Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2013., 20:19   #3201
Pozdrav,

molim pomoć.

Majstor mi je doma stavljao knauf na strop i sad sve je ok lijepo je to napravioa
ALI (nazalost uvjek to postoji) spojevi između zida (cementno vapnena žbuka) i knaufa su popucali.On je na spojeve stavljao bindu te su oni prvi put pukli i nakon toga je prošao akrilom (ili silikonom) i sve je bilo ok i sad je opet sve popucalo(nije to rupa ali vidi se da je popucalo)

Zanima me da li je tu trebao staviti mrežicu pola na knauf pola na zid i jer bi onda pucalo?
Što napraviti?
idempadodem is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 21:53   #3202
Quote:
idempadodem kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

molim pomoć.

Majstor mi je doma stavljao knauf na strop i sad sve je ok lijepo je to napravioa
ALI (nazalost uvjek to postoji) spojevi između zida (cementno vapnena žbuka) i knaufa su popucali.On je na spojeve stavljao bindu te su oni prvi put pukli i nakon toga je prošao akrilom (ili silikonom) i sve je bilo ok i sad je opet sve popucalo(nije to rupa ali vidi se da je popucalo)

Zanima me da li je tu trebao staviti mrežicu pola na knauf pola na zid i jer bi onda pucalo?
Što napraviti?
Ne stavlja se binda nego mrežica samoljepljiva pola na plafon pola na zid dobro pregleta te pofarba jednom i na suhu farbu se stavlja akrilni bijeli suliko i još jednom pofarba. Bar ja tako radio sebi i još uvijek nikakvih popucanih spojeva nema.
Plavi-9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 10:26   #3203
Knauf K1, glet masa, nju mogu koristiti umjesto obične glet mase?

Nisam nikad s njom radio, uvijek je bio uniflot+mrežica ili staklena bandažna i obična glet masa, i nikad spojevi nisu pucali..

I da - za knauf koji se stavlja na suhu jelovu građu (jedan manji dio), jel bolje staviti papirnatu bandažnu ili onu staklenu?
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 12:38   #3204
Quote:
idempadodem kaže: Pogledaj post
Pozdrav,



Zanima me da li je tu trebao staviti mrežicu pola na knauf pola na zid i jer bi onda pucalo?
Što napraviti?
nije trebao. jos jednom prodji silikonom akrilnim,ali u malo debljem sloju. tesko je to izbjeci i svaki je slucaj individualan. pogotovo u stanu di su prostorije velike a i velike su temperaturne oscilacije (malo se grije,malo ne), tu cesto dodje do pucanja
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 07:16   #3205
još jednom pitanje,

1.)
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
Knauf K1, glet masa, nju mogu koristiti umjesto obične glet mase?

Nisam nikad s njom radio, uvijek je bio uniflot+mrežica ili staklena bandažna i obična glet masa, i nikad spojevi nisu pucali..

I da - za knauf koji se stavlja na suhu jelovu građu (jedan manji dio), jel bolje staviti papirnatu bandažnu ili onu staklenu?

2.)
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
I da - za knauf koji se stavlja na suhu jelovu građu (jedan manji dio), jel bolje staviti papirnatu bandažnu ili onu staklenu?
Za ovo znam odgovor, do sada sam stavljao papirnatu u kutove i samoljepivu mrežicu na spojeve + popuna sa uniflotom i nikad nije pucalo.

3.)
Nego novo pitanje, radim jedan manji predulaz u kuću, dim 2x2x1,5 - tek toliko da imam gdje cipele ostaviti.
Radit ću ga od knaufa zato jer će cijeli biti pod krovištem,nema straha od kiše.

Pošto budem stavljao stiropor fasadu 10cm, imao sam u planu da kad napravim predulaz od profila, da knauf stavim samo sa unutarnje strane zida, a vanjsku stranu između profila popunim sa stiroporom! Poljepim i pogletam.

Uštedim više na brzini, jer mi nema smisla stavljati i van knauf, između vunu, pa opet stiropor van....
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 00:14   #3206
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
3.)
Nego novo pitanje, radim jedan manji predulaz u kuću, dim 2x2x1,5 - tek toliko da imam gdje cipele ostaviti.
Radit ću ga od knaufa zato jer će cijeli biti pod krovištem,nema straha od kiše.

Pošto budem stavljao stiropor fasadu 10cm, imao sam u planu da kad napravim predulaz od profila, da knauf stavim samo sa unutarnje strane zida, a vanjsku stranu između profila popunim sa stiroporom! Poljepim i pogletam.

Uštedim više na brzini, jer mi nema smisla stavljati i van knauf, između vunu, pa opet stiropor van....
na brzini sigurno neces ustedit na taj nacin.Mozes ustedit na cvrstoci zida tako radeci.Ako ti je do ustede , napravi normalan pregradni bez vune , a ni to ti nebi preporucia.Radje ustedi na debljini stiropora+vuna (koja je pored toplinske i bolja zvucna izolacija)
kuhinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 07:45   #3207
Pa dobro, taj pregradni bio mi je pod krovom, nadstrešnicom, kiša po njemu nemože padati.

Jel mogu ja onda tu staviti običan knauf na vanjsku stranu, pregletat ga sa mrežicom i ljepilom kao i stiropor i poslje gore sep kad budem fasadu radio?

Mislim, imam tog običnog knaufa ko pljeve, pa bih ga iskoristio.

Jel će mu smetati vanjski uvjeti?
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 19:06   #3208
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
Pa dobro, taj pregradni bio mi je pod krovom, nadstrešnicom, kiša po njemu nemože padati.

Jel mogu ja onda tu staviti običan knauf na vanjsku stranu, pregletat ga sa mrežicom i ljepilom kao i stiropor i poslje gore sep kad budem fasadu radio?

Mislim, imam tog običnog knaufa ko pljeve, pa bih ga iskoristio.

Jel će mu smetati vanjski uvjeti?
Vjerovatno ce ti struka rec da nemozes. Ali , struka kaze da se nebi smilo ni na obicne ploce lipit keramika , a to sam nebrojeno puta vec napravia i evo jos stoje.Za svaki slucaj impregniraj ploce i pici ...lipilo nece otpast. Fasada (sep, neznam da ga ovdi na moru jos koriste , mozda neki sitniji granulat ) je vodoodbojna a i same gips ploce mogu pit odredjenu kolicinu vode.Neznam kako je sa smrzavanjem , al kako kazes zasticeno je od kise.

Al kako sam gore napisa mislim da je najbolje za slicnu cijenu.
Normalan knauf zid , ispunjen vunom.Na vanjski zid zalipis 5 cm stiropora umisto 10cm kako si mislia.Usparas na stiroporu, izgubis na vuni.Ploca vec imas kako kazes.Znaci dobia si slicnu toplinsku i bolju zvucnu izolaciju.Cvrsci zid , jer stvarno neznam kako bi se konstrukcija ponasala da je vatas plocama samo sa unutarnje strane.I jednostavnije za napravit , nego nekako krojit stiropor za popunjavat izmedju konstrukcije i opet ga ravnat prema vanke na golu konstrukciju.
kuhinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 07:20   #3209
Imaš ti pravo frende, neznam ni sam što kemijam u biti, hahaha

Napravit ću tako, običan knauf pregradni zid, između vuna 10cm, i van ću zaljepiti stiropor, neki tanji tek toliko da mogu sep staviti i da imam normalan vanjski zid

Problema nema.

Da, konstrukcija će biti drvena, ali mislim da ju neću vezati direktno gore na grede, nego će biti vezana samo na zid kuće i dolje temelj.
Tako da kontrukcija što manje radi, jer ipak krovište se stalno nekamo pomiče.

Kužiš, predulaz je dim., 1,8m x 2,8m, nije veliki prostor.
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 14:33   #3210
U maloj prostoriji 3x2,5m namjeravam napraviti strop od Knauf gipanih ploča i imam 2 pitanja:

1) Zašto se koriste nosivi i montažni CD profili? Mogu li koristiti samo nosive na razmaku 50cm? Zbog male visine koristio bih direktni ovjes.

2) Ako svakako moraju nosivi+montažni, kako se spajaju CD profili u slučaju potkonstrukcije u istoj razini? To mi je interesantno opet zbog smanjenja gubitka prostora/visine. Da li se profili jednostavno prerežu i spajaju sa nivo spojnicama i to je to?
vladekmeister is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 15:28   #3211
do koje temperature se moze raditi s ljepilom i fugenfullerom?
__________________
moja kućna teretana
drasko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 17:27   #3212
fugen dosta lose susi zimi,koristi uniflott (ne samo zbog zime, vec jer je puno bolji materijal)
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 17:44   #3213
jbga, materijal je kupljen vec u 5. mjesecu, ne mogu sad baciti...
__________________
moja kućna teretana
drasko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 18:43   #3214
Quote:
vladekmeister kaže: Pogledaj post
U maloj prostoriji 3x2,5m namjeravam napraviti strop od Knauf gipanih ploča i imam 2 pitanja:

1) Zašto se koriste nosivi i montažni CD profili? Mogu li koristiti samo nosive na razmaku 50cm? Zbog male visine koristio bih direktni ovjes.

2) Ako svakako moraju nosivi+montažni, kako se spajaju CD profili u slučaju potkonstrukcije u istoj razini? To mi je interesantno opet zbog smanjenja gubitka prostora/visine. Da li se profili jednostavno prerežu i spajaju sa nivo spojnicama i to je to?
1. nemoras duplu.Malo vise obrati paznju da ih stavis "pod letvu" i pici.To je mala povrsina da bi se mora brinit.Na 50 i to je to

2. vidi pod 1 , ne zamaraj se sa trli-brli rijesenjima
kuhinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 18:54   #3215
Quote:
drasko2002 kaže: Pogledaj post
do koje temperature se moze raditi s ljepilom i fugenfullerom?

Valjda 5-30 C kao i sve ostalo. Ako ti je bas bitno imam ga negdi u kuci pa mogu provjerit.A praksa je da je granica tocka smrzavanja.I kako Robertinoo kaze uniflot je zakon
kuhinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 19:55   #3216
Quote:
kuhinja kaže: Pogledaj post
1. nemoras duplu.Malo vise obrati paznju da ih stavis "pod letvu" i pici.To je mala povrsina da bi se mora brinit.Na 50 i to je to
Sorry, može malo pojašnjenje što znači "pod letvu"?

Inače, uzeo sam Uniflott i za njega piše da se ne preporuča raditi na temp ispod 10C.
vladekmeister is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 21:16   #3217
Quote:
vladekmeister kaže: Pogledaj post
U maloj prostoriji 3x2,5m namjeravam napraviti strop od Knauf gipanih ploča i imam 2 pitanja:

1) Zašto se koriste nosivi i montažni CD profili? Mogu li koristiti samo nosive na razmaku 50cm? Zbog male visine koristio bih direktni ovjes.

2) Ako svakako moraju nosivi+montažni, kako se spajaju CD profili u slučaju potkonstrukcije u istoj razini? To mi je interesantno opet zbog smanjenja gubitka prostora/visine. Da li se profili jednostavno prerežu i spajaju sa nivo spojnicama i to je to?
1) Dvorazinska podkonstrukcija za spuštene stropove ima nosive profile koji su ovješeni na žicu i sidro, te se spajaju s križnim spojnicama za montažne profile.
Na montažne se montiraju ploče.

2) Izvedite metalnu podkonstrukciju u nivou kako bi dobili na visini, spajaju se nivo spojnicama za cd.

Postavite dva nosiva profila od 3 m, na razmaku od 82cm, na šest direktnih nosača.
Postavite poprečne profile na 50 cm i spojite ih nivo spojnicama.
Profile postavite tako da ne morate ploče pričvrstiti za okolne UD-e.
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 21:18   #3218
Quote:
drasko2002 kaže: Pogledaj post
do koje temperature se moze raditi s ljepilom i fugenfullerom?
Temperatura više od 10c, normalna vlaga u zraku, konstantno
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 22:45   #3219
Pretražujem forum već neko vrijeme, ali nikako da nađem pravi odgovor pa molim za savjet...
Dakle, prije par dana mi je obzidan ugradbeni kotlić (Geberit Duofix) i montirana viseća školjka, ali čini mi se da školjka nije dovoljno čvrsta. Pitala sam da li je normalno da se školjka pomiče za par mm i da li se može jače učvrstiti jer imam osjećaj da će pasti i evo odgovora koji mi nisu nimalo pomogli:
1) iako imam Geberit kotlić sa metalnom konstrukcijom, isti nije obzidan knaufom (ili čime već je trebalo) već zelenim stiroporom za temelje (?) koji je učvršćen mrežicom i ljepilom pa su na to išle pločice pa navodno možda zbog toga školjka malo "pleše" (jer taj stiropor radi?)?? Da li je to moguće? Što je s onim da metalna konstrukcija kotlića (koja je dobro učvršćena) sama po sebi ima nosivost od 400 kg i da se kotlić može obzidati bilo čime?? Ili mi je nešto promaknulo?
2) Šarafi kojima se priteže školjka nisu vidljivi izvana već su sakriveni unutar školjke i učvrščuju se kroz mali otvor uz pomoć imbus ključa pa je možda problem u tome što se ti šarafi ne mogu učvrstiti jednako dobro kao oni klasični koji su dostupniji i nalaze se izvan same školjke...
Trenutno razmišljam o zamjeni školjke, to ću preživjeti, ali da li moram razbijati i pločice i kotlić zaliti tipa betonom da to bude ok?? Da li je stvarno moguće da kotlić nije dovoljno dobro učvršćen pa postoji mogućnost da nakon nekog vremena počnu recimo pucati pločice ili da se cijela konstrukcija izbije van??
I da, oprostite na prilično nespretnom izražavanju, ne baratam baš najbolje jezikom alata...
Lina55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 22:53   #3220
Pozdrav,

stanje je ovakvo:

crijep
letva
kontra letva
terpapir
daska
greda

trebao bi to izolirati

greda je 16 cm visoka.
razmak između greda je 70 cm.

Kako napraviti izolaciju?

razmišljao sam
4 cm lufta do drveta
paropropusna folija
12 cm kamene vune
direktni ovjes 5 cm profili koji idu u njega(montažni 50x30 CD)
po rubu c profil u kojeg se ovu utabanače
paronepropusna folija
knauf ploče 12,5 mm

Da li je redosljed dobar?
Koju kamenu vunu kupiti?
Koju foliju kupiti?
na što još treba obratiti pozornost?

Hvala
morino is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:06.