Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2021., 20:49   #1
Steamdeck

https://www.steamdeck.com/en/

Valve izbacuje mini PC u stilu Nintendo Switcha
Meni ovo izgleda solidno pogotovo ako se uzme u obzir cijena današnjeg harwarea.
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2021., 11:42   #2
Skalperi su već u akciji kod Steamdecka, dobit ćeš ga otprilike isto kada i PS5 ili grafičku karticu.
Rift is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2021., 16:24   #3
Po meni dugorocno koncept nema sanse. 7 incni monitor? Daj me nemoj. Plus je nepraktican i prevelik da ga nosas uz mobitel

Mobiteli ce s vremenom postajati hardverski i baterijski jaci. Asus radi rog telefone po uzoru na nintendo...s onim skidajucim kontrolama...i mislim da je to najzgodniji i najvjerojatniji put za mobilni gaming.

Mobitel, fotoaparat, pc i gaming u jednom

Steamdeck je jednostavno mix mobitela i laptopa s tim d je uzeo najgore od svega
Samo jako! 1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2021., 14:32   #4
Linus Tech Tips je napravio review za Steam Deck (nije finalni proizvod): https://www.youtube.com/watch?v=SElZABp5M3U
Ovako izgleda obećavajuće i u biti se radi o mini kompu kojeg možeš koristiti ne samo za igranje već i sve ostale stvari koje inače radiš na računalu. Plus, može ga se spojiti sa monitorom. A kako sam pobornik Linuxa onda naravno da sam super sretan što se to vrti na Steam OSu koji je baziran na Archu no možeš instalirati Windows na njemu jer je u osnovi, kao što je već rečeno, mini handheld pc. Battery life je tu na razini ostalih sličnih handheld gadgeta do osam sati ovisno što igraš.

Sve u svemu, mislim da je odnos između cijene i onoga što dobiješ dobra prilika pogotovo ako je netko često na putu. Ja sam svoj već naručio pa ćemo vidjeti.
FvllMaetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2021., 17:09   #5
Quote:
Samo jako! 1994 kaže: Pogledaj post
Po meni dugorocno koncept nema sanse. 7 incni monitor? Daj me nemoj. Plus je nepraktican i prevelik da ga nosas uz mobitel

Mobiteli ce s vremenom postajati hardverski i baterijski jaci. Asus radi rog telefone po uzoru na nintendo...s onim skidajucim kontrolama...i mislim da je to najzgodniji i najvjerojatniji put za mobilni gaming.

Mobitel, fotoaparat, pc i gaming u jednom

Steamdeck je jednostavno mix mobitela i laptopa s tim d je uzeo najgore od svega
I kaj bi igrao na ROG phoneu debilne Android igrice dok ovo vrti SVE igre sa steama na 720p 30 fps...
__________________
What Would Jesus NOT Do?

https://www.youtube.com/watch?v=zOfjkl-3SNE
ExZenoXero is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2021., 20:29   #6
Meni je zanimljiva općenito kultura tih gamepadova. Razumijem Nintendo đir, koji je svijet samo za sebe i nema veze s PC kulturom, ali većina steam gamera se drži PC-ja. Ručna konzola mi se čini samo korak unazad.

Ja konkretno imam Acer Nitro laptop pa mi se ne da na njega igrat ništa kad znam koliko je veći gušt igrati na desktopu s pristojnim monitorom i daleko sposobnijim hardwareom.
__________________
--- WIKI IS YOUR FRIEND ---
mako is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2021., 00:02   #7
Quote:
ExZenoXero kaže: Pogledaj post
I kaj bi igrao na ROG phoneu debilne Android igrice dok ovo vrti SVE igre sa steama na 720p 30 fps...
ne čitaš s razumjevanjem. nisam rekao da je ROG konkurencija steamdecku neg da je taj koncept put u budućnost. moje skromno mišljenje jel, nisam prorok izajia.

za mobilno pc gejmanje za koje ti treba torba imamo latope...steamdeck je puno ograničeniji uređaj od laptopa a koji je opet ograničeniji uređaj od desktopa.

znači mobilno pc gejmanje za koje ti treba torba - laptop je bolja solucija

ukoliko hoće da izađe iz konkurencije laptopima mora bit i mob u jednom i mora stat u džep - a tu je koncept ROG telefona najbolji primjer...na dizajn mislim. ne na sofver.

i smatram da ćemo u ovom desetljeću dobiti uređaje veličine ajfona koji mogu pokrenut witchera ili assassins creed u 720p 30 rezoluciji...nek bude 30 posto deblje od sadašnjeg ajfona opet nije problem i može stat u džep, ma nek bude duplo deblji i ukoliko bude pc kompaktibilan softer i mob/kamera u jednom to će bit pun pogodak

naravno da bi mogao stat u džep mora imat skidajuće kontrole...poput rog telefona ili nintenda.

jednostavno steamdeck nije riješio niti jedan problem s kojim se mobilni gaming susreće...on je miks laptopa i mobitela samo je uzeo najgore od oba
Samo jako! 1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2021., 08:53   #8
Uspoređivati steamdeck sa NS je šašavo.
Prvo, sve igre za NS su prilagođene za igranje na malom ekranu što u slučaju steamdecka nije. NS ima ekskluzive, vrijednost kolekcionarima i prepoznatljiv brend (steam je nitko i ništa Billyevoj mami).

Prodati će se tog sistema, to sigurno samo nema šanse se nadmetati sa NS.
__________________
Saće
Uzumaki. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2021., 16:25   #9
Quote:
Uzumaki. kaže: Pogledaj post
Uspoređivati steamdeck sa NS je šašavo.
Prvo, sve igre za NS su prilagođene za igranje na malom ekranu što u slučaju steamdecka nije. NS ima ekskluzive, vrijednost kolekcionarima i prepoznatljiv brend (steam je nitko i ništa Billyevoj mami).

Prodati će se tog sistema, to sigurno samo nema šanse se nadmetati sa NS.
lel
Šašavo je uspoređivati kada Steam Deck bolje vrti Doom nego NS. Sada kada bolje razmislim, pitam se kakva će biti performansa switch emulatora na Steam Decku.

Quote:
Samo jako! 1994 kaže: Pogledaj post
za mobilno pc gejmanje za koje ti treba torba imamo latope...steamdeck je puno ograničeniji uređaj od laptopa a koji je opet ograničeniji uređaj od desktopa.

znači mobilno pc gejmanje za koje ti treba torba - laptop je bolja solucija
...
jednostavno steamdeck nije riješio niti jedan problem s kojim se mobilni gaming susreće...on je miks laptopa i mobitela samo je uzeo najgore od oba
O čemu pričaš? Steam Deck nije čudotvoran pc koji će sa svojim niskim cijenama konkurirati puno skupljim gayming laptopima ali molim te pokušaj sastaviti desktop računalo (zajedno sa periferijama) ili naći laptop sa sličnim Deckovim specsima za tu istu cijenu (tj. cijene ovisno o modelu Decka) pa sam procijeni kakvo je očajno stanje.
Steam Deck je dobar izbor s obzirom na trenutačnu situaciju na tržištu ukoliko ne želiš dati par puta više za overpriced grafičku ili kupiti polovnu za koju ne znaš kada će riknut koliko je njome rudareno.
Onaj tko si može priuštiti bolje računalo, ima slobodu da to učini. Steam Deck je primarno za one koje igraju nezahtjevne igre tipa indie ili neke strategy games iako Valve tvrdi da će se moći igrati najnovije AAA igre. Rekao bih čak da je dobar izbor kao prijenosno računalo jer ga možeš spojiti na 1920 ekran a možeš ga tretirati kao i handheld, dakle može biti svojevrsni laptop i stolni pc stoga ne vidim kako je on gori od laptopa ili ograničeniji od desktopa kada se doslovno radi o mini računalu na kojem možeš raditi sve kao i na tipičnom desktopu, samo što je ovaj mobilniji uz nedostatak da možeš sam upgrejdat ili mijenjat komponente.
FvllMaetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2021., 19:18   #10
Ovo djeluje ekstra uz uvjet ako se bude moglo koristiti kao PC. Svakako jeftinije nego laptop. Jedino eto strah me drifta.
__________________
Build a man a fire and he’s warm for a day, but set a man on fire and he’s warm for the rest of his life. Tao of Pratchett.
gajotres is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2022., 14:27   #11
Evo bas gledam di ga ima za uzet .. .Valjalo bi mi samo da s vremena na vrijeme bacim FIFU22 na njemu ! A koliko vidim moze se i GTAV i Cyberpunk te jos emulatori itd .. za cca 500eur nije lose !
Samo nema ga nigdje ... treba preorder !
__________________
to exist is to resist 外人
O_D_E_Z is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:09.