Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2012., 20:50   #61
ja sam marshmallowse roštiljao par puta, i meni je to puno finije u sirovom obliku nego onako zagrijano

a opet, smoresi su mi fini

našao sam ih i ja danas u drugom Lidlu
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Old 28.04.2012., 21:00   #62
Rib Burger nije loš.
Kiselozeljev is offline  
Old 28.04.2012., 21:30   #63
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Ja ubola marshmallowse.
Quote:
l3go kaže: Pogledaj post
našao sam ih i ja danas u drugom Lidlu
Gdje, gdje?
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Old 29.04.2012., 02:25   #64
koji je tjedan sljedeći i kad?
manchild is offline  
Old 29.04.2012., 13:01   #65
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Ja ubola marshmallowse.

Btw, oni na kampiranjima, roštiljima i sl. ne jedu samo pečene marshmallows, nego ponekad komad tog pečenog uvale između dva keksa i onda tamne kao marshmallow sendvič.
A ako između keksa, uz marshmallow staviš i čokoladu dobiješ s'more.
Coco_Nut is offline  
Old 29.04.2012., 13:07   #66
mi smo jučer roštiljali pa je netko donio vrećicu tih marshmallowa. pa to su najobičniji oni pjenasti bomboni kakvih ima u svakom dućanu za kupit i koje klinci obožavaju iz nekog razloga.
uglavnom, naboli smo ih na šibe, počeli ih smuditi, a ono bezveze ljepljiva masa. liči na šaum.nakon 3 ispečena komada počeli smo se glupirati s njima. uglavnom, ništa vrijedno spomena. čista holivudska fora.
jedan nam je upao u vatru i zapalio se pa je počeo gadno čađiti tak da onda više nisu dobivali lijepu smeđu boju, već sivu boju kao da smo malo nafte nalili na vatru
x-type is offline  
Old 29.04.2012., 13:12   #67
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
mi smo jučer roštiljali pa je netko donio vrećicu tih marshmallowa. pa to su najobičniji oni pjenasti bomboni kakvih ima u svakom dućanu za kupit i koje klinci obožavaju iz nekog razloga.
uglavnom, naboli smo ih na šibe, počeli ih smuditi, a ono bezveze ljepljiva masa. liči na šaum.nakon 3 ispečena komada počeli smo se glupirati s njima. uglavnom, ništa vrijedno spomena. čista holivudska fora.
jedan nam je upao u vatru i zapalio se pa je počeo gadno čađiti tak da onda više nisu dobivali lijepu smeđu boju, već sivu boju kao da smo malo nafte nalili na vatru
od nafte si nastao u naftu ćeš se pretvoriti
grogo bolger is offline  
Old 29.04.2012., 13:43   #68
spominjem ime svoje iks tajp
x-type is offline  
Old 29.04.2012., 13:54   #69
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
mi smo jučer roštiljali pa je netko donio vrećicu tih marshmallowa. pa to su najobičniji oni pjenasti bomboni kakvih ima u svakom dućanu za kupit i koje klinci obožavaju iz nekog razloga.
iz razloga što su jako slatki
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
od nafte si nastao u naftu ćeš se pretvoriti
o ovome se ne smije pričati
Krkimir is offline  
Old 29.04.2012., 14:10   #70
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
koji je tjedan sljedeći i kad?
stigao mi newsletter ali nis konkretno ne pise..
Victoria88 is offline  
Old 29.04.2012., 14:31   #71
U Lidlu Šibenik ima strasno puno zaliha apsolutno svega od maslaca i pita, preko marshmallowsa i sladoleda, cini se da Sibencani bas i ne preferiraju te stvari

Mi smo uzeli maslac i prvi put probali taj famozni peanut-butter i jelly (uzeli jagodu), fino je, ali strasno zasitno i sad nemam pojma kako da potrosimo cijelu teglicu

Jedino nema onih umaka, to mi je zao, htjeli smo uzeti onaj blue-cheese
msimba is offline  
Old 29.04.2012., 21:25   #72
nakon što se otvori tegla, jel se maslac od kikirikija čuva u frižideru ili može biti na stolu?

Zadnje uređivanje Krkimir : 29.04.2012. at 21:37.
Krkimir is offline  
Old 29.04.2012., 21:32   #73
Quote:
msimba kaže: Pogledaj post
U Lidlu Šibenik ima strasno puno zaliha apsolutno svega od maslaca i pita, preko marshmallowsa i sladoleda, cini se da Sibencani bas i ne preferiraju te stvari

Mi smo uzeli maslac i prvi put probali taj famozni peanut-butter i jelly (uzeli jagodu), fino je, ali strasno zasitno i sad nemam pojma kako da potrosimo cijelu teglicu

Jedino nema onih umaka, to mi je zao, htjeli smo uzeti onaj blue-cheese
I ja sam htjela blue cheese
Sad željno čekam opet američki tjedan, zna netko koliko često budu?
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Old 29.04.2012., 22:52   #74
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
nakon što se otvori tegla, jel se maslac od kikirikija čuva u frižideru ili može biti na stolu?
Ja ga ne stavljam u frižider jer bude malo tvrđi nego inače. Radije u policu s ostalim namazima.


Kupila sam Milkshake od čokolade. Dobar je, baš da malo slatkog popijem.
__________________
samo guraj naprid, šta drugo moš.
Fanhp is offline  
Old 30.04.2012., 01:12   #75
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
nakon što se otvori tegla, jel se maslac od kikirikija čuva u frižideru ili može biti na stolu?
Slobodno ga nakon otvaranja držiš na sobnoj temperaturi, a i godinu dana nakon isteka roka trajanja je još uvijek fin i zdravstveno ispravan. Žilav je to proizvod.
Kiselozeljev is offline  
Old 30.04.2012., 02:20   #76
Quote:
Kiselozeljev kaže: Pogledaj post
Slobodno ga nakon otvaranja držiš na sobnoj temperaturi, a i godinu dana nakon isteka roka trajanja je još uvijek fin i zdravstveno ispravan. Žilav je to proizvod.
hvala
upravo otvorio teglu, nije slatko i jako mi se sviđa
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
masnoće iz kikirikija su dobre, ali ne valja prećerivat jer je kalorijski nabudženo.
koliko toga se smije pojesti?
ja namazao jednu šnitu kruha pa rekao neću više dok se ne informiram
a sutra ću s njim raditi peanut buter & banana sendviče
Krkimir is offline  
Old 30.04.2012., 16:39   #77
To je moj decko isto jucer pitao

Stukao je pola teglice prije nego se sjetio pitati koliko toga smije uopce jesti

Mislim da mozes pojesti taman kolicinu da ti ne pozlije,jedino ta teglica ima preko 2000 kalorija pa ono
msimba is offline  
Old 30.04.2012., 17:18   #78
@Krko a gledaj da ubaciš šnitu dvije tokom dana u redoviti jelovnik, nemoj ga jesti samo radi jedenja, ono maslac od kikirikija je žeća kalorijska bonba, skoro ki nutela

-probaj ga sa komadima banane
-jedi ga sa sirom
-dobar je sa šunkom
-a može i sa kakvim peknezon, ja volem đem od jagode.
grogo bolger is offline  
Old 01.05.2012., 19:37   #79
kranči od kikirikija, uz banane, sirne namaze, može pekmez (ali meni to i nije baš neka kombo), više mi odgovara uz nešto svježije, neutralnije, ne mora nužno biti slano.

držim ga u elementu sa sličnim namazima, a recimo da nikad ne pojedem više od žlice (iako mi je i to too much) jer je kalorijska bomba a i meni dosta zasitno.

Tanka je granica između mmmmmm i ogromne mučnine.
Pixie777 is offline  
Old 02.05.2012., 13:15   #80
marshmellows

Vidim da ima dosta obožavatelja barbecue marshmallowsa, što mi je drago, jer se ponekad osjećam kao jedina obožavateljka te apsolutno preslatke glukozasto-želatinaste namirnice. Netko je dobro primijetio, rastaljeni bacaju na šaum, nema tu puno arome niti šmeka, ne događa se puno u tom slatkišu, samo slatkoća gruva. Mislim da je tajna u njegovoj flafastoj strukturi, ovaj barbecue je nemjerljivo jači od maršmelova vulgaris, pogotovo kad se lijepo zazlati izvana...obožavam zguliti zubima taj "reš" vanjski dio, onda ostane mala sredina koja bude mekana kak duša...s nostalgijom gledam prazu vrećicu, no kaže jedna forumšica na temi "marshmellows" da ih ima stalno za kupit u Mulleru.
rabiosa is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:13.