Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2004., 21:15   #1
Imate li aparat za pečenje kruha - da li ste zadovoljni?

U zadnjih par reklamnih listića od Metroa vidjeh da prodaju i aparate za pečenje kruha.
Kako se za to zapalio moj dragi mužić, a nema pojma ni o pečenju kruha na običan način (u pećnici), što ni ja baš ne znam, molim vas vaše sugestije za taj aparat.
Je li ima tko tako nešto,
kako radi, ima li posebnih recepata,
mogu li se peći i kolači
......
Da li se isplati dati tih 300-400 kuna za to.

Srdačan pozdrav svima
Molim brzi odgovor jer ga ovaj moj fakat želi unijeti u kuću.
Misli da samo stisneš dugme, što je meni jako sumnjivo.
__________________
Tko se boji početi igru i krenuti dalje, unaprijed je izgubio.
unfacked girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2004., 22:24   #2
Evo imam ja i muza i taj pekac.Kupili u Metrou,na akciji 420 kn.Nakon toga vidio letak iz Mercatone ili Peveca,veci i bolji stroj,jeftiniji.Tri puta pekli kruh.Nisam odusevljena,iako je jos rano za reci.Dugo traje,nema koricu i kruh je nekako vlazniji.Nisam jos poslusala savjet da stroj umjesi tjesto i da pecem u obicnoj pecnici.
Maree is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 00:13   #3
imam. Zadovoljna.

I ne treba ti neko posebno znanje da bi kruh u tome ispao dobro.

Sad dal se ispalti ? Zavisi koliko cesto mislite peci kruh.

Istu masinu koristim za razna tijesta tipa za pizzu, buhtle itd.

Ima koricu hrsakvu k tome ..

evo ga
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 15:49   #4
mi imamo taj pekac ali ga koristimo za razna tijesta (najmanje za kruh - mi skoro nikako kruh ne jedemo) - posebno za pizza-u

zamijesi je bolje nego mi rukama ikad a i nema puno prljanja sudja i radne povrsine

samo sve naspes i ukljucis i on fino zapisti kad je gotovo

isto je dobro sto se moze programirati (probaj kupiti sa tom opcijom) pa mozes prije spavanja staviti sve sastojke za kruh i programirati da ti kruh bude pecen i topal u recimo 7 ujutro - taman za dorucak
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2004., 14:50   #5
Evo mi smo prije tjedan dana nabavili taj pekač kruha (mislim da ga je muž kupio baš u Mercatoneu, čini mi se da je tamo nešto jeftiniji).

Nakon tjedan dana mogu reć da sam zadovoljna. Moraš se točno držati recepata koje imaš priložene i točno po redu stavljati sastojke kako tamo piše. Ispadne dobro.

A posebno sam zadovoljna s opcijom koja ti dopušta da navečer ubaciš unutra sve sastojke, izabereš vrijeme kad hoćeš da ti kruh bude gotov i ujutro te čeka fini topli hljebčić

Inače mi nije problem umijesiti tijesto za kruh ručno, niti ispeći ga, ali ova opcija da se kruh peče dok spavam, to me je oduševilo

allegra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2004., 14:15   #6
Pekač kruha

Jel ima netko to cudo tehnike?

Cuo sam iskustva nekih i kazu da je to super stvar! Ubacis u njega sta treba, najmestis tajmer i ujutro te ceka svjeze pecen kruh! Bas simpa!

Mene bi zanimalo jel to stvarno aparat iz snova, sto sve treba ubacit u njega, jel stvarno ok hruh iz toga...?
globus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2004., 16:38   #7
Meni je taj kruh dobar. I stvarno funkcionira tako kako si opisao. Moj ima timer do 13 sati, moze se navecer sve pripremiti i ujutro je svjezi kruh gotov.

A dobar je i za pripremu dizanog tijesta, sve se pobaca unutra i aparat to zamijesi i tijesto se digne.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2004., 17:07   #8
Mi smo ga jedno vrijeme koristili jer smo ovisnici o svjezem kruhu. Ali nismo bas bili zadovoljni, jer kora (najvazniji dio kruha!!) bude dosta neobicna. Sto je jos gore, mi smo koristili tajmer, pa dok bi se mi probudili, na kori bi se kondenzirala vlaga i ta cudna kora bi jos bila i namocena... ne znam, mozda je nas model bio jeftin i los...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2004., 20:14   #9
A da, ne mozes ga ispecenog ostaviti u bakeru. Moras kruh cim je gotov istovariti van, inace se razmoci.

Moj ima opcije za lagano zapecenu, srednje zapecenu i jako zapecenu koru i jos koristim recept za francuski kruh i kora ispadne OK. (bar nama, mozda mi imamo niske standarde u vezi kore )
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2004., 07:48   #10
nama je kora valjala u pocetku, velika je stvar da ne moras kupavat stalno kruh
ali onda je muz poceo zaj...
i sad umutim tijesto u njemu, malo rjedje nego po receptu i ispecem ga u rerni
prva liga
ispadne ko prava domaca pogaca
ako su moji doma kad je gotov ode skoro cijeli jos onako topao,
nea is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2004., 09:44   #11
OK, znaci moram i to nabavit!

Meni je najvise fora to sto barem znas koji su ti sastojci u kruhu. Jer mi se sve vise gade ti kruhovi iz kvazipekara, ko fol integralni, a to neko najjeftinije bjelkasto brasno + boja + 3 sjemenke suncokreta. Znam iz pouzdanih izvora da znaju umjesto crnog brasna za crni kruh, u bijelo ubaciti nekoliko saka one Divke. I eto nam crnog kruha! Ovako si barem sam svoj majstor!
globus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2004., 17:03   #12
Re: Pekač kruha

Quote:
globus kaže:
Jel ima netko to cudo tehnike?

Cuo sam iskustva nekih i kazu da je to super stvar! Ubacis u njega sta treba, najmestis tajmer i ujutro te ceka svjeze pecen kruh! Bas simpa!

Mene bi zanimalo jel to stvarno aparat iz snova, sto sve treba ubacit u njega, jel stvarno ok hruh iz toga...?
kruh je super, mozes kad se ispraksiras eksperimentirati i sam

Mi tak skoro svaki vikend I super je za dizano tijesto. I muz tam radi pogace filane.

Quote:
Moj ima opcije za lagano zapecenu, srednje zapecenu i jako zapecenu koru i jos koristim recept za francuski kruh i kora ispadne OK.
tak i ja
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2004., 17:05   #13
Quote:
globus kaže:
OK, znaci moram i to nabavit!

Meni je najvise fora to sto barem znas koji su ti sastojci u kruhu. Jer mi se sve vise gade ti kruhovi iz kvazipekara, ko fol integralni, a to neko najjeftinije bjelkasto brasno + boja + 3 sjemenke suncokreta. Znam iz pouzdanih izvora da znaju umjesto crnog brasna za crni kruh, u bijelo ubaciti nekoliko saka one Divke. I eto nam crnog kruha! Ovako si barem sam svoj majstor!
bas iz tog razloga ( znati sto je unutra, a ne kupiti "zdravi" kruh kojeg su samo vjesto ofarbali u smedje ) volim i ja

A najbolje je kad se poigras zacinima, dodas unutra malo sjeckane sunke itd. ( to tek kad savladas osnove) prije pecenja, ma meni toga i casa kefira i nis mi ne treba
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2004., 17:19   #14
a kaj ne trosi previse struje taj pekac? mislim, super je domaci kruh, ali delati ga svaki dan..mislim da bi mi racun za struju bil haj lajf..
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2004., 17:35   #15
Quote:
traxdata kaže:
a kaj ne trosi previse struje taj pekac? mislim, super je domaci kruh, ali delati ga svaki dan..mislim da bi mi racun za struju bil haj lajf..
pa i nije mi bas racun za struju mali al to ovisi vise o tome da se svaki dan vrti vesmasina, susilica i slicne masine.

Nego smo mi prije toga kupovali ona peciva koja su gotova samo se ispeci moraju ( tijesto vec oblikovano, sigurno ima u svici) pa je to s gledista isplativosti bilo jos gore - svaki dan paliti pecnicu za recimo 4 zemlje

Kaj cu kad volim frisko ispeceno pecivo/ kruh i tim se sitnih radosti ne odricem
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2004., 17:41   #16
da, znam, ima toga i tu, mljac. sam ja to izbjegavam u sirokom luku
a koliko je jak taj strojcek?
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2004., 17:58   #17
kak koji evo ovaj ima 1000 vata

pekac
utipkati u trazilicu na stranici - brotbackautomat

ovaj je skoro duplo slabiji

ovaj od 800
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2004., 20:22   #18
a dobro ajde, mislila sam da su jaci...to cudo prvi puta vidim, mislila bi da je friteza
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2004., 20:56   #19
Quote:
traxdata kaže:
a dobro ajde, mislila sam da su jaci...to cudo prvi puta vidim, mislila bi da je friteza
ti si za krepat

al ne treba ni onaj od 1000 vata, i slabiji rade za deset (mislim da je moj 800, nisam sigurna) samo znam da je plav i da pase uz kuhinju
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2004., 10:44   #20
recepti

Jeste li pronašli negdje na web-u recepte za pekač kruha? Po mogućnosti na hrvatskom ili engleskom.
marina74 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:46.