Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2012., 13:19   #1761
Quote:
m.k kaže: Pogledaj post
Ljudi, kaj bi vi uzeli za poklon suprugi - dnever 700042 za 999 kn ili denver 800011 za 899.

Prvi je 7 inča, dual core 1,5 ghz, 8 gb, 1 giga rama, ima bluetooth, ili drugi koji je 8 inča 1,2 ghz, 4 gb i 512 rama! Muči me dakle, veći ali slabiji ili manji i bolji
Iskreno, tu ne vidim nikakvu dilemu. Razlika između 7 i 8 incha je tako mala da je zapravo nebitna. Da je jedan od tih modela veličine 10", e tu bi se već dalo razmisliti. Dual core i 1 GB radne memorije u odnosu na single core i 512 mb.... It's a no brainer.
Win-chung is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 13:39   #1762
Quote:
Win-chung kaže: Pogledaj post
Iskreno, tu ne vidim nikakvu dilemu. Razlika između 7 i 8 incha je tako mala da je zapravo nebitna. Da je jedan od tih modela veličine 10", e tu bi se već dalo razmisliti. Dual core i 1 GB radne memorije u odnosu na single core i 512 mb.... It's a no brainer.
Znači manji! THX
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
m.k is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 13:57   #1763
Quote:
m.k kaže: Pogledaj post
Znači manji! THX
Točno tako
Win-chung is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 14:06   #1764
Quote:
Win-chung kaže: Pogledaj post
Iskreno, tu ne vidim nikakvu dilemu. Razlika između 7 i 8 incha je tako mala da je zapravo nebitna. Da je jedan od tih modela veličine 10", e tu bi se već dalo razmisliti. Dual core i 1 GB radne memorije u odnosu na single core i 512 mb.... It's a no brainer.
To pises iz iskustva rada sa oba ekrana ili pretpostavljas posto je razlika
samo 1" da prakticki ne postoji? Imao sam iskustvo sa obje velicine, dakle
16:9 7" i 4:3 doduse 8.4", i razlika definitivno nije zanemariva ni nebitna..
Cak bi rekao da je manja razlika izmedju 4:3 8" i 16:9 10" nego izmedju
ova dva..

m.k uzmi oba upaljena u ruku poa malo prosurfaj.. najbolje ces vidit...
__________________
Pride is all very well, but sausage is a sausage.
Welcome to terrordome...I'm your host the friendly neighborhood baritone
aspirin is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 14:09   #1765
Quote:
Win-chung kaže: Pogledaj post
Iskreno, tu ne vidim nikakvu dilemu. Razlika između 7 i 8 incha je tako mala da je zapravo nebitna. Da je jedan od tih modela veličine 10", e tu bi se već dalo razmisliti. Dual core i 1 GB radne memorije u odnosu na single core i 512 mb.... It's a no brainer.
jesi ti siguran da je razlika između 7 i 8 inča NEBITNA?!??

odi negdje u dućan, pa si malo pogledaj kako izgleda stranica na 7 a ako na 8 ekranu. ili aplikacija. ili čitanje pdf-a.
za memoriju si u pravu, ali ekran....
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 14:11   #1766
Wink

Dakle, da, ima HDI out i najvjerovatnije nece imati problema sa ikakvim
HD filmovima, ima masu plejera na marketu, samo nadjes onoga koji ti
odgovara.. Mozes ga koristit kao media player...

Nisam siguran jeli se moze telefonirat s njim, sa starim Galaxy tab-om se
moglo..

Naravno da je SIM zakljucan na Tmobile ako ga uzmes u njih..

Office paketa takodjer ima.. Na marketu za platit ili pitaj gugla kako
doc do istih bez placanja... samo za probu, naravno... Najpoznatiji su
Office suite pro, Smart office....

ok onda uzmam ovu beštiju thx na trudu..sad još idem vidit u paketu šta se sve nalazi i to je to
kvakomekiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 21:32   #1767
Acer a510

LP svima, pokušavam uhvatiti odgovor od vlasnika acer tableta konkretno A510 modela. naime radi mi samo lijevi zvučnik nakon updeta na JB, no nisam ni siguran da su oba i radila i prije (friški sam vlasnik). Ako ima tko da mi može provjeriti kako bi trebalo biti/kako mu je, bio bih zahvalan.
wiz3m4n is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 21:53   #1768
svar je ovakva, totalni sam neznalica što se tiče tableta, nikad ga nisam koristio nit ga ima itko blizak meni. Uzeo bi nešto do cca 1500 kn . E sad budući da ništa ne znam o tabletima molio bih neke preporuke. i još jedno pitanje, ako tablet ima 3g znači li to da može služiti i kao telefon tj da se u nejga može staviti sim kartica ?!?

edit: kakav je ova http://www.ekupi.hr/TAB-MYAUDIO-TABL...CC-254486.aspx i na što opće paziti kod kupnje, koje karakteristike ?
Karlo2105 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 11:38   #1769
Molim ako mi netko može odgovoriti, koja je razlika između tableta od 700,00 kn i od tableta od 3500,00? Koji je dovoljan za igrice i općenito o tabletima za nas zaostale u vremenu-a da možemo shvatiti?! Hvala!
moremall is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 12:08   #1770
A razlika ti je otprilike ko i sa svakom racunalnom tehnikom izemdju koje je
3-4x razlika u cijeni... Brzi procesor, vise memorije, vise mjesta z pohranu, jaca
baterija za duzi rad, bolja servisna podrska, cesce izdavanje zakrpa ili novih
verzija androida, bolji ekran, dodatni konektori (tipa HDMI)... I tako...
Sta tocno s tim dobijas? Vise novijih igara je podrzano, brze surfanje, opcenito
brzi i fluidniji rad sa samim uredjajem..
__________________
Pride is all very well, but sausage is a sausage.
Welcome to terrordome...I'm your host the friendly neighborhood baritone
aspirin is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 15:34   #1771
Aspirin, puno hvala na odgovoru!
moremall is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 16:47   #1772
blueberry m09

Pozdrav ekipi
Kupio sam tablet blueberry m 09, to je onaj sto ima gps, kameru i sa prednje i zadnje strane, i desava mi se kad slikam da mi ne radi blic, probao sam sve zivo u opcijama i ne mogu da verujem da on nema blic, pomagajte
gians81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 17:00   #1773
Nema blica, normalno da nema u opcijama. pogledaš malo slike i opis na službenim stranica i može se ljepo vidit da nema blica

http://www.blueberry-eu.com/main.php...bgroup=netcat9
kondomanX is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2012., 09:44   #1774
Ako netko zna, koliko je dobar Tegra2 T250 chipset? Koliko je nov/brz?
__________________
Pride is all very well, but sausage is a sausage.
Welcome to terrordome...I'm your host the friendly neighborhood baritone
aspirin is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2012., 14:16   #1775
Trebal bi bit dobar dual core je od 1GHz, a nov bas i nije mislim da je vise od dvije godine od kad se pojavio prvi uredaj s tegra2

Sent from my Ascend G300 using Tapatalk 2
kondomanX is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2012., 14:31   #1776
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
jesi ti siguran da je razlika između 7 i 8 inča NEBITNA?!??

odi negdje u dućan, pa si malo pogledaj kako izgleda stranica na 7 a ako na 8 ekranu. ili aplikacija. ili čitanje pdf-a.
za memoriju si u pravu, ali ekran....
Evo ja sam prilično siguran.

Kao prvo, bitna je rezolucija ekrana. Ja imam Nexus 7 koji ima 1280x800 i puno bolje i čistije prikazuje web stranice od recimo Prestigia 5880 koji je 8" ali ima 1024x768 rezoluciju.

Dakle nije (samo) veličina bitna.
lava72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2012., 14:44   #1777
Znaci ipak mislis da razlika nije nebitna nego samo kazes da je i rezolucija faktor?
Dakle slazes se sa vikingovom izjavom? Naravno da si u pravu, rezolucija isto tako
igra ulogu... Po meni manju nego velicina, jer je i 1024*768 na 8" i vise nego dovoljno...

A sta mislite o usporedbi Tegra2 vs RK3066?
__________________
Pride is all very well, but sausage is a sausage.
Welcome to terrordome...I'm your host the friendly neighborhood baritone
aspirin is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2012., 16:25   #1778
E da vas pitam dali se isplati kupit ili ima boljih od ovog za istu ili manju cijenu

http://www.promedia.ba/product/table...pad-2lcx10-s8m

499 maraka bi bilo nesto malo manje od 2000 kuna.

Hvala!
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2012., 20:22   #1779
Pozdrav,maloprije vidim u tisak multimediji tablet Denver 7 incha ( drugo nista nisam popamtio) za 699 kn i Coby 7 inchni ekran za oko 799 kn, ovaj Denver me malo zaintigirao s obzirom na cijenu pa bi zamolio nekoga ako zna kakav je taj tablet i isplati li se uzeti,mislim nisam nikakav zahtjevan korisnik cisto osnovne stvarcice surfanje,skype i tako,ne znam dali cita vanjski hard i tako neke sitnice pa ako netko zna skakav je tablet neka slobodno napise recenziju,hvala!
maple leaf rag is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2012., 22:10   #1780
Quote:
lava72 kaže: Pogledaj post
Evo ja sam prilično siguran.

Kao prvo, bitna je rezolucija ekrana. Ja imam Nexus 7 koji ima 1280x800 i puno bolje i čistije prikazuje web stranice od recimo Prestigia 5880 koji je 8" ali ima 1024x768 rezoluciju.

Dakle nije (samo) veličina bitna.
naravno! samo, ta izjava o tome kako je razlika nebitna je počela oko nekakvog tableta "denver". dakle, nema govora o usporedbi sa nexusom i nekakvim objašnjavanjem. a da ne počnem o gustoći pixela, veličini itd. pa se ljudi uhvate kako je 10" ekran nešto wow, jer je to veliko, ima radne plohe, a tamo rezolucija 800*600 ili nekakva takva slična, a ppi 100 ili manje. pa kosa crta izgleda kao egipatska piramida iz profila.

no, nema smilsa objašnjavati jer je tržište preplavilo sa tabletima do 1500kn i svi se zakvače na cijenu i android ics, ali kad ga doma upale.... tuga i očaj. pa nek' i na sljedećem tabletu kojeg budu kupili uštede koju kunu....
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:24.