMao sam term. mješalicu i iskusio to- kasnije je zamijenjena.
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 22:09   #2003
Quote:
7822381 kaže: Pogledaj post
Ima rješenje ako kupiš skuplji bojler!Šta je sa ljudima koji nemaju mjesta ili novaca za bojler sa spremnikom ili onaj dublji sa 20 litarskim?Zar bi oni trebali odustati od kupnje takvih mješalica?Vaillantu je to tvornička boljka sa kojom su oni jako dobro upoznati,jer Junkers (po novom Bosch) nema takvih problema.Ali ne zato što je uređaj kvalitetniji nego je drugačije konstruiran.
Ja imam na dva mjesta Vaillant protočne bojlere i uvijek je isti problem sa jednoručnim mješalicama.
Zanima me, imas dva Vaillanta i imas i Bosha tj.Junkersa?
S Vaillantima imas problema, a s Boshom nemas..... to su dva slicna (protocna bojlera), slicnih karakteristika, jednako stara, za istu namjenu....?
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 01:34   #2004
Quote:
7822381 kaže: Pogledaj post
Ima rješenje ako kupiš skuplji bojler!Šta je sa ljudima koji nemaju mjesta ili novaca za bojler sa spremnikom ili onaj dublji sa 20 litarskim?Zar bi oni trebali odustati od kupnje takvih mješalica?Vaillantu je to tvornička boljka sa kojom su oni jako dobro upoznati,jer Junkers (po novom Bosch) nema takvih problema.Ali ne zato što je uređaj kvalitetniji nego je drugačije konstruiran.
Ja imam na dva mjesta Vaillant protočne bojlere i uvijek je isti problem sa jednoručnim mješalicama.

Nisu oni jako dobro upoznati sa nikakvim problemima takve vrste

Pitaš me "Šta je saljudima koji nemaju mjesta ili novaca za onaj dublji sa 20L spremnikom" - pa evo odgovora: Šta je sa ljudima koji uopče nemaju novaca ili mjesta za bojler?

Kakva je konstrukcijska razlika između junkers-bosch i Vaillant uređaja

Ako je dobro podešen Vaillant bez problema radi i ima konstantnu temperaturu

Bitno je sljedeće: Prilikom dostizanja temperature plamenik mora smanjiti plamen a nikako ugasiti, jer tada dolazi do razlike u temperaturi vode
Znači samo fine tuning i ništa više
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 07:49   #2005
Pitanjce.
Vaillan kombi bojler se nalazi u wc-u. wc je cca 3-3,5 m2. Na vratima imam dvije rešetke i uz bojler se nalazi prozor 40x60. Po zimi kad zatvorim prozor, bojler se gasi jer nema dovoljno kisika valjda, pa moram prozor otvarat na pola, pa mi je automatski zima kad obaljam posel unutra. Ove rešetke očito niš ne pomažu.
E sad, da nemam non stop otvoren prozor, jel bi bilo dobro da izbušim rupu fi 10 cm ispod bojlera ( bojler je u čošku ) i stavim nekakvu blenu da nebude baš rupa? Hoće to bit dovoljno svježeg kisika bojleru kroz tu rupu?
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 08:43   #2006
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Zanima me, imas dva Vaillanta i imas i Bosha tj.Junkersa?
S Vaillantima imas problema, a s Boshom nemas..... to su dva slicna (protocna bojlera), slicnih karakteristika, jednako stara, za istu namjenu....?
Ispravak,krivo sam naveo.Junkers koji mi ima jedan susjed je sa spremnikom,a drugi ima protočni i on ima problema.
7822381 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 08:44   #2007
Quote:
dexdu kaže: Pogledaj post
Nisu oni jako dobro upoznati sa nikakvim problemima takve vrste

Pitaš me "Šta je saljudima koji nemaju mjesta ili novaca za onaj dublji sa 20L spremnikom" - pa evo odgovora: Šta je sa ljudima koji uopče nemaju novaca ili mjesta za bojler?

Kakva je konstrukcijska razlika između junkers-bosch i Vaillant uređaja

Ako je dobro podešen Vaillant bez problema radi i ima konstantnu temperaturu

Bitno je sljedeće: Prilikom dostizanja temperature plamenik mora smanjiti plamen a nikako ugasiti, jer tada dolazi do razlike u temperaturi vode
Znači samo fine tuning i ništa više
Onda prijatelju ti očito znaš više od ljudi koji rade u vaillantu,jer neznam koji fine tuning može to popraviti.Oni sami su rekli da je to tako.Ja trenutno svaki put ako hoću toplu vodu bez promjene temperature okrećem na početku ručicu skroz ulijevo dok ne krene vruća voda i jedino tako mogu dobiti ono što tražim,a to je konstantna temperatura tople vode.
Termostatske mješalice baš zbog tih čestih promjena u temperaturi blesiraju bojler,a to su mi rekli i ovlašteni Vaillantovi serviseri.
A ovaj odgovor na pitanje šta je sa ljudima koji nemjau novaca za bojler sa spremnikom je nikakav.Zbog čega bi kupovao bojler i spremnik za 10000 kn ako mogu kupiti protočni bojler za 5000kn?

Zadnje uređivanje 7822381 : 23.09.2011. at 08:55.
7822381 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2011., 23:12   #2008
Quote:
ExCenTric kaže: Pogledaj post
Pitanjce.
Vaillan kombi bojler se nalazi u wc-u. wc je cca 3-3,5 m2. Na vratima imam dvije rešetke i uz bojler se nalazi prozor 40x60. Po zimi kad zatvorim prozor, bojler se gasi jer nema dovoljno kisika valjda, pa moram prozor otvarat na pola, pa mi je automatski zima kad obaljam posel unutra. Ove rešetke očito niš ne pomažu.
E sad, da nemam non stop otvoren prozor, jel bi bilo dobro da izbušim rupu fi 10 cm ispod bojlera ( bojler je u čošku ) i stavim nekakvu blenu da nebude baš rupa? Hoće to bit dovoljno svježeg kisika bojleru kroz tu rupu?
Ne

Malo će pomoći ali nije dovoljno
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2011., 23:15   #2009
Quote:
7822381 kaže: Pogledaj post
Ispravak,krivo sam naveo.Junkers koji mi ima jedan susjed je sa spremnikom,a drugi ima protočni i on ima problema.
Naravno da si krivo naveo
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2011., 23:28   #2010
Quote:
7822381 kaže: Pogledaj post
Onda prijatelju ti očito znaš više od ljudi koji rade u vaillantu,jer neznam koji fine tuning može to popraviti.Oni sami su rekli da je to tako.Ja trenutno svaki put ako hoću toplu vodu bez promjene temperature okrećem na početku ručicu skroz ulijevo dok ne krene vruća voda i jedino tako mogu dobiti ono što tražim,a to je konstantna temperatura tople vode.
Termostatske mješalice baš zbog tih čestih promjena u temperaturi blesiraju bojler,a to su mi rekli i ovlašteni Vaillantovi serviseri.
A ovaj odgovor na pitanje šta je sa ljudima koji nemjau novaca za bojler sa spremnikom je nikakav.Zbog čega bi kupovao bojler i spremnik za 10000 kn ako mogu kupiti protočni bojler za 5000kn?
Ja i radim isključivo Vaillant

Ti okreneš ručicu ručicu skroz lijevo i dobivaš konstantnu temperaturu vruče vode ako sam shvatio - pa jeli ja govorim da je moguće dobiti konstantnu temperaturu vode?
Ne mislim pritom da protočni može zamjeniti bojler sa spremnikom, ali da može uveliko ublažiti problem - e pa tvrdim da može

Zbog čega bi kupovao bojler od 10000 kada možeš kupiti protočni za 5000?
Pa zar ne govorim da ljudi greše u izboru uređaja - kupuju najjeftinije i to 18KW i onda želi sa time zagrijati 200 kvadrata stambenog prostora i imati dovoljno tople vode za dvije kupaonice
Evo vidiš da nije problem u uređaju nego u izboru uređaja koji će zadovoljiti potrebe korisnika - u protivnom dolazi do "Pas mater kako nevalja bojler" i sl.
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2011., 05:14   #2011
Quote:
dexdu kaže: Pogledaj post
Evo vidiš da nije problem u uređaju nego u izboru uređaja koji će zadovoljiti potrebe korisnika - u protivnom dolazi do "Pas mater kako nevalja bojler" i sl.
Gdje je tu fine tuning?
__________________
Poluznanje je opasnije od neznanja /// Pekari =>Oni što prže kompresore
nike321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 09:14   #2012
Malo smo sad skrenuli s teme.Poanta je da protočni bojleri bilo kojeg proizvođača imaju problema sa termostatskim i jednoručnim mješalicama (pipama) jer dolazi do stalne promjene temperature vode.
A ti me uvjeravaš da to nije tako jer se to može riješiti sa pravilnim odabirom bojlera.Može ako kupiš bojler sa spremnikom koji je puno skuplji i riješio si problem,ali oni koji imaju protočne bojlere ostaju sa istim problemom.
On se može riješiti sa okretanjem ručice ali to ne mijenja činjenicu da protočni bojleri imaju problema sa time i da ako ljudima to nitko ne kaže,javlja se onaj "pas mater".A niko im to ne kaže jer ih većina to ni nezna u dućanima.
A protočni bojler od npr. 28KW će biti dovoljan za grijanje 200m2,ali mu snaga neće pomoći kod tople vode jer nemože napraviti dovoljno za dvije kupaonice koje se koriste istovremeno.
Ja nisam tehničke struke,ali kad čačkaš po internetu saznaš puno toga.Nemoj misliti da omalovažavam tebe ili tvoj rad,ali ovo je isključivo vezano uz proizvod.
7822381 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 09:24   #2013
Quote:
dexdu kaže: Pogledaj post
Ne

Malo će pomoći ali nije dovoljno
A jel postoji kakvo riješenje, a da nije otvoren prozor cijelo vrijeme?

Nisam napisao, bojler je 24 kw na dimnjak
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 12:41   #2014
Quote:
7822381 kaže: Pogledaj post
Malo smo sad skrenuli s teme.Poanta je da protočni bojleri bilo kojeg proizvođača imaju problema sa termostatskim i jednoručnim mješalicama (pipama) jer dolazi do stalne promjene temperature vode.
Hmm, a zasto si onda napisao:
Quote:
7822381 kaže: Pogledaj post
Iz provjerenih izvora znam da Vaillant protočni bojleri imaju problema kada se ugrađuje termostatska mješalica ili bilo kakva jednoručna.Ali to im je tvornička boljka koju nisu još riješili.
Quote:
7822381 kaže: Pogledaj post
Ima rješenje ako kupiš skuplji bojler!Šta je sa ljudima koji nemaju mjesta ili novaca za bojler sa spremnikom ili onaj dublji sa 20 litarskim?Zar bi oni trebali odustati od kupnje takvih mješalica?Vaillantu je to tvornička boljka sa kojom su oni jako dobro upoznati,jer Junkers (po novom Bosch) nema takvih problema.Ali ne zato što je uređaj kvalitetniji nego je drugačije konstruiran.
Ja imam na dva mjesta Vaillant protočne bojlere i uvijek je isti problem sa jednoručnim mješalicama.
Zasto si tu navodnu gresku pripisao Vaillantu i tvrdio da kod Junkersa toga nema, a sad ispada da se i ne radi o nikakvoj greski, nego da je to jednostavno tako.
Quote:
A ti me uvjeravaš da to nije tako jer se to može riješiti sa pravilnim odabirom bojlera.Može ako kupiš bojler sa spremnikom koji je puno skuplji i riješio si problem,ali oni koji imaju protočne bojlere ostaju sa istim problemom.
On se može riješiti sa okretanjem ručice ali to ne mijenja činjenicu da protočni bojleri imaju problema sa time i da ako ljudima to nitko ne kaže,javlja se onaj "pas mater".A niko im to ne kaže jer ih većina to ni nezna u dućanima.
Logicno mi je da problemi postoje kod termostatskih tuseva i sl., ali u cemu je inace problem? Temperatura vode se lako podesi na samom bojleru, ili?
Quote:
Ja nisam tehničke struke,ali kad čačkaš po internetu saznaš puno toga.Nemoj misliti da omalovažavam tebe ili tvoj rad,ali ovo je isključivo vezano uz proizvod.
Ali ne uz los proizvod. Ti si to kvalificirao kao boljeku/gresku...a u stvari je, obzirom da je to vezano uz sve (starije, mozda su noviji bolji) protocne bojlere - jasno da tehnicki to nije bilo (ne tvrdim da kod novih mozda nije neki napredak) izvedivo...i to ne samo kod Vaillanta ...sto si ti olako, nepromisljeno i ne fer priljepio samo njima. Tehnika napreduje, ali ne moze bas ici prije vremena...
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 13:03   #2015
Pa pripisao sam grešku bojleru jer mi je glupost da bojler radi samo na određene pipe ispravno.A Vaillant sam naveo zato jer on ima tu boljku i bio je tema u prijašnjem postu.
Što se tiče Junkersa ispravio sam se u novom postu tako da ne favoriziram nikoga.I oni imaju isti problem.
Ali nisam nepromišljeno priljepio grešku Vaillantu ili nekom drugom,to je greška koja se ne bi trebala pojavljivati kod takvih uređaja,pogotovo sa takvim cijenama.
A ako se već tehnički nije u mogućnosti riješiti na samom uređaju,bilo bi lijepo da se to ne skriva.
Kladim se da jako puno ljudi ima taj problem,ali misli da je to normalno jer im nitko nije ništa rekao.
Problem je da kada se otvori pipa na nekom srednjem položaju očekuje se da ide mlaka voda sa konstantnom temperaturom,a događa se da kada se npr. tuširate malo ide hladna voda,malo vruća pa malo mlaka.
7822381 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 13:34   #2016
Quote:
7822381 kaže: Pogledaj post
Pa pripisao sam grešku bojleru jer mi je glupost da bojler radi samo na određene pipe ispravno.A Vaillant sam naveo zato jer on ima tu boljku i bio je tema u prijašnjem postu.
Što se tiče Junkersa ispravio sam se u novom postu tako da ne favoriziram nikoga.I oni imaju isti problem.
Cim si napisao da je to boljka koju Vaillannt ima, a Junkers nema.. - favorizirao si Junkers, kritizirao Vaillant. Sto imo nije u redu.
Quote:
Ali nisam nepromišljeno priljepio grešku Vaillantu
Jesi. Napisao si da je to boljka Vaillanta. A nije. To je tako kod protocnih bojlera (opet kazem, ovo se odnosi samo na starije tipove, moguce je da kod novih nema toga) i gotovo.
Kao da kazes da je boljka stednjaka sto ne kuha rucak...sorry, ali za sada to jos ne ide. Ili da je greska sto auti ne mogu i letiti..
Quote:
ili nekom drugom,to je greška koja se ne bi trebala pojavljivati kod takvih uređaja,pogotovo sa takvim cijenama.
Kako ne shvacas da ako je to tako kod svih protocnih bojlera - da to nije greska, vec samo - tehnicko nedostignuce. Tog trena. Kad kazes da im je to boljka (i to Vaillantima) to zvuci kao da ta firma nije dobra, kod njih to ne valja, ...a druge su to rijesile i nemaju tu boljku.
Primjer: kod Vaillant je troputni bio boljka, na jednim tipu bojlera...to su rijesili i vise nema te boljke...
Quote:
A ako se već tehnički nije u mogućnosti riješiti na samom uređaju,bilo bi lijepo da se to ne skriva.
Zasto mislis da se nesto skriva?
Quote:
Kladim se da jako puno ljudi ima taj problem,ali misli da je to normalno jer im nitko nije ništa rekao.
Pa i je normalno.
Svaki bojler ima regulaciju temperature tj. protoka na sebi...na taj nacin si svatko moze podesiti zeljenu temperaturu. Bojler je tako napravljen da se tempertura regulira na njemu (eventualno mozes i na pipi povecati/smanjiti protok, ali ne previse, jer ce se ugasiti, dobit ces isti rezultat), a ne mijesanjem s hladnom.
Quote:
Problem je da kada se otvori pipa na nekom srednjem položaju očekuje se da ide mlaka voda sa konstantnom temperaturom,a događa se da kada se npr. tuširate malo ide hladna voda,malo vruća pa malo mlaka.
Na taj nacin se smanji protok ...i to onda zeza bojler...i do te mjere da se plamen ugasi (jer je protok pre mali) i onda ide hladna voda...dosta logicno, kad razmislis. Da bi temperatura bila konstantna ne treba prckati po protoku, tj ne treba mijesati toplu i hladnu vodu.
Cesce se desava kod jednorucnih...jer ljudi automatski micu rucicu sim-tam, ista bi stvar bila i kod dvorucnih, ako bi isao dodavati hladnu vodu, ali lakse je kad znas da ne smijes hladnu otvarati - otvoriti samo toplu i podesiti temperaturu na bojleru.
Ako prodavac u ducanu na to ne upozori, to ne znaci da je to boljka proizvoda, vec da kupac nije dovoljno informiran o proizvodu i da ocekuje nesto sto ne ide...
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 14:26   #2017
Zašto nije u redu favorizirati Junkers?Pa valjda imam pravo na svoje mišljenje kakvo god bilo,makar napisao kojekakve gluposti o svim drugim proizvođačima.zato forum i postoji da ljudi kažu što misle.
Imam dva Vaillant bojlera stara 2 godine i oba su njesra i na oba mješalice moram okretati na stranu da ne bi imao problema.
Kad sam zvao u vaillant da mi kažu zbog čega se to događa rekli su mi da je krivo nešto spojeno.Nabijem vaillant na k...!
A ako ti niko od ljudi ovlaštenih za to ne kaže ništa,onda se skriva.A znaju za problem.
Što se tiče protoka on nema nikakve veze sa problemom,jer nisam napisao da pustim vodu polako i nije uopće bitno da li je ručica točno na sredini ili malo više lijevo.Isto tako temperatura je nebitna i sasvim je nevažno da li je 50 il 60.Ako se ne okrene skroz ista stvar se događa,probaj na bojleru pa ćeš vidjeti.I ne mičem ručicu sim-tam,stoji na mjestu.Nepomična.

Pusa.
7822381 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 16:25   #2018
Quote:
7822381 kaže: Pogledaj post
Zašto nije u redu favorizirati Junkers?Pa valjda imam pravo na svoje mišljenje kakvo god bilo,makar napisao kojekakve gluposti o svim drugim proizvođačima.zato forum i postoji da ljudi kažu što misle.
Oprosti...nisam te htjela ljutiti, naravno da imas pravo na svoje misljenje i da mozes napisati sto zelis (nije ono "ne mozes" bilo napisano u smislu - ne smijes), ali cini se da se ne razumijemo, tj. da te nisam dobro shvatila.
Ne znam zasto bi pisao gluposti o drugim proizvodjacima .
Nije mi jasno zasto bi favorizirao jednog, a kritizirao drugog (bez obzira o kojima se radi) kada si na kraju ipak zakljucio da "protočni bojleri bilo kojeg proizvođača imaju problema..."
I ..koliko je meni poznato (tako mi je rekao serviser) nemaju problema samo s jednosrucnim mjesalicama, vec i sa obicnim ako se mijesa hladna s toplom.

Quote:
Imam dva Vaillant bojlera stara 2 godine i oba su njesra i na oba mješalice moram okretati na stranu da ne bi imao problema.
To mi je jasno...ali da imas i neki drugi slican bojler (bez spremnika) nekog drugog proizvodjaca, stvar bi bila ista, pa sam si to napisao, ili ?
Quote:
Kad sam zvao u vaillant da mi kažu zbog čega se to događa rekli su mi da je krivo nešto spojeno.Nabijem vaillant na k...!
A ako ti niko od ljudi ovlaštenih za to ne kaže ništa,onda se skriva.A znaju za problem.
Ovo ne odobravam, mozda nisi naletio na kompetentnu osobu...pa ti je netko rekao nesto bezveze...svakako nije u redu. (a mozda te nisu ni shvatili)
Quote:
Što se tiče protoka on nema nikakve veze sa problemom,jer nisam napisao da pustim vodu polako
Sto znaci to "polako"...kako se to polako pusta voda
Quote:
i nije uopće bitno da li je ručica točno na sredini ili malo više lijevo.
Iz ovoga bih ja zakljucila da ima veze s protokom, jer cim rucica nije sasvim lijevo - protok vode kroz bojler (dakle tople vode) se smanjuje, zato sto se dodaje hladna. Kad se protok smanjuje ona u stvari postaje toplija, a dodavali smo hladnu da ju kao rashladimo. Sve se to da namjestiti na bojleru, zato postoje gumbi na bojleru.
Quote:
Isto tako temperatura je nebitna i sasvim je nevažno da li je 50 il 60.Ako se ne okrene skroz ista stvar se događa,probaj na bojleru pa ćeš vidjeti.I ne mičem ručicu sim-tam,stoji na mjestu..
Nemam jednorucnu mjesalicu, a kad pustam vodu nikada ne otvaram hladnu. Temperaturu podesim na samom bojleru. Ili malo smanjim protok (na toploj) pa dobijem vruciju vodu.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 21:57   #2019
Molim za pomoc. Tražim servisera za bojler centralnog grijanja. Preporuke ?? Odnosi se za Zagreb. Može broj mobitela ili bilo koji kontakt na PM.
bricki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 22:11   #2020
Quote:
bricki kaže: Pogledaj post
Molim za pomoc. Tražim servisera za bojler centralnog grijanja. Preporuke ?? Odnosi se za Zagreb. Može broj mobitela ili bilo koji kontakt na PM.
Ako ne dobijes preporuku za nekog konkretnog...mozda ti ovo pomogne.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:37.