Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2014., 14:30   #21
Pise na njihovom webu da im je partner mesnica zubec pa vjerojatno od tamo nabavljaju meso
chlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 21:20   #22
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Ma već sam htjela pitati u Ružmarinu, al uvijek zaboravim
Stvarno vjeruješ da će ti reći istinu ako možda nabavljaju 30 godina staro smrznuto meso iz Čilea.
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 10:02   #23
Za sve koji planiraju ići - živce na hozntregere. Užasno se dugo čeka. Ne znam jesmo li naletili ili što, ali od narudžbe do dolaska hrane 40 minuta. Par do nas je sjedio još duže i kad smo mi odlazili još nisu dobili.

Inače hamburgeri OK, ništa posebno da bi se vratili i čekali 40 minuta ili više da ih se ispeče...
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 16:26   #24
Evo mog kratkog doprinosa temi:

prostor je nevelik kao i ostali u susjedstvu (preko puta Gavelle, uz Mali đizaskrajst Ali), jako dobro razrađen projekt, odlično grafički na podlogama za jelo objašnjene namirnice i njihovo podrijetlo. Oni koji se sprdaju s organskim namirnicama neka se sprdaju i dalje, ali projekt je po meni odličan.
Interijer odlično uređen, gore cijevi instalirane, totalno kul... zidovi fino uređeni, sve u funkciji proizvoda, super.

Burgeri su... vrlo dobri. Jeli smo tek ova tri manja za 40 kuna i krumpire.
Dobro balansirani okusi, meso je ukusno i kvalitetno. Pecivo se može birati bijelo ili integralno (osim u mala 3 burgera gdje ide bijelo). U top 4 su u ZGu... uz Rougemarina, Šalšu i Papas.

Ono čime se izdižu miljama od Papasa, stotinama metara od Rougemarina i desecima metara od Šalše je odlična (!) usluga djevojaka koje poslužuju.
Na jesen najavljuju proširenje ponude burgera.


Još 1 detalj, kad se uđe u WC vidi se 3 metra ispred muški dio s pisoarom koji nema vrata. Te poludesno kabina sa školjkom. Pa ako ste željni vidjeti nekog na djelu, izvolte tamo.
Otkud ne staviše vrata, nije valjda da ih nisam vidio i da su ukomponirana u zid ili koji vrag
Sve bi bilo ok da glavna, ulazna vrata WC- a imaju ključ pa ko uđe zaključa cijeli WC. No- nemaju. hehe

Nisam imao nikakvu dogodovštinu, išao sam tek oprati ruke.



I za kraj za vas dvije fotke- burgera i stropa.

i link na fejs i web:
https://www.facebook.com/ysburger?fref=ts
http://ysburger.com/
Na webu piše s kojim OPG- ovima surađuju








Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 19:23   #25
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
I za kraj za vas dvije fotke- burgera i stropa.
heh, ja taman pomislio da ćeš staviti slike zahoda
nisi probao organske rukom rezane krumpiriće?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 19:26   #26
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
heh, ja taman pomislio da ćeš staviti slike zahoda
nisi probao organske rukom rezane krumpiriće?
Wc je vrlo uredan kao i sve tamo.

A krumpir... pa napisao sam. Sta ne vidis dobro?? Citaj ponovo.

Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 19:36   #27
aaaa ono u gornjem desnom kutu u limenoj dozi za pečene kestene
nisi napisao kakvi su... navodno bi trebali biti superturbodobri
i što je ono između krumpirića i vode, u maloj šalici za kapućino? : sitničav :
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 21:04   #28
Odlican krumpir.

U posudici umak mislim za krumpir... valkda ga preliju inace... rekao sam da ne orelijevaju nego donesu posebno.
Bum si ja sam sudbine krojil! :dudek:
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 21:28   #29
Jucer smo svratili opet tamo.
Uzeli tri manja (svaki dan neke drzluge daju u toj posebnoj ponudi) i jedan veliki.
Jedan od manjih je u dodacima imao (izmedju ostalog) i przene ljesnjake. Nevjerojatno dobra kombinacija s odlicnim mesom. Uzivali smo.
Iza toga uzeli probati cokoladnu tortu... vrlo pristojna i zasicena cokoladom.

I dalje odlicna usluga. Sve za 5.

Osim wecea koji i dalje nema nijedam kljuc... pa ko je na skoljki moze dobiti i posjetitelja. Bliskog. Lol
Muski dio i dalje neogradjen (pisoar). Napomenuo sam to i predlozio da stave kljuc na ulazna vrata zahoda. I ko udje neka ga zakljuca.
Ovako je prestrasno i presmijesno.

Veli da im je mastor sfusao puno toga u zahodu.
Ej ljudi- za pocetak 1 kljuc.

Inace mjesto za 5.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 12:07   #30
Tri manja se mijenjanju na tjednoj bazi.
Jel bilo točenog San Servola ili još uvijek "čekaju majstora" da sredi cijevi?
qwert79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 13:51   #31
Quote:
qwert79 kaže: Pogledaj post
Tri manja se mijenjanju na tjednoj bazi.
Jel bilo točenog San Servola ili još uvijek "čekaju majstora" da sredi cijevi?
A ha... onda tjedno. Kul
Bili smo na vodi, sori. Ne znam info za pivo.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 16:38   #32
Meni je u Papasu i dalje najbolji burger. U Ruzmarinu mi je sve preslano i granicno nejestivo, a u Yellow Submarineu je sve dobro, ali ne cini tako dobru cjelinu, ne znam kako bih to objasnila. Rukom rezani krumpirici (cijenim sto nisu zaledeni iz vrecice) su isto bili dobri, ali nista senzacionalno. Jela sam slajdere i bili su redom vrlo ukusni, premda za moj ukus nedoreceni.
Zoey is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 16:25   #33
Zašto se ljudi često žale na uslugu u Papasu?

Bio sam sigurno deset puta i nisam nikad uočio ništa posebno loše, doduše ni ne predobro, samo korektno.

A što se tiče YS, jedva čekam da čvaknem ove slidere. <3
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 18:42   #34
Meni u Papasu nije dobra usluga. Jer nije. Lose se ponasaju i preko kca prema ljudima. Obracam paznju... vidim... dozivim.
Mozda ne svi i mozda ne uvijek. Ali generalno.. da.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 20:00   #35
2 puta sam svega bio tamo, oba puta oko pol sata čekao na hambi, jedanput konobar uopće nije spominjao da im je rođendan te da su pive snižene i moralo ga se na kolač koji dolazi gratis podsjetit...drugi put je osim čekanja, bilo sve u redu,ak u potpunosti hladnu poslugu i kimanje glavom ko jedini znak komunikacije mozemo tak nazvat...
ne ocekujem od takvog mjesta neku posebnu poslugu, al eto, u TPK primjerice od kad sam prvi put bio tamo samo odmah posto redovan gost ne samo zbog hrane vec i zbog posluge koja je fakat odlična unatoč tome što je to "obična" pečenjara
Levistej is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 20:20   #36
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Meni u Papasu nije dobra usluga. Jer nije. Lose se ponasaju i preko kca prema ljudima. Obracam paznju... vidim... dozivim.
Mozda ne svi i mozda ne uvijek. Ali generalno.. da.

Točno.
Da ne pričam da mi se konobar obratio sa Ti kad mi je donesao hranu.
Ali meni je svejedno jer mi ionako hamburger ne valja
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 20:25   #37
Quote:
Levistej kaže: Pogledaj post
ne ocekujem od takvog mjesta neku posebnu poslugu, al eto, u TPK primjerice od kad sam prvi put bio tamo samo odmah posto redovan gost ne samo zbog hrane vec i zbog posluge koja je fakat odlična unatoč tome što je to "obična" pečenjara
Potpisujem za TPK, odličan konobar
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 21:43   #38
joj otići ćemo previše u off, ajmo završiti pa se vratiti na Yellow submarine

(al iza ovog mog posta)
a tak bih rado pitao tvitušu šta joj nije i lik iz TPK preljigavo pristupačan kao i u Bataku, ona će reći da nije jer blablablabla... i tako do sutra- tviti znam da nije, nema potrebe odgovarati, 50 nijansi sive i te spike!


Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Točno.
Da ne pričam da mi se konobar obratio sa Ti kad mi je donesao hranu.
Ali meni je svejedno jer mi ionako hamburger ne valja
Meni je jednom istresao ostatke jela (masne ubruse, sve ostatke s drvene daske uključujući i kapljice masti koje su ostale
i ni A ni B.

Ni oprostite ni pardon... ništa. Gleda sekundu, okrene se i ode. Ostadoše 2 ubrusa na podu, ja s uflekanim (dan prije opranim) trapericama i moj pogled nevjerice.
Nisam ništa rekao, a trebao sam.
Nespretnost razumijem- smi smo skloni tome ponekad- ali nepristojnost i da te očito ne boli ona stvar za gosta od kojeg iza očekuješ što... napojnicu (?!?!) a ne ispričaš mu se niti ništa ne kažeš... KO- MA!
Da se razumijemo- ovo sve pišem o PAPAS baru.

A sad o Yellow submarine... kad smo bili prije 10ak dana bila je jedna kratko podšišana djevojka, malo jača. I bila je odlična s nama kao gostima. I palila nam fenjer vani i objašnjavala i bila za komunikaciju itditd. Sve da nam bude dobro.
TO je to. Prava usluga i normalni inteligentni ljudi koji tamo rade.
U Papasu možda radi i neko inteligentan, ali ima i onih drugih.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 18:11   #39
Da se razumijemo - nisam bila i ne mogu/niti zelim komentirati uslugu niti kvalitetu hrane.

Samo htjela reći da mi se jako sviđa načelo nabave namirnica od lokalnih proizvođača.
Više je razloga.
Primjerice, lokalne sorte povrća prilagođenije su našem podneblju i obično je paradajz jabučar ukusniji i puno hranjiviji od paradajza iz npr. Norveške. Kruhu iz npr. Južne Afrike transportni put do nas je malo odugačak ...
Lokalne namirnice svakako prođu kraći put od proizvođača do korisnika, pa ih ne treba konzervirati i našpricavati golemim dozama konzervansa i onda "dizati iz mrtvih".
Da ne govorim o mesu - golema je razlika između domaćeg mesa i mesa koje je pola stoljeća provelo u komori za duboko zamrzavanje.

I, da, ipak postoje ljudi koji svoja zdrava goveda prodaju domaćim mesarima (neke i poznajem: mesare, vlasnike i goveda ).
Ako se u restoranu drže tih "lokalnih načela" i imaju dobru hranu, svaka im čast.

I, na koncu, meni najvažnije - neki će OPG-ovi zahvaljujući prodaji tih namirnica preživjeti i razvijati se...mislim da je jako pozitivno kupiti domaću kvalitetnu namirnicu, ako se već može.

S moje strane za ovakvu namjeru (ako je provode) i prvom prilikom ću otići probati te burgere.

P.S. Nisam dobavljač ovog restorana, ne mogu to biti niti to namjeravam postati, niti znam ikoga tko to jest, samo mislim da je načelo vrijedno pažnje i pozitivno.
lila blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 00:31   #40
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Šalim se.
Iako znam jednog zagorskog mesara koji nabavlja zagorsko meso u Metrou...
Može na PM koji je to jer par puta sam kupovao kod jednog ˝zagorskog mesara˝ pa da odustanem dok nije kasno
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:46.