Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2008., 21:23   #1
Stara firma i povratak u nju?

Evo ovak:
Vidim stara firma objavila natječaj, naravno udovoljavam uvjetima no zasad me još nisu zvali pa se pitam dal bi bilo pametno otić do bivšeg šefa i pitat ga dal bi me uzeo. S ljudima tamo se nisam rastao u lošim odnosima al ni u pretjerano dobrim al kaj je da je tam je posao bio super i lova solidna pa bi se vratio jer ovdje nisam zadovoljan.
Dal ima netko da se vratio u staru firmu i kako mu je?
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 21:57   #2
pa ne bi se vratio u firmu iz koje sam otisao ma nema tih para...

to je tolko ponizavajuce da ne znam...
khm is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 22:12   #3
Quote:
khm kaže: Pogledaj post
pa ne bi se vratio u firmu iz koje sam otisao ma nema tih para...

to je tolko ponizavajuce da ne znam...
Sto tu moze biti ponizavajuce? Eventualno se moze tako shvatiti ako se vratis na manju placu i losije uvjete nego sto si prije tamo imao. Ako se vratis na isto, onda nije ponizavajuce, nego glupo. A ako se vratis u staru firmu na vecu placu i dodatne beneficije, ne vidim tu nikakvih problema niti negatinih osjecaja. Prije bi se poslodavac trebao osjecati neugodno, jer ti je mogao ponuditi to sto je sada ponudio jos i prije nego si otisao.
Neznadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 22:12   #4
ne znam zakaj pogotovo stoga što tamo nisam otišao radi drugog posla nego zato jer mi je istekao ugovor na određeno. Ponižavajuće je ovo kaj radim tu di radim a na ovom poslu bi imao prilike nešto novo naučit jer ne bi radio posao koji sam radio kad sam tamo bio. A od tamo sam otišao prije godinu i pol da malo pojasnim...
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 22:30   #5
sutra bih se vratio kod starog šefa koji me ponižavao i sl. a trebao me. Naravno, uz 2xveću plaču i sada bez ponižavanja. ako me treba nek me palti ako me ne treba onda me neće niti zvati.-
Da sam ja zeznuo stvar to je druga priča. Ispričao bih se i ponizno tražio posao. No, ako nisam kriv a majmun nije shvatio da mu mogu više koristiti nego me plača onda nek se jebe i traži novog tko će to htjeti
morsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 22:37   #6
Quote:
-mobyXXL- kaže: Pogledaj post
ne znam zakaj pogotovo stoga što tamo nisam otišao radi drugog posla nego zato jer mi je istekao ugovor na određeno. Ponižavajuće je ovo kaj radim tu di radim a na ovom poslu bi imao prilike nešto novo naučit jer ne bi radio posao koji sam radio kad sam tamo bio. A od tamo sam otišao prije godinu i pol da malo pojasnim...
Hmm. uvijek vrijedi pokušati no, ako si bio na određeno i radio tamo a nisu te zvali nisu baš oduševljeni tobom. No, mislim da slobodno možeš nazvati i pitati kakve su ti šanse. Tu imaš prednost pred ostalima
Ao nisi otišao uz psovke i sl. javi se ,nemaš kaj izgubiti...samo odmah na početku razjasni moguće nedoumice iz prošlosti. čvrsto i odlučno
morsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 22:56   #7
Quote:
-mobyXXL- kaže: Pogledaj post
...a na ovom poslu bi imao prilike nešto novo naučit jer ne bi radio posao koji sam radio kad sam tamo bio...
Pucas li na radno mjesto strojarskog tehnicara ili automaticara? Ako ne bi radio isti posao, a imao bi prilike puno nauciti, pretpostavljam da bi se javio za automaticara? Ako mislimo na istu luzeraj firmu, koja je nedavno izbacila nekoliko oglasa... Zadnji automaticar kod njih izdrzao je puna 3 tjedna prije nego sto je dao otkaz.
Neznadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 22:58   #8
Quote:
morsky kaže: Pogledaj post
Ako nisi otišao uz psovke i sl. javi se ,nemaš kaj izgubiti...
Potrazi u arhivi njegove postove iz doba dok je tamo radio. A i kasnije komentare tog razdoblja.
Neznadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 08:23   #9
Quote:
Neznadar kaže: Pogledaj post
Sto tu moze biti ponizavajuce? .
Kad odlaziš iz firme, govoriš ideš na bolje.

Isto tako to smatraš stepenicu više u životu.
Ako se vraćaš u staru firmu, priznaješ da nisi uspio.
To je, bar meni, ponižavajuće!
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 08:37   #10
Quote:
exAzriel kaže: Pogledaj post
Kad odlaziš iz firme, govoriš ideš na bolje.

Isto tako to smatraš stepenicu više u životu.
Ako se vraćaš u staru firmu, priznaješ da nisi uspio.
To je, bar meni, ponižavajuće!
Radis za novac, a ne za frustracije. Ne vidim zasto ne bi bilo uspjeh vratiti se u firmu u kojoj si nekad radio na znatno bolju poziciju nego u kojoj si bio? Znaci samo da se promjenio odnos snaga, te da su sada spremni platiti te koliko ti mislis da vrijedis (ili te sada imaju otkuda platiti). Pa normalno da se neces vratiti na isto radno mjesto i na istu placu na kojoj si bio, jer da ti je to bilo dobro, ne bi niti otisao.
Neznadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 10:55   #11
Quote:
Neznadar kaže: Pogledaj post
Radis za novac, a ne za frustracije. Ne vidim zasto ne bi bilo uspjeh vratiti se u firmu u kojoj si nekad radio na znatno bolju poziciju nego u kojoj si bio? Znaci samo da se promjenio odnos snaga, te da su sada spremni platiti te koliko ti mislis da vrijedis (ili te sada imaju otkuda platiti). Pa normalno da se neces vratiti na isto radno mjesto i na istu placu na kojoj si bio, jer da ti je to bilo dobro, ne bi niti otisao.
to je meni, govorim o sebi, potpuno ne bitno.
Ako sam dao otkaz jer mislim da mi ta firma ne odgovara, i mišljenja sam da idem na bolje, nema koraka unazad.
napominjem da ne zalupim nikad vrata za sobom.....
Kad sam bio zaposlenik, iz svake firme koje sam otišao, otišao sam sa razlogom, jer mi se nešto nije svidjelo.
Nazad se više ne vraćam.
Da sam ikad bio u poziciji ko moby, tj. da sam radio na određeno, opet se ne vraćam, jer ako onda nisu prepoznali kvalitetnog radnika, neće nikad.
Moby je pak u drugoj situaciji i nek se vraća, no nekako znam da ni tamo neće biti zadovoljan.
Možda da je saborski zastupnik, eventualno bi onda prestao prigovarati.
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 11:45   #12
Quote:
Neznadar kaže: Pogledaj post
Pucas li na radno mjesto strojarskog tehnicara ili automaticara? Ako ne bi radio isti posao, a imao bi prilike puno nauciti, pretpostavljam da bi se javio za automaticara? Ako mislimo na istu luzeraj firmu, koja je nedavno izbacila nekoliko oglasa... Zadnji automaticar kod njih izdrzao je puna 3 tjedna prije nego sto je dao otkaz.
ne, nije pecon i nije u struci. Uostalom u struci se ni nemam gdje zaposlit
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 11:48   #13
Quote:
exAzriel kaže: Pogledaj post
to je meni, govorim o sebi, potpuno ne bitno.
Ako sam dao otkaz jer mislim da mi ta firma ne odgovara, i mišljenja sam da idem na bolje, nema koraka unazad.
napominjem da ne zalupim nikad vrata za sobom.....
Kad sam bio zaposlenik, iz svake firme koje sam otišao, otišao sam sa razlogom, jer mi se nešto nije svidjelo.
Nazad se više ne vraćam.
Da sam ikad bio u poziciji ko moby, tj. da sam radio na određeno, opet se ne vraćam, jer ako onda nisu prepoznali kvalitetnog radnika, neće nikad.
Moby je pak u drugoj situaciji i nek se vraća, no nekako znam da ni tamo neće biti zadovoljan.
Možda da je saborski zastupnik, eventualno bi onda prestao prigovarati.


u ono vrijeme sam došao usred projekta koji je trebalo dovršit za godinu dana a onda me nisu mogli nigdje drugdje stavit kad je istekao ugovor jer ih je bilo dovoljno, bar u drugom odjelu di bi sad radio. A u tom drugom odjelu ima i terena i da se puno toga naučit za razliku od onog di sam radio prije. Dakle ak ima terena ima i više love a prekovremenih tamo ima dovoljno što je uredno plaćeno za razliku od svih drugih firmi u kojima sam radio.
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 11:59   #14
ja sam se vratio... za puno bolju lovu! zasto ne? otisao sam u potrazi za boljom lovom, nakon nekog vremena mi bivsi-sadasnji sef ponudio jos bolju lovu od novog posla i ja se vratio..

ponizavajuce bi bilo da sam se vratio za manju lovu....
__________________
Tko riskira, profitira...
frozen_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 20:44   #15
Quote:
frozen_zg kaže: Pogledaj post

ponizavajuce bi bilo da sam se vratio za manju lovu....
ma to ne bi nema šanse al znam da je lova bar meni tam bila okej i moram se bar probat javit i vidjet pogotovo jer se radi o području koje je meni jako zanimljivo za naučit.
Jedino ne znam kak ulovit bivšeg šefa il direktora kad ih nema po cijele dane u firmi. Brojeve mobitela sam naravno izgubio
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 22:48   #16
Uh,neznam.
Ja uopće neznam dal bi se vraćao na mjesta na kojima sam bio.
Mislim da uopće nema bitnijih promjena.
Nekih više niti nema u onakvom obliku kao tad.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 22:50   #17
Quote:
-mobyXXL- kaže: Pogledaj post
ma to ne bi nema šanse al znam da je lova bar meni tam bila okej i moram se bar probat javit i vidjet pogotovo jer se radi o području koje je meni jako zanimljivo za naučit.
Jedino ne znam kak ulovit bivšeg šefa il direktora kad ih nema po cijele dane u firmi. Brojeve mobitela sam naravno izgubio
A gdje bi šefovi i direktori mogli bitiPa valjda u birtiji..platiš im rundu,dvije..po potrebi odvedeš na špek fileke pa opet na rundu dvije i imaš posao
morsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 18:18   #18
Quote:
morsky kaže: Pogledaj post
A gdje bi šefovi i direktori mogli bitiPa valjda u birtiji..platiš im rundu,dvije..po potrebi odvedeš na špek fileke pa opet na rundu dvije i imaš posao
vjeruj mi imaju posla prek glave, ima ih po cijelom gradu i da, uglavnom šefovi tamo trče okolo i rade još u uredu a ne da sve tjeraju radnike da rade. U sadašnjoj firmi smjenovođa ujutro podijeli poslove i onda šeće do 14 dok mu ne dođe smjena sa rukama u džepovima. A to pak nisam vidio nigdje nego samo tu di sad radim. Čak sam imao šefa od punih 60 godina koji je bio slabo informatički pismen al se naučio jer je imao želju naučit excel, msproject, autocad itd i radio je s nama. I trčao okolo naravno. Naravno i zato da uzme dnevnicu a ne samo da nas poštedi al bože moj, bitna je dobra namjera
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 10:41   #19
Vratila sam se jednom i mogu reći da mi je to bio potpuni promašaj Nikad više!!!
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 10:46   #20
detaljnije malo, može?
__________________
Tko riskira, profitira...
frozen_zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:22.