Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2009., 14:57   #201
Hm, ja nemam nikakvih problema s brzinom. Imam ovaj vip carnet, 10GB, i sve je ok. POtpisala msa ugovor na 12mjeseci, mislim da mi ovaj mjesec istice. MOrat cu provjeriti malo te nove tarife, da vidim mogu li kako proci jeftinije
digiridan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 14:58   #202
jel dovoljan ovaj paket od 1gb za msn, mail i malo surfanja?
bez youtubea naravno i skidanja jer sve skidam doma di imam flat.
ovo mi treba samo za navedeno gore..

znaci ima sad ugovor i na 12 mjeseci?
punkt is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 16:38   #203
Ne znam ima li sada, ali prije godinu dana je bio, samo sam placala vecu mjesecnu naknadu za modem.
A sto se tice 1gb, hm, pa moglo bi ti biti dovoljno ako stvarno ne trosis puno
digiridan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 16:50   #204
Rekla bi da za neko obično surfanje treba barem 2 gb... Pogotovo ako imaš facebook...
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 19:30   #205
ma nemam fejs niti ista slicno. ne volim takve stvari
sve obavljam na msnu. u biti mi msn najvise i treba
tak da mislim da mi bi to moglo bit dosta
jer ionak ne budem po cjele dane visjela na netu zbog obveza..
hvala, budem skočila do vip centra pa cu se raspitat za
taj ugovor ima li ga jos.
punkt is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 20:21   #206
Quote:
Lady_D kaže: Pogledaj post
To ti je samo do programa. Točno tak je i meni napravio. Promjeni si u programu taj limit i sve ok.
A možeš i isključiti te obavijesti.
Ako misliš na ono "postavi granice" prebacila sam sa 500 MB na 5000 MB, kako bi i trebalo biti, ali me svejedno upozorava da sam prekoračila taj limit


Quote:
Kenya kaže: Pogledaj post
cek, cek...zbunjena sam ako koristis ga vec 5 dana, znaci od 20.ovog mjeseca, kako je to moguce kad ej vip svima obracunsko razdoblje promjenio na 1.-og u mjesecu, pa ako si mjenala tarifu ona bi trebala poceti vrijediti tek od 1.10.,a ne od datuma promjene vec sljedeceg obracunskog razdoblja,a tako su i meni rekli. kako sad to?
Nisam mjenjela tarifu, ja sam novi korisnik
d_a_i_s_y is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 20:23   #207
5 gb je 5120 mb. A niš, onda isključi upozorenja.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 21:08   #208
Quote:
Lady_D kaže: Pogledaj post
5 gb je 5120 mb. A niš, onda isključi upozorenja.
Aha, ok, hvala na odg.
d_a_i_s_y is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 17:02   #209
Pozdrav svima.Pokušala sam pronaći pomoć na drugom forumu ali mi nitko nije uspio ništa konkretno reći.
Dakle,prije 2 tjedna sam napravila očito veliku glupost i uzela u Vipu onaj stick za Mobile internet. I od tada su krenuli problemi. Prva 2 dana je net radio recimo ok...Nakon toga bi mi se nakon 3 minute što sam ga pokrenula jednostavno diskonektirao i tako u nedogled narednih nekoliko dana svaki puta kad bi ga upalila.Zvala sam službu za korisnike i pričala sa valjda 15 ljudi koji tamo rade i naravno nitko od njih mi ništa konkretno nije pomogao.Jedan mi je rekao da stavim stick u drugi utor(što sam i napravila ali ništa se nije promjenilo),treći mi je pomogao da naštimam nekakve postavke što nije pomoglo,zatim su mi rekli da karticu iz sticka ubacim u mob i deaktiviram onu opciju da me traži pin,naravno ni to nije pomoglo. Zadnje što sam napravila je da sam odnijela stick u Vip prije 2 dana i sad moram čekati 15 dana da vidim da nije nešto možda sa njim problem.U međuvremenu su mi oni dali neki zamjenski s kojim mi i dalje puca veza. Ne vjerujem da je do mog laptopa jer sam bila ponovno windowse instalirala i download-ala sve drivere. Na rubu sam živčanog sloma jer taj jebeni net plaćam 100 kn mjesečno a nisam na njemu pošteno bila ni 4 puta sveukupno jer nisam mogla. Ima li tko kakvu ideju što da napravim ili je možda imao takav problem sa svojim netom?
__________________
"When nothing goes right-go left."
blind_sense is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 17:07   #210
Pred kraj mog korištenja mi se i taj problem pojavio, ali nisam znala u čemu je problem. Nisam ti od pomoći, nek tek tolko da znaš da nisi jedina kojoj se to događa(lo). Sad više nemam tih problema jer više nisam na carnetu.

Mislim da je za sve korisničke probleme kriva veza vip-carnet. Sam vip nema takvih problema.

edit
jel si možda primjetila jače grijanje laptopa?
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 17:32   #211
Quote:
Lady_D kaže: Pogledaj post
Pred kraj mog korištenja mi se i taj problem pojavio, ali nisam znala u čemu je problem. Nisam ti od pomoći, nek tek tolko da znaš da nisi jedina kojoj se to događa(lo). Sad više nemam tih problema jer više nisam na carnetu.

Mislim da je za sve korisničke probleme kriva veza vip-carnet. Sam vip nema takvih problema.

edit
jel si možda primjetila jače grijanje laptopa?

Ma nisam. Mislim da je sa laptopom sve ok. Isto kao i sa driverima.
Dobit ću slom živaca od tog jebenog Carneta. Razmišljam si kako da raskinem ugovor a da ne platim "penale". Jer mi ih je zaista dosta.
Od njih 20 u toj službi za korisnike nitko mi ništa nije uspio pomoći.
__________________
"When nothing goes right-go left."
blind_sense is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 17:38   #212
Služba za korisnike im je katastrofalna. Za internet su dobri jedino njihovi tehničari, oni barem kuže o čemu pričam kad dođem s nekim problemom... Uspio mi je pomoći jedanput.

Ovo s driverima... To si skidala najnovije verzije sa stranice firme laptopa ili? Jedanput mi se dogodilo da mi je problem s netom nestao kad sam updateala određeni driver.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 18:33   #213
Question

pozdrav svima
evo i ja sam polovicom 9.mjeseca uzela vip mobile carnet na 3 mjeseca(5GB za 99kn), otprije sam imala usb stick tako da sam uzela samo novu karticu za 1 kunu.
Sva sreća da sam naletila na jednu ok curu pa nisam potpisala ugovor na 2 godine. Jer oni u vipu su toliko šturi s informacijama, a da ne kažem da se na njihovoj web stranici nigdje ne spominje da se može uzeti internet na 3 mj.ako već imaš usb stick, nego samo nude int.ako potpišeš ugovor na 2 god. i onda dobiješ "hardver" tj.usb za 9kn, a inače ako se uzme bez potpisivanja ugovora na 2 god. "hardver" se plaća oko 900kn

Inače taj isti "hardver" (usb)se može kupiti na svakom kiosku i vip centru za manje od 200kn sa nešto kuna na računu(to je na bonove pre paid), i ta kartica se izbaci i uzme se nova (na pretplatu) u vipu za 1 kunu.

u 9.mj. je sve funcioniralo relativno ok, nije se veza prekidala, brzina ok, jedino kad sam zadnjih par dana htjela downloadati neke stvari (kako bi potrošila limit)to nisam uspjela, svaki put mi dođe do 3 ili 5 % i stane....vidim da je ovdje veće netko pisao da ima takvih problema...

ali sad mene zanima jedna stvar,budući da mi je pretplata krenula tek polovicom 9mj.dobila sam na korištenje oko 2GB i nisam ih premašila, cijelo vrijeme mi je pisalo da mi tren.potrošnja iznosi 0 kn, što bi trebalo značiti da ću za taj mjesec platiti samo pretplatu i radijske frekvencije i pdv.

Znači 1.10. je krenulo novo obračunsko razdoblje i tih 5 gb imam pravo potrošiti do 31.10., jučer dobijem poruku da do 1.10. do 20h imam trenutnu potrošnju od 0,66 kuna od čega je 0,00kn data(100,514MB), inače taj dan sam potrrošila nekih 15 MB pa me čudi kako to ?? ako sam tek počela koristiti tih 5 GB, trenutna potrošnja bi se trebala obračunavati tek kad tih 5gb potrošim.
u vipu su mi rekli da je taj iznos potrošen na nešto drugo, a ne na internet promet, kažu da sam možda slala poruke iz VMC, ali to nije točno, nijednu poruku poslala nisam, osim onih besplatnih na 777.
ugl. u vipu se prave blesavi da se to može vidjeti tek na kraju mjeseca, bla bla...
---sad me strah da mi se netko može prikačiti i trošiti nekontrolirano, malo sam googlala i naletila na ovu stranicu pa ne želim da se nešto tako slično dogodi i meni:
http://www.reklamacije.net/reklamaci...ect-krada.html

da li netko zna što se sve obračunava u tu trenutnu potrošnju(osim slanja sms-a i situacije kad iskoristim limit od 5gb )? čitala sam da se mogu zakačiti virusi?? windows update? već sam luda, ovi u vipu se prave da pojma nemaju a mene pomalo strah koristiti ovaj stick.....
alison is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 21:21   #214
Quote:
Lady_D kaže: Pogledaj post
Služba za korisnike im je katastrofalna. Za internet su dobri jedino njihovi tehničari, oni barem kuže o čemu pričam kad dođem s nekim problemom... Uspio mi je pomoći jedanput.

Ovo s driverima... To si skidala najnovije verzije sa stranice firme laptopa ili? Jedanput mi se dogodilo da mi je problem s netom nestao kad sam updateala određeni driver.
Ma ja sam zbog tog neta ponovno pokrenula windowse i sve ispočetka instalirala (kao što sam i prije) jer sam izgubila bila živce pa sam pomislila da ću dobiti nešto s tim.Ali nisam dobila ništa. Sad moram čekati 15 šugavih dana da vidim da li je problem u sticku mada ne vjerujem obzirom da sam dobila od njih zamjenski stick i opet su isti problemi. A oni su toliko nesposobni pa mi nisu mogli do sada poslati nekog od njihovih tehničara da pogleda moj laptop tj pokuša mi nekako namjestiti taj net da radi. Bitno da ću sad dobit 100 kn račun za ovaj mjesec i trebat cu platiti net kojeg nisam ni imala.
__________________
"When nothing goes right-go left."
blind_sense is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 23:46   #215
@ alison
Krađa uvijek postoji. Par mjeseci za redom sam imala dosta prekoračen limit i znala sam da će mi račun biti ogroman, al sam pala sa stolca kad sam skužila da su mi naplatili 200-300 kuna više. I zvala sam, posvađala sam se s jednom curom u službi za korisnike, al mi nije bilo nikakve koristi od toga... Nakon toga sam imala promet točno do limita i onda su mi se računi unormalili. Izgleda da su od mene dosta love izvukli pa odlučili da me više neće krast.
Kak to misliš u trenutnu potrošnju?
Može ti se zakačiti virus, al onda ti se to u programu i vidi - ždere promet (u mb) ko lud, a ti nikaj ne radiš, recimo do 100 mb u sat vremena (dogodilo se frendici). Očistila lap od virusa i kasnije je bilo ok.
Za windows update je isto moguće (ali i taj promet je zabilježen u vipovom programu), ima updateova po nekoliko kb do nekoliko stotina mb. To si provjeri u control panelu kak ti je update složen - dal se automatski skidaju bez da tebe laptop obavijesti ili ti je isključeno.
A ono s porukom nisam uopće skužila...
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 18:49   #216
ljudi, imam ovaj stick bez pretplate, Vipme Broadband. uzmem ja 15.9. bon od 100kn i aktiviram onu Opciju 200mb. kako imam Carnet APN, to mi se računa kao duplo, 400mb.
stvar je u tome da je evo danas prešišao 630mb, a i dalje šljaka. o čemu se radi?
webjinx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 23:08   #217
Šuti i puši, ovaj pardon šuti i surfaj, bebe ti se o čemu se radi
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 02:26   #218
bližim se 700-tom mb-u... neće doć nikakav račun? popunih onu registracijsku formu, al mi se nije dalo slati lozinku sms-om...
da ne postoji neka akcija koju propuštam primijetiti zbog koje je ovo što imam sasvim legitimno?
webjinx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 11:57   #219
prešlo 750mb. ima itko pojma što bi moglo biti?
webjinx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 15:33   #220
imam problem pri spajanju ,kreirao sam carnet po uputama i kada se spajam javlja mi grešku ( nešto kao da se modem već koristi na drugom računalu ) ,
a kada idem preko vipa spoji se odmah ( naravno da brzina nije ni približna koju reklamiraju a živim u centru u zg zvonimirova ) ,
u vipu kažu da je problem u Carnetu a ovi da je u vipu ,
jel ima netko sličan problem?
kruhvuk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:38.