Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2008., 00:07   #81
ja sam bila na operaciji prije cca 2 tjedna....
moj savjet je nemoj jesti sirovo voće, jedi kompote ili kuhano voće,ili voćne kašice.......barem dok ne rodiš da te ne iziritira.....

ja govedinu nemam namjeru jesti, možeš jesti piletinu,junetinu,teletinu,janetinu,puretinu..nara no kuhano ili pirjano..nikako pečeno
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 09:52   #82
Žučni kamenci

Imam žučnu vrečicu punu kamenaca i mulja.
Prije mjesec i pol sam imao prvi napad boli.
Do danas su se napadi ponovili još tri puta s time da mi se ovaj zadnji puta stanje stabiliziralo tek nakon 6 dana.
Recimo da je to sve ok i normalno, ali me mući to što sam u tih nešto više od mjesec i pol izgubio 11,5 kg (prije sam imao 101 a jučer 89.5)
Je li to normalno?
RobertRI is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 12:11   #83
Quote:
RobertRI kaže: Pogledaj post
Imam žučnu vrečicu punu kamenaca i mulja.
Prije mjesec i pol sam imao prvi napad boli.
Do danas su se napadi ponovili još tri puta s time da mi se ovaj zadnji puta stanje stabiliziralo tek nakon 6 dana.
Recimo da je to sve ok i normalno, ali me mući to što sam u tih nešto više od mjesec i pol izgubio 11,5 kg (prije sam imao 101 a jučer 89.5)
Je li to normalno?

Nije normalno da odgađaš operaciju. Možeš dobiti gnojnu upalu od koje se može razviti sepsa, u najblažem slućaju. Nije ni čudo da si toliko smršavio, ako je tkivo pod upalom. Tijelo ti se bori i iscrpljuje. Ako to ne ukloniš možeš ozbiljno ugroziti zdravlje, od oštećenja gušteraće, pucanja žučnog mjehura i izlijevanja žuči pa čak i do raka. Pošto zbog angažmana u svojoj udruzi imam dosta kontakata s liječnicima onkolozima i oboljelima od raka, znam da ima jako puno slućajeva da se iz takvih glupih kamenaca i upala koje se navlače godinama razvije rak i uglavnom ljudi dolaze po pomoć kad je stvar već u podmakloj fazi.
Riješi se toga što prije!
Operacija je rutinska, radi se laparoskopski i doma si za 3 dana, a oporavak traje 3 tjedna.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 13:25   #84
Kada sam imao napad prije mjesec dana, odlučio sam se za operaciju, ali sam dobio termin tek krajem 10.-tog mjeseca.
Ali, ako je tijelo pod upalom, zar ne bih trebao imati temperaturu, ja je nemam.
Znam za kamence već 3 godine, no nisam imao nikakvih problema s njima do prije mjesec dana osim sto nisam jeo banane. Gotovo sam svu ostalu hranu normalno konzumirao.
Da li bih trebao imati temperaturu ako se radi i upalama (žući i gušterače)?
RobertRI is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 14:59   #85
Quote:
RobertRI kaže: Pogledaj post
Kada sam imao napad prije mjesec dana, odlučio sam se za operaciju, ali sam dobio termin tek krajem 10.-tog mjeseca.
Ali, ako je tijelo pod upalom, zar ne bih trebao imati temperaturu, ja je nemam.
Znam za kamence već 3 godine, no nisam imao nikakvih problema s njima do prije mjesec dana osim sto nisam jeo banane. Gotovo sam svu ostalu hranu normalno konzumirao.
Da li bih trebao imati temperaturu ako se radi i upalama (žući i gušterače)?
Ne nužno. Moja mama je išla na operaciju i isto je tako ovlačila par godina. Kad je došla pod nož i kad su je otvorili, imali su što vidjeti. Bila je puna gnoja. Uglavnom, sve pretrage koje je obavila prije operacije su bile u granicama normale.
Moja mama je dobila užasan napadaj nakon što je jela trešnje. Mislila sam da će umrijeti kako je bilo.
Ipak, ono što je bilo kod nje očito jest da je imala dosta ružan zadah iz usta sigurno jedno godinu dana koji je nakon operacije nestao. Dakle, to najvjerojatnije bilo raspadajuće tkivo u njoj je zaudaralo.
Ako ikako možeš, probaj si srediti neku operaciju što prije.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 18:07   #86
Apsolutno se slažem sa Ivanicapeca i potpisujem sve to isto. Dodajem: na operaciju ćeš morati a svakim danom ti je život sve više u opasnosti i to od sepse! Idi odmah liječniku i dogovori operaciju. Ja sam maknuo žučni mjehur a nakon 3 dana već sam klopao kolače. Rekao mi je doktor da iako nisam imao upalu u trenutku dogovora za operaciju da je za vrijeme operacije već uočio početak upale. Između dogovora i operacije je prošlo 4 mjeseca u mom slučaju. Nadalje kod ljudi sa žučnim kamencima je veća mogućnost karcinoma jetre i gušterače...
Ne okljevaj i idi odmah!!!

Zadnje uređivanje megatronman : 18.06.2009. at 18:09. Reason: greška u tipkanju
megatronman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 09:15   #87
Ne bojim se ja operacije, dogovorio sam ja već, samo što će ona biti krajem 10 mjeseca.
Neznam što da radim do tada, a ovaj gubitak težine me malo zabrinjava.
RobertRI is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 10:45   #88
Pretpostavljam da si sad na žučnoj dijeti dok čekaš operaciju po uputi liječnika,pa se kilogrami tope zbog toga.
Ne brini u vezi operacije,nije ništa strašno,u svakom slučaju gori su žučni napadi od same operacije i oporavka.Sretno!
doty is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 10:55   #89
Da, na dijeti sam, jedno 3 dana nisam ništa jeo, sada sam opet polako na dijeti.
Ne bih se rinuo da sam izgubio 6,7 kg, ali 11 me malo brine.
RobertRI is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 19:15   #90
Očito je da imaš tzv. dogovorenu operaciju što znači da nisi hitan slučaj po mišljenju liječnika. Svakako se drži stroge dijete, imaj kod sebe spreman Andol koga odmah uzmi ako započnu bolovi. Dobar je JAK, koncentrirani čaj od kadulje. Odmah popij 100 ml kod bolova i ako ne prođu u roku od najviše sat vremena (i manje!) zovi hitnu ili imaj već spreman prijevoz do bolnice! Čekaj deseti mjesec držeći se dijetnog režima prehrane.
megatronman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 10:35   #91
Da se nadovežem u vezi tableta za bolove kod žučnih napadapasmex ili buscol ili buscopan.Jedno od toga,ne sve skupa.
Što se tiče tog velikog gubitka težine u kratkom roku,najbolje da pitaš liječnika.Sad ćeš dok si na dijeti do operacije gubiti kilograme sve više.
Svima koji se muče s bezuspješnim dijetama (mislim na one bez kamenja,a žele omršaviti) inače kažem da krenu sa žučnom dijetom i da vidiš kako se samo mršavi.
doty is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 10:37   #92
Spasmex!
Greška u pisanju,ne znam čak ni otkud mi ovaj smajlić u tekstu,nisam ga namjerno stavila.
doty is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 02:07   #93
Progurala sam 6 mj teških bolova dok mi nisu napokon odstranili žučnu vrečicu,pila sam uglavnom buscopan a kada su boovi bili neizdrživi i ketonal,a što se tiče težine zadnja dva mjeseca prije operacije jela sam samo dvopek i pila čaj jedino me od toga nije bolilo i prepolovila se za to malo vremena ,koliko sam imala prilike vidjeti dosta ljudi je izgubilo na kilaži ali ipak trebaš razgovarati sa liječnikom možda da te nekaako ugura prije na operaaciju!!Neznam dali si radio krvne pretrage ako nisi odi i ppregledaj razinu bilirubina.
__________________
~fotke
Ivons@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 09:50   #94
Sada je prošlo već dva tjedna i nisam imao nikakav napad.
Protiv bolova sam uzimao spazmex i reglan prije obroka.
Držim se dijete a od onih 11 kg koje sam izgubio mi se vratilo 5.
Sada me mući drugi problem - nemam stolice.
Do prošlog petka nisam 10 dana imao stolicu, iako sam u tom periodu pio čaj purgal 2 puta navečer. Hm, možda je jedna šalica čaja bila malo . možda je trebalo uzeti više.
Kako čaj nije pomogao, u petak sam uzeo 2 tablete purgala koje su me očistile.
No, nakon tog petka, već peti dan (danas je srijeda) nemam stolice.
O čemu se tu radi? Kako si mogu pomoći? Da li se stolica sama vrati nakon nekog vremena ili treba otići liječniku?
RobertRI is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 19:49   #95
E ovako, kad sam već naletjela na temu žući imam jedno pitanje za iskusne
Imam konstantni osjećaj kao da mi nešto smeta odnosno kao da je naotečeno na desnoj strani pod rebrima više na gornjem dijelu, te lagano probadanje. Kad sam bila na ultrazvuku u 2. mjesecu liječnik nije vidio ništa! Uz to imam česte mučnine i dosta sam smršavila, a nije da ne jedem ...
Da li bi problem mogao biti u žući? Ako da zašto se nije vidjelo na ultrazvuku?
jenna5012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 16:05   #96
bolovi ispod rebara

jenna,

moguće je da imaš kamence ali nisu kalcificirani,ili kako se već kaže,pa ih ultrazvuk ne može registrirati,kao što je kod mene bio slučaj,

pitanje: da li netko tko je stručan ima neko utemeljeno mišljenje o prirodnoj eliminaciji kamenaca, onim starim receptom uz pomoć grejpa i maslinovog ulja i gorkih soli

pitao sam dvojicu uglednih internista i nisu pokazali volju da komentiraju,

ja sam si to napravio nakon jednog višesatnog napada i izašlo mi je nekoliko velikih kamenaca od 1,5 cm i desetine manjih,bez ikakvih loših nuspojava
i sad već dvije godine funkcioniram uz to da mi se eventualno pojavi lagani mutni bol ispod rebara

any comments?,
pozdrav,
s.
__________________
Mjesec je izronio poput meduze mokre od zlata
spiderfrommars is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 17:13   #97
Nema osobnih iskustava s tom metodom,ja sam ipak prepustila kirurgu da me riješi kamenja,ali sam čula za to.I to je kod te osobe završilo hitno na kirurškom stolu jer je kamenje bilo veliko,pa je zaglavilo negdje na izlazu iz žučnih vodova,bilo jako opasno i zakomplicirano.
Zato ti i pišem ovo, ne iz svog osobnog iskustva,već iz "druge ruke" da ti ukažem da to može biti i opasno.Zavisi od veličine kamenja,vjerojatno pali kod pijeska i sitnih kamenčića,ali kod kamenja koje je veće od vodova,pa ne može izaći,pa iskida taj "put" kojim je krenulo van,to je već opasna situacija.
Tu metodu neće preporučiti nijedan doktor jer je rizično.
Drago mi je da je kod tebe bilo uspješno i želim ti da ti žučni mjehur zauvijek bude čist bez ijednog "neželjenog podstanara".
doty is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 21:37   #98
"Metoda" koja se "stidljivo" spominje nema samo svoje ime jer se zna da bi je iste sekunde pobrisao. O tome se raspravljalo ovdje ali naravno i na alternativi...
Diskusiju u tom smjeru neću stoga dopustiti a spiderfrommars će letjeti odavde ako je neki alternativni saboter koji pokušava na mala vrata progurati spomenutu bedastoću od "metode"......
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 00:09   #99
Quote:
spiderfrommars kaže: Pogledaj post
jenna,

moguće je da imaš kamence ali nisu kalcificirani,ili kako se već kaže,pa ih ultrazvuk ne može registrirati,kao što je kod mene bio slučaj,

pitanje: da li netko tko je stručan ima neko utemeljeno mišljenje o prirodnoj eliminaciji kamenaca, onim starim receptom uz pomoć grejpa i maslinovog ulja i gorkih soli

pitao sam dvojicu uglednih internista i nisu pokazali volju da komentiraju,

ja sam si to napravio nakon jednog višesatnog napada i izašlo mi je nekoliko velikih kamenaca od 1,5 cm i desetine manjih,bez ikakvih loših nuspojava
i sad već dvije godine funkcioniram uz to da mi se eventualno pojavi lagani mutni bol ispod rebara

any comments?,
pozdrav,
s.
Stvaarno pojma nemam o kojem receptu je tu riječ niti sam čula za to ....
Ne shvaćam zašto se kamenci nebi vidjeli na ultrazvuku ... ma namjeravam ponovo kod liječnika, samo sam htjela čuti iskustva ... slična barem
jenna5012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 23:10   #100
Quote:
trebor kaže: Pogledaj post
"Metoda" koja se "stidljivo" spominje nema samo svoje ime jer se zna da bi je iste sekunde pobrisao. O tome se raspravljalo ovdje ali naravno i na alternativi...
Diskusiju u tom smjeru neću stoga dopustiti a spiderfrommars će letjeti odavde ako je neki alternativni saboter koji pokušava na mala vrata progurati spomenutu bedastoću od "metode"......
pardon,nisam imao lošu namjeru,
alternativac jesam ali nekih 15-20% ,a ostalo vjerujem konvencionalnoj medicini,iako nakon onog što sam doživio kod dvije bolesti, ne klanjam se više tako bezuvjetno
hvala na linku
pozdrav,
s.
__________________
Mjesec je izronio poput meduze mokre od zlata
spiderfrommars is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:03.