Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2015., 13:35   #9381
ak će se ić na kombinaciju 13-16-19 onda treba uzet uske quad lnb kao npr ovaj
Blue Corsair is offline  
Old 26.02.2015., 16:52   #9382
tako je. ili npr. alps
DeeJay Dee is offline  
Old 26.02.2015., 22:14   #9383
Quote:
Blue Corsair kaže: Pogledaj post
ak će se ić na kombinaciju 13-16-19 onda treba uzet uske quad lnb kao npr ovaj
Uprav sem na takve, Red rocket LNB-e i mislil, tak da je i v kalkulaciji njihova cijena. Inaće koristim ih već skoro 2 leta, šljakaju čist v redu i lako se montiraju.
IMP 4167 is offline  
Old 28.02.2015., 20:31   #9384
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Ako si ziher da ti nikad nebu trebalo više od 4 recivera tj. 4 tunera (pazi ima recivera sa 2,3 pa i 4 tunera ) onda ti je možda i bolja kombinacija ić na:
4 x quad LNB
4 x diseq 4/1+T

S tim da bi ja recimo stavil:
4 x quad LNB
3 x diseq 4/1+T
1 x diseqc 8(ili 10)/1+T za recimo dnevnu, tak da se na njega danas-sutra može ubacit još dodatnih 4-6 single LNB-ova ak poželiš neke druge satelite.

Prednost kod ovog LNB-diseqc sistema ti je baš to da jednostavno možeš dogradit sistem po pitanju broja satelita, no nema mogućnosti dogradnje po pitanju broja korisnika.

A kod Multiswitcha ti je prednost kaj odmah možeš uzet MSW sa 8 izlaza (ionak garant košta isto ko i onaj sa 4, ako uopće i postoji MSW 17/4 )
tak da kod njega imaš mogućnost dodatnih recivera/tunera no nadogradnja dodatnih satelita nije tak jednostavna kao kod sistema sa diseqc sklopkom...
iako je moguća, al košta i ponekad to zna zajebavat sa nekim reciverima

Onak iz malog iskustva od cca 20 godina rada sa satleitskima izbjegavam svaku varijantu upotrebljavati vise twinova ili quadova ako nije spaunov diseqc.
KOd multiswicha nikad nije bilo problema sa prebacivanjem satelita
Senco is offline  
Old 01.03.2015., 09:17   #9385
Satelitske i zemaljske antene i prijem signala - pitajte!

Sve pet, to je fakat bilo tak nekad...
Spaun je jedini šljakao bez greške u tim kompliciranim kombinacijama...i s njim možeš bit ziher da će radit.

Al danas više i ne vidim neke bitne razlike osim u cijeni i možda nešto malo u samoj brzini prebacivanja satelita...
Ja recimo imam 17/8 MSW u kombinaciji sa jeftilen diseqcom opticum 10/1...
I to na šemu da na MSW idu 4 LNB-a, pa iz njega samo jedan izlaz na diseqc, pa onda još i druga antena sa aktuatorom/pozicionerom na diseqc, pa još 8 single LNB-a na taj isti diseqc...
Znači sve skupa 12 fiksnih satelita + gib 125 na motoru 75E-30W preko jeftilen opticum 10/1 diseqc sklopke na VU+ solo2...
I sve već mjesecima radi bez ikakve greške, a ovo je gadna triper kombinacija

A pazi taj Opticum sam platil cca 100 kuna + Sab 17/8 MSW nekih 1000 kuna...
dok recimo ista šema sa Spaunom i to samo diseqc sklopkama na MSW nikak nebi prošla ispod minimalno 700 kunića,
a da je u pitanju još i njihov MSW to bi vjerojatno stiglo i na nekih 3-4 soma, ako ne i preko toga...
A za tu razliku u cijeni bez brige dobijem Gib155...

Dakle zaključak mi je, da je prije bilo problema oko komunikacije diseqc-reciver, možda ih ima i danas kod jeftinih recivera...
No ovi kvalitetni e2 reciveri očito bez greške rade sa bilo kakvim kombinacijama...
I u konačnici za bilo kakvu veću kombinaciju je spaun odlična, ali i debelo preskupa kombinacija.

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 01.03.2015. at 10:04.
The Best F1 Driver is offline  
Old 01.03.2015., 14:37   #9386
http://www.chipoteka.hr/artikl/11324...m-modul-synaps

nudi li ovaj cam modul gledanje digitAlb paketa?
triki555 is offline  
Old 08.03.2015., 11:14   #9387
Molim za jednu informaciju. Kupujemo portabl antenu za tv u vikendici. Zanima me na što se od navedenog tiče dosega antene ? Gain : 5 dBi, impedance : 50Ω, frequency: 170-230MHz(VHF)/470-862MHz(UHF). I jel ova navedena sa kvalitetnim dosegom. Trebam nešto s dosegom bar 1 km.
marta004 is offline  
Old 08.03.2015., 18:48   #9388
ta je za VHF i UHF a treba ti samo za UHF i ako je logaritamska manja je od te navedene a ima jednako ili bolje pojačanje od te.

ps: TV antene imaju impedancu Z= 75 oma i koriste koaksijalni kabal iste impedance a ne 50 oma.

edit:
..promaklo mi je "portabl"...ali za taku blizinu od 1km ja bi napravio od krute žice iz nekog el.kabla , uzme se 48cm žice i smota u kvadrat a krajeve koji su u jednom kutu spojit na luster stezaljku a na drugi kraj stezaljke koaks masa (oplet) na jedan kraj a sredinu koaksa na drugi kraj i okačim da visi da je stazaljka dolje i ako je potrebno stavit bliže prozoru

Pojačanje svakako od te antene je slabije naprema vanjskim antenama a ni impedanca bez obzira što nije 75 oma neće smetati pri jakom signalu kao kod tebe i par metara kratkom kablu.

(Pojačanje je bolje što ima više dB...samo proizvođači to uveličavaju radi prodaje, pogotovo kinezi )

Zadnje uređivanje G/Duki : 08.03.2015. at 20:04.
G/Duki is offline  
Old 08.03.2015., 19:10   #9389
U prijevodu, jel dobra ili nije ? Kad gledamo te antene tehnički podatci su mi SF. Što je bolje da je više, a što ne ?
Šta onda ovih 50oma, ta nije dobra za tv?
marta004 is offline  
Old 08.03.2015., 20:47   #9390
dodao (edit) sam u zadnjem mom postu odgovor..
G/Duki is offline  
Old 09.03.2015., 11:54   #9391
Hvala za upute.
Uglavnom bitno mi je imati osnovne programe hrt, rtl, nova.
Imaš za preporučiti neku unutarnju antenu što se tiče specifikacija za solidan ulov ? Vidim da ipak nemam 1 nego 3 km do odašiljača pa si mislim da ovako neće biti dobro.
marta004 is offline  
Old 09.03.2015., 11:56   #9392
Na čavao da objesiš žice hvataju na 3km. Ja imam 30km pa nikakve posebne antene nemam. Riblja kost za 40kn.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 09.03.2015. at 13:01. Reason: Q
tintilinic100 is offline  
Old 09.03.2015., 12:31   #9393
Za udaljenosti do desetak km je dovoljan komad žice, ali ako se već kupuje antena vjerojatno je najbolje uzeti neku panel antenu
bez nepotrebnih štapova, tanjura, šiljaka, ... Npr.
http://engelaxil.hr/proizvodi/antens...0-opticum-750/

Jedino treba pripaziti da ako antena ima ugrađeno pojačalo i očekuje napajanje preko kabela, da TV ili vanjski prijemnik ima
opciju uključivanja "napajanja" antene...
grunft is offline  
Old 09.03.2015., 14:13   #9394
Quote:
G/Duki kaže: Pogledaj post
uzme se 48cm žice i smota u kvadrat a krajeve koji su u jednom kutu spojit na luster stezaljku a na drugi kraj stezaljke koaks masa (oplet) na jedan kraj a sredinu koaksa na drugi kraj i okačim da visi da je stazaljka dolje i ako je potrebno stavit bliže prozoru
to je malo sofisticiranije rješenje, nedavno je @maminho napisao da je coax objesil na zavjesu i signal je ok, možda je čak i slovence uhvatio

nisam baš ziher da puno tv-a ima mogućnost napajanja ovih sobnih antena sa 5V, možda je bolje uzet ovu već sad legendarnu sobnu logperiodic
Blue Corsair is offline  
Old 09.03.2015., 18:28   #9395
Quote:
Blue Corsair kaže: Pogledaj post
nisam baš ziher da puno tv-a ima mogućnost napajanja ovih sobnih antena sa 5V, možda je bolje uzet ovu već sad legendarnu sobnu logperiodic
ja sam videl opciju 5V on/off opciju samo na LG televizoru (što ne znači da to nemaju i drugi, samo se ne može isključiti)...ali izgleda da to nije uobičajena opcija...

ta logperiodic sobna je super i stvarno hvata svašta (ali ipak nije čudotovorna)...
MytByte is offline  
Old 09.03.2015., 18:39   #9396
A i da stoji uključena u struju nonstop...koliki može bit trošak struje takve antenice za mjesec dana?
Antem is offline  
Old 09.03.2015., 19:20   #9397
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
ja sam videl opciju 5V on/off opciju samo na LG televizoru (što ne znači da to nemaju i drugi, samo se ne može isključiti)...ali izgleda da to nije uobičajena opcija...

ta logperiodic sobna je super i stvarno hvata svašta (ali ipak nije čudotovorna)...
a vjerojatno ih ima no rijetki su,da..ma uvijek je bolje bilokakva vanjska neg sobna no ak je frka onda ova sobna izgleda ok..još ak hvata slovence?
Blue Corsair is offline  
Old 09.03.2015., 19:49   #9398
Pa znala je hvatat Slovence doslovno kroz višestruke zidove ali nisi smio ni dihat ni hodat...

zapravo si je moral stavit van kroz prozor da prekseniraš slo kanale i kad ih je našao, trebalo ju je vrtit i premještat po sobi dok ne dobiješ sliku, obično je bilo najbolje da gleda u zid je je otuda dolazila refleksija i sve nategnuto i na rubu prijema, al radi bez iakvog pojačanja...
MytByte is offline  
Old 10.03.2015., 08:52   #9399
Pitanje za znalce. Neznam dali sam fulao temu ali.... Dakle imam lcd tv i iza imam onaj utor kao svaki novi tv ko za neku karticu. Dakle za sta to sluzi?

Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk
__________________
https://t.me/pump_upp
DIO$ is offline  
Old 10.03.2015., 09:41   #9400
Moraš reći o kojem televizoru pričaš?
Možda je rupa za modul, možda karticu, možda memoriju
Tko zna.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 10.03.2015. at 09:53. Reason: Q
tintilinic100 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:33.