Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2014., 10:12   #2381
Ja sam Sarajka pa sam kao relevantna za pitanja ćevapa Moj je dečko probao sinoć te u Sarajke, oduševio se i kaže da je i kruh (lepinja) dosta ok, a i meso je valjda jako dobro, očito čovjek naručuje negdje provjereno. Ja još nisam probala, ali me veseli da ima nešto novo jer je u Pauline zadnjih godina više kruha nego mesa, a u Gyrosa me ubije onaj miris... I, naravno, moj mali pokret otpora: bez ajvara
Shine0202 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 10:19   #2382
Bili u Bakre jucer..Opet san se izivcira isto ka i nakon Galije vise necu ni uzimat nigdi pizzu u gradu mislim da se jos isplati dat sansu Dalmatinu i Moviu..Uglavnom, uredenje socijalisticko vjerojatno od otvorenja nista nisu minjali sta je dobro ako je to njihova prica samo su cijene prevelike za tu pricu..Pive od po litre 18 kuna ..Uzea Tomislav ,cura Karlovacko po 18kn prijatelj sok capy 17 kuna..Pizza Maragarita 43 kune, Pizza s prsuton 52 i pizza picante 55 kuna..sve 3 pizze su totalno sprzili i bile su suve parilo mi je ka da poma odnosno kecapa nije ni bilo..pizze manje nego obicajeno ,a to su bile velike male su par kuna skuplje..mogu mislit koja je to tek prevara..znaci pizza termicki nije bila dobro obradena ,ali i da im nije ovako sprzena mislim da je za cijenu , uredenje i velicinu preskupa..Vjerojatno se nam potrefila takva pizza jer ne znam zasto ljudi idu tamo ako je inace pizza takva..Nije mi jasno ni zasto ljudi u Galije idu( jedino lokacija) jer je preskupo, pizza je dobra ,ali ne najbolja ikad..Racun nas je dosa 203 kune za nas 3..
Uglavnom za moje pojmove su pizze u Galije i Bakre preskupe isto kao i pice, pogotovo u Galije..
Nema sanse da cu vise ikad otic u Bakre i Galije..
Zivo me zanima gdje je to najbolja pizza u Splitu i okolici..
Za mene je to za sada u Horusa ,ali do 1.4..ne znam kako je sad nakon ljeta..
Preko ljeta nije bilo jumbo pizze i pogorsali su kvalitetu i digli cijene..
Čiribimbaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 10:56   #2383
Quote:
Čiribimbaš kaže: Pogledaj post
Zivo me zanima gdje je to najbolja pizza u Splitu i okolici..
.

Pizzeria Ivo Stobreč ili ACI ako ti se ne da ići do Stobreča.
Samo tamo jedem pizze, i odlične su.
Bilo ti je i par ljudi sa ovog topica u Ive u Stobreču,i svi su imali jako dobre komentare.
stadleter is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 11:04   #2384
Quote:
alabrale kaže: Pogledaj post
tesko bi to proslo u Splitu... nemamo mi tu tradiju takve hrane... također zbog u Splitu vise se jede vani navecer za razliku od zg gdje je to tijekom dana...

također u Splitu dosta je toga vezano uz škole i autobusne stanice...

Prošle godine sam prijatelju radija poslovni plan za fast food i nikako nam se nije racunica poklapala...

Pratili smo 2 tjedna popaja i medenog po 10 sati dnevno bi biljezili broj ljudi i racune... cak snimali i kamerom pa doma vrtili da vidimo ko je klijentela, po dobi, spolu i učestalost dolazaka....

jednostavno popaj mete na srednjoskolce i studente kojima je domet topli ili piceta, cevapi hamburgeri, piletina ide kod muskih preko 28
U Zagrebu ljudi jedu tokom dana jer si ne mogu vremenski priušiti odlazak do kuće za vrijeme pauze. Ali isto tako u Zagrebu nemaš tonu FF koje imaš u Splitu, nego imaš dosta malih restorana sa gablecima od 30-50 kuna. I svi rade.
Nisam baš siguran da bi neka dobra pečenjarnica loše radila.
Čak i bez dostave ako je lokacija dobra
stadleter is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 11:31   #2385
Da se nadovežen na zadnje postove...

Ja isto volin otić u Palme. Klasični "splitski" ćevapi, kruv nije ni somun, ma ni lepinja, više ka pecivo, ali ukusno dosta. Kajmaka nema, 19-20 kuna je 5 komada s prilogom. Čini mi se isto da malo padaju u zadnje vrime, nikad nema gužve, pari mi da ih turisti baš nisu pripoznali unatoč lokaciji, nema štekata i tako. Inače, ljudi su prije 15-20 godina imali lokal sa ćevapima kod peškarije, blizu mista di je sad Popaj. Kad san bia dite mislia san da nema ništa iznad tih ćevapa.

Bakra ima ubitačne cijene iako je meni pizza tamo uvik odlična. Pizze su u promjeru stvarno male, ali su dobro nadjevene i zakusne i ne može se reć da si osta gladan. Meni je ludilo šta nisu minjali interijer, a ne znan, bar 25 godina. Uglavnom, slažen se da su preskupi.

Trenutno mi je, šta se tiče pizze, najbolji omjer cijene i kvalitete u Gušta.
__________________
Sometimes you're crazy and you wonder why,
I'm such a baby 'cause Hajduk makes me cry
inćun is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 12:14   #2386
Par dojmova nabrzinu:

Toć - nažalost turisti uzimaju danak, meksička je bila ok, prolazno ali porcija dosta mala - 50kn. U dnevnom meniju je bila mesna štruca sa prilogom, prilog je bia izvrstan(pire od mrkve), meso suvo i doslo hladno, također jako mala porcija (55kn čini mi se). osoblje simpaticno i uslužno.

Buža K. Kambelovac - govedja juha dobra, lazanje od mlivenog isto dobre, miješano meso uredno, možda malo više mesa a manje pomfrija i dobili bi veću ocjenu. Ukratko sve ok, ali ništa što bi me natiralo da se vratin tamo.

Samurai(japanski) - ko voli takvu spizu bit ce mu izvrsno, imali su akciju za Teriyaki piletinu(29kn) i bila je odlicna. Role su standardno dobre a i zimski cjenik je u igri pa su vec od 50kn. Miso juha diže iz mrtvih Jako simpaticno osoblje i solidna atmosfera(bilo je dosta ljudi i ugodna ambijentalna muzika). Japanska pizza dosta neobična i mala, ali nije skupa pa se isplati probat. Imaju jako dobro drniško vino, 35kn pola litre.
capee1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 12:43   #2387
Quote:
Shine0202 kaže: Pogledaj post
Ja sam Sarajka pa sam kao relevantna za pitanja ćevapa...a u Gyrosa me ubije onaj miris...
Ali ko Sarajka moraš priznati da imaju dobru lepinju
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 13:33   #2388
Quote:
spyker22 kaže: Pogledaj post
Ali ko Sarajka moraš priznati da imaju dobru lepinju
Ma, je, nije loša. Samo me duša boli svaki put kad mi daju onu plain lepinju iz pekare gdje mi se uguše ćevapi, utopi kapula... I vama koji jedete s ajvarom usisa ajvar.
Shine0202 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 14:04   #2389
Quote:
Čiribimbaš kaže: Pogledaj post
Bili u Bakre jucer..Opet san se izivcira isto ka i nakon Galije vise necu ni uzimat nigdi pizzu u gradu mislim da se jos isplati dat sansu Dalmatinu i Moviu..Uglavnom, uredenje socijalisticko vjerojatno od otvorenja nista nisu minjali sta je dobro ako je to njihova prica samo su cijene prevelike za tu pricu..Pive od po litre 18 kuna ..Uzea Tomislav ,cura Karlovacko po 18kn prijatelj sok capy 17 kuna..Pizza Maragarita 43 kune, Pizza s prsuton 52 i pizza picante 55 kuna..sve 3 pizze su totalno sprzili i bile su suve parilo mi je ka da poma odnosno kecapa nije ni bilo..pizze manje nego obicajeno ,a to su bile velike male su par kuna skuplje..mogu mislit koja je to tek prevara..znaci pizza termicki nije bila dobro obradena ,ali i da im nije ovako sprzena mislim da je za cijenu , uredenje i velicinu preskupa..Vjerojatno se nam potrefila takva pizza jer ne znam zasto ljudi idu tamo ako je inace pizza takva..Nije mi jasno ni zasto ljudi u Galije idu( jedino lokacija) jer je preskupo, pizza je dobra ,ali ne najbolja ikad..Racun nas je dosa 203 kune za nas 3..
Uglavnom za moje pojmove su pizze u Galije i Bakre preskupe isto kao i pice, pogotovo u Galije..
Nema sanse da cu vise ikad otic u Bakre i Galije..
Zivo me zanima gdje je to najbolja pizza u Splitu i okolici..
Za mene je to za sada u Horusa ,ali do 1.4..ne znam kako je sad nakon ljeta..
Preko ljeta nije bilo jumbo pizze i pogorsali su kvalitetu i digli cijene..
bila sam ljetos u kampu (mislim da sam i pisala) to je nešto katastrofa od pizze
ivanabl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 15:31   #2390
Quote:
Shine0202 kaže: Pogledaj post
Ma, je, nije loša. Samo me duša boli svaki put kad mi daju onu plain lepinju iz pekare gdje mi se uguše ćevapi, utopi kapula... I vama koji jedete s ajvarom usisa ajvar.
Zašto mene stavljaš tu?



Ni meni ajvar nije za ćevape, al opet, ima i onih koji majonezu stavljaju.
Gyros ima najbolji somun. Zapravo, osim u Gyrosa jedino misto di sam vidio somun je Baće, ali od onog njihovog somuna bolja je i kifla.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 16:26   #2391
mi smo nekidan bili u gusta, pizza klasicno dobra, moja malo pecenija, ali to dajem na onu da se mala pekla ko i mm-ova velika.

jeli ko bia u korejski u kastelima?!

sutra u kucnoj izvedbi pljukanci i janjeci gulas :P
 
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 18:18   #2392
Quote:
stadleter kaže: Pogledaj post
Sto imaju u ponudi, i kakve su cijene?
hm.. imaju hobotnicu na salatu koja je ok, neku manistru sa sparogama ili bobom (nisam sigurna jer nisam jela ja to) koja je jako losa,
salata od prirodno uzgojene puretine i sezamom (koja je nekad ok nekad losa..) i tako.. ne pada mi na pamet vise nista :/

cijene svih jela su oko 80 kn..
buba-e is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 18:25   #2393
Quote:
buba-e kaže: Pogledaj post
hm.. imaju hobotnicu na salatu koja je ok, neku manistru sa sparogama ili bobom (nisam sigurna jer nisam jela ja to) koja je jako losa,
salata od prirodno uzgojene puretine i sezamom (koja je nekad ok nekad losa..) i tako.. ne pada mi na pamet vise nista :/

cijene svih jela su oko 80 kn..
Znači za zaobići kad je u pitanju hrana =

A jel se može doći popit kava ? Lipo mi izgleda i podsjeća me na La bodegu u Zagrebu....
stadleter is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 20:48   #2394
Ivanabl to je vjerovatno zato sto je sezona jer ja sam ove zime 3 puta bio i odlicna je bila..A sad koz zna oce sad ostat ista kvaliteta ko i sad ljeti..
Jebiga to je surova realnost da je ljeti sve gore..
Stadlter i koliko dode recimo pikante ili neka slicna pizza u ACI-ja?
Čiribimbaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 21:13   #2395
Quote:
Čiribimbaš kaže: Pogledaj post
Ivanabl to je vjerovatno zato sto je sezona jer ja sam ove zime 3 puta bio i odlicna je bila..A sad koz zna oce sad ostat ista kvaliteta ko i sad ljeti..
Jebiga to je surova realnost da je ljeti sve gore..
Stadlter i koliko dode recimo pikante ili neka slicna pizza u ACI-ja?
50 tak kuna? Najbolja mi je pizza Graso
stadleter is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 00:02   #2396
Quote:
stadleter kaže: Pogledaj post
Znači za zaobići kad je u pitanju hrana =

A jel se može doći popit kava ? Lipo mi izgleda i podsjeća me na La bodegu u Zagrebu....
moze

recimo plata sa sirom i prsutom za dvije osobe (140kn) je isto ok.. uz casu, dvi vina..

i dobri su im deserti

prekrasno je uredjeno..
zanima me bas kako ce zimi radit, nadam se da ce im dobro ic..
buba-e is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 00:48   #2397
Pripremite se, SLATKI UTORAK u B7 se približava!
Neograničena količina kolača samo za 29 KN svaki utorak!

jesu oni sigurni da ce to moc izdrzat za 29 kn..
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 06:48   #2398
Sta platis 29kn i jedes koliko mozes? To je onaj kafic na rivi?
Pa i nije to nesto woooow
Dvi osobe 58kn. 3 kolaca ni nece niko vise pojest. Je jeftinije malo al to je jest na silu. Dobro odigrano sa njihove strane. To da ce neko pojest 5/6 kolaca, e to je posal

Zadnje uređivanje android-Split : 10.10.2014. at 08:10.
android-Split is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 07:11   #2399
Quote:
alabrale kaže: Pogledaj post
Pripremite se, SLATKI UTORAK u B7 se približava!
Neograničena količina kolača samo za 29 KN svaki utorak!

jesu oni sigurni da ce to moc izdrzat za 29 kn..
Buduci onaj prostor na rivi placaju mjesecno 115 000 + pdv, par tisuća kn mjesečno gubitka na slatkom utorku im dode dzabe
stadleter is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 15:18   #2400
nekad davno pivnica u lava je imala vrhunsku pizzu...
sad unazad 5 -6 godina odkad se hotel obnovia i pivnica ponovo otvorila san bia samo jedan put tamo...ambijent je vrhunski i pizza mi je isto bila dobra ali preskupa...nemogu se točno sitit koliko je koštala jer san davno bia ali znan da se je svaki dodatak vanka onoga šta je bilo na meniu naplaćiva...tipa oćeš masline na pizzi još 5kn i tako slično tako da normalna pizza ne bi bla ispod 60 kn...
jeli ko možda bia u zadnje vrime da može reć nešto više??
zadnje dvi godine je radila samo priko lita a prije toga je bila i zimi otvorena...onakav ambijent je bolji zimi 300 puta...
uštipak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:43.