Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2008., 18:35   #1
"Čistokrvni psi" bez rodovnice

Bok svima!
Molim sve koji imaju iskustva s parenjem da udijele koji savjet..
Imam ženku bernskog planinskog psa, staru 2,5 godine. Tjera se četiri dana i razmišljam da ju parim. Nikada to prije nisam pokušavala jer je kujica uvijek odbijala sve muške pse koji bi ju pretjerano njušili, bez obzira tjerala se ili ne, baš uvijek. Zato se bojim da će parenje teško uspjeti..
Ako itko ima ideju kako da to uspješno izvedem, javljajte molim vas!! Također, tražim i vlasnike bernskog koji bi htjeli pokušati raditi bebe s mojom kujicom. Ona nema papire, ali je jako lijepa i draga
unefille is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 20:23   #2
Prvo bi kujicoi trebala bar snimiti kukove i ne pariti je ako ima manje od C ili D HA-a jer ne samo da ćeš dobiti invalidne štence nego bi ti i kuja mogla pasti s nogu za vrijeme visoke trudnoće.
Drugo -mužjak bi također trebao imati bar to opet jer bi mogao dati invalidne štence pa čak do te mjere da neće nikad prohodati ili će morati na operacije ili će ih se morati uspavati itd.
To ne mora biti, bar ne sa svakim štenetom u leglu, ali želiš li taj rizik i želiš li to učiniti tim psima???
Kujica mora biti apsolutno zdrava , očišćena od crijevnih i kožnih parazita, uzgojne kilaže i kondicije ( znači ni debela ni mršava već u maximalnoj formi) te mora biti cijepljena protiv zaraznih na početku tjeranja .
Moraš imati na umu da adekvatno odgojiti i uzgojiti leglo i to velike pasmine treba puno puno novaca , vremena i truda.
Moraš biti spremna na moguće komplikacije u trudnoći i pri porodu.
Bez obzira na sve, uvjek može doći do spontanog pobačaja i bez obzira na pasminu , uvjek moraš biti spremna da će možda trebati carski rez ako se zakomplicira, a sve to također poprilično košta.
Jesi li spremna na sve to i to za leglo bez rodovnika ? Kažem ovo zadnje "bez rodovnika" jer razlog zašto majka, a možda i budući otac nemaju rodovnik uvjek postoji i nije uvjek "dobar razlog", tj. dobar razlog za parenje "čistokrvnih" pasa bez rodovnika ne postoji niti nema smisla i većinom takvi psi nastaju kad roditelji ne mogu dobiti uzgojnu iz jednog od mogućih razloga kao nasljedne bolesti u prvom redu i to si trebala znati kad si kupila kujicu bez istog, tj. trebala si znati da si kupila kućnog ljubimca, a ne uzgojnog psa.
Što se sada promijenilo?
Zašto kujica nema rodovnik?
I nemoj misliti da te napadam jer koliko god izgledalo, nije tako već te samo želim upozoriti na moguće i izgledne probleme na koje moraš biti apsolutno spremna kao na to kome udomiti štence, kako platiti dva cijepljenja za cca. 10 štenaca, svaka dva tjedna sredstvo protiv crijevnih parazita kojeg ćeš trebati oveću količinu s obzirom na veličinu štenaca, Frontilne za sve njih i što ćeš ako ih ne budeš mogla prodati/pokloniti, imaš li mogućnost držati ih kod sebe duže vremena, vremena i mjesta za njih?
Naravno, kujica je tvoja i izbor je tvoj samo ti preporučam da o svemu jako dobro razmisliš jer vidim da ne znaš ni kako pariti kujicu, a to je samo kap u moru onoga što te eventualno čeka.
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 20:38   #3
Quote:
retard kaže: Pogledaj post
postaj podatke o psu (ime, iz koje je uzgajivačnice, starost, karakter, rezultati...) na pm...ukoliko ti je pas bez papira onda ništa...
evo da preduhitrim biserku!
unefille, na krivo mjesto si se javio. tu ti se samo papiri gledaju. ak nemaš popljuju te generalno.
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 20:59   #4
Quote:
tj1 kaže: Pogledaj post
evo da preduhitrim biserku!
unefille, na krivo mjesto si se javio. tu ti se samo papiri gledaju. ak nemaš popljuju te generalno.
tj1 tu se ne gledaju "samo papiri" jer onda masa ljudi ne bi imalo mjesance.
Tu se vodi racuna kako da se stane na kraj prekobrojnim zivotinjama kojih su puni azili, da se stane na kraj svercerima i da se stane na kraj nekontroliranom uzgoju koji vodi do ovog prethodno navedenog i do netipicnosti razno raznih pasmina.
Da ne duljim, white alien je sve to lijepo rekla...
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 20:59   #5
tj1 vidim da si ti uhvatio poantu, svaka čast
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 21:00   #6
ako je kujica u tjeranju
a ti jos nisi nasla sa kim ces je pariti,
onda ti ja najiskrenije predlazem da ovo tjeranje preskocis
i sve lijepo pripremis i planiras za slijedeci put...
__________________
Boze, daj mi snage da promijenim ono što mogu promijeniti.Boze, daj mi strpljenja da prihvatim ono što ne mogu promijeniti.
I, daj mi mudrosti da razlikujem to dvoje.
https://www.forum.hr/showpost.php?p=9...&postcount=404
StellaNova is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 21:05   #7
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
tj1 tu se ne gledaju "samo papiri" jer onda masa ljudi ne bi imalo mjesance.
Tu se vodi racuna kako da se stane na kraj prekobrojnim zivotinjama kojih su puni azili, da se stane na kraj svercerima i da se stane na kraj nekontroliranom uzgoju koji vodi do ovog prethodno navedenog i do netipicnosti razno raznih pasmina.
Da ne duljim, white alien je sve to lijepo rekla...
u tvojim i smartijevim očima bi, znači Unefille, bio običan, švercer pasa? ako spari kuju bez papira.
kužim ja kaj vi hoćete reć, al , brate mili, pretjeraste više. čovjek se javi da spari kuju, a vi mu litanije držite.
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 21:15   #8
Hvala svima na odgovorima na pitanja na koja uopće nisam tražila odgovore, te pogotovo na komentarima.
Upoznata sam jako dobro s medicinskom stranom parenja, porodom i brigom za štence, a ovdje sam došla po "glas naroda" onih koji su to prošli sa svojim psima.
Štenci moje koue neće završiti ni u azilu, ni nogom u guzicu na cestu- imam već pet udomitelja koji jedva čekaju.
Također imam i nekoliko muških kandidata jer o parenju nisam počela misliti jučer, nego prije godinu dana.
unefille is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 21:17   #9
Quote:
unefille kaže: Pogledaj post
Hvala svima na odgovorima na pitanja na koja uopće nisam tražila odgovore, te pogotovo na komentarima.
Upoznata sam jako dobro s medicinskom stranom parenja, porodom i brigom za štence, a ovdje sam došla po "glas naroda" onih koji su to prošli sa svojim psima.
Štenci moje koue neće završiti ni u azilu, ni nogom u guzicu na cestu- imam već pet udomitelja koji jedva čekaju.
Također imam i nekoliko muških kandidata jer o parenju nisam počela misliti jučer, nego prije godinu dana.
pih, šverceru nijedan. kako te nije sram. psi bez rodovnika. pih.


ps: ja se samo sprdam s papirašima ..........i šalim

Zadnje uređivanje tj1 : 11.01.2008. at 23:34.
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 21:35   #10
White alien ne vidi razlog u razmnožavanju pasa bez rodovnika.. Zanimljivo... Ovi ljudi koji čekaju bebe od moje kuje sigurno su budale.. Pogotovo zato što ih je moja kuja privukla šarmom pa su zaboravili na papire...
unefille is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 22:01   #11
moram se nasmijat na komentare
i jos malo...
unefille: samo naprijed..nemam iskustva s tim, iam decka doma,ali ako si upoznata sa svime i jos imas za stence sigurne udomitelje , sta ces bolje...
ako ostane koja cura imas jos jednog udomitelja decko mi nazalost ne dolazi u obzir zbog mog dominantnog i umisljenog cudovista al cura bi se fino uklopila...
sretno..
__________________
don’t ever be ashamed of what you want or what you feel. It’s all part of who you are.
dagmar_ls is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 23:42   #12
Quote:
unefille kaže: Pogledaj post
White alien ne vidi razlog u razmnožavanju pasa bez rodovnika.. Zanimljivo... Ovi ljudi koji čekaju bebe od moje kuje sigurno su budale.. Pogotovo zato što ih je moja kuja privukla šarmom pa su zaboravili na papire...
Naravno da pljuju po psima bez rodovnice jer su četiri do pet puta jeftiniji od njihovih sa rodovnicom.
cucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 23:43   #13
Quote:
cucek kaže: Pogledaj post
Naravno da pljuju po psima bez rodovnice jer su četiri do pet puta jeftiniji od njihovih sa rodovnicom.
jebite cucek , potpisujem.
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 00:09   #14
Quote:
unefille kaže: Pogledaj post
White alien ne vidi razlog u razmnožavanju pasa bez rodovnika.. Zanimljivo... Ovi ljudi koji čekaju bebe od moje kuje sigurno su budale.. Pogotovo zato što ih je moja kuja privukla šarmom pa su zaboravili na papire...


Mislim da White alien nije mislila ništa loše. Pisala je post po sistemu radije puhati na hladno nego se opeći. Ti si se informirala i imaš udomitelje za svoje štence, ali ogroman je broj onih koji u parenje svojih kujica idu bez razmišljanja i s mišljenjem lako ćemo. Onda kuku i lele kad se nađu s hrpom psića koje nitko neće, a činjenica je da će pse s rodovnikom više njih nego one bez ili mješance. White alien upozorila te kao što bi upozorila i svakoga tko se sprema imati leglo. Bolje da je tebe koja si odgovorno prišla svojoj odluci upozorila bez potrebe, nego da je propustila upozoriti nekoga tko pojma nema na to kakvi ga sve problemi i obaveze očekuju s leglom. A sve u cilju toga da ima što manje napuštenih pasa, što je dobar cilj.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 02:28   #15
Quote:
unefille kaže: Pogledaj post
Upoznata sam jako dobro s medicinskom stranom parenja, porodom i brigom za štence, a ovdje sam došla po "glas naroda" onih koji su to prošli sa svojim psima.
Štenci moje koue neće završiti ni u azilu, ni nogom u guzicu na cestu- imam već pet udomitelja koji jedva čekaju.
Također imam i nekoliko muških kandidata jer o parenju nisam počela misliti jučer, nego prije godinu dana.
Kao što sama kažeš, tražila si glas onih koji su to prošli.E pa vidiš, ja sam to prošla jako puno puta, sve vidila da ne kažem sve znam da ne bude pretenciozno. Opet, nakon mog dobronamjernog odgovora, ti se buniš , odgovaraš sasvim nepotrebnim i sada sumnjivim revoltom umjesto normalne zahvale na trudu nekoga tko zna što priča kakvog si, naposljetku i tražila.
Hvala tebi na odgovorima i još samo nešto.Zašto toliki revolt kad već sve znaš i već si sve potrebno obavila?
Zašto tražiš savjet kad već sve znaš?
Kako to da nakon godinu dana potrage i nekoliko kandidata nisi našla parnjaka pa ga tražiš ovdje, kome ti muljaš?
Nemoj biti patetična, nije zanimljivo.
Čime ti garantiraš da ti štenci neće dobiti nogom u guzicu i završiti na cesti?
Ja znam zašto moji neće, a ti?
Vidiš, mogla sam ti i to reći, ali sad ti je kasno


Quote:
tj1 kaže: Pogledaj post
postaj podatke o psu (ime, iz koje je uzgajivačnice, starost, karakter, rezultati...) na pm...ukoliko ti je pas bez papira onda ništa...

evo da preduhitrim biserku!
unefille, na krivo mjesto si se javio. tu ti se samo papiri gledaju. ak nemaš popljuju te generalno.
Dragi moj ako nisi znao, a očito ne znaš ili te nije briga , ali osoba koja ima psa s rodovnikom i uzgojnom dozvolom što znači i da je član HKS-a NE SMIJE DOZVOLITI PARENJE SVOG PSA S PSOM BEZ UZGOJNE DOZVOLE što automatski znači bez rodovnika , a za to postoje vrlo dobro razlozi pa ti malo razmišljaj o tome koji bi to mogli biti .

Quote:
tj1 kaže: Pogledaj post
u tvojim i smartijevim očima bi, znači Unefille, bio običan, švercer pasa? ako spari kuju bez papira.
kužim ja kaj vi hoćete reć, al , brate mili, pretjeraste više. čovjek se javi da spari kuju, a vi mu litanije držite.
Ne znam gdje si ovo pročitao, ali u mojim postovima sigurno nisi i više si nego bezobrazan bez imalo predznanja o onome što pričaš pričaš.
Ne držim mu/joj litanije nego dobronamjerno objašnjavam moguće probleme, ali ti očito osim što ne znaš o čemu pričaš, ne shvaćaš ni što je to dobronamjeran savjet i to od nekog tko nema previše vremena za bacanje što je ovo očito ispalo.


Quote:
unefille kaže: Pogledaj post
White alien ne vidi razlog u razmnožavanju pasa bez rodovnika.. Zanimljivo... Ovi ljudi koji čekaju bebe od moje kuje sigurno su budale.. Pogotovo zato što ih je moja kuja privukla šarmom pa su zaboravili na papire...
Oprosti, ali ja sam ipak u svijetu uzgoja pasa "malkice duže" pa znam kakvi su to udomitelji kojima se sviđa kujica zbog njenog šaram i ljepote samo što je problem kod takvih što kad treba doći po štene, javi se bezbroj razloga i problema zašto to ne mogu, a ti probaj pa vidi.
Štene za koje ne dobijem garanciju, tj. kaparu, ne smatram rezervirano, a ne bi trebala ni ti makar i poklanjala štence, traži ih za cijepljenje pa ćeš vidjeti koliko će ih dati pišivih 100 kn i odmah će ti biti jasno koliko udomitelja imaš. Nažalost, ja već pretpostavljam.
Šta hoćeš reći da moji psi jer imaju vrhunske rodovnike nemaju šarma ? Zanimljivo mi je da tako misliš jer tako samo potvrđuješ da kompleks zbog psa bez rodovnika imaš sama . Vidiš ako si se mislila baviti uzgojem čistokrvnih pasa, trebala si uzeti uzgojnu kuju ili ako si htjela samo ljubimca ( što očito iz ovoga svega nije slučaj), mogla si sterilzirati kujicu i zdravo i to za njeno dobro jer ovo što radiš samo pokazuje da si htjela uštedjeti na psu čim si ga kupila time što si kupila psa neprovjerenog podrijetla jer da nije tako, ne bi ti bilo bitno isticati da je kuja berni samo bez rodovnika, a sve to govori i o tome koliko si spremna i sposobna uložiti i u leglo i to ne samo u financijskom smislu već daleko više od toga.
Ono što tebi očito nije jasno je to da se svaki pas bez rodovnika ne smatra čistokrvnim psom pa tako ne može biti bernski planinski, rotweiller, shi-tzu ni bilo koji drugi nego je mješanac i zato ne vidim smisla parenja čistokrvnih pasa bez rodovnika jer takvi kao što vidiš ne postoje, paradoks, a na ovakve riječi grube realnosti si me natjerala sama svojim bezobraznim odgovorima, ali tako je kako je pa se lijepo pomiri s tim. Osim toga ne vidim zašto ti je to uopće bitno u ovoj situaciji. Ja nisam naglasila da je problem što kujica nema rodovnik ni uzgojnu već razlog zašto je to tako ako je kako kažeš, čistokrvna bez rodovnika pa ako ne kužiš o čemu pričam, ne budem više , očito nema smisla.
Samo mi još reci zašto si ti uzela psa bez rodovnika, a ističeš njegovu čistokrvnost i tražiš istopasminskog parnjaka kad bez rodovnika , a oni to nisu nijedno?

Quote:
dagmar_ls kaže: Pogledaj post
moram se nasmijat na komentare
i jos malo...
unefille: samo naprijed..nemam iskustva s tim, iam decka doma,ali ako si upoznata sa svime i jos imas za stence sigurne udomitelje , sta ces bolje...
ako ostane koja cura imas jos jednog udomitelja decko mi nazalost ne dolazi u obzir zbog mog dominantnog i umisljenog cudovista al cura bi se fino uklopila...
sretno..
Super, još netko tko nema iskustva pa će onda odjednom imati kad mu se ne svide odgovori onog tko stvarno ima, a treba mu kujica bez rodovnika da se što prije dovede u istu situaciju. Bravo , na odličnom ste putu
I smiješno ti je to, smiješno ti je što je uzgojiti leglo odgovornost i ozbiljna stvar? Svaka čast .

Quote:
cucek kaže: Pogledaj post
Naravno da pljuju po psima bez rodovnice jer su četiri do pet puta jeftiniji od njihovih sa rodovnicom.
E baš si shvatio bit problema, svaka čast i tebi, a ja se javljam na ovu temu jer me baš dira što će netko napraviti leglo bernskih pasa bez rodovnika Pih, srećo moja, ti psi i s rodovnikom pa da su potomci svijetskih šampiona ne mogu doseći cijenu mog šteneta koje ima perspektivu samo kućnog ljubimca da ne pričam o prosječnom štencu do vrhunskog mladog psa. Hej pa di si ti izronio i od kad je meni interes bernski planinski pas? E baš si me nasmijao, baš si otkrio moje motive , dobar si, dobar, još se smijem
+ toga kladim se da znam gdje nabaviti vrhunskog bernija s rodovnikom za istu ako ne i manju cijenu od one koja će biti ovim štencima Prihvaćaš okladu?
Javi mi svakako pa mi daj vremena za jedan poziv može? Zvuči kao u zatvoru jel

Quote:
tj1 kaže: Pogledaj post
jebite cucek , potpisujem.
Samo ti potpisuj, super si mi zabavan i vidi se točno koliki si znalac, kinolog i kinofil . Možda se čak i ugledam na tebe, jednom kad izgubim razum ne daj Bože .

Quote:
Cordelia kaže: Pogledaj post
Mislim da White alien nije mislila ništa loše. Pisala je post po sistemu radije puhati na hladno nego se opeći.
Hvala i da, nisam mislila ništa loše samo su me reakcije vlasnice potakle da sad razmišljam na sasvim drugi način i , nažalost, nemam puno nade u to potencijalno leglo jer ovo nisu reakcije osobe koja ima ispravne namjere, ni najmanje.
Ovdje je puhanje u hladno urodilo požarom, a hoće to tako, nažalost.
P.S. Nisam još u jednom postu napisala toliko "nažalost" pa samo po sebi govori sve.
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 03:10   #16
White alien kako sam branila tebe sad moram unefille. Naravno ja je ne poznajem pa ne znam kakvi su to potencijalni udomitelji, ali možda žena stvarno ima prijatelje koji poznaju i vole njenu kujicu pa bi htjeli baš njeno štene bez obzira na papire. Nije mi čudno ni to što u tom slučaju traži psa iste pasmine. Neće istina imati papire niti će biti izložbeni psi, ali imat će izgled i narav bernskog psa, a možda je ljudima jednostavno samo to bitno. I psi koji nisu vrhunski izložbeni psi su predivni kućni ljubimci. Moja je mješanka i ne bi je mjenjala ni za kojeg šampiona. Ona je najljepša na svijetu i da vidim onoga tko će se usuditi u lice mi reći da nije tako. Kod imanja legla bitno je da se bude svjestan svih troškova koji uz to idu, da se ima provjereno sigurne dobre udomitelje, i da se ima uvjete zadržati eventualni višak psića koji nisu rezervirani dok im se ne nađu udomitelji. Ako to unefille ima, ako je svjesna svih onih troškova koje si joj navela i spremna se suočiti s njima ne vidim problem. Ne treba joj unaprijed vrijeđati mozak tvrdnjom da ne zna ocijeniti iskrenost i želju za psom svojih prijatelja, niti joj spočitavati da nema iskrene ili dobre namjere. Ne poznaješ ni nju ni te ljude da bi u to bila tako sigurna.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 04:17   #17
Aha, ali pojedinci ovdje imaju pravo sumnjati u moje namjere i motive jel?
Da, ja sam uzgajivač pa trebam biti imuna na vrijeđanje i obezvrijeđivanje jel tako? Zašto? Zato što sam utrošila svoje dragocijeno vrijeme da bi me se vrijeđalo?
Da bi na kraju reakcije bile takve na bezazlen post da se svatko zdrave pameti zapita koji su motivi tog parenja?
Jesam li ja rekla da ona ne zna što je čeka? Nisam, ali pošto netko tko godinu dana ima potencijalne parnjake, dvije i pol godine kujicu i pita za savjete preko foruma za iste te stvari koje već zna i bezobrazno odgovara, ne trebam li se ja ili bilo tko drugi pitati jel stvarno istina da ona to baš sve zna?
Vidiš ja kao uzgajivač ipak znam neke stvari pa i te udomitelje, nije ona jedina koja je takve doživjela ili tek hoće, a hoće, vjeruj mi, dovoljno je što se to može ispostaviti tako, a da nije vrlo moguće, ne bih ja to ni spominjala, puno je vremena rada s psima iza mene i ne samo s ovima s rodovnikom, čak puno više s onima bez njega koje sam uvjek udomljavala, ali ljudi su često najobičnije smeće kojemu je najlakše reći o obećati, ali riječi i djela su često sasvim različite stvari i zato kažem, prvo ispeci pa reci
I nek ona slobodno napari kuju i želim tim psićima svu sreću ovog svijeta, najiskrenije jer o njime i je riječ, a što se vrijeđanja tiče, ipak se evo ispostavilo da imam debelu kožu po tom pitanju jer sam odavno navikla, da nije tako, odavno bih odustala od borbe za dobrobit pasa jer očito je da je to često borba s vjetrenjačama.Neka je, zanimljivije je šta ne? Također mi je psihologija drag hobi pa su mi ovakve raspravice jako drage, svašta se ispotavi i isčita ako bolje pogledaš Pametnom dosta
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 12:05   #18
al si nas se naquotao.
""""""""""""ali osoba koja ima psa s rodovnikom i uzgojnom dozvolom što znači i da je član HKS-a NE SMIJE DOZVOLITI PARENJE SVOG PSA S PSOM BEZ UZGOJNE DOZVOLE """"""""""""
i ti si pobornik ovoga i toga se pridržavaš.!??
pa ti si bolesniji nego oni kaj su to propisali!!!
vi ste kao takvi sve , samo ne, ljubitelji životinja.
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 14:41   #19
Quote:
white alien kaže: Pogledaj post
Aha, ali pojedinci ovdje imaju pravo sumnjati u moje namjere i motive jel?
Da, ja sam uzgajivač pa trebam biti imuna na vrijeđanje i obezvrijeđivanje jel tako? Zašto? Zato što sam utrošila svoje dragocijeno vrijeme da bi me se vrijeđalo?
Da bi na kraju reakcije bile takve na bezazlen post da se svatko zdrave pameti zapita koji su motivi tog parenja?
Jesam li ja rekla da ona ne zna što je čeka? Nisam, ali pošto netko tko godinu dana ima potencijalne parnjake, dvije i pol godine kujicu i pita za savjete preko foruma za iste te stvari koje već zna i bezobrazno odgovara, ne trebam li se ja ili bilo tko drugi pitati jel stvarno istina da ona to baš sve zna?
Vidiš ja kao uzgajivač ipak znam neke stvari pa i te udomitelje, nije ona jedina koja je takve doživjela ili tek hoće, a hoće, vjeruj mi, dovoljno je što se to može ispostaviti tako, a da nije vrlo moguće, ne bih ja to ni spominjala, puno je vremena rada s psima iza mene i ne samo s ovima s rodovnikom, čak puno više s onima bez njega koje sam uvjek udomljavala, ali ljudi su često najobičnije smeće kojemu je najlakše reći o obećati, ali riječi i djela su često sasvim različite stvari i zato kažem, prvo ispeci pa reci
I nek ona slobodno napari kuju i želim tim psićima svu sreću ovog svijeta, najiskrenije jer o njime i je riječ, a što se vrijeđanja tiče, ipak se evo ispostavilo da imam debelu kožu po tom pitanju jer sam odavno navikla, da nije tako, odavno bih odustala od borbe za dobrobit pasa jer očito je da je to često borba s vjetrenjačama.Neka je, zanimljivije je šta ne? Također mi je psihologija drag hobi pa su mi ovakve raspravice jako drage, svašta se ispotavi i isčita ako bolje pogledaš Pametnom dosta
Zato sam iza tvog posta i bila na tvojoj strani jer u njemu nisam vidjela ništa što bi ukazivalo na to da su tvoji savjeti išta drugo nego dobronamjerni i iznenadio me napad na tebe. I ja sam superoprezna i pomalo pesimist. Često sam udomljavala pse sa ceste pa znam kako su ljudi prevrtljivi kad kažu da hoće pse pa odustanu ili uzmu pa vrate. Tako da razumijem tvoj strah. Ali to se događa uglavnom kad potencijalni udomitelji nisu tvoji prijatelji kojima vjeruješ. I naravno unefille je svakako dobro upozoriti i na tu mogućnost što nas opet vraća na pitanje da se ona potrudi da ima uvjete zadržati sve psiće koji ostanu viška dok im ne nađe udomitelje.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 14:48   #20
Quote:
unefille kaže: Pogledaj post
White alien ne vidi razlog u razmnožavanju pasa bez rodovnika.. Zanimljivo... Ovi ljudi koji čekaju bebe od moje kuje sigurno su budale.. Pogotovo zato što ih je moja kuja privukla šarmom pa su zaboravili na papire...
Da možda jesu budale. I ja sam bila budala koja sam kupila nejmačkog ovčara bez papira. Pas je narastao do visine 72 cm, a normalno bi bilo 66, otkad je počeo intenzivno rasti imao je problema sa zglobovima i svaki drugi tjedan bi šepao na drugu šapu. To mu se prestalo događati tek s 6 godina, a u međuvremenu smo davali na tisuće kuna vetrinarima. Sad se bojim kak će biti s kukovima kad odraste. Njegova mama nije imala papire niti uzgojnu dozvolu - valjda postoji razlog zašto, samo se ja onda nisam o tome informirala.
Ja ga volim najviše na svijetu, ali ne mogu reći da nismo imali problema s njegovim zdravljem.

Dakle moja odluka bi ubuduće bila ili čistokrvan s papirima ili mješanac, čisto radi zdravlja.
Jelena-82 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:32.