Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2007., 23:52   #101
Quote:
sky cruiser kaže: Pogledaj post
onda si sritan
ima svačeg, za svakog po nešto
imam pokraj kompa čitabu novih naziva, da znam ispasti pametna kad mi dođu stranke
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 20:33   #102
uknjižba zemljišta u Zaprešiću

Kupujem zemljište za gradnju obiteljske kuće u Javorju pokraj Zaprešića.

Za to je nadležna grunotovnica u Zaprešiću.

Kredit dobijam preko wustenrot stambene štedionice.

Uknjižba vlasništva u gruntovnici koliko čujem traje 6-10 mjeseci.

Kupci žele novac odmah. Da li će banka njima isplatiti odmah po predugovoru kada potpišemo ili treba čekati uknjižbu vlasništa u gruntovnici ?

Problem je što kupci žele novac u roku 15 dana, ja želim zemljište a oni imaju više kupaca.

da li ću ostati bez zemljišta zbog sporosti gruntovnice ........

dođe mi da plačem, podstanar sam s obitelji i djecom,pa kad čujem da ne mogu niti dobiti jedan papir koji bih nazvao "bolji život" odmah mi je loše.
bufla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 07:27   #103
Pretpostavljam da tu zemlju kupuješ na kredit, u kojem će ta zemlja biti osiguranje kredita. Prodavatelju to moraš naglasiti, što onda znači da ga ne možeš isplatiti u roku od 15 dana. Ako ti ta zemlja treba poslužiti kao zalog za dobivanje kredita, takav kredit malo duže traje, mjesec do mjesec i pol dana, ovisi koliko si dosadan. Možda je procedura kraća s obzirom da si u štedionici, pa će ti kao štediši brže obraditi zahtjev. Za početak banci trebaš donijeti predugovor a kasnije i ugovor.
Kada banka upiše svoje pravo zaloga na toj zemlji isplaćuje novac tvom prodavatelju. Takav upis u gruntovnicu je hitan i gotov je za max. tjedan dana. Ti svoje vlasništvo na toj zemlji upisuješ poslije, to nije uvijet za isplatu novaca iz kredita.
Dakle, važno je da prodavatelju kažeš da zemlju možeš platiti samo kreditom čija realizacija malo traje, a ti se raspitaj u banci koliko traje da znaš reći prodavatelju.

Sretno i živce na hozntregere !!!
Dana2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 08:17   #104
ma joj.... banka ne treba čekati uknjižbu.
dovoljan je predugovor i da ti njima daš kaparu.
znači predugovor doneseš toj banci i još najbitnije je
da je vlasnički 1/1. da nema tereta. a ti u zemljišnjim knjigama
možeš zatražiti brži proces uknjižbe da daš požurnicu.
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 13:11   #105
samo malo, šta uknjižba tako dugo traje 6-10 mjeseci !!!
ja sam predo zahtjev za uknjižbom prije mjesec i pol... i požurnicu prije mjesec dana... kad bi mogo očekivat da me upišu tam?
kupio sam nekretninu kešom tako da se nemora nitko upisivat osim mene...
getriba_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 13:41   #106
Quote:
getriba_ kaže: Pogledaj post
samo malo, šta uknjižba tako dugo traje 6-10 mjeseci !!!
ja sam predo zahtjev za uknjižbom prije mjesec i pol... i požurnicu prije mjesec dana... kad bi mogo očekivat da me upišu tam?
kupio sam nekretninu kešom tako da se nemora nitko upisivat osim mene...
Nema veze kako si platio nego koliko je zahtjeva za upis predano u zemljišne knjige, pa kada će tvoj zahtjev doći na red. Čeka se i do godinu dana
Dana2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 14:09   #107
Quote:
Dana2 kaže: Pogledaj post
Nema veze kako si platio nego koliko je zahtjeva za upis predano u zemljišne knjige, pa kada će tvoj zahtjev doći na red. Čeka se i do godinu dana
ma mislio sam zbog upisa banke i sl...

pa šta oni rade tamo tako dugo!!! šta je tolka procedura prepisat vlasništvo s jedne osobe na drugu... !
getriba_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 21:19   #108
...grutovnica u zapresicu je brza, nama u pocetku rekli da traje do 90 dana i nakon mjesec dana nakon sto smo predali papire - bezveze smo provjeravali onaj e-zemljisne knjige i vidjeli da je sve vec gotovo....bas smo se bili iznenadili....
camus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 07:35   #109
Quote:
getriba_ kaže: Pogledaj post
ma mislio sam zbog upisa banke i sl...

pa šta oni rade tamo tako dugo!!! šta je tolka procedura prepisat vlasništvo s jedne osobe na drugu... !
Banka se ne upisuje kao vlasnik u list B, nego u list C pod terete upisuje svoje založno pravo na nekretnini i taj upis se radi po hitom postupku, jer banka ne isplaćuje kredit dok ne napravi taj upis.

A upis vlasništva u listu B zna malo potrajati, ali možda uz požurnicu bude nešto prije riješen, ovisi o broju predmeta koji čekaju.
Dana2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 09:41   #110
Quote:
camus kaže: Pogledaj post
...grutovnica u zapresicu je brza, nama u pocetku rekli da traje do 90 dana i nakon mjesec dana nakon sto smo predali papire - bezveze smo provjeravali onaj e-zemljisne knjige i vidjeli da je sve vec gotovo....bas smo se bili iznenadili....
ajde malo si me utješio...
budem pričekao onda još mjesec dana, pa otišo tam ak niš ne riješe u međuvremenu...

požurnicu sam slao ali za sada bez efekta...
getriba_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 13:42   #111
Quote:
camus kaže: Pogledaj post
...grutovnica u zapresicu je brza
X


Mi predali prijedlog za uknjižbu lani 05.07., dva dana kasnije i požurnicu( za požurnicu se ne treba čekati red), rješenje smo dobili 25. 08.
S tim da je bilo vrijeme godišnjih
smiljana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 14:04   #112
elaborat parcelacije

Pa da malo pokrenem staru temu... (pokretaču teme se ispričavam)

Ja sam izvadila vlasnički i piše mi da imam 900m2, a trebala bi imati 800m2. Susjeda pak ima 800m2, a piše joj da ima 600m2. Dakle, susjeda i ja smo napravile parcelaciju. Nakon toga želimo kupoprodajni ugovor, zamijena jedne česticu za drugu da bi nam se vlasnički listovi poklopili sa stanjem u katastru. Uglavnom, elaborat je već predan i došlo je do stavljanja sa strane dok geodet ne ispravi pogrešku. Ispada da je susjeda sagradila kuću bez građevinske ili nema građevinske za jedan dio terena.

Mene sada zanima:

1. da li mogu predati idejni sa starim vlasničkim u kojem mi piše 900m2?
2. šta kad oni skuže da nemam dobar vlasnički, da li ga stavljaju sa strane i opet čekanje?
3. da li išta mogu napraviti (cilj je dobiti građevinsku) ako susjeda ne želi učiniti ništa u vezi dobivanja njezine građevinske ili tih papira koji njoj nedostaju a ujedno se koče moji papiri?

Hvala puno...
sagem is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 13:14   #113
hm...

nitko ne zna?
sagem is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 13:58   #114
Quote:
sagem kaže: Pogledaj post
nitko ne zna?
Ma najbolje ti je da i ne predaješ.Ionako sve stoji....Ako ti cesta nije rješena,možeš se slikati sa svim papirima baš kao i svi mi ostali
nemoguća misija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 10:29   #115
Kupnja zemljišta-na što obratiti pažnju

Tražila sam preko tražilice no i dalje mi ništa nije jasno. Puno informacija i velika zbrka u glavi. Naime, planiramo kupiti zemljište na pppds-u, te u dogledno vrijeme sagraditi kućicu. Na što sve treba obratiti pažnju? Provjeriti da li je zemljište građevinsko i što sve još, gdje i kako?
Žabica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 15:27   #116
Draga Žabica, i mi smo se bacili u potragu za zemljištem. Jeste li Vi što već našli i koji dio grada gledate?

Naime, i mene muči isti problem, ali čini mi se da je najvažnije da je zemljište građevinsko i da su papiri čisti, odnosno da je vlasništvo čisto, a ne da je milijun imena vlasnik zemljišta.
Kad nađeš zemljište uzmi broj čestice i na općonskom sudu provjeri vlasnika. To možeš i preko neta vidjeti. Zatim moraš u zemljišnim knjigma izvaditi broj te čestice i s time otići u urbanizam gdje će ti reći ostalo: dal je građevinsko zemljište, koliko se kvadrata trebaš odreći, uvući ...

Neki dan sam nazvala za jedno zemljište i tip mi kaze kako je zemljište na njegovu mamu, a ona je umrla... Pa da bi prodao to zemljište on mora prvo riješit imovinsko prave odnose, tj, ako ima braću ili sestre mora se s njima dogovoriti i tek na kraju to prodavati. Stvarno sam se svašta naslušala!
milica123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 21:17   #117
Bok ljudi,

pregledajte malo starije postove, ova tema je detaljno razrađena. Ukratko, tražite od vlasnika broj čestice i provjerite u zemljišnim knjigama da li je prodavatelj jedini vlasnik, da li je na zemlji upisan kakav teret (hipoteka npr) i o kakvom se zemljištu radi. Treba vidjeti i da li postoje aktivne plombe na vlasničkom listu (ako postoje, to znači da se nešto mijenja, npr. zemlja je prodana i novi vlasnik je pokrenuo proceduru prijepisa vlasništva). To sve možete provjeriti i na webu: http://e-izvadak.pravosudje.hr/mpweb/main.jsp
Na istim stranicama je link na katastar, tamo provjerite podatke na posjedovnom listu. Ako vlasnik ima lokacijsku dozvolu - svakako zatražite primjerak i proučite, unutra točno piše što se na gruntu smije graditi i na šro se objekt može spojiti!
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 09:25   #118
Zeke, hvala ti puno na savjetu i informacijama.
milica123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 09:53   #119
paradoxalno sto se desilo pred nekoliko mjeseci... tip je kupio uredno gradjevinsko zemljiste 1/1 od nekog drugog tipa... napravio kucu... onda se pojavljuje bivsa supruga od prodavaca a on nju navodno nije pitao hoce li prodati zemljiste... u svakom slucaju tip sto je napravio kucu mora napustiti zemljiste...
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 10:53   #120
Quote:
el_mariachi kaže: Pogledaj post
paradoxalno sto se desilo pred nekoliko mjeseci... tip je kupio uredno gradjevinsko zemljiste 1/1 od nekog drugog tipa... napravio kucu... onda se pojavljuje bivsa supruga od prodavaca a on nju navodno nije pitao hoce li prodati zemljiste... u svakom slucaju tip sto je napravio kucu mora napustiti zemljiste...
Jel to stvarno moguće?? Molim eksperte i upućene da komentiraju!
Nekako mi zvuči nevjerojatno! Ako je zemljište bilo na tom tipu i vlasništvo uredno, otkud ta žena sada?? I otkud joj pravo ako je vlasništvo bilo uredno!?!

Mi danas idemo na razgovor sa prodavateljem jednog zemljišta, pa bi Vas molila što vise savjeta i informacija što trebam pitati, što tražiti da mi da radi provjere... Plizzzzz pomagajte!
milica123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:09.