Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2008., 21:02   #1
okulist u zagrebu

htjela bih naći nekog dobrog okulista u zagrebu, kod kojeg bih išla na preglede radi naočala i eventualno leća

kao mala sam bila u klaićevoj, i onda par puta kod jednog drugog okulista, ali tamo mi se uopće ne sviđa... ima li tko kakvu preporuku?
bubicaa is offline  
Old 29.03.2008., 11:54   #2
Za naočale ne znam, a što se tiče leća ja već dugi niz godina idem na sv. Duh u Kabinet za leće i čist sam zadovoljan. Dok god je tako ne mijenjam ništa.
Chosma is offline  
Old 29.03.2008., 12:02   #3
Quote:
Chosma kaže: Pogledaj post
Za naočale ne znam, a što se tiče leća ja već dugi niz godina idem na sv. Duh u Kabinet za leće i čist sam zadovoljan. Dok god je tako ne mijenjam ništa.
sv duh i doktorica Bradetić
deelayla. is offline  
Old 29.03.2008., 12:07   #4
Isto sam kao mala išla u Klaićevu... nisam bila zadovoljna... Sada već petu godinu idem u Getaldus. I tamo mi je super doktorica...ona plava...ne znam kako se zove
pikastar is offline  
Old 29.03.2008., 12:11   #5
Quote:
pikastar kaže: Pogledaj post
Isto sam kao mala išla u Klaićevu... nisam bila zadovoljna... Sada već petu godinu idem u Getaldus. I tamo mi je super doktorica...ona plava...ne znam kako se zove
getaldus mi nema dobre leće,izbor im je loš, bar je bio prije par godina...
ja sam tražila tvrde sa najvećom mogućom propusnošću zraka inašla ih na sv duhu
deelayla. is offline  
Old 29.03.2008., 12:21   #6
Quote:
deelayla. kaže: Pogledaj post
getaldus mi nema dobre leće,izbor im je loš, bar je bio prije par godina...
ja sam tražila tvrde sa najvećom mogućom propusnošću zraka i našla ih na sv duhu
Pa...prvu godinu sam imala stalno konjuktivitise.... ali ne od leća nego mi tekućina jednostavno nije odgovarala...pa ... a nosim mekane...i super sam zadovoljna s njima... meni je izbor bar za mekane dobar...
pikastar is offline  
Old 29.03.2008., 12:27   #7
ovisi šta čovjeku treba,getaldus ima neke svoje marke i pili po njima..
ali mislim da se sofisticiraniji proizvodi moraju tražiti van njihove ordinacije.

ja leće mjenjam svakih 6 godina,tako mi je jako bitno kakve ću uzeti..
i ono što mi je getaldus nudio kao njihove najbolje i najkvalitetnije leće,meni je bio šrot naspram onome šta su mi preporičili na sv duhu.
deelayla. is offline  
Old 29.03.2008., 12:43   #8
ja sam bila u gethaldusu, i nije mi se svidjelo... bili svi sami neki neljubazni ljudi... ili sam ja na takve naletila

vidjela sam na jednoj staroj temi da je jedna forumašica preporučila zolotu koji radi u ambulanti u laginjinoj, pa razmišljam o tome... nekako bih htjela naočale i leće rješavati na istom mjestu, ako je to moguće

a u klaićevoj je meni bilo super. doduše, prošlo je već godina od kad sam tamo bila
bubicaa is offline  
Old 29.03.2008., 12:52   #9
Quote:
bubicaa kaže: Pogledaj post
ja sam bila u gethaldusu, i nije mi se svidjelo... bili svi sami neki neljubazni ljudi... ili sam ja na takve naletila

vidjela sam na jednoj staroj temi da je jedna forumašica preporučila zolotu koji radi u ambulanti u laginjinoj, pa razmišljam o tome... nekako bih htjela naočale i leće rješavati na istom mjestu, ako je to moguće

a u klaićevoj je meni bilo super. doduše, prošlo je već godina od kad sam tamo bila
Hmm...u kojem si bila??? Ja idem u onaj kod gl.trga... Neljubazna polovica osoblja je ona gore...i jedino možda ona bahata sestra dolje...koja fino priča na mobač dok ja stojim pred njom 10min. Ali doktorica mi je stvarno najbolja do sad...i ona je nosila prije leće...ja sam inače bila totalni paranoik za metnut to u oko...bila je puna razumjevanja i rekla da mogu dolazit svaki dan da mi ih ona stavlja dok se ne naviknem.. sve mi je objasnila...i totalno nježno radi...imala sam nekaj bijelo na oku i bila sm i u Klaićevoj i skoro mi je žena tamo kapak iščupala, a ova je stvarno super...
pikastar is offline  
Old 29.03.2008., 13:14   #10
ja idem kod dr. Baića u Preradovićevoj, i to već nekih cca 10 god, bila sam i kod drugih ali nikad nisam bila ni blizu zadovoljna lećama, on radi i naočale i laserske operacije, ima sve moguće metode za skidanje dioptrije od onih noćnih leća do nznm čega, stvarno je najbolji iako je ko čovjek malo...hmf...pa mrgud, al šta to ima veze s mojim lećema?
bila sam kod ljubaznih tetica pa su fulale i dioptriju i svašta nešta
mishamu is offline  
Old 29.03.2008., 13:15   #11
Quote:
pikastar kaže: Pogledaj post
Hmm...u kojem si bila??? Ja idem u onaj kod gl.trga... Neljubazna polovica osoblja je ona gore...i jedino možda ona bahata sestra dolje...koja fino priča na mobač dok ja stojim pred njom 10min. Ali doktorica mi je stvarno najbolja do sad...i ona je nosila prije leće...ja sam inače bila totalni paranoik za metnut to u oko...bila je puna razumjevanja i rekla da mogu dolazit svaki dan da mi ih ona stavlja dok se ne naviknem.. sve mi je objasnila...i totalno nježno radi...imala sam nekaj bijelo na oku i bila sm i u Klaićevoj i skoro mi je žena tamo kapak iščupala, a ova je stvarno super...
uvik sam išla na trg
meni je bila neka stara rospija,ja se sva isprepadala,nešto mi je počela kenjat zato šta leće skidam sa pumpicom
deelayla. is offline  
Old 29.03.2008., 13:21   #12
po meni je getaldus ok za prosječnu populaciju,znaći neka pristojna dioptrija i sl.
ali ako postoji patologija oka,velike dioptrije i iritacije, bolje je otić u bolnicu ili kod nekog dobrog privatnika.

ali većina doktora u bolnici sa strane ima privatnu praxu, pa te upute da dođeš kod njih u ordinaciju,a u bolnici da obaviš ono šta može ić na teret hzzo
deelayla. is offline  
Old 29.03.2008., 13:29   #13
ja sam bila kod baića prije, ali više ne želim ići tamo, ne osjećam se ugodno.
prve leće prije dosta godina su mi bile super. ali zadnji puta kad sam išla za naočale stavio mi je krivu dioptriju, preveliku, i te naočale uopće ne mogu nositi. a i njegovo osoblje mi se ne sviđa, pa sam se odlučila na promjenu

a u gethaldus sam isto išla na trg. i kad sam kupovala naočale bila sam ljuta jer nije bilo nekih dobrih okvira za normalnu, tj. ne svemirsku cijenu. a i ti koji su tamo radili kao da im se nije dalo.

još jedno pitanje - jel se ja prvo moram prijaviti kod nekog dr u ambulanti pa onda doći, ili mogu odmah doći s uputnicom na pregled?
bubicaa is offline  
Old 29.03.2008., 13:49   #14
Quote:
bubicaa kaže: Pogledaj post
ja sam bila kod baića prije, ali više ne želim ići tamo, ne osjećam se ugodno.
prve leće prije dosta godina su mi bile super. ali zadnji puta kad sam išla za naočale stavio mi je krivu dioptriju, preveliku, i te naočale uopće ne mogu nositi. a i njegovo osoblje mi se ne sviđa, pa sam se odlučila na promjenu

a u gethaldus sam isto išla na trg. i kad sam kupovala naočale bila sam ljuta jer nije bilo nekih dobrih okvira za normalnu, tj. ne svemirsku cijenu. a i ti koji su tamo radili kao da im se nije dalo.

još jedno pitanje - jel se ja prvo moram prijaviti kod nekog dr u ambulanti pa onda doći, ili mogu odmah doći s uputnicom na pregled?
digneš u opće praxe uputnicu za kabinet za leće, nazoveš bolnicu u koju želiš ić da se dogovriš za termin jer prije nekih pregleda ne smiješ par dana nositi leće
deelayla. is offline  
Old 29.03.2008., 13:55   #15
ma ne nosim ja trenutno leće. ovo je bilo pitano općenito, kud god da odem. dal se trebam prvo prijaviti ili odmah mogu doć
bubicaa is offline  
Old 29.03.2008., 14:07   #16
Quote:
bubicaa kaže: Pogledaj post
ma ne nosim ja trenutno leće. ovo je bilo pitano općenito, kud god da odem. dal se trebam prvo prijaviti ili odmah mogu doć
pa trebaš se prvo najaviti,ja cijeli život hodam po kabinetima za leće,tako da ne znam koja je procedura za naočale,ali ako ćeš u bolnicu svakako ti treba uputnica.
najbolje ti je nazvati ustanovu u koju želiš ići, pa će ti oni reč točno što treba.
deelayla. is offline  
Old 29.03.2008., 16:48   #17
thx

znam da kad sam išla u klaićevu, nazvala sam, oni su me naručili, podigla sam uputnicu i došla sam

sad me malo petlja dal prvo doći da se upišem pa onda dolaziti posebno na pregled s uputnicom, ili odmah doći s uputnicom. budem ja prošetala do dr prije pa da tamo onda saznam
bubicaa is offline  
Old 29.03.2008., 18:11   #18
Quote:
bubicaa kaže: Pogledaj post
thx

znam da kad sam išla u klaićevu, nazvala sam, oni su me naručili, podigla sam uputnicu i došla sam

sad me malo petlja dal prvo doći da se upišem pa onda dolaziti posebno na pregled s uputnicom, ili odmah doći s uputnicom. budem ja prošetala do dr prije pa da tamo onda saznam
mislim da se ne treba upisivati, ja sam na sv duh banula sa uputnicom i odma se dogovrila za termin,ali ako imaš vremena,prošetaj pa vidi, ili nazovi
deelayla. is offline  
Old 29.03.2008., 21:04   #19
Quote:
deelayla. kaže: Pogledaj post
sv duh i doktorica Bradetić
Ma izvrsna je doktorica, a i sestra Mara koja tamo radi je genijalna. Svi govore kao neki privatnici, ovo, ono, ali meni je na sv. Duhu izvrsno. Odlično rade svoj posao. Ja otamo ne idem nikud.
Chosma is offline  
Old 27.07.2008., 04:05   #20
a kolko se to čeka na sv.Duhu?
 
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:28.