Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2015., 14:42   #6101
Vidim da vas se tu dosta razumije u madrace.
Mi razmišljamo o ovome. Može li mi tko reći neke preporuke/nedostatke istoga te na što da obratim pažnju?

Hvala puno

http://www.xxxlesnina.hr/spavanje/ma...t-000698025506
xdjevojcicax is offline  
Old 03.03.2015., 15:06   #6102
Quote:
xdjevojcicax kaže: Pogledaj post
Vidim da vas se tu dosta razumije u madrace.
Mi razmišljamo o ovome. Može li mi tko reći neke preporuke/nedostatke istoga te na što da obratim pažnju?

Hvala puno

http://www.xxxlesnina.hr/spavanje/ma...t-000698025506
Obratite pažnju na to da je ovo madrac od PU pjene (flexyfoam nije HR pjena), da su zone napravljene bez smisla (samo da je šareno, jer taj madrac vjerojatno za njih radi Hespo, a oni jako vole taj val), da ne piše gustoća pjene (kad valja, onda i piše), da je to madrac s navlakom koja se ne može oprati, da je jezgra visine 15 ili 16 cm i to s površinskim valom), pa je zapravo još niža, da je to previsoka cijena za takav madrac.

Najbolji od svega je sastav navlake:
Sastav materijala navlake : 40 % pamuk, 60 % poliestersko vlakno, 46 % poliestersko vlakno

Čak 146 %
afoj is offline  
Old 03.03.2015., 15:33   #6103
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
...
Najbolji od svega je sastav navlake:
Sastav materijala navlake : 40 % pamuk, 60 % poliestersko vlakno, 46 % poliestersko vlakno

Čak 146 %
kaj vi pričate da pjena ne valja?
c/p
"Flexifoam pjena je izuzetno izdržljiva, prozračna i udobna poliesterska pjena s iznimnim ortopedskim karakteristikama pri podupiranju tijela."
kome treba više?
c/p
"..Navlaka: pletivo/tkanina koja zadovoljava zahtjeve Oko-Tex Standarda 100 s gornje strane prošivena PES vatom ..."
ludilo, ali najbolje je svakako ovo
c/p
"oblik: pravokutno"
ivanmi is offline  
Old 03.03.2015., 16:01   #6105
po materijalima ova dva:
http://www.meblo.hr/madrac-aktiv-plus/pid/72
http://www.ergoactiv.net/proizvodi/optimal-2012

ali to morate isprobati, jer ovo su jako velike razlike.
afoj is offline  
Old 03.03.2015., 16:03   #6106
Quote:
ivanmi kaže: Pogledaj post
kaj vi pričate da pjena ne valja?
c/p
"Flexifoam pjena je izuzetno izdržljiva, prozračna i udobna poliesterska pjena s iznimnim ortopedskim karakteristikama pri podupiranju tijela."
kome treba više?
c/p
"..Navlaka: pletivo/tkanina koja zadovoljava zahtjeve Oko-Tex Standarda 100 s gornje strane prošivena PES vatom ..."
ludilo, ali najbolje je svakako ovo
c/p
"oblik: pravokutno"
Da, ovo su šampioni u specifikacijama
afoj is offline  
Old 03.03.2015., 16:50   #6107
Pozrav svima, potreban mi je savjet. Uporedo čitam forum i pregledavam ponude. Mm i ja smo teški 100 i 80 kg, visine 190 i 175, dimenzija 160x200. Ne bi smo žicu, gledali smo latex 80%sint. ,no zbunjuju me različite gustoće i debljine. Jeli bolje latex gustoće 57kg/m3 visine madraca 21 cm ili 72kg/m3 visine madraca 15cm? Prvi je mekši ali brinem obzirom na teret ,je li dovoljna potpora da se ne ugiba previše?
Da li jedan od 160 ili dva od 80?
Spavamo na boku.
nenaaaa is offline  
Old 03.03.2015., 18:13   #6108
Dok sam srigla reagirati dečko već kupio taj iz lesnine, jedan od 180x200 i platio 2000 kn.
Vidjet ćemo koliko ćemo se usrećiti ;-)
Hvala svima
xdjevojcicax is offline  
Old 03.03.2015., 20:02   #6109
Quote:
nenaaaa kaže: Pogledaj post
Pozrav svima, potreban mi je savjet. Uporedo čitam forum i pregledavam ponude. Mm i ja smo teški 100 i 80 kg, visine 190 i 175, dimenzija 160x200. Ne bi smo žicu, gledali smo latex 80%sint. ,no zbunjuju me različite gustoće i debljine. Jeli bolje latex gustoće 57kg/m3 visine madraca 21 cm ili 72kg/m3 visine madraca 15cm? Prvi je mekši ali brinem obzirom na teret ,je li dovoljna potpora da se ne ugiba previše?
Da li jedan od 160 ili dva od 80?
Spavamo na boku.
Kod latexa gustoća određuje tvrdoću, ali i visina jezgre ima utjecaj na tvrdoću.

Koji od ova dva spomenuta je bolji ovisi i o vašim preferencijama po pitanju tvrdoće madraca. Latex visine 18cm i 57kg može nositi osobu od 100kg uz mekši ugođaj ležanja. Jezgra visine 12cm je za čovjeka od 100kg premalo i kad je 72kg jezgra.

Madracima se obično dodaje u specifikaciji 3cm za debljinu navlake.
21cm madrac = 18cm jezgra
15cm madrac = 12 cm jezgra

Osim gustoće i visine, konačna tvrdoća ovisi i o neto količini latexa u jezgri. To se odnosi na stvarnu količinu lataxa u madracu, a ovisi o veličini i rasporedu rupa koje formiraju zone na madracu.

Ono što mi ne ulijeva povjerenje su gustoće koje spominjete, jer meni nije poznat proizvođač latexa koji radi jezgre u navedenim gustoćama, pa se bojim da vam je te gustoće netko istresao iz rukava kako mu je puhnulo u tom trenutku, a to nikako nije dobro. Priča smrdi na neku talijansku foru, ali ni oni baš nemaju takve gustoće. Navedite koji su to madraci, pa ih možemo proguglati
afoj is offline  
Old 03.03.2015., 23:53   #6110
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
A da li se taj problem odnosi i na madrac na madracu? Naime od ikee postoji krevet, koji se koristi za jednog, ali madrac na madracu, a po potrebi se razvuce i onda se jedan madrac stavi na drugi. Ali brine nas to da madrac stoji na madracu.
ali ako ne griješim, ni ovaj madrac koji imate jedan u tom krevetu nije na letvičastim podlogama
to jesu letvice, ali su razdvojene kad se rastegne krevet na duplu širinu, dotad su one jedna do druge, pa praktički čine punu podnicu, jer nema mjesta za drugačije
a i kad se krevet rastegne, i podnice razdvoje da stanu dva madraca, niti jedna od te dvije podnice za sebe nema više od 13 (fiksnih) letvica

govorim o ovom krevetu, ali vjerujem da većina ikeinih dnevnih kreveta imaju takav sistem podnica, moguće da griješim
http://st.houzz.com/simgs/33818a800e...rn-daybeds.jpg

kako uopće onda za taj krevet izabrati madrac koji će funkcionirati i kad je podnica praktički puna i kada je letvičasta (ali prerijetko postavljene letvice)

evo i slike da bude jasnije kako se sklapa i rasteže taj krevet
http://funcay.com/daybed-ikea-design...48-design.html
mačkonja is offline  
Old 04.03.2015., 07:04   #6111
Quote:
mačkonja kaže: Pogledaj post
ali ako ne griješim, ni ovaj madrac koji imate jedan u tom krevetu nije na letvičastim podlogama
to jesu letvice, ali su razdvojene kad se rastegne krevet na duplu širinu, dotad su one jedna do druge, pa praktički čine punu podnicu, jer nema mjesta za drugačije
a i kad se krevet rastegne, i podnice razdvoje da stanu dva madraca, niti jedna od te dvije podnice za sebe nema više od 13 (fiksnih) letvica

govorim o ovom krevetu, ali vjerujem da većina ikeinih dnevnih kreveta imaju takav sistem podnica, moguće da griješim
http://st.houzz.com/simgs/33818a800e...rn-daybeds.jpg

kako uopće onda za taj krevet izabrati madrac koji će funkcionirati i kad je podnica praktički puna i kada je letvičasta (ali prerijetko postavljene letvice)

evo i slike da bude jasnije kako se sklapa i rasteže taj krevet
http://funcay.com/daybed-ikea-design...48-design.html
Da, u pravu ste. Nismo o tome ni razmisljali, da li je bolje uzeti neki odredjeni madrac za ovo, pa okretati svaki tjedan?

Netko je stavio email za kontakt prijevoza ali ne vidim.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Old 04.03.2015., 09:53   #6112
Ima netko iskustva sa ERGOKIDS madracima?
Jel vrijede tih novaca?
Uskoro kupujem, i trebam 2- za 4godisnjaka i mladjeg.
micek-jerry is offline  
Old 05.03.2015., 08:42   #6113
Quote:
front kaže: Pogledaj post
pozz

svima

http://www.emmezeta.hr/namjestaj/mad...l-plus-madrac/

uzeo bi si ovaj madrac ,, vidim da ima osoba koje kvalitetno znaju objasniti prednosti i mane ??!!!
Dimenzije bi bile 180x200 ,, ili 2 kom po 90x 200 ( sto je eventualno bolji izbor)

Takodjer me zanima koji ili kakva podnica je potrebna ili pozeljna za ovakav madrac








hvala

lp
Nema nitko komentar ili savjet
__________________
اللعنة عليك الأم
front is offline  
Old 05.03.2015., 17:14   #6114
Može komentar ili iskustvo za ovaj Supreme Madrac iz Emmezete: http://www.emmezeta.hr/namjestaj/mad...r_opis-content

Još nisam vidio madrac koji ima deklariranu gustoću opruga od 1000/m2 kao ovaj ?

U tekstu kaže " Madrac: jezgra: žepičasta jezgra (7 zonska džepičasta jezgra 1000opruga/m2) + hladno ljevana pjena + PU pjena", ali nema nacrtanog presjeka, no po slici pretpostavljam da je hladno ljevana pjena samo na vrhu, a okolo je PU pjena, ukupna visina je 25cm i satav mi se čak čini OK.

Cijena mi je isto u redu, možda se i zaletim do Emmezete i probam ga
pskaro is offline  
Old 05.03.2015., 20:55   #6115
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
Kod latexa gustoća određuje tvrdoću, ali i visina jezgre ima utjecaj na tvrdoću.

Koji od ova dva spomenuta je bolji ovisi i o vašim preferencijama po pitanju tvrdoće madraca. Latex visine 18cm i 57kg može nositi osobu od 100kg uz mekši ugođaj ležanja. Jezgra visine 12cm je za čovjeka od 100kg premalo i kad je 72kg jezgra.

Madracima se obično dodaje u specifikaciji 3cm za debljinu navlake.
21cm madrac = 18cm jezgra
15cm madrac = 12 cm jezgra

Osim gustoće i visine, konačna tvrdoća ovisi i o neto količini latexa u jezgri. To se odnosi na stvarnu količinu lataxa u madracu, a ovisi o veličini i rasporedu rupa koje formiraju zone na madracu.

Ono što mi ne ulijeva povjerenje su gustoće koje spominjete, jer meni nije poznat proizvođač latexa koji radi jezgre u navedenim gustoćama, pa se bojim da vam je te gustoće netko istresao iz rukava kako mu je puhnulo u tom trenutku, a to nikako nije dobro. Priča smrdi na neku talijansku foru, ali ni oni baš nemaju takve gustoće. Navedite koji su to madraci, pa ih možemo proguglati
Hvala na odgovoru,ovih dana mi je ludnica,ne stižem. Poslala sam mail za dodatne informacije,na sajtu nema ništa. Za onaj gustoće 72kg jezgra je 14 cm, moja pogreška, ta gustoca se javlja na sajtovima na francuskom jeziku pa predpostavljam da je Belgija, ali su mi u salonu ponudili da mi prek vikenda donesu madraci iz salona doma ,pa imam dva dana da probam.
Za onaj drugi su mi odgovorili da je iz Belgije Artilat i da dodjem pogledati sertifikate za njega, budem išla pa javim.
Na temellju do sad naučenog , veća gustoća bolji kvalitet, ali i deblji madrac bolji ugođaj, a imamo i efekt tereta koji bude nosio. Lezali smo na oba, sviđa mi se mek ugođaj na onom debljem,ali me strah da bi vremenom popustio.
Koliko uopće latex madraci sa vremenom ugibaju, treba li uzeti nešto tvrđi sa tim da bude malo popustio ?
nenaaaa is offline  
Old 05.03.2015., 21:11   #6116
Quote:
nenaaaa kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru,ovih dana mi je ludnica,ne stižem. Poslala sam mail za dodatne informacije,na sajtu nema ništa. Za onaj gustoće 72kg jezgra je 14 cm, moja pogreška, ta gustoca se javlja na sajtovima na francuskom jeziku pa predpostavljam da je Belgija, ali su mi u salonu ponudili da mi prek vikenda donesu madraci iz salona doma ,pa imam dva dana da probam.
Za onaj drugi su mi odgovorili da je iz Belgije Artilat i da dodjem pogledati sertifikate za njega, budem išla pa javim.
Na temellju do sad naučenog , veća gustoća bolji kvalitet, ali i deblji madrac bolji ugođaj, a imamo i efekt tereta koji bude nosio. Lezali smo na oba, sviđa mi se mek ugođaj na onom debljem,ali me strah da bi vremenom popustio.
Koliko uopće latex madraci sa vremenom ugibaju, treba li uzeti nešto tvrđi sa tim da bude malo popustio ?
Možda jesu belgijanci, ali to nisu gustoće koje belgijanci rade, pa nešto tu ne štima. Veća gustoća nije veći kvalitet kod latex. To vrijedi za PU, HR i Visco pjene. Kod lataxa je to tek definicija tvrdoće pjene. Kvalitet kod latexa ovisi o mixu prirodnog i sintetičkog i tehnologiji proizvodnje - Dunlop ili Talalay
afoj is offline  
Old 05.03.2015., 21:40   #6117
Ovo sam pitala ,oba su Dunlop i 80%sint. 20% natur. Nego, koliko se vremenom ugibaju ove mešavine latexa?
nenaaaa is offline  
Old 05.03.2015., 22:31   #6118
Kvalitet kod latexa ovisi o mixu prirodnog i sintetičkog i tehnologiji proizvodnje - Dunlop ili Talalay,
Čemu podatci o gustoći uopće služe?
nenaaaa is offline  
Old 06.03.2015., 12:23   #6119
Molim savjet vezano za dječji madrac. Vidim da se tu hvali Ergoactiv po svim karakteristikama, ali me ipak zanima može li se naći i neko prihvatljivo jeftinije rješenje.
Dakle, treba mi madrac za trogodišnjaka, kakav bi bio ovaj?:
http://www.emmezeta.hr/namjestaj/mad...r_opis-content
afoj i ostali eksperti, molim vas pomozite
lavandica is offline  
Old 06.03.2015., 13:13   #6120
Quote:
lavandica kaže: Pogledaj post
Molim savjet vezano za dječji madrac. Vidim da se tu hvali Ergoactiv po svim karakteristikama, ali me ipak zanima može li se naći i neko prihvatljivo jeftinije rješenje.
Dakle, treba mi madrac za trogodišnjaka, kakav bi bio ovaj?:
http://www.emmezeta.hr/namjestaj/mad...r_opis-content
afoj i ostali eksperti, molim vas pomozite
naravno da može, ali ne od HR pjene
i jysk ima sličan madrac, a nađe se kod drugih takvih kombinacija.
http://jysk.hr/spavaca-soba/madraci/...ld-f30-wellpur
afoj is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:26.